Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
İdam kararını vermek eğer yanlış ellere düşerse neler yaşanabilir farkında mısınız
Adam itiraf ediyor tecavüz ettiğini tv ekranlarında. Ama kadın bulamadım param yoktu o yüzden tecavüz ettim öldürdüm diyor. Bunda nasıl bir yanlışlık olabilir. Çocuğa tecavüz eden gebersin.

Adam terörist mi yargı karar verdi mi öyle ise seçime nasıl giriyor. Asıl soru bu.
Eğer aday olması sorun değilse ziyaret edilmesi neden sorun. Teröristin Cumhurbaşkanı adayı olması mümkün mü bence değil. Bu durumda terörist değil. Gördüğümüz gibi kendi kuyruğumuzu yakalayamıyoruz.

Adam itiraf ediyor tecavüz ettiğini tv ekranlarında. Ama kadın bulamadım param yoktu o yüzden tecavüz ettim öldürdüm diyor. Bunda nasıl bir yanlışlık olabilir. Çocuğa tecavüz eden gebersin.
Demek istediğimiz bu idam cezası sadece tecavüzcülerde kullanılmaz, bu ceza bazı siyasilerin kişisel çıkarları için kötüye kullanılabilir

Bana laf çaktın diye güldüm zaten
Sen başlattın da başkaları da geldi sonra..laf çakmak değil aslında. İnan üzerine çok düşünülüp konuşulmuş tespitler.. kabul etmek lazım ki Erdoğan da tıkandı bu konuda.. suçlamak niyetiyle söylemiyorum bunu Oluru yok çünkü.. Bizim anlayamayacağımiz çok şey var... Ama çok büyük de ihmaller ve yanlis adimlar var bunu da kabul etmek lazım.... olan masum gencecik yavrulara oldu..

Ben onu demiyorum
İdam kararını vermek yanlış ellere geçerse diyorum
Yani idam kararı çıktıktan sonra bu sadece tecavüzcüler için geçerli olacak diye bir garanti mi var?

Zaten neden içeride olduğu da belli değil ki. Birileri istedi diye içeride. Dediğin gibi madem terörist, madem bunun için kanıtlarınız var ve bu yüzden içeride, nasıl aday olabilir ki?

İnsanların içleri soğumuyor bu halde ama mantıklı düşünmek gerek. Verilebilecek farklı cezalar var. Hayır bir insanın canını almaya karar vermek kime düşmüş ki? Bu Tanrı'nın işi değil mi?

Demek istediğimiz bu idam cezası sadece tecavüzcülerde kullanılmaz, bu ceza bazı siyasilerin kişisel çıkarları için kötüye kullanılabilir
ve ayrıca her istediğini almaya alışmış bir nesil yetişti.. Kızlarımızın maşallahı var... Beğendiği adam için hacı hoca arayanları gördük.. Bir iftira karartır hayatları... Allah vermesin Yarabbi.. Çocuğum yok ama 7 erkek yeğenim var... İlk aklıma gelen bu.. Çok iyi düşünülüp tasarlanması gerekir..

Bunların hepsi aynı yolun yolcusu. Ayakkabı kutusunuda, unutmadık başörtüsü zulmünüde, anarşik deyip fırınlarda canlı yakılanlarıda, madımağıda 28 şubatıda 15 temmuzuda hiç birini unutmadık. Hatasız bir kul yok ki değilki ülke yönetenler yönetecek olanlar hatasız olsun.
Vekil adayları bile hizmet içinmi aday yoo hepsi cebini dolduracak. Bir söz varya "devletin malı deniz yemeyen keriz" diye o hesap.

En iyisi caydırıcı cezalar uygulamak. Hiçbir tecavüzcü, çocuk istismarcısı iyi hal indirimi almasın. İdamla çözülebilecek bir sorun değil bu. Anayasada ciddi düzenlemeler yapılmalı bu konuyla ilgili

Katılıyorum. İdam yerine caydırıcı cezalar gelirse daha iyi olacağını düşünüyorum

Ayrıca bir kereden birşey olmaz dememeli aile bakanları. Kurumlar adımız lekelenecek diye örtbas etmemeli, mağdurlar susmamalı. Adaletten önce toplum görevini yapmalı. Bizimde çok hatamız var.

Konular ve olaylar hakkında bişeyler okumuş duymuş olmak da 'bilmeye' yetmiyor sanırım. Bilgiyi dezenformasyondan ayıracak sezgiye, mantık hatalarını ayıracak muhakeme yeteneğine, manipülasyon ve duygu sömürüsünü ayıracak alt yapıya ihtiyaç var. Kendi gerçeğinize ulaşmak için değil de; ortamlarda bilgi sahibi görünmek için, gündemden kusur kalmamak için okuyorsanız aynı çukura düşüyor, zamanla çukurun kendisine dönüşüyorsunuz. Bir haber veya olay kendi düşünce sistemimizi tetiklemek yerine kendi düşüncesini dikte eder nitelikteyse verimsizdir. Aydınlanma sağlamaz, bellek şişkinliği yapar...
Deyip konuyu kapatıyorum.. Kapuskaya soğan koyuyor muyduk ? Mevsimi değil ama canım istedi

1955 yılında ilk beyaz eşya İstanbul Sültüce’de üretildi. (Başbakan Adnan Menderes)
1959 yılında ilk yerli çamaşır makinesi üretildi. (Başbakan Adnan Menderes)
1960 yılında ilk yerli buzdolabı Arçelik tarafından yapıldı. (Başbakan Adnan Menderes)
1963 yılında ilk yerli fırın üretildi (Başbakan İsmet İnönü)
1974 yılında ilk yerli tam otomatik çamaşır makinesi üretildi. (Başbakan Bülent Ecevit)
1993 yılında ilk yerli bulaşık makinesi üretildi. (Başbakan Tansu Çiller)
1995 yılında beyaz eşya sektörüne 500 milyon dolarlık yatırım yapıldı. (Başbakan Tansu Çiller)
1997 yılıda Üretim ve yurtiçi satışta rekor kırıldı. (Başbakan Mesut Yılmaz)

Katılıyorum. İdam yerine caydırıcı cezalar gelirse daha iyi olacağını düşünüyorum

Şu an gözümün önünde 3 yaşındaki kızım şarkı söyleyip dans ediyor.
Acıyı yaşayan insanların içini hiçbir şey soğutamaz.
Keşke suçluyu ailelere teslim etseler de elleriyle gebertseler.
Dediğiniz doğru çok fazla iftiraya kurban giden erkek de olur.
İş bize düşüyor yine ahlaklı vicdanlı çocuklar yetiştirmemiz lazım ki harama- namusa el ve dil uzatmasınlar.

Onlara ses çıkarmazlar. Mehmet Cengiz i evliya kabul ediyorlar sanırım.

Bir de Reza ile Hakan Atilla bildiklerini okumuşlar üflemişler veya yalan ifadelerle az bir ceza almışlar.
Ama TC Hükümeti tapelerin paralel tarafından şantaj montaj yapıldığı konusunda itiraz etti mi? Çünkü 1 ay içinde duruşmanın celsesi yapılacak ve en az Türkiye ye 35 milyar dolar ceza yazılacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…