Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Mesela hatırladığım bir örnek, oy kullanma tercihleri hakkında. Muhafazakar görüşe sahip insanlar çevreden gelen negatif etkilere karşı daha duyarlıymış. Yani terör tehlikesi, ekonomik istikrarsızlık gibi korku veren siyasi söylemler muhafazakarların oy verme tercihlerini daha fazla etkiliyormuş. Bunun dışında, mesela iki tane sevdiğiniz aday varsa oy vermeye gitmeniz daha düşük. Eğer 10 tane sevdiğiniz aday olsa dahi bir tane nefret ettiğiniz aday varsa oy vermeye gitme oranı daha yüksek. Yani sandığa gitme oranını yükseltmek için herhangi bir adaydan hoşlanmama duygusu daha yoğun olmalı. Siyasetçilerin neden fazla naif söylemler kullanmadığını anlamış olmalısınız. :)

Vergi kaçırma olayı dediğiniz sigortasız öğretmen meselesi mi?
O meseleyse onu açıkladı.
Açıkladı dediğiniz "evet ceza kesildi ama ödedik ne var bunda? " dediğimi acaba :)
Sigorta herşey demek insanlar yeri geliyor sırf sigorta işlesin diye işlerde çalışıyor beni tatmin etmedi açıklaması

Ya İnce neden çocuğu indirmiş sahneden bide bu vergi kaçırma olayı nedir objektif tarafsız bir cevap istiyorum mesela Mune
Vergi konusunu bilmiyorum ama çocuk kısmını gördüm.
Keşke insanlar hiç bir siyasinin kucağına çocuk ittirmese.. zoraki muhabbet. yani benim çocuğumu kamera karşısında pış pıslasa ne olur pışpışlamasa ne...
Benim çocuğuma gelecek versin güvence versin kaliteli eğitim versin.. hayat kavgası yüzünden psikolojisi bitmemis anne baba versin.. çocuğa uzanan elleri kökünden kıracak cezayı versin vs..
Kapalı kapılar arkasında borclandırıp servet yapmasın vs... Daha da yazılır..

Açıkladı dediğiniz "evet ceza kesildi ama ödedik ne var bunda? " dediğimi acaba :)
Sigorta herşey demek insanlar yeri geliyor sırf sigorta işlesin diye işlerde çalışıyor beni tatmin etmedi açıklaması
Sigortasız değil de emekli öğretmenlere ödenen destekleme primiyle ilgili ceza yemiş. Bu genelde emekli öğretmenlerin de kabul ettiği bir durum. Benim kendi rızasıyla bu şekilde çalışmış emekli öğretmenim vardı oradan duymuştum. Kurum olarak ceza almış ve ödemiş. İnkar etmedi.

Akan razı veren razı hesabı yani. Oeki bu durumu kim neden şikayet etmiş taraflar razıysa?
Benim babamda emekli sigortasız çalışıyor işine geliyor böylesi

yaa ailem beni hep kandırmış fırın bildiğim şey buzdolabı bildiğim şey ne ola ki acaba

Valla ben de çok kızgınım aileme.. Yıllarca kandırmışlar bizi... Bu buzdolabı bu da fırın dediler... İnanamıyorum...! Bir süre görüşmeyi düşünmüyorum ..!

Akan razı veren razı hesabı yani. Oeki bu durumu kim neden şikayet etmiş taraflar razıysa?
Benim babamda emekli sigortasız çalışıyor işine geliyor böylesi
Evet iki taraf da razı durumu. Kim şikayet etmiş bilmiyorum ama gündeme yeni getirilişi çok manidar

Tamam ona tamamda hadi ittirdi anası babası diyelim muamele öylemi olmalıydı çocuğa yazık oldu üzüldüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…