Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Biz kıyafetleri lcw'den filan aldık çok uygun oluyor orası,bir bak istersen..
Mama zaten pahalı bez desen oda öyle..

Mitingde Abdülhamit kostümü giydirmisler adama eline de ittihat ve Terakki bayrağı vermişler.. bunları ben zekama hakaret olarak algılayıp tepki verince, karşımdaki de doğruyu bilmeden savununca üsluba cevap vermem deyip sıyrılıyorlar.. cevabını vermediğin üslup değil bilmediğini görmek canını sıktı diyesim geliyor..
Sonrası bildik mevzu " ama siz bizi asağılıyorsunuz " eeee bilmiyorsun bilmediğini de bimiyorsun... Sen rencide olma diye doğrulardan mı vazgeçelim biz.
Tarihi yeniden mi yazalım ? Tarih mi uyduralim siz mutlu olun diye..
İnsanın sıtkı sıyrılıyor... ince erotik şiir yazıyor alt metinli paylaşım yapıyor.. güya kendince aşağılòyor ince'yi. Bilen biri gelip bayıldığınız necip Fazıl da yazmış öyle bir şiir deyince küstüm oynamıyorum diyor..
O ana kadar bayıldığı adamın ne biyografisini görmüş ne şiirini okumus..o an öğreniyor gücüne gidiyor. Kısır döngü yine başlıyor ama ama diyee.

Yaz yaz bitmiyorlar valla...

Bu arada Muharrem.inceyi cok severdim ama boyle bir performans beklemiyordum.ben akp lilere sormak istiyorum sizde saskinmisiniz bu arada kilicdaroglubu sevmem ve chpli degilim merak ettim :) ama sukur akplide degilin
Ben şaşkınım.Ben daha iyi performans bekliyordum .Gelen gideni aratır derler ,Kılıçdaroğlu'nu da fazla sevmezdim ama yine O sakin ,daha kibar bir uslubu vardı en azından.CHP seçmeni abartıyor İnce'yi,ben fazla başarılı bulmuyorum.
Necip Fazıl geçmişini inkar etmiyor zaten.Sonradan dönüş yapmıştır kendisi.Geçmişimi dürdüm ,büktüm ,çöpe attım ,geçmişim çöplüktür ,çöplüğü karıştıran ise yalnızca kediler ve köpeklerdir demiştir.Ha bu sözüyle size hakaret ettiğim anlamını çıkartmayın.

Şiir mevzusuna benden de bir öneri Neyzen Teyfik'in Leyla şiiri çok manidar çerçevelenecek bir şiirdir okuyun okutun.
O neydi gız

Herkes beğendiyse şiirlerini kimseye söz söylemek düşmez,sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz demişler.

Merhaba hanimlar nasilsiniz bakalim gecmis bayraminiz kutlu olsun son sayfalara biraz baktimde değişen pek birşey olmamış müdavimleri bile aynı Necip Fazıl muhabbeti dışında aynı seyler
Necip Fazıl Kısakürek “Tam 30 Yıl Saatim İşlemiş Ben Durmuşum Gökyüzünden Habersiz Uçurtma Uçurmuşum.”der. Bu sözde 30 yıl önceki hayatını gökyüzünden habersiz uçurtma uçurtmaya benzeterek yok sayar.
Ve asıl mühim olan şu sözünde ise “Ben Geçmişimi Dürdüm,Büktüm ve Kaldırıp Çöpe Attım.Bu Çöpüde ancak Kediler ve Köpekler Karıştırır”demistir.
İslamda Bir İnsan Tövbe Ettiyse O İnsanın Tövbe Ettikten Sonrakı Hayatı Göz Onunde Tutulur.Ve Necip Fazıl da tövbe edip yukarıdaki sözler ile bunu güzel bir şekilde ifade etmiştir.İslamda böyle olur dedim diye Müslüman olmayan bireyler yanlıs anlamasın.Müslüman bir insanı ve davası İslam olan birini İslama göre yargılamak gerekir.O yüzden ne olursanız olun hangi dine mensub olursanız olun Geçmisini hiçe sayan hatasını kabul edip tövbe eden bir insanı çöplügüm diye tanımladığı şiirleri için yargılamayiniz

Bir de aklıma gelmişken yazayım ara ara okudum ,Erdoğan'ın üniversite mezunu olmadığı,diplomasının olmadığı iddiası.Gerçekten inanıyor musunuz böyle birşeyin olabileceğineMuhalefetin elinde böyle bir koz olacak ta ,CB koltuğundan indirmeye sebep olacak birşey olacak ta ,kullanılmayacak bu.CHP nin kendi milletvekili geçmişte hatırlıyorum benim öğrencimdi,4 sene ben girdim derslerine demiştir,Ona bile inanmıyorsunuz.

Marmara üniversitesi bile yazılı açıklamada bulundu
Duymazlar görmezler ki çünkü işlerine gelmiyor

Allah sizden razı olsun.
Nasıl bir akil tutulmasi yaşıyorlar oyle değil mi?

İnanın yazmaya üşendim
İnce’nin ağzı ile konuşuyorlar kendisi mitinginde Necip Fazıl’dan vurmaya çalışmıştır çünkü

Bu arada tunaydin.
Hergun cuma namazı kılan bir erkek icin biraz iddiali bir siir ama olsun. Dini somurmuyor ya.

Tekrar diyorum halk dini yasiyanida somurenide cok iyi tanir.

Eklentiler

• IMG_20180619_073219.png
    330,4 KB · Görüntüleme: 43
İnanın yazmaya üşendim
İnce’nin ağzı ile konuşuyorlar kendisi mitinginde Necip Fazıl’dan vurmaya çalışmıştır çünkü
Bayram çok yogun geçti günlerdir televizyon izlemiyorum sosyal medyada takip edemiyorum siyasetciler neler yaptı mitinglerde hiç haberim yok Kısakürek adını görünce belki bilmeyenler vardır diye yazmak istedim ama Necip Fazıl ı az çok takip eden herkes bunları bilir zaten diye tahmin ediyorum kendisi hayat boyu belirmiştir zaten eski hayatı konusundaki dusuncelerini

Bilselerde anlamak istemezler cunku mustmustehcen siir yazan sair bir adaylari var. Oda artik hergun cuma kılıyor ama :))

Kimsenin gelmişi geçmişi tövbesi günahı kimseyi ilgilendirmez...
Burada Necip Fazıl yazılmasının sebebi '' ama ince erotik şiir yazıyor, önceden viski içerdi şimdi cuma'ya gidiyor argümanına örnek ve karşılık söylendi. Necip fazıl eleştirilsin diye değil...
Saygı bize, tövbemiz tövbe ama hakaret herkese olunca tepki koymak benim boynumun borcu.. Ve siz dahil herkesin boynunun borcu..
Muhalif kesime hakaret edildiğinde de öyle uzaklardan gelip insanlık namına 2 satır yazmanızı çok isterim...

Necip Fazıl'a gelince üstad diyemesemde türkçeyi en iyi kullananlardan biri olduğunu biliyorum.. Bu bile bendesaygıyı hak etmesi için yeterli..

Tek ihtiyacımız olan empati aslında..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…