Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Demirtaş tutuklu zaten. Miting yapamıyor.
Yanlış mı anladım sizi ?

Partinin sözcülüğünü Pervin Buldan yapıyor bildiğim kadarı ile.
İşte Pervin in konuk olduğu programda Demirtaş sunucuya tweet yada mesaj yolluyorum neden okunmuyor gibi birşey yollamış o da Buldan a okudu Demirtaş in mesajını kadın kıvırdı.. benim anladığım söylemler aynı degil. Tweeter kullanmadığim için de ne yazılıp cizildigini bilmiyorum orada.
Ama hdp baraj sorunu ile karşı karşıya gibi. Zaten RTE nin hdp seçmenine göz dikmesinden de anlaşılıyor bu. Geçmiş seçimlerde hem seçilmiş hem seçen Hdp avucunun içindeydi.
O sebeple hdp nin muhalefet partiletine yandaşlık yaptığı söylemleri benim için asılsız bir iddiadan öteye geçemiyor. Ama sadece A haber izleyen AKP seçmenini etki altına aldığı da bir gerçek..

Antidemokratik açılım bir de üstüne saçılıma yuh mu çektiler? ''Neylerse güzel eyler'' diye ilahi söylerler.
Yine kandırıldık demek gibi bir seçenek daha var. :)))
Herkese iyi geceler. Ramazan dolayısı ile işi gücü çok serdim ben. Yarın erkenciyim :)))

Evet. Miting derken, Twitter mitingi :)
6 haziran’da, hashtag ler açıldı,
Türkçe, Kürtçe ve İngilizce, Demirtaş a soruyoruz diye.
Oradan sorular soruldu, ve bu soruları Demirtaş telefonla cevapladı, sonra da yayınladılar.
Epey bir kısmını okudum, Erdoğan’a yeşil ışık yaktığı herhangi bir şey görmedim. Yada Erdoğan gelse tamam diyeceği. Söylediğim buydu :)

Inatla sandiklari ele gecirecez, biz gelecez diyor yav.. Ne hile hurda meraklisi cikti bunlar.. Mitinglerde halki ikna etmeyi beceremediler, hile ile geleceklermis. Bakalim o gun ne kavgalar ne savaslar cikartacaklar.. Avukatlarin da isi zor.. Hangi biriyle ugrasacaklar..

Muharrem Ince videoyu izlemis, o da soyle diyor:

Ince de ayni agizdan konusuyor. O markajla ilgili videoyu izledikten sonra dedikleri bunlar:
İnce, sandık güvenliğiyle ilgili soruya, “Seçimde sandıklara sahip çıkacağız. Bunun örneği var. Bunun en güzel örneği Yalova seçimleridir. Yalova seçimlerinde ne yaptıysak, aynısını Türkiye'de yapacağız. Milletimizin hiç kuşku duymamasını istiyorum” yanıtını verdi. Gerci onceden de her mitingde ayni seyi diyordu.

Oncelik vatandastaki, nasilsa gelemezler, nasilsa hile ile bile olsa gene Erdogan alir havasini kirmak.. Herkesin oy kullanmasini saglamak.. Bir cok onlem almislar, sandik basi avukatlarina kadar.. Hile elbette olacak, huylu huyundan vazgecer mi? Onlar da oylari yedirmemek icin mucadele edecekler. Dedikleri bu.

Selahattin i sal oyu düşer.
Türkiye de adi suç işleyenler bile hapisten çıkınca mahalle kahvesinde itibarlı şahsiyet haline geliyor. Garip ülke. Allah akıl fikir versin.

Demirtaş 20 aydır tutuklu. Geçen anayasa dersinde işledik, tutuklu/hükümlü biri eğer mv/cb seçilirse çıkıyormuş. Demirtaş ise mv yerine, seçilemeyeceğini bilerek cb adayı oldu. Mesela Hakkari'den falan mv adayı olsa kesinlikle çıkardı. Çok ilgimi çekti bu durum, derste de hocaya sordum. Evet mv seçilse çıkabilirdi dedi. Adam 20 aydır tutuklu. Burada Demirtaş'ı eleştirmiyorum veya yüceltmiyorum kendisini sevmem zaten. Cidden bu durumu merak ettim.

O markajla ilgili videoyu izledikten sonra dedikleri bunlar

yok yok markaj videosundan önce söylendi bu.

3-5 bölge hariç hiç bir yer de bu yapılmadı.

- Tüm sandık sonuçları genel merkezde toplanmalı,
- Sandık listesi ile o sandıkta oy kullanan sayısı kontrol edilmeli. 100 oy kullanılacak sandıkta 150 oy çıkmamalı !
- X bölgede çıkan sonuç ile parti merkezinde ki sonuç tutmuyorsa geriye dönük önce ilçeler kontrol edilmeli ilçe sayılarında hangi ilçe sayısında rakamlar tutmuyor ise sandığa kadar bu kontrol geri geri adım atılarak kontrol edilmeli.

Yapılması gereken bu. Yok kedi girdi, sular yoktu çorabımı yıkayamadım gibi komik mazeretler üretilmemeli.

Bu arada hile nasıl oluyor(muş) biliyor musunuz ? İmzalanan sandık sonuçları YSK'ya bildirilirken sonuçları giren katip mutlaka doğrumu giriyor kontrol edilmeli. Zira hile burada oluyor X parti 100 oy diye salon başkanı okuyor ama katip YSK ya bu rakamı 140 olarak girdi yapılıyor(muş).

Bu sebeple parti merkezlerinde ki sonuç ile imzalanan sandık sonucu mutlaka karşılaştırılmalı. Seçim üzerinden tam 1 hafta geçtikten sonra sandığınıza ait sonuçlar henüz genel merkezimize ulaşmadı mesajı geliyorsa kaybetmeye mahkumsunuz.

Yani kedi muhatap değil : )

Sevgiler,saygılar

Bak arkadaşım bu Suriyeli meselesi neresinden tutsan elinde kalıyor?

Eşin ya da ailen sana sormadan evlatlık alırlarsa ne yaparsın???

Evin geliri hane halkına yetmiyorken bir değil birkaç kişi daha haneye yerleşse ne dersin???

Dünyada bu durumda bir sürü insan var.Buna çare üretmek tek bir ülkenin başedebileceği birşey

değil? Ortak çözüm getirilmeli.

Ülkeye sokmak dertten başka birşey getirmez, getirmedi.Tampon bölge oluşturulmalıydı.

Orada aşevleri, sahra hastaneleri, çadırkentler kurulup sınırdışında insani yardım yapımalıydı.

O zaman tüm dünya yardım edecekti.

Sen evine almışsın sonra öbür mahalledeki komşudan yardım bekliyorsun.Halbuki onu

ayrı bir alanda barındırsan tüm mahalle sahiplenecek ve yardım getirecekti.

Gönül ister herkese kucak açalım.Ama dünyanın ve hayatın gerçekleri var.

Ürüyorlar hızla, cahiller, gözü karalar şu anı mumla arayacağız.Çocuklarımızın başına bela

olacaklar.

O kadar çamura battılar ki.Yandaşlarını o kadar çamura batırdılar ki.Başka seçenek yok.

Sırf kendileri değil tüm etrafıyla gömülecek.Onun için kanının son damlasına kadar uğraşacak.

Her yolu deneyecek.

İleri demokrasimizde oyunu çaldırmama savaşları yaşanacak.

https://adilsecim.net/

Arkadaşar bu uygulama adil seçim için çalışan partilerin ortak

geliştirdikleri bir uygulama.Telefonlarınıza indirip takip ettiğiniz

sandıkta ve oy kullandıktan sonra sayımını izlediğiniz sandıkta

ortak veriye kolay bilgi aktarmak için oluşturulmuş.

Bu uygulamayla ilgili bilgilendirmeyi wattsap gruplarınızda da

yapın ki bilmeyen de öğrensin.

Ben akşener ve ince nin söylemlerinden siz sandıklara sahip çıkın YSK bizde demek istediğini anlıyorum.
Çünkü geçen seçimi YSK daki hile ile kazandılar..

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama miting esnasında bayılan birine nasıl çözüm üretmişler diye izlediğimizde, anket çoğunluğunun haksız yere oy kullanmayacağını apaçık görüyoruz.

Bir taraf her şeyi ben bilirim, şöyle yapın diyor.
Diğer taraf da görevini yapması gerekenleri çağırıyor.
Ince düşünmek başka...

Oxford Üniversitesi Reuters Enstitüsü'nün araştırmasına göre Türkiye yüzde 65 ile internette siyasi görüş açıklamaktan en çok endişe duyan ülke. EuroNews'den Sertaç Aktan'ın haberine göre bunun nedeni "yetkililerle sorun yaşama" ihtimali.

Bizi bu hale kim getirdi acaba?
Neyden korkuyoruz?
Demokrat bir ülke olabiliyor muyuz? Özgürce siyasi düşüncemizi söyleyebiliyor muyuz? Bence kesinlikle hayır.

Bunların üzerine hâlâ iktidardan memnun olanları anlayamama sebeplerimden biri budur.

Skandal üstüne skandal izliyorum internette ve bu da korkmayan cesur milletin ortaya çıkardıkları.
Helal olsun haksızlığa susmayanlara!

muharrem ince kim acaba bir parti baskani bile değil omu devleti yonetecek sizler inaniyormusunuz
meral aksenere yardimci olma teklifi bile yapan kendine guveni olmayan birisi ..
kılıçdaroğlu parti baskani onun gözü yemedi çünkü basarisiz olacak ..
yillarca maaş alamamis ve simdiki devletin maaş bagladigi magdurlari bilmiyorsunuz
o az almis bu bukadar almis demeyi biliyorsunuz
yazik utaniyorum buradaki yazilardan
sizlere rabbim gorebilmeyi nasip etsin inşallah baya geride kalmissiniz ..
ancak kapalilara gerici dersiniz yazik vah vah halinize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…