Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Herkesin kaybettiği bir sınav vardır.
Kılıçdaroğlu genel başkanlıkta (bana göre)
miadını doldurmasına rağmen geri çekilmedi.

İnce’yi partiden ihraç etmek akıllıca olmazdı, sonuçta elinde tutması gereken seçmeni var.
Böyle bir ihraç karşısında bugün duyduğunuz saygıyı korur muydunuz mesela Kılıçdaroğlu’na?

Aynı partinin Cumhurbaşkanı adayı ‘sandıkları koruyun’ çağrısı yaparken, genel başkanının ‘merak etmeyin, seçim güvenli’ demesini nasıl yorumluyorsunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu sandıklar güvende derken ittifakın oluşturduğu önlem dizisinden bahsediyor bence... Yani ikisi de aynu şeyi söylüyor... Meral Akşener de Temel Karamollaoğlu da aynı şeyi söylüyor....Seçim güvenliden ziyade oylar güvende demeye çalıştı bana göre..

Herkesin kaybettiği bir sınav vardır.
Kılıçdaroğlu genel başkanlıkta (bana göre)
miadını doldurmasına rağmen geri çekilmedi.

İnce’yi partiden ihraç etmek akıllıca olmazdı, sonuçta elinde tutması gereken seçmeni var.
Böyle bir ihraç karşısında bugün duyduğunuz saygıyı korur muydunuz mesela Kılıçdaroğlu’na?

Aynı partinin Cumhurbaşkanı adayı ‘sandıkları koruyun’ çağrısı yaparken, genel başkanının ‘merak etmeyin, seçim güvenli’ demesini nasıl yorumluyorsunuz?
Markaj videosundan sonra fazla iyimser..

sen ancak yazar yazar durursun eskiden imf den borc alip maas odenirdi ..
simdi ikramiye veriliyor devletin butcesinden
2bin tl verseydi verecekmiydin oyunu
ruyalarinizda goremiyceginiz seyleri yasatiyor yaranamiyor
Ben sadaka istemiyorum. Ben kanmayan kandırılmayan birinin ülkemi yönetmesini istiyorum.

Peki şu anda Türkiye nin iç ve dış borcu ne kadar? Onu açıklarmısın? Size 3 harfli İMF yi ezberletmişler bozuk plak gibi onu söyleyip duruyorsunuz.

Şu anda döviz neden yükseldi? Acaba biri birinin kafasına anayasa attı da yayın yasağı mı getirildi?

Öyle mi dersin? Kazanamadığı takdirde, kk ‘bakın nasıl İnce kaybetti’ diye ellerini ovuşturacak.
‘Genel başkanlığı da iyiki vermedim, ben partimi korudum’ diyecek.
İnce daha doğru isim olmasına rağmen Kılıçdaroğlu neredeyse 2 ye 1 aldı genel başkanlığı.
Aynı CHP ders alır mı?

RTE başkan olabilir ama mecliste çoğunluk muhalefetin olacak. Öyle her yasayı geçiremeyecek.

- CHP ve SP bu seçimden en karlı çıkacak partiler.

- Kaybedenler Akşener (kısmen), Bahçeli(silinecek), Erdoğan(çok küskün seçmeni var) ve Kılıçtaroğlu(parti başkanlığını)

CHP'de başkanlığa yakışan tek adayım da bu akşam anket sonuçlarını paylaştığım sayın Erol'dur.

sen ancak yazar yazar durursun eskiden imf den borc alip maas odenirdi ..
simdi ikramiye veriliyor devletin butcesinden
2bin tl verseydi verecekmiydin oyunu
ruyalarinizda goremiyceginiz seyleri yasatiyor yaranamiyor
Borçlanmadan haberiniz yok galiba..
Ve cari açıktan. O ikramiyeleri torununuzun torununun torunu bile ödeyip bitiremeyecek...

Yanlış bilgiyi de düzelteyim. Eğer emekli olan yaşıyor ise 1.000 TL aldı fakat ölüp eşi bundan yararlanıyor ise 750 TL aldı. Neden 750 TL aldı zaten bu maaş ölen eşe aktarıldığında 4/3 oranında maaş alınıyor. Bu sebeple 1.000 TL yerine 750 aldılar.

Burada sözünü tutmadılar yerine 16 senedir neredeydiniz diye sormak daha akıllıca olurdu.

Türk siyaseti adına çok güzel bir adım olur.
Böylece İnce Cumhurbaşkanı olamasa bile kesinlikle daha kaliteli bir muhalefet olur.
Bu da gidişatı çok değiştirir.
Bu seçimde bana göre belirleyici olacak olan kürt seçmenin oyları.. Ama hem Demirtaş hem diğer parti yetkilileri aynı ağızdan konuşmuyor. Pervin Buldan in konuk olduğu programda Demirtaş in soylemlerinin tam tersini söyledi kadın. Onlarda kendi içinde uyumsuz mu nedir ?

Bu seçimde bana göre belirleyici olacak olan kürt seçmenin oyları.. Ama hem Demirtaş hem diğer parti yetkilileri aynı ağızdan konuşmuyor. Pervin Buldan in konuk olduğu programda Demirtaş in soylemlerinin tam tersini söyledi kadın. Onlarda kendi içinde uyumsuz mu nedir ?
Bence Demirtaş da gayet Pervin Buldan gibi düşünüyor. Sadece kendini ve partisini cilalamak için barış ve kardeşlik diye bol keseden atıyor. Barış ve kardeşlik isteyen partinin milletvekilleri eli kanlı bir terör örgütünün propogandasını yapıyor.

Yanlış bilgiyi de düzelteyim. Eğer emekli olan yaşıyor ise 1.000 TL aldı fakat ölüp eşi bundan yararlanıyor ise 750 TL aldı. Neden 750 TL aldı zaten bu maaş ölen eşe aktarıldığında 4/3 oranında maaş alınıyor. Bu sebeple 1.000 TL yerine 750 aldılar.

Burada sözünü tutmadılar yerine 16 senedir neredeydiniz diye sormak daha akıllıca olurdu.
Ölenin eşine değil birçok ölmemiş emekli bile 750 aldı.
Zili çalıyor eti veriyor. Zili çalıyor eti vermiyor şeklinde bir deney vardı. Birden aklıma geldi. Şartlı koşullama deneyi mi psikolojide.

Bence Demirtaş da gayet Pervin Buldan gibi düşünüyor. Sadece kendini ve partisini cilalamak için barış ve kardeşlik diye bol keseden atıyor. Barış ve kardeşlik isteyen partinin milletvekilleri eli kanlı bir terör örgütünün propogandasını yapıyor.
Tabi ki öyle.. sadece kadın gizlemiyor tarafını...

RTE başkan olabilir ama mecliste çoğunluk muhalefetin olacak. Öyle her yasayı geçiremeyecek.

- CHP ve SP bu seçimden en karlı çıkacak partiler.

- Kaybedenler Akşener (kısmen), Bahçeli(silinecek), Erdoğan(çok küskün seçmeni var) ve Kılıçtaroğlu(parti başkanlığını)

CHP'de başkanlığa yakışan tek adayım da bu akşam anket sonuçlarını paylaştığım sayın Erol'dur.

Meclisteki çoğunluk konusuna katılıyorum.

SP ilgi alanımda olmadığı için sanırım, nasıl karlı çıkacağını anlayamadım maalesef. Karamollaoğlu’na da biraz zaman ayırmalı sanırım.

Ben Akşener’in ittifak kabulü halinde güçleneceğini düşünüyordum. Hala anlamlandıramıyorum o süreci.
Vekillerin parti değiştirmesi öncesinde hiç mi konuşulmadı ittifak meselesi? Çocuk oyuncağı gibi aldık/verdik yaptılar. Yine kk nın azizliği mi? Yoksa Akşener’in cayması mı? Bunlar hep merak.
Ama ben Akşener’in anketlerde şişirildiğini düşünüyorum.

15 Temmuz’dan beri Bahçeli yok zaten. Düşük profilli Başbakan’dan sonra düşük profilli genel başkanı da görmüş olduk.

Kılıçdaroğlu hakkında hiç bir şey oluşmuyor kafamda. Rte gibi onun da gidişini haya edememeye başladım sanırım.

Hdp çok çetrefilli mesele.

Şimdi bir kısım sosyal demokrat, hdp Meclis’e girmeli diye başkanlıkta İnce’ye oy verilse de, parlementoda hdp’ye verilmeli diye düşünüyor, ve buna yönlendirme yapıyor, eger yanlış analiz etmiyorsam.

Öte yandan bir yandan haberler çıkıyor, hdp ikinci tura başkanlık kalması durumunda, Erdoğan’ı destekleyecek diye.

Şimdi gerçekten destekleme ihtimali varsa Demirtaş’ın Erdoğan’ı, (ki ben Demirtaş’ın Twitter mitingine epey bakındım göremedim öyle bir şey) bu CHP ye verilecek oyun bölünmesi mantıklı mı?

Eger böyle bir ihtimal söz konusu degil ama destekleyecek haberine inanan hdp ye oy vermekten vazgeçiyorsa barajı geçer mi hdp?

Hdp çok çetrefilli mesele.

Şimdi bir kısım sosyal demokrat, hdp Meclis’e girmeli diye başkanlıkta İnce’ye oy verilse de, parlementoda hdp’ye verilmeli diye düşünüyor, ve buna yönlendirme yapıyor, eger yanlış analiz etmiyorsam.

Öte yandan bir yandan haberler çıkıyor, hdp ikinci tura başkanlık kalması durumunda, Erdoğan’ı destekleyecek diye.

Şimdi gerçekten destekleme ihtimali varsa Demirtaş’ın Erdoğan’ı, (ki ben Demirtaş’ın Twitter mitingine epey bakındım göremedim öyle bir şey) bu CHP ye verilecek oyun bölünmesi mantıklı mı?

Eger böyle bir ihtimal söz konusu degil ama destekleyecek haberine inanan hdp ye oy vermekten vazgeçiyorsa barajı geçer mi hdp?
Burda bir oyun olabilir. HDP barajı aşmamalı diye AKP propaganda yapıyor. Acaba Hdp ye emanet oy mu sağlamaya çalışıyor? Böylece meclis koalisyonu mu yapacak?
2. turda af çıkarıp hdp oylarını kendine mi geçirmeye çalışıyor?

Burda bir oyun olabilir. HDP barajı aşmamalı diye AKP propaganda yapıyor. Acaba Hdp ye emanet oy mu sağlamaya çalışıyor? Böylece meclis koalisyonu mu yapacak?
2. turda af çıkarıp hdp oylarını kendine mi geçirmeye çalışıyor?

Çözersen haber ver :))
Dedim ya, çetrefilli.
Siyaset, her şey olur.
Yani tekrar akp, hdp ile bir arada olursa herkes bir yuh çeker, o kadarı olmaz diye düşünüyorum.

X