Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
İşte farklı olan kim ona cevap bekliyoruz sizden ? Ne yapmak lazım ?
Çözüm oy değilse nedir ? Peşinden gidilecek doğru nedir ? Kimdir ?
O olmasın o da olmasın ? Onu yapmayalım onu da yapmayalım ?
Ne peki ???
Dünya da oy kullanabilmek için birçok ülkenin insanları canını veriyorlar.
Bize oy verme hakkını bize sağladığı için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ten Allah razı olsun. Artık bizler ''Padişahım sen çok yaşa Biz padişahın kuluyuz'' diye bağrılmıyor.

Mesele kendi insanlarımıza eşit hak bile taniyamamizda. Geçenlerde nüfus çıkartmak için gittim. Yanımda hamile bir kadın , 70 yaşında bir teyze. Adam bağırıyor ortada : ÖNCE SURİYELİ VATANDAŞLARIMIZI ALIYORUZ BUYRUN !!
Lanet olsun eşitsizliklere

Cidden soruyorum..
Bu partilerden kurtulmak gerek.. Eee peki tamam.. mümkün mü peki ? Ve nasıl ? Çözümünüz öneriniz nedir ?
Kurtulmak lazım demek dışında..

Soyle soyleyeyim benim Çözüm önerim benim oy verdiğim parti yanlış yolda olduğu halde hemde çok yanlış yolda olduğu halde PKK ile ittifak yaptığı halde NATO ABD çizgisinde olduğu halde çare yok diyerek tıpış tıpış oy vermek değil siz meydanlarda popülist söylemlere kaniyorsunuz herhalde ama gerçekler öyle değil

Mesele oy kullanmak ta değil 15 dk iş diyor arkadaş..
Napalım meclisi mi tarayalım anlamadım ki zaten.. gece gece tövbe estağfurullah...
Ben yatayım iyisi mi ? Bütün gün mutfak tezgahı nöbeti tuttum zaten...

Şaka mısınız siz... yanlış tamam peki kabul edelim de doğrusu kim diyorum size göre ??
NATO ABD çizgisi sanki daha yeni cıktı piyasaya. Bunu da chp yaptı sanki..
Çözüm bilgi fikir eksenli yorum yapmıyorsunuz. Daha fazla sormayacagım o.kurtarıcı kim diye ?
NATO YU ABD Yİ kim bertaraf edecek diye...

Mesele oy kullanmak ta değil 15 dk iş diyor arkadaş..
Napalım meclisi mi tarayalım anlamadım ki zaten.. gece gece tövbe estağfurullah...
Ben yatayım iyisi mi ? Bütün gün mutfak tezgahı nöbeti tuttum zaten...
Oy kullanmak bazen 15 dk dan daha çabuk olabilir.
Ama vatandaşlarımız pazarda karpuz seçerken gösterdiği özeni oy vereceği vekillerini seçmekte göstermiyorlar.

Hadı uyu dinlen. Allah kolaylık versin.
Bayramınız mübarek olsun.

O zaman bir alternatif söyleyin ona oy verelim. Cem yılmaz a verecektim o da adaylığını koymadı.

Gittim eksisozluk'te yazanlara baktim. Nedense hepsi 2018de yazilmis, 5 yil onceki bir olay bugun icin kadini linc malzemesi edilmis nedense.. Sakine Cansiz'in kim olduguna baktim: 1978 yilinda PKKya katilmis, 1980 yilindaki darbede tutuklanarak iskenceleri ile taninan Diyarbakir cezaevinde 1991'e dek kalmis bir PKKli deyip kisa kesiyorum. Kaftancioglu, 2013 yilinda, O zamanlar secim sureci sirasinda her kafadan bir ses cikarken o da Paris'te Kurt Bilgi Merkezindeki ofisinde iki kadin ile birlikte faili mechul bir cinayet ile silahla vurulmus ve olmus olarak bulunan Sakine Cansiz'in bir lafini dile getiren bir tweet atmis: ""Insanlik tarihi kadin ile baslar. Insanlik kadina yapilanlar ile kaybeder." demis Sakine Cansiz. Ve insanlik yine kaybetti". Buradan mi Kaftancioglu'nun PKKli oldugu sonucuna vardiniz? Canan Kaftancioglu'nun kim olduguna baktim:
1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu.
Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

Kadinin ihtisas alani hayat kurtarma uzerine, bitirme tezi icin dunya kadar iskence ve insan haklari ihlali arastirmasi yapmis, faili mechul cinayetlerle ilgili kitap yazmis.. Ondan olaylara bizimle ayni gozden bakmasini, "bu dusmanimiz, iskenceyi de olmeyi de hakediyor, bu dostumuz, oyleyse cok yasasin" gibi bir bakis acisini nasil bekleyebilirsiniz?
Keza, bir baska mesajinizda da Sezgin Tanrikulu'na dokundurma yapmistiniz. O adamin ihtisas alani da Insan Haklari, kendisi de Insan Haklari Avukati, ustelik Diyarbakirli. Buyuk ihtimalle Kurt bir vatandasimiz. Yurtdisinda Insan Haklari odulleri almis bir kisi. Ondan nasil herseye bizimle ayni gozlukten bakmasini bekleyebilirsiniz? Onun icin insan insandir, PKKli, Kurt, Turk, Alevi farketmez ki.. Yillarca Egitim gormus adam bu ayriliklar ve insan haklari ustune, isi hak korumak, suclu da olsa, sucsuz da olsa, dost da olsa, dusman da.
Ben bu tip insanlarin da CHPde olmasindan gocunmuyorum. Bu CHP icin bir zenginliktir. Sosyal Demokratlik bunu gerektirir.
Ben hangi partidenim diye sormussunuz. 21 yasindan beri verdigim oylara bakacak olursak sagci sayilirim. AKP gelene dek hic sol partilere oy vermemisim nedense. AKP kuruldugunda ilk girdikleri secimde ben de onlara oy vermistim. Gercek yuzlerini gordukten sonra merkezde baska parti de olmadigi icin bir kere de CHP'ye oy verdim oradayken. Yurtdisinda oldugum icin her secimde oy atamadim. Bu secimde gene oyum CHPye, bu sefer cok daha kararli bir sekilde, Cumhuriyet ve vatan kurtulsun diye.

Son düzenleme:
Uyuyamadım ben yine :))
16 senedir bilincli bilinçsiz uygulanan dış politika sayesinde geldik bugünlere..
PKK ydi cemaat di derken ülkenin düzü tersine döndü. Sanki sihirli değneği var iktidar ya da muhalefet partilerinin seçilir seçilmez ortalık güllük gülistanlık olacak.
Bu pisliği on yıllar temizlemez.
Bunun vaadini vereydi Chp ya da seçime giren diğer partiler hiç de inandırıcı olmazdı. Bunu vaadini mevcut koşullarda kimse veremez vermemeli. İnanmazdım.
Hdp baraji aşmış demek ki 6-7 milyon insanın desteğini aşmış.
Ne olacak bu kadar insan ? Yok mu sayılacak ? Çöpe mi süpürülecek?
Orta yol bulunacak. Ve bunun içinde su an çabalayan tek parti var. O da Chp.
Malum parti kaç parçaya böldü bu ülkeyi.
Birinin toplaması lazım. Bunun içinde yok onunla görüştü öyleyse pkk lı. Berikiyle görüştü fetöcü..
Yıllarca bunu yapa yapa ülkeyi bu hala getiren kim ?
Akp yi desteklemiyorum ama kimseyi de beğenmiyorum. Eeee oldu... siyasetçi ithal edelim. Bir o kaldı zaten...

NATO'yu takmissiniz kafaniza da, Nato sadece ABDden olusmuyor ki. 28 ulkenin biraraya gelerek olusturduklari Kuzey Atlantik Anlasmasi, gorevi savunma. Yani uye ulkelerden birine yapilan saldiri hepsine yapilmis sayiliyor. Bugun NATO'dan ayrilmanin bize getirisinden cok goturusu olur. BOP baskani sifatiyla AKPnin de istegi bu zaten. NATOya uye olmayan Irak, Suriye gibi ulkelerin hali ortada. Bugun Suriye'ye kafamiza gore asker sokabiliyorsak bu anlasma sayesinde. YPGyi bahane edip kendimizi savunacaz diyerek giriyoruz. NATO'dan ciktigimiz anda ABD ve diger ulkeler gozunde Irak'tan bir farkimiz kalmaz. Suriye'de ABD varken, diger NATO ulkeleri varken, YPG ile birlesmis ISID ile mucadele ederlerken Turkiye'nin YPGye saldirip ISID ile olan mucadeleyi sekteye ugratmasina goz yumarlar mi saniyorsunuz? Turkiye ilk hedef haline gelir, Irak'ta ne olduysa aynisinin olmamasi icin Avrupa ve Amerika'yi baglayan hic birsey kalmaz. AKPnin oyununa gelmeyin.
ABDnin uzerimizdeki vesayeti ise ancak ekonomik acidan, teknolojik acidan onlara gobek bagimiz bittiginde gerceklesebilir. 450 milyar dolar borcu olan, hic birsey uretemeyip herseyini disardan ithal eden bir ulke icin bu hayal. AKPnin vaatleri hala secim ekonomisi, goz boyama ustune.. Daha cok betonlar, parklar, yollar, daha cok harcama, daha cok borc ustune. Kazanmadan yemek ustune.. Uretmeden tuketmek uzerine.. Tekrar basa gelirse ABDden kurtulmayi unutunuz.

Tey tey teyyyy
Müslüman Türkler asla hristiyan monarsisi gibi olmamistir. Tarih okumaya davet ediyorum. Zaten MKA nin basarili olmasinin bi sebebi de budur.

Hanimefendi siz nerede yasiyorsunuz allasen ???
Erdogan oncesi ilac firmalari ilac vermiyordu bu ulkeye. Simdi herkes hak hukuk sahibi oldu. Rahmetli dedeme o ilaci bulmak icin sabahtan siralara giriyorduk.

Hanimefendi siz nerede yasiyorsunuz allasen ???
Erdogan oncesi ilac firmalari ilac vermiyordu bu ulkeye. Simdi herkes hak hukuk sahibi oldu. Rahmetli dedeme o ilaci bulmak icin sabahtan siralara giriyorduk.
Valla ben 40 yil yasadim bu ulkede.. Hic ilac sorunumuz olmadi. Hala da Amerikadan geldigimde butun Amerika'da yasayanlarin yillardir yaptigi gibi ilac lazimsa oradan alir donerim.. Sadece bir kez bir yakinim orada olmayan bir vitamin varmis bebegi icin, onu istemisti bir kac yil once..

Abla ona bilimsel değil filimsel anlat. ''Zeki Müren de seni görecek'' de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…