Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Hanimefendi siz nerede yasiyorsunuz allasen ???
Erdogan oncesi ilac firmalari ilac vermiyordu bu ulkeye. Simdi herkes hak hukuk sahibi oldu. Rahmetli dedeme o ilaci bulmak icin sabahtan siralara giriyorduk.
Adamlar satmayacakları ilaçlar için mi dünyanın yatırımını yapıp firma fabrika kurmuşlar? Parasıyla zoru mu varmış ki acaba ? Satmayacaklari ilaçları üretip de ne yapmışlar ?
Allahım sen aklıma mukayyet ol. Daha neler duyacağız.
Koskoca ilaç endüstrisi vay canına... adamlar ilaç satmak için hastalık icat ediyor üstelik...
Garibansan cebinde paran yoksa hala sıra var.. bilmesek bari..
Hemen verdikleri ilacın da astari yüzünden pahalı ki reçetesiz satmamama zorunluluğu koydular pek çok ilaca. Millet uğraşmamak için gidip direk eczaneden alıyordu. Nasılsa aynı hesaba geliyor diye.
2500 tl gözlük camlarım. 70 tl ödüyor sgk.

Son düzenleme:
Kim gelirse gelsin hayvan hakları yasası çıkmalı gördünüz mü bir yaratığın, minicik köpeğe yaptığı caniliği Allah’ım ağladım görünce yaa yazık günah ben sevmeye kıyamıyorum canı yanar diye kucağıma alamıyorum Canını yakarım yanlışlıkla diye böyle yaratıklar içinizde dolaşıyor hala işte bu hayvanlarında canı var konuşamıyor olsa da savunamasalar da içim parçalandı Allah o köpeğin yaşadığı acıyı yaşatmadan öldürmesin caniyi :KK43: her kim gelirse gelsin böylelerini cezalandırmak için kanun çıkmalı psikolojik tedavi görmeli İnsan içine çıkmamalı bi hayvana bunu yapan insana neler yapmaz

Yav köpek büyüsü (!) mü varmış ne varmış bu kendine hoca diyen soytarılar sevgilin geri dönsün diye siyah bir yavru köpeğin ayağını, tırnağını getir falan diyorlarmış. Hatta özellikle köpeğin siyah olması şart koşuluyormuş. Google'dan baktım cidden de var. Allah akıl fikir merhamet versin. İçim acıdı, burada bile "Sevdiğini geri getirici muska yazan, büyü yapan hoca var mı" diye başlıklar açılıyor. Kendileri kadar beyinsiz sevgilileri çok önemli varlıklar olduğu için gariban bir yavru canından olsun ne olacak. Sonra bir de anne olur bunlar. Ülkede cumhurbaşkanı adayları kuantum fiziği tartışıyor ama böyle insanların sayısı azımsanamayacak ölçüde. Aydınlığa çıkar mıyız hiç bilmiyorum, hiç!

Yav köpek büyüsü (!) mü varmış ne varmış bu kendine hoca diyen soytarılar sevgilin geri dönsün diye siyah bir yavru köpeğin ayağını, tırnağını getir falan diyorlarmış. Hatta özellikle köpeğin siyah olması şart koşuluyormuş. Google'dan baktım cidden de var. Allah akıl fikir merhamet versin. İçim acıdı, burada bile "Sevdiğini geri getirici muska yazan, büyü yapan hoca var mı" diye başlıklar açılıyor. Kendileri kadar beyinsiz sevgilileri çok önemli varlıklar olduğu için gariban bir yavru canından olsun ne olacak. Sonra bir de anne olur bunlar. Ülkede cumhurbaşkanı adayları kuantum fiziği tartışıyor ama böyle insanların sayısı azımsanamayacak ölçüde. Aydınlığa çıkar mıyız hiç bilmiyorum, hiç!

Faiz ve vaiz lobisi ülkeyi mahvetti.
Bu kadar cahil mi bu toplum; bunlara inanabiliyor mu gerçekten?
Hani İslam dini ruhban sınıfı olmayan bir din idi. Allah ile kul arasına kimse giremezdi. Peki bu hacı hoca şıh şeyh neyin nesi? Kim uydurdu bunları?

Bir insanın hayvana saygılı olabilimesi için öncelikle kendine saygısı olması gerekir.

Seçimden hemen önce geçmişti CHP ye .Uzun yıllar MHP deydi .Ondandır.Yaşlılıktan değidir:KK39:
ncarenot ncarenot
Yaşlılıktan değil. Hem yaşlansan bile sende Süleyman Demirel in zekası gibi zekan var maşallah.

Süleyman Demirel vefat etmeden 7 ay önce hastaneye kontrole gitmişti. Hastane önünde gazeteciler kendini selamladı ve bir gazeteci kendine şu şoruyu sormuştu:
''Efendim memleketin durumunu nasıl buluyorsunuz''
Demirel: ''Tek kelime ile söylemem gerekirse iyi. Ama iki kelime söylemem gerekirse iyi değil.'' diyerek cevap vermişti.

.
Cidden mi yakmayı anca siyasal islamcılar bilir... eleştirdiğin üye de türbanlı yalnız, yavaş gel o yüzden! Sefalet dönemi de kuyruklar da duruyor,
19366222_1416374525117103_8462941912119306277_n.jpg

Türkiye de ne insan hakları var, ne hasta hakları var. Hayvan hakları nasıl olsun. Mesela siz hastaneye gidince sizi insan olarak görmüyorlar; döner sermaye İskender sermaye parası olarak görüyorlar. Hepsi mi öyle. Tabi değil. Ama en az %70 i de öyle.
Bu nedenle Türkiye de ütopyalar alemine doğru uçan halıda seyahat etmeyelim.

bide o var tabi Allah sonumuzu hayır etsin neden ikinci çocuğu düşünmüyorsun diyorlar bana düşünüp ne yapayım var olan evladımın geleceğine endişe duyarken nasıl ikinciyi düşüneyim..
Allah akıl fikir vicdan merhamet versin böylelerine öbür dünyada yatacak yeri yok böylelerinin.. Allah yuvalarımızı evlatlarımızı canilerden merhametsizlerden şeytanlaşmış yaratıklardan korusun

Yasanacak bir hali kalmadi ulkenin cidden herfun kotu haber tum gun hayvanlara yapilan dehsetin haberlerini goruyorum biri yavru kopege kiyar digeri alir silahi kopeklere ates eder tabi ver parayi cezadan kurtul kac sene oldu ya hayvanlara eziyet eden oldurenlere dogru duzgun ceza verecek yasayi cikartmadilar

Erdogan oncesi ilac firmalari ilac vermiyordu bu ulkeye. Simdi herkes hak hukuk sahibi oldu. Rahmetli dedeme o ilaci bulmak icin sabahtan siralara giriyorduk.
Oglum egzama verilen kremi devlet karsilamiyor 60 lira verip aldim biliyomusun bebek ustelik bebek!! Oglum olduktan sonra saglik sisteminin ne kdr yetersiz kaldigini daha iyi gordum ozel hastanelere gitmeye mecbur birakildik resmen bunlara ne diyeceksiniz

Son düzenleme:
ncarenot ncarenot
Yaşlılıktan değil. Hem yaşlansan bile sende Süleyman Demirel in zekası gibi zekan var maşallah.

Süleyman Demirel vefat etmeden 7 ay önce hastaneye kontrole gitmişti. Hastane önünde gazeteciler kendini selamladı ve bir gazeteci kendine şu şoruyu sormuştu:
''Efendim memleketin durumunu nasıl buluyorsunuz''
Demirel: ''Tek kelime ile söylemem gerekirse iyi. Ama iki kelime söylemem gerekirse iyi değil.'' diyerek cevap vermişti.
Amannn amannn ne güzel geldi bu yorum bana gündüz gündüz.. Çok tesekkÜr ederim :KK200::KK200:

Oglum egzama verilen kremi devlet karsilamiyor 60 lira verip aldim biliyomusun bebek ustelik bebek!! Oglum olduktan sonra saglik sisteminin ne kdr yetersiz kaldigini daha iyi gordum ozel hastanelere gitmeye mecbur birakildik resmen bunlara ne diyeceksiniz
Bol keseden atıyorlar cancağızım.
Daha dün 1 öğretmen arkadaşımın velisinin diğer çocuğu için eş dost aramızda para toplandık. Kız çocuğu 3.5 yaşında SMA hastası. Devlet tedavisini yapmıyor. İlacını karşılamıyor. Bu ülkenin çocuğu ve geleceği bu yavru da.
Koyamıyorum çocuğunu resmini aile rencide olmasın diye..
İnsan kendinden şüphe ediyor bunları okiyunca bazen. Herşey mükemmelde ben mi şükürsüzüm diye...

Yasanacak bir hali kalmadi ulkenin cidden herfun kotu haber tum gun hayvanlara yapilan dehsetin haberlerini goruyorum biri yavru kopege kiyar digeri alir silahi kopeklere ates eder tabi ver parayi cezadan kurtul kac sene oldu ya hayvanlara eziyet eden oldurenlere dogru duzgun ceza verecek yasayi cikartmadilar
Allah yavrularımızı merhametli vicdanlı annelerin babalarin yetistirdigi insanlarla karşılaştırsın.. karıncalar aç kalır diye her akşam bahçeye kırıntı bırakan bir yeğenim var. Çocuğa baktıkça içim titriyor.
Gerçekler bir gün nasıl da canını yakacak diye..

Dün minicik bedene yapılanları görünce insanlığımdan yaşadığım ülkenin insanlarından herşeyden utandım kim ne derse desin.O caniyi bulup ellerimle parçalamak istedim.

Hergün hayvanlara yapılan işkence haberleri görüyoruz tv lerde.Ama hiçbir şekilde caydırıcı yasalar çıkmıyor.'Hukuk devleti' olduğumuz için bazı kesimlerin işlerine yarayan yasalar gece gündüz farketmeksizin çıkıyor ya.Hayvan haklarıyla ilgili caydırıcı yasaların çıkmasının da zor olamaması gerek.

Hayvanları da çocukları da koruyamıyoruz maalesef.Gün geçtikçe daha kötüye gidiyoruz.Herkesin başta da sorumluların düşünmesi gerekiyor biz ülke olarak nerde yanlış yapıyoruz diyerek.Ve bu yanlışın biran önce düzeltilmesi gerekiyor.

Allah aşkına siz nerde yaşıyorsunuz ben eczanede çalışıyorum çoğu firma ithalat ilac getiriyo yada kendi uretimiyse devletle parada anlasamiyo suan çoğu gelen hastaya ben ilaç uretilmiyo diyorum çünkü yok firmalar uretmiyo bir göz damlası ya suni gözyaşı.bile dükkanda kalmadı depoda yok bu mu çok iyi olmak

bide o var tabi Allah sonumuzu hayır etsin neden ikinci çocuğu düşünmüyorsun diyorlar bana düşünüp ne yapayım var olan evladımın geleceğine endişe duyarken nasıl ikinciyi düşüneyim..
Allah akıl fikir vicdan merhamet versin böylelerine öbür dünyada yatacak yeri yok böylelerinin.. Allah yuvalarımızı evlatlarımızı canilerden merhametsizlerden şeytanlaşmış yaratıklardan korusun
Bana da soruyorlar ''Neden çocuk sahibi olmak istemiyorsun?'' diye
Neden olayım Ensar gibi ucubeler de tecavüze uğrasın diye mi?
Bana tek bir mantıklı sebep söyleyin çocuk yapmam için.

Doğru eskiden SSK lılara ilaçlar SSK hastanesinde veriliyordu. Kuyruklar oluyordu. Bunlar ezber bilgiler. Türkiye deki okullar ezberciliğe dayalı olsa da biz ezbercilikten uzak duralım.
İlaç konusu: Avrupa da bu ilaçlar taneyle veya tek kutu olarak verilirken; Türkiye de neredeyse çuvalla verilecek. Eskiden 3 ilaç sınırı vardı. Şimdi kutu başına 1 TL fark vererek 10 kutu ilaç alanı görüyorum. Sonra ayılana gazoz bayılana limon, canı sıkılana antidepresan. Bu kadar çılgınca ilaç ve antidepresan tüketimi hiç hayra alamet değil.

Türkiyedeki ilaçlar eskiden Avrupa dan ithal ediliyordu. Şimdi Hindistan dan ithal ediliyor. Ve o derece kötü koşullarda üretiliyor ki; umumi tuvalet bile o ilaç üretilen yerlerden daha hijyenik denebilir.

Ayrıca en çok insan hakları ihlalleri hastenelerde olmaktadır. Sanırım hiç hastaneye gitmediniz.

https://www.instagram.com/p/BkFrqlojn2d/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1rpotue9qj51v yetiştirmeyi bilmiyorsanız çocuk yapmayın yazık günah icim gitti hayvancagiz bagirdikca:KK43:

Suriyelilermiş öyle mi ?
Daha önce de Konya ili Beyşehir ilçesinde Suriyesiz vatan kaçkınları bir köpeği tekmelerlerken Beyşehirli gençler müdahale etmek istemişler. Suriyesizler müdahale etmek isteyen Türk gençlerini bıçaklamışlar. Sanırım biri hastanede ölmüştü.

Bir de bazıları diyor ki; ''Biz seviyoruz.'' Ne diyeyim seven evine götürsün Suriyesizleri.

Daha önce de Konya ili Beyşehir ilçesinde Suriyesiz vatan kaçkınları bir köpeği tekmelerlerken Beyşehirli gençler müdahale etmek istemişler. Suriyesizler müdahale etmek isteyen Türk gençlerini bıçaklamışlar. Sanırım biri hastanede ölmüBir de bazıları diyor ki; ''Biz seviyoruz.'' Ne diyeyim seven evine götürsün Suriyesizleri.
Allah su mübarek günde gorsun buna sebep olanları ve beterini yasatsin yapana sebep olana bide bakan demiş kepçe mi ne geçmiş ondan ama kesmede olabilir dalga geciyolar ya su suriyelileri hayvanı insanı sevmeyen zarar veren kim varsa sinir dışı etsinler cezalarını versinler

X