Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
826 sayfadır konuşuyoruz zaten bunları..
Ne yapalım diye soruyorum işte bende ?
Kimsenin mevcut bir siyasi bir partiye kayıtsız şartsız güveni kalmadı ki..
Şu şu şu sebeplerle benim için ehveni şer olan partiye da kişi şudur diyebileceğiniz kim var ?.
Ben oyumu 2 ye bölüyorum bu seçimde. Mv seçiminde oyumu ayrı cb seçiminde ayrı birine vereceğim.
Meral in mutlaka meclise girmesi gerektiğine inanıyorum çünkü. Bu ülkeye bir kadın eli bir anne yüreği şart... haaa onunda eksik kaldığı eleştirel noktaları var bana göre. Keza hepsinin var.. kusursuz eksiksiz olsun dersek sandığa gitmememiz lazım ama yine bence herkes payına düşen dersi aldı bu süreçte... Ne yapalım ?
Prensipler topluma katkı sağlayacaksa bir anlam ifade eder. Mecbur esneyecegiz.
Hesabını sorabilecegimiz bir anayasal ve hukuk sistemi 1 dönem için bana yeterli.
Bütün sorumluluk ve yetki bir tek kişide olmasınla başlamak zorundayız..
Sonrasına bakacağız işte..
Kalıcı olan biziz onlar gelip geçici.. haaa bedeli maddi manevi ödemek yine bize düşer..amenna doğrudur derim..
Sizce ne yapılmalı ?

Bakın bu konu basit bir konu değil ülkenin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden bir konu görmezden gelemeyiz ister akp kazansın ister CHP'nin öncülük ettiği muhalefet iki tarafta özellikle dış politikada ülkemizi felakete sürükleyecek kötü günler bizi bekliyor

benim kabul edemediğim CHP'nin gözümüzün onunde ele gecirilmesi Abdullah Gül aday olacaktı Meral olmasa CHP maalesef AKP'ye alternatif değil. şunu söyleyebilirim akp en kötüsü kimse akp kadar kotu olamaz. CHP altıoktan uzaklaşmış İstanbul il başkanı aleni PKK'lı ben bunu diyince herkes AKP'li zannediyor gerçeği görmek istemiyorlar ama gerçekler acıdır maalesef kendini ilerici olarak gören kesimimizde de cehalet var

Sadece gerçeği görelim ben ikinci turda oy kullanmayı düşünmüyorum PKK ile vatan kurtarilmaz CHP nasıl PKK ile ilişki içinde bulunabiliyor kabullenemiyorum
İkisi de Amerikancı ve natocu bu politikaların sonu cozumsuzluk kan ve gözyaşı

Tamam.. yani çözümünüz oy kullanmamak.
Anladım. Teşekkürler..

Öncelikle şunu söyleyim. Terörle mücadele konusu 3 harflilerin (MHP CHP AKP HDP....) gücünü aşar. İşi ehline verilmesi gerekir. İşinin ehli olanlar kimler? Ekonomistler, eğitim bilimciler, sosyologlar, psikologlar, güvenlik stratejistleri…
Terör neden oldu? Bunu şu şiirle açıklamaya çalışayım.

Ben Anadolu’nun Güneydoğu’su;

Ben soğuk yellerin, estiği yerim…

Dert derseniz bende kucak dolusu;

Ben (halkın beyler)e küstüğü yerim…

İhmalkâr paşalar, beyler yüzünden;

Plânsız seneler, aylar yüzünden;

Evet, ben okulsuz köyler yüzünden;

Türkçe lisanın sustuğu yerim…

İşte ben, okul ne bilmeyen gencin;

Millî şuur ile dolmayan gencin;

Kaleş kadar boyu olmayan gencin;

Omuzuna kaleş, astığı yerim…

Bu ihmâl nelere patladı bak bak,

Bir yandan Suriye, bir yandan Irak;

Bir yandan da İran, sardı kıskıvrak;

Ben bunların zehir, kustuğu yerim…

Zahiri nifak bu, yarası derin;

Bu zehir katili; sivili, erin;

Her gece memleket, hainlerinin;

Bombalı, tüfekli; bastığı yerim…

Oniki Eylül de, geçti nafile;

O ancak Yozgat’ı, doladı dile;

Yani, ben Oniki Eylül’ün bile;

Gözünün yıldığı, pustuğu yerim…

OZAN ÂRİF aşiretten obadan;

Gelin sorun, ihtiyardan, bebeden;

İnsanların artık, “Devlet Baba”dan;

Yavaş yavaş umut, kestiği yerim.

AKPli olmadiginiz anladim. Ama CHPyi nasil ayni kefeye koydugunuzu anlayamadim. Istanbul il baskani Canan Kaftancioglu. Kendisi Ordu dogumlu bir hekim. PKK'li oldugunu hangi beyanlarindan anladiniz?

AKP genel baskani hergun bir baska gurubu vatan haini ilan ediyor, ya da asagiliyor, her zaman ayristirici bir politika izliyor. Muharrem Ince ise birlestirici bir politika izledigini ilan ederek herkese esit mesafede duracagini vadederek "Ben 80 milyonun Cumhurbaskani olacagim" diyor. Her aday ne vadediyorsa ona gore davraniyor. Kurt, Turk, Alevi, Sunni, basi acik ve basortulu herkes bu kavramlarin icinde yeraliyor, ayristirici veya birlestirici olarak. Ikisini nasil ayni kefeye koyabiliyorsunuz?

Ben CHPli degilim, ama bu secimlerde Turkiye icin en uygun ve kazanmaya en yakin gordugum M. Ince ve CHPye oy verecegim. Eger ikinci tura Tayyip ve herhangi bir ikinci aday kalirsa oyum kim kalirsa ondan yana olacaktir. Bu degismez.

AKP haricindeki her parti ya Fetöcü ya pkk lı algısını ne güzel kanıksadı millet.. ortalığı kan gölüne çevirene tavır koymaktansa 1950 den beri tek başına iktidar olmamış bir partiyi hedefe koymanın mantığı nedir ?
Adamın markaj markaj dediği silahlıa gözdaği vermek saldırmakmıs. ben saftirik göz hapsi, baskı en kötü ihtimal fişlemedir diye düşünmüştüm..
Ortada bir devlet terörü var bir de devletin beslediği çakma pkk terörü var. Çakma dediğim kıyaslama açısından.
Ama bunlar hep cehape kafası.. akp yi beğenmiyorum ama chp de öyle böyle...
Kim peki ? Kim ?????

Google Kaftancıoglu PKK yazsanız onlarca haber çıkar ama bu haberler yandaş AKP'li medya diye inanmayabilirsiniz olen PKK'lıları andığı twitleri silmeden gördüm eksi sözlükte bile eleştirildi
Kaynak:https://eksisozluk.com/canan-kaftan...=canan kaftancıoğlu'nun pkk'lı olduğu gerçeği
Selahattin Demirtaş ile türkü barda eğlenmesi bile CHP'li bir başkana yakışmaz evet Demirtaş ile siyaset için masaya oturursun el sıkışırsın ama eğlence CHP'li yöneticiye yakismaz daha PKK ile ilişkili çok hareketi var ama yukaridakileri yeterli görüyorum

Bakınız akp genel başkanı ilk geldiğinde lgbt bireylerine bile özgürlük vadediyordu şimdi diktatör oldu söyleme bakılmaz programa bakılmalı ona bakarsak Meral de temel de 80 milyonun başkanı olacağım diyor dış politikada tamamen NATO ABD AB çizgisinde chp PKK'lı teröristlerin cenazesine katılan vekiller var maalesef yukarıda dediğim gibi afrin harekatı sırasında chpli Selin Sayek böke teror örgütü diyemem diyor bunu nasıl görmezden gelelim orada havaya uçurulan paramparça edilen askerimizin ailesi ne düşünür cumhuriyeti kuran parti bu aklım almıyor CHP yönetimi vatan duygusunu kaybetmiş
Yanlış anlamazsaniz normalde hangi partili olduğunuzu ogrenebilirmiyim sadece hangi partiden kayma var merak ettim

Doğru söylüyorsunuz. PKK ile vatan ku rtarılmaz diyerek. Bunu AKP daha önce ''açılım saçılım analar ağlamasın neneler üzülmesin'' gibi edebiyatla denedi başarısız oldu. Ama bu iş bitmiştir diyemedi. ''Buzdolabına koyduk, derindondurucuya sakladık'' şeklinde beyanatlar verdi. CHP de Akp nin oy sahasından oy almak istiyor.

Kimi mi var ya CHP ele gecirilmis objektif bakın biraz halk isterse chpde yurtsever bir yönetim olur ama milletimiz görmek istemiyor bir ulkede herseyden halk sorumludur akp milli guvenlik sorunu tarihin en başarısız hükümeti evet ama CHP'de yanlış işler hem de çok yanlış işler dönüyor AKP'den iyi diye görmezden mi gelelim ypgye terör örgütü diyemem demek ne demek terorist cenazesine katılmak ne demek bunlar kabul edilemez şeyler Atatürk yaşasaydı bunları ne yapardı bu insanların pesınden gitmeye devam ederseniz çocuklarınızı İrana çocuklarınızı Irak'a cocuklarinizi Suriye'ye göndermeye ve cenaze namazlarını kılmaya hazır olun!

Mevcut durumda çocuklarımızı bir yere gondermesekte can güvenliğimiz mi kalmış.
Sabah çıkıyoruz evimizden Allah a emanet.
Sultanahmet saldırısında direkten döndüm. 1. Dereceden şehit yakınıyım. Bunları biliyoruz... lafı nereye getireceğinizi çok merak ediyorum doğrusu...
Chp ye oy verince yavrularımız ölecek..
Vermeyince ne olacak ? Ya da kime verirsek olmayacak ? Sandığa gitmeyince mi ?.

Kim gelirse gelsin hayvan hakları yasası çıkmalı gördünüz mü bir yaratığın, minicik köpeğe yaptığı caniliği Allah’ım ağladım görünce yaa yazık günah ben sevmeye kıyamıyorum canı yanar diye kucağıma alamıyorum Canını yakarım yanlışlıkla diye böyle yaratıklar içinizde dolaşıyor hala işte bu hayvanlarında canı var konuşamıyor olsa da savunamasalar da içim parçalandı Allah o köpeğin yaşadığı acıyı yaşatmadan öldürmesin caniyi her kim gelirse gelsin böylelerini cezalandırmak için kanun çıkmalı psikolojik tedavi görmeli İnsan içine çıkmamalı bi hayvana bunu yapan insana neler yapmaz

Türkiye de ne insan hakları var, ne hasta hakları var. Hayvan hakları nasıl olsun. Mesela siz hastaneye gidince sizi insan olarak görmüyorlar; döner sermaye İskender sermaye parası olarak görüyorlar. Hepsi mi öyle. Tabi değil. Ama en az %70 i de öyle.
Bu nedenle Türkiye de ütopyalar alemine doğru uçan halıda seyahat etmeyelim.

Mesele oy değil sadece sandıkta önümüze getirilenlerin esasında farkı yok biz sandıkta önümüze getirilene değil dogru olanın peşinden gitmeliyiz Atatürkte öyle yaptı milli mücadelede kimse yanında değildi mücadele etti ve yeni bir hareket başlattı kimse inanmazdı

ülkenin güvenliği bomba patlaması gibi şeylerden ibaret değil ülkemiz bölünmek isteniyor ve bu son yaklaşıyor

Ben diyorum ki akp CHP görünüşte farklı ama dış politikada tamamen natocu abdciler biraz objektif gözle araştırsanız aynı olduklarını anlarsınız ikisininde sonu çözümsüzlük

En son demek istediğim bir kişinin bir toplumun aklını başına acı getirir acı

Müşteri onlar müşteri...
Hasta demeyelim...

İşte farklı olan kim ona cevap bekliyoruz sizden ? Ne yapmak lazım ?
Çözüm oy değilse nedir ? Peşinden gidilecek doğru nedir ? Kimdir ?
O olmasın o da olmasın ? Onu yapmayalım onu da yapmayalım ?
Ne peki ???

İşte farklı olan kim ona cevap bekliyoruz sizden ? Ne yapmak lazım ?
Çözüm oy değilse nedir ?

Bir insanın annesi yada babası kanser olur da gözünün önünde günden güne nasıl zayıf düşüp ölürse aynı durumu ülkemiz icin yaşıyoruz şuan çözüm bu partilerden kurtulmak yeni bir siyasete milli bir siyasete oy vermek o siyaset için mücadele etmek sadece oy atmak ile olmuyor 4 yılda bir 15 dakikalık iş şuan Türkiye çıkmazda en azından bu gerçeklerin farkında olun fanatik olmayın

Cidden soruyorum..
Bu partilerden kurtulmak gerek.. Eee peki tamam.. mümkün mü peki ? Ve nasıl ? Çözümünüz öneriniz nedir ?
Kurtulmak lazım demek dışında..

Onu o savunmasız , zararsız canlıya yapandan her türlü caniği beklerim.

Bu insanlar aramızda yaşıyor.Çoluğumuzun çocuğumuzun bizim yanımızdan yöremizden geçiyor.

Düşününce insanın tüyleri ürperiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…