Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Mune
!!!
İşte şu"insanları makarnacı kömürcü diye yaftalıyorlar diye, sonuçta biz halkız" ne guzl bir cumledir. Tamda burayı taraflı diye düşünürken.

Halk olduğumuzu bir olduğumuzu hatırlasak veya ara sıra kendi kendimize hatırlatsak belki bu kadar ayrışmayacağız, iktidarı destekleyenlerden de muhalif partileri destekleyenlerden de ayrıştırıcı, küçümseyen veya genelleyen yazılar okuyunca üzülüyorum doğrusu, biz her gün cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlara selam vermiyoruz, mahalle bakkalına, yan komşumuza, ekmek aldığımız fırına selam sabahımız, çocuk ateşlenince sağlık bakanının kapısını çalmıyoruz, üst komşuya gidiyoruz ateş düşürücü var mı diye, alt kat komşumuza diyoruz abi bebeğim ateşler içinde yanıyor bizi acile götürür müsün diye, Allah hayırlısını nasip etsin.

Mesela HDP yerine LDP diye bir parti olsa ve kürtlerin ve diğer azınlıkların haklarını savunsa ne dersin evla? Bu ülkede ben türk milliyetçisiyim diyen bir parti var o sorun olmuyor da kürtlerin ki mi sorun oluyor? Mesela kürt sorunu lrgal yollardan mecliste cözülmesin mi diyorsunuz? Binlerce insan mı ölsün illa?mesela kürt sorununda takındıgınız tavrı gazze ve filisten hattında da takınıyor musunuz? Hamas bir terör örgütü mü size göre? Peki hamas bir terör örgütü ise onun varolması filistinlilerin haklarını savunmaya, demokratik yollardan cözüm aramaya engel mi? Peki ya szie göre Arakan Cinliliere göre Sinjan bölgesi için ne düşünüyorsunuz? Onlarda haklarını arayan bir avuc mazlum müslüman mı yoksa yüce cün devletini bölmeye çalışan, özerklik ile yetinmeyen bir avuc vatan haini mi? Ya peki çözüm sürecinde açılım yapan akpye full destek sağlayan sizler o zaman sesiniz cıkmazken, hdp gayet olumluylen ne oldu da demirtaş “ seni başkan yaptırmayacagız” dedi de ortalık toz dunan oldu?
Kürt sorunun cözülme ihtimali bile oy kaybettirince nasıl da tutuştular değil mi, ondan masayı pat diye devirdiler....
Kesinlikle ırkçı biri değilim. Kürtler bizim kardeşimiz ve meşru yollardan kendilerini ifade etmeleri bizim kadar onların da hakkı. Fakat ben de şunu anlamıyorum. Bu ülkede sadece Türk ve Kürt ırkı mı var yahu? Çerkez var,Boşnak var,Arnavut var,Ermeni var,Gürcü,Pomak... Var da var. Bu yüzden manasız geliyor bana bu durum.

Diayrbakir'da yasayan Kurtlerin hepsi bolucu terorist he mi? Kurtler AKPye oy verince vatansever, ayni Kurtler Demirtas'a oy verince terorist, suclu. Bu da iyiymis.. Asil sana pes..
Selo ile Tayyip'i birbirinden ayiriyorsun ama unutma ki senin reisin de insanlari dil, din, irk diye ayrimlar yaptigi icin, halki bir anlamda bolup parcalara ayirdigi icin yargilandi, suclu bulundu ve hukum giydi bu ulkede.. Tencere dibin kara, seninki benden kara yane..:KK66:
Saraylim bak ne demişim:kahve: vatanını seven kürtlerle karıştırdın zaar:cool: demişim alnında kürdistan yazılı bir insanı hala savunuyor olamazsın az çok paylasimlarindan anladığım kadarıyla :skandal:

Vay arkadaş biz geçmişi sunup önlerine koyduğumuzda mağdur rolü oynamayın!! Ama hala aynı tas aynı hamam çünkü açıklayacağını bisey yok ....Adam getirdi bunları meclise haklarıni mecliste arasinlar diye. destekledim mi asla.Farklinyollar bulunmaliydi tum kurt laz çerkez alevi vs.icin.Ama simdi_ yeni _guncel_ su an_ taptaze diyor ki.; bunlar bizim iyi niyetimizi kullandılar.Arti bu adamlar aponun heykelini dikecez!!!dedikten sonra Tayyip Erdoğan bunlara hayatı dar etti mi etti.Yav neyiniz savunuyorsunuz arkadaş pesss oğlu pesssss! Adamlar ayan beyan hdp ile hani sırtlarını ypg ye dayayan partiyle.ittifak kurdu.Hadi biz uyuyoruz, kandiriliyoruzda.sizin gözünüze gözünüze sokuyorlar hala serap goruyormuscasina aklamalar paklamalar!!

C
Vay arkadaş biz geçmişi sunup önlerine koyduğumuzda mağdur rolü oynamayın!! Ama hala aynı tas aynı hamam çünkü açıklayacağını bisey yok ....Adam getirdi bunları meclise haklarıni mecliste arasinlar diye. destekledim mi asla.Farklinyollar bulunmaliydi tum kurt laz çerkez alevi vs.icin.Ama simdi_ yeni _guncel_ su an_ taptaze diyor ki.; bunlar bizim iyi niyetimizi kullandılar.Arti bu adamlar aponun heykelini dikecez!!!dedikten sonra Tayyip Erdoğan bunlara hayatı dar etti mi etti.Yav neyiniz savunuyorsunuz arkadaş pesss oğlu pesssss! Adamlar ayan beyan hdp ile hani sırtlarını ypg ye dayayan partiyle.ittifak kurdu.Hadi biz uyuyoruz, kandiriliyoruzda.sizin gözünüze gözünüze sokuyorlar hala serap goruyormuscasina aklamalar paklamalar!!
Kardesim cunku oonlarin savunduklari insan bugun hdp ile birlik ve kendilerini aklamak icin bu iyilikleri sanki hainlikmis gibi gosteriyorlar.

Kesinlikle ırkçı biri değilim. Kürtler bizim kardeşimiz ve meşru yollardan kendilerini ifade etmeleri bizim kadar onların da hakkı. Fakat ben de şunu anlamıyorum. Bu ülkede sadece Türk ve Kürt ırkı mı var yahu? Çerkez var,Boşnak var,Arnavut var,Ermeni var,Gürcü,Pomak... Var da var. Bu yüzden manasız geliyor bana bu durum.
Ne alaka ki anlamadım yani, bundan Kürtlere ne? Kürtler yıllarca mücadele etsin, tü kaka olaun, öldürülsün yeri geldi düşman ilan edilsin, onların mücadelesi sonucu birseyler elde edilsin, o süreçte zerre caba harcamayan, devletin köteğini hiç yemeyen aksine asimile olup türkten türk olanlar gelsin “” ee biz de varız nerede haklarınız” desin , hak hukuk aramada yoklar , ama pasta paylaşımında herkesten önce masaya oturuyprşar nedense... ayrıca zaten kürtlerin “ bu ülkede sadece türkler yoktur, baska etnik gruplarda vardır, hepimiz orta asyadan gelmedik, tarihlerimiz baska biz kürdüz türk değiliz’ diye yollardır veryansın etmelerinden diğer etnik gruplar yararlanmadı mı sanıyorsun hem de zerre tü ka ka ilan edilmeden , seçmeli çerkezce dersleri bile var bil bakalım kimin emekleri sonucu! Evet evet tabi ki cerkeslerin!

Bü ülke “ vatandas türkçe konus” eylemleri, başka dil konusanlara cezalar, kürtçe sarkı söyleyeceğim diyeblere catal bıçaklar, sırf kürt oldugu icin diyarbakır cezaevinde .ok yedirilen, copla tecavüz edilen, fare yedirilien insanlar gördü.. açın youtube belgesel dolu .ok yedirilen kürt köylülerini ve diyarbakır cezaevi işkenceleri anlatılıyor her yerde...

Adettendir yazayım kürt değilim, hakim etnik gruba ait olmanın verdiği rahatlıkla ne de güzel yazılıyor değil mi:)

Peki neden bizler kendi devletimizi eleştiriyoruz. Çünkü bizler bu ülkenin vatandasıyız, bu ülkeye vergi veriyoruz, bizi temsilen insanlar seçiyoruz, ben vatandas olarak sorumluluklarımızı yerine getiriyorsak sen de devlet olarak benim sana verdiğim yetkiyi kötüye kullanamaz, ayrımcılık yapamazsın “benim adıma ve benim adımı lekeleyerek” suc işleyemezsin, işleyeni cezalandırmak zorundasın diyoruz.Ben militarist değilim asker polis güzellemesi yapmam o yüzden, asker de polis de yetkisi dısına cıkarsa ve suc işlerse en agır sekılde cezalandırılması geeektiği taraftarıyım, her memur gibi onlar da memur ve yetkileri ve yetkilerinin aınırları var ve hukuk kuralları dısına cıkamazlar!.. bir kurumun adını korumak herşeyden önce gelir ki güvenilirliği asla süpheye yer vermesin. Ama canım ülkemizin bozuk adalet sistemi yüzünden iç hıkuk yolları tıkanan bir sürü insan avrupa insan hakları mahkemesine basvurdu be türkiye mahkum oldu ve milyonlarca lira ceza ödedi ve hala ödüyor hem de bizlerin vergisi ile! Peki neden, cünkü sucluyu korudugumuz için!

C

Kardesim cunku oonlarin savunduklari insan bugun hdp ile birlik ve kendilerini aklamak icin bu iyilikleri sanki hainlikmis gibi gosteriyorlar.
Maalesef anlamıyorlar:KK12: boşuna anlatıyoruz:KK12: yok ya sinirlerimiz bozuluyor:işsiz:bosver ya anlatma :deli:(diyorlar kendileri genelde canım benim) diyelim mi bizde :KK53:ama bu siteye giriyorsam yazarım bos yazarim ,dolu yazarım.aksam yazarım ,sabah yazarim:halay:demekki ilgim var. Rabbim herkes için hayırlı olanı tercih etmeyi nasip etsin ve galip kılsın inşaallah sevgiler:KK19:

Maalesef anlamıyorlar:KK12: boşuna anlatıyoruz:KK12: yok ya sinirlerimiz bozuluyor:işsiz:bosver ya anlatma :deli:(diyorlar kendileri genelde canım benim) diyelim mi bizde :KK53:ama bu siteye giriyorsam yazarım bos yazarim ,dolu yazarım.aksam yazarım ,sabah yazarim:halay:demekki ilgim var. Rabbim herkes için hayırlı olanı tercih etmeyi nasip etsin ve galip kılsın inşaallah sevgiler:KK19:
Aminnnn .... Rabbim ulkemizi korusun. Eger yanlissak bizi dogruya, eger oonlar yanlissa onlari dogruya iletecek olan Rabbimizdir.

Ya iyi niyetlerini kullanmis oluyorlar ya kandirilmis oluyorlar :)
Acilim iyi niyet kullanimi, feto kandirdi.
Inanmissin bir sey diyemem ama sence de boyle dusununce biraz sey gelmiyor mu.
Koskoca ulke yonetiliyor bilmiyorum ne kadar farkindasiniz.
Biri de siz hic dost kazigi yemediniz mi demisti.
Ben cok yedigimi soyleyemem
Ama yesem de farketmez. Benim yedigim kazik ulkeyi felakete suruklemez herhalde :confused:

Ya iyi niyetlerini kullanmis oluyorlar ya kandirilmis oluyorlar :)
Acilim iyi niyet kullanimi, feto kandirdi.
Inanmissin bir sey diyemem ama sence de boyle dusununce biraz sey gelmiyor mu.
Koskoca ulke yonetiliyor bilmiyorum ne kadar farkindasiniz.
Biri de siz hic dost kazigi yemediniz mi demisti.
Ben cok yedigimi soyleyemem
Ama yesem de farketmez. Benim yedigim kazik ulkeyi felakete suruklemez herhalde :confused:
Ya bak o noktada haklısınız diyelim.Ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz şu an neden kol ko_la_lar

https://www.instagram.com/p/Bj6h71WDj4r/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=13r5nxvlysypp Bakın tamam diyelim ki doğru ,yav adam öyle bisey yok diye kanalı arıyor töhmet altında kalmamak için .Cevap vermek istemiyorum nedir. Dürüst ol ve hata yaptım de ışte o zaman daha samimi geleceksin bana.Birde demiyor mu aradaki farkı biliyorum üniversite mezunuyum ben.:KK45:cok iccellestirmisti herhalde hala seviniyor minnos minnos :KK48:

Ne alaka ki anlamadım yani, bundan Kürtlere ne? Kürtler yıllarca mücadele etsin, tü kaka olaun, öldürülsün yeri geldi düşman ilan edilsin, onların mücadelesi sonucu birseyler elde edilsin, o süreçte zerre caba harcamayan, devletin köteğini hiç yemeyen aksine asimile olup türkten türk olanlar gelsin “” ee biz de varız nerede haklarınız” desin , hak hukuk aramada yoklar , ama pasta paylaşımında herkesten önce masaya oturuyprşar nedense... ayrıca zaten kürtlerin “ bu ülkede sadece türkler yoktur, baska etnik gruplarda vardır, hepimiz orta asyadan gelmedik, tarihlerimiz baska biz kürdüz türk değiliz’ diye yollardır veryansın etmelerinden diğer etnik gruplar yararlanmadı mı sanıyorsun hem de zerre tü ka ka ilan edilmeden , seçmeli çerkezce dersleri bile var bil bakalım kimin emekleri sonucu! Evet evet tabi ki cerkeslerin!

Bü ülke “ vatandas türkçe konus” eylemleri, başka dil konusanlara cezalar, kürtçe sarkı söyleyeceğim diyeblere catal bıçaklar, sırf kürt oldugu icin diyarbakır cezaevinde .ok yedirilen, copla tecavüz edilen, fare yedirilien insanlar gördü.. açın youtube belgesel dolu .ok yedirilen kürt köylülerini ve diyarbakır cezaevi işkenceleri anlatılıyor her yerde...

Adettendir yazayım kürt değilim, hakim etnik gruba ait olmanın verdiği rahatlıkla ne de güzel yazılıyor değil mi:)

Peki neden bizler kendi devletimizi eleştiriyoruz. Çünkü bizler bu ülkenin vatandasıyız, bu ülkeye vergi veriyoruz, bizi temsilen insanlar seçiyoruz, ben vatandas olarak sorumluluklarımızı yerine getiriyorsak sen de devlet olarak benim sana verdiğim yetkiyi kötüye kullanamaz, ayrımcılık yapamazsın “benim adıma ve benim adımı lekeleyerek” suc işleyemezsin, işleyeni cezalandırmak zorundasın diyoruz.Ben militarist değilim asker polis güzellemesi yapmam o yüzden, asker de polis de yetkisi dısına cıkarsa ve suc işlerse en agır sekılde cezalandırılması geeektiği taraftarıyım, her memur gibi onlar da memur ve yetkileri ve yetkilerinin aınırları var ve hukuk kuralları dısına cıkamazlar!.. bir kurumun adını korumak herşeyden önce gelir ki güvenilirliği asla süpheye yer vermesin. Ama canım ülkemizin bozuk adalet sistemi yüzünden iç hıkuk yolları tıkanan bir sürü insan avrupa insan hakları mahkemesine basvurdu be türkiye mahkum oldu ve milyonlarca lira ceza ödedi ve hala ödüyor hem de bizlerin vergisi ile! Peki neden, cünkü sucluyu korudugumuz için!
Elbette ama şu var mesela. Benim bir arkadaşım vardı. Gürcü kökenliydi. Mahallede ona sen pis Gürcüsün bizimle oynama diyorlardı çocuklar. İnanması güç ama bu böyle. Bir tane de babamın arkadaşı bir amca vardı. Adam Abaza kökenliydi. Abaza olduğu için hep yalnız geziyordu. Kimse onunla arkadaşlık yapmak istemiyor çünkü. Bu örnekler dolu. Meselemiz Kürt meselesi olmamalı yalnızca;meselemiz,düşmanımız tüm halklara karşı yapılan ırkçılık olmalı.

Elbette ama şu var mesela. Benim bir arkadaşım vardı. Gürcü kökenliydi. Mahallede ona sen pis Gürcüsün bizimle oynama diyorlardı çocuklar. İnanması güç ama bu böyle. Bir tane de babamın arkadaşı bir amca vardı. Adam Abaza kökenliydi. Abaza olduğu için hep yalnız geziyordu. Kimse onunla arkadaşlık yapmak istemiyor çünkü. Bu örnekler dolu. Meselemiz Kürt meselesi olmamalı yalnızca;meselemiz,düşmanımız tüm halklara karşı yapılan ırkçılık olmalı.

Doğrudur ama ben tanık olmadım hiç, benim 35 yaşıma kadar tanık oldugum ve ardından fısır fısır konusulan, dışlanan dört grup var: ermeniler, kürtler, çingeneler ve aleviler.ve evet savaş ırkcılığa karşı!

Ya bak o noktada haklısınız diyelim.Ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz şu an neden kol ko_la_lar

Bak bu sorulara cevap ariyorsan olayi Erdogan, Ince yada Aksener olarak dar bir cercevede degerlendiremezsin. Tum olusumlarin kokune inmek gerekiyor. Mesela Pkk nasil olustu yada kimler tarafindan olusturuldu. Bu olusumu destekleyen ve finanse eden ulkelerin tarihlerinde ne var? Buyuk ortadogu projesi soylemi ilk hangi yillarda telafuz edilmeye baslandi. Teror denen olusumlar neye kimlere hizmet ediyor vs.. Hepsi Ameriganin oyunu diyoruz ama neden hic bir sekilde yaptirim gucumuz yok. Bizi baglayan hareket edemeyecek baglar neler gibi.
Bugun Demirtas cezaevinde degil mi? Ceza evinde ama teror sucundan mi orada Hayir. Peki herkes hdp=terorist derken koskaca Turkiye nicin teror sucu ile yargilayamiyor bu insanlari?
Baska bir yorumumda da yazmistim tekrar yaziyorum, halkimiz teror konusunda cok hassas ama hassaiyet soylemden oteye gitmiyor. Sozde vatanseverlik bu. Kimse arastirmiyor ogrenme cabasi icinde degil.
Bugun oyle bir noktadayiz ki kim iktidar olursa olsun hatta muhalefet hdp yi yok sayamaz boyle bir durum mumkun degil artik. En cok katettikleri yol da acilim sureci oldu bunu hepimiz biliyoruz bilmeliyiz. Bu yolu en cok Akp acti.
Simdi bu durumlardayken buyumelerine izin verenlerin iyi niyetleri kullanildi, ama ziyaret edenler terorist iste destekliyorlar gormuyor musunuz demek.. Nasil gorundugunun takdirini sana birakiyorum.

Ben kimseyi aklamiyorum, bu bir.

Ikincisi Bu adamlar 2012de Aponun heykelini dikecez dedikten sonra degil, 2015 te referandum oncesi "seni baskan yaptirmayacagiz!" lafindan sonra papaz oldular. O lafa gelene dek PKK ve bebek katili reisin sayesinde "sayin" lakabi alan Apo'ya duzdukleri methiyeleri buraya getirmeme gerek var mi? Uc senede onlar unutuldu, sebep olduklari sehitler, canlar, kanlar unutuldu, biz mi PKKli olduk simdi? Nasil unutabildiniz, siz ki hala 1974teki yag-tup kuyruklarini getirip koyuyorsunuz buraya.. Alt tarafi yag kuyrugu hem de, can pazari degil.

Ucuncusu, CHP ile HDP ittifak kurdu diyorsun, kanitla. Iftira atmak gunahtir, bilirsin belki.
Emin degilim bildiginden, cunki sizde yalan, yolsuzluk, hirsizlik, kul hakki yemek, baskasinin parasini malini har vurup harman savururken bir yandan da servet edinmek ve edindirmek, hic biri gunahtan sayilmiyor basortusuz gezmek disinda.

1 _Ağızları açılınca; Yok Habur, Yok Oslo, Yok Dolmabahçe... Bütün bunlar,40 yıldır akan kan dursun diye yapıldı. Ya siz? -Seçim beyannamesine 'Ermeni soykırımını tanıyacağız' diyenleri Meclis'e taşıdınız mı? -Taşıdınız!++

2)Bugün! -Kendi seçim beyannamenize 'ÖZERKİĞİ' koydunuz mu? -Koydunuz? -52 kişinin katiline,Demirtaş'a 'özgürlük' istiyor
3)Türkiye'de ve sınırötesinde... -PKK'ya tarihinin en ağır yenilgilerini tattırıp bitirme noktasına getiren komutanları 'apıletlerini sökmekle' tehdit ediyor musunuz? -Ediyorsunuz! -Bu seçimlerde PKK'nın siyasî uzantısıyla ittifak yapıyyap
4)Peki amacınız ne? Emperyalizmin büyütüp beslediği, 30 yıldır bu ülkenin beşikteki benekler dahil kurşun sıkıp 40 bin kişiyi katleden, Henüz tüyü bitmemiş yetimlerin 2 trilyon dolarına malolan,++
5)Bize karşı kullanması için ABD,nin 3 bin uçak dolusu,5 bin tır dolusu silah verdiği PKK'yı ülke yönetimine ortak etmek mi? Bu mu amacınız?

1 _Ağızları açılınca; Yok Habur, Yok Oslo, Yok Dolmabahçe... Bütün bunlar,40 yıldır akan kan dursun diye yapıldı. Ya siz? -Seçim beyannamesine 'Ermeni soykırımını tanıyacağız' diyenleri Meclis'e taşıdınız mı? -Taşıdınız!++

2)Bugün! -Kendi seçim beyannamenize 'ÖZERKİĞİ' koydunuz mu? -Koydunuz? -52 kişinin katiline,Demirtaş'a 'özgürlük' istiyor
3)Türkiye'de ve sınırötesinde... -PKK'ya tarihinin en ağır yenilgilerini tattırıp bitirme noktasına getiren komutanları 'apıletlerini sökmekle' tehdit ediyor musunuz? -Ediyorsunuz! -Bu seçimlerde PKK'nın siyasî uzantısıyla ittifak yapıyyap
4)Peki amacınız ne? Emperyalizmin büyütüp beslediği, 30 yıldır bu ülkenin beşikteki benekler dahil kurşun sıkıp 40 bin kişiyi katleden, Henüz tüyü bitmemiş yetimlerin 2 trilyon dolarına malolan,++
5)Bize karşı kullanması için ABD,nin 3 bin uçak dolusu,5 bin tır dolusu silah verdiği PKK'yı ülke yönetimine ortak etmek mi? Bu mu amacınız?
Heee amaç bu. Nasıl da ortaya çıkardın herşeyi. Zeki seni. Kimlerle sınanıyoruz ya

X