Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Kesinlikle unuttuğunuz şeyler var. Özelleştirmeler... Özelleştirme ile yandaşlara peşkeş çekilen araziler.... Ayrıştırmalar... Ötekileştirme... Eleştiren herkesi hapse atma... Talepler kendi zihniyetinden olunca hay hay karşı görüşten olunca onu iyiyce büyütüp beka sorunu haline getirme... PKK kucaklaşmalar... Fetö ile Kucaklaşmalar... Yolsuzluklar...

Arastir tatlim cok merak ediyorsan. senin ovunmen 1949 kadar miydi

Ben araştırırm onda sorun yok.. Yalnız şöyle bir şey var... Anlamadığınız ne biliyor musunuz? Akp 16 yıldır bu iktidarın sahibi ve tüm kurumları tek başına tek adamın fikri ile peşkeş çekercesine sattığını neden inkar ediyorsunuz...? En son şeker fabrikaları zarar ediyor diye dünürüne sattı.. Neden? 16 yıl boyunca iktidarı süresince sürekli satarak dışarıya bağımlı hale geitrildi ülke... Çıkarınız ne? Sizin nu fabrikaların,kurumların satılmasına tek bir eleştiriniz olmayacak mı? Onu eleştiriyrosunuz bunu da eleştirin o zaman... Tüm ülke dışa bağımlı... Tütün yasası ile tütün üretmek yasaklandı.. Ama amerikan tütünü yaska değil neden? Şeker üretilmeyecek.. Yurt dışından ithal edilecek.. Ne mana?

Düşünebiliyor musunuz kocaları sürekli kandırılsa gelip bdv ye konu açarlar bıktım bu adamın kandırılmasından diye ama açık açık defalarca kandırıldık diyenlerin peşindeler halen.
Bir akepeli arkadaşıma aynen bunu söyledim aman ne kandırılacak dedi. Eeee o zaman yalan söylüyorlar sürekli bu daha mı iyi dedim , ses çıkarmadı.

Otekilesme onceden vardi fakat tek taraf baskin cikip digerini ezdigi icin goze carpmiyordu fekattt berabere olunca goze batmaya basladi bilmem anlatabildim mi ozellestirme evet isin icinde olan ust dusey yonetici arkadasim bile (hukumet yanlisi olmamasina ragmen )yapilan ise iyi oldu diyorsa ki ayrintilari yazmaya yorulamicam isin icini aldisi verdisi arada kayiplari disardan izlemeyle ne sen ne ben gorebiliriz.Araziler gidenler hukuk var arkasasim itiraz et o sekilde yolsuzluk basina gelen yine yakin cevremde mahkeme yoluyla isi dogrusuna getirdiler

Ben tutun ureticilerinin icinde bulundum hatta pamukta ekiyorlardi ama artik asma uzum zeytinlik ve ceviz uretimine basladi cogu sordugumda da tutunun emeginin cok oldugunu ve yillardir cok yorulduklari soyliyorlar tutun ekilir geceden gun agirmadan gidir ki sicak yuzunden yaprak yaprak kirilir ve gunduzde onlar sislere dizilir katman yapilir ki bir o kasar da pis bir istir tecrube ile sabittir

3 farklı üniversitede eğitim alma fırsatım oldu
Bi çok üniversiteye seminer için gittim
Hiçbirinin kapatılmış bir kütüphanesi yoktu
Bahsettiğiniz üniversiteler hangileri?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ilk kez Kütüphane İstatistiklerini açıkladı. Resmi okul, özel okul ve özel kurs kütüphanelerinin sayısı 2014 yılında yüzde 9,4 azalarak 27 bin 948'e geriledi. Geçen yıl önceki yıla göre çeşitli nedenlerle 2899 kütüphane kapandı. 77 milyon nüfusluk Türkiye Cumhuriyeti’nde halk kütüphanelerinin 1 milyon 209 bin 766 üyesi bulunuyor.

Bu 2014 TUIK aciklamasi.. 2015 ve 2016 da yaptigi aciklamalarda sayilarak azalarak gidiyor. Google'larsaniz son rakamlari da gorebilirsiniz.

E peki insanlar neden memnun değil? Tütünün emek istediğini biliyoruz ... Ama üreten neden memnun değil? Şeker pancarı üretende mi şikayetçi idi madem? Siz işinize geldiği gibi konuşun.. Doğru tek... Bütün kurumlar 16 yılda tek tek satıldı... Üretim yok .. Dışarı bağlıyız... Ve sizin söyleidkleriniz doğru olsa bile ülkenin tüm üretimi durmuş durumda... Sattı... Net... Sattı...

Tecruben mi var? Bir ceviz agaci, bir zeytin agaci kac yilda yetisir, kac yilda urun vermeye baslar haberin var mi?
Tutun her yil ekilen ve her yil urun veren bir urun, her gun tarlaya gitmek zorunda da degilsin.. 90 yildir yorulmamis uretici de, AKP gelince mi birden yorulmus? Laf ola beri gele..

bos yaziyorsun arkadasim al sana yuzdeler bak bakalim ne degismis
Kaynak:tuik

Zaten seker pancarini eken de ayni ureticiydi. Tutunu kaldirinca seker pancari ekiyorlardi. Zeytin ureteceklermis, ceviz ureteceklermis.Agaclar meyva verecek kadar buyuyene dek yillarca tas mi yiyeceklermis?

Ah canım ülkemde herkes memnun bu biz değiliz. Sizin gördüklerini zi biz görüyoruz da bizim gördüklerimizi siz niye istemiyorsunuz.
Tarım bitmiş hayvancılık bitmiş. memlekette buyukbas hayvanciligi ithal etlerimizi bitirmedi mi?
Bi elinizi vicdaniniza koyup düşünün eleştirinin Allah aşkına.

Körlüğün,çifte standartın,işine geldiği gibi konuşmanın tezini yazar doktora bitirirsiniz,YETER YETER... herşeye bir kılıf bulup karşınızdakine gerizekali muamelesi yapar gibi konuşmanız yok mu bıktım.

İşte bilip bilmeden konuşuyorlar bende tütünün içindeyim öyle zor ve pis bir iş ki uzaktan davulun sesi hoş geliyor bir Sene eşşek gibi çalışıp aylar sonra paralarını alabiliyorlar bu yüzden bırakan çok oldu
Devlet düzenleme getirdi yeni tohumlarla üretimi sağladı daha yüksek ücretlerden aldılar tütünleri çiftçilerden
İş olanağı arttıkça farklı işlere yöneldiler daha temiz daha gelirli işler yaptılar o tütünleri ilaçlarken defalarca zehirlenip hastanelere yattılar çünkü zehiri çok tehlikeli şimdi yapan bir kaç aile var çevremde
Yapana kimse yapma demiyor herkes kendi hür iradesi ile bu işi bırakıyor

Takım tutar gibi parti tutana laf AN-LA-TA-MAZ-SI-NIZ.Boşuna yorulmayın diye söylüyorum.

Bunun uzun bir cevabı var ama benim o kadar vaktim yok
Çok takip edemiyorum bu ara buraları
Umarım bu kararlılıkla tüm partilerin /adayların yanlışlarını eleştiriyorsunuzdur
Son cümlenizde direk yaftalama yapmışsınız karşınızdaki herkesi kafanızda kodladığınız cahil seçmen ile karıştırmayın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…