Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Yaa bir de İnterneti bedava olacakmış. Vay canına ne vaat ama...

Sen iş ver insanlara, internet artik herkesin evinde ve elinde zaten 7/24 kullanıyorlar nasıl oy toplayacağını şaşırdı gençlerden İnterneti bedava yaparsam oy alırım diye düşündü herhalde. Bu bile seviye farkını gösteriyor. Ince; fabrika diyor üretim diyor, o ise kıraathane kek ve İnternet :) yazarken güldüm.
Çok komik şeyler bunlar ya.

Millet kiraathanelerine ilk olarak şimdi dalga geçenlerin damlayacagina adım gibi eminim.

Ne yani insanlar bu vaadi beğenmeyip daha öncelikli sorunlarının çözülmesi için isteklerde bulunuyor olmaları; anasının sütü gibi helal kendi vergileri kurulmuş yerden hizmet almaları engel değil.
Ayrıca bende şundan eminim hiç bir üretime katılmayan özellikle çalışmayan kesimin cırıt atacağına eminim. Çalışanlar yine vakit bulamacakları ve üzerlerindeki geçim sıkıntıları olduğu için aylaklık yapamacaklar.
Çıkın bu kafadan. Bir ülkenin ekonomisi evden farklı değil. Daha doğru düzgün faturalarını ödeyemeyen borçlarını yöetemeyen bir aile bireyinin bahçeye çardak kuracağım çay kek yapacağım demesi gibi bişey.

Ahaha siz konuyu anladiginiza emin misiniz? Çalışmayan kesim nasıl cirit atacak? Öğrenciler için yapılacak bu merkezler. Öğrenci milleti için böyle merkezlerin açılması gercekten ihtiyaç. Ogrenciligimizde biz gerçekten çalışacak güzel bir yer bulamıyorduk. Zaten kafeler hem çok pahalı hem de uzun süre durmak olmuyor. Gerçekten bir eksikliği farkedip yapmislar.
Tabii ki milletin vergileriyle yapılıyor, her kesim kullanacak ama böyle yapılacak projeler aciklaninca bolca dalga geçip sonra da güle oynaya kullanmak bana komik geliyor:)

Birleşmiş Milletler: '2,5 Milyon Mülteci İdlib'den Türkiye'ye Akın Edebilir'
https://onedio.com/haber/birlesmis-...eci-idlib-den-turkiye-ye-akin-edebilir-826880
Umarım bu haber gerçek değildir

Bu haberde beni korkutan kısım sivillerin buraya gelmesi değil, evet çok fazla mülteci aldık, bu da ülkemizde ekonomi olmak üzere birçok soruna yenisinin eklenmesi demek ama haberde gözden kaçan kısım Suriye'deki iç karışıklık yüzünden ışid başta olmak üzere el kaide ve birçok terör örgütü peydahlandı, bu terör örgütleri ışid ve el kaide kafasında radikal örgütler, insan öldürmekten, saldırmaktan, hatta birbirini diri diri kesmekten çekinmeyen tipler, Suriye ordusu Doğu Guta'da bulunan bu terör örgütlerini sıkıştırdı, teslim olmaya zorladı, Suriye vatandaşı olup bu örgütlerde olanları teslim olmaları ve silah bırakmaları şartıyla affedeceğini söyledi diye biliyorum ama Suriye vatandaşı olmayan ve çatışmakta ısrarcı olan terör örgütü üyelerini İdlib'e süreceklerdi, işte eğer İdlib'deyseler ve sivil halkın arasına karışıp gelirlerse ki ışid Türkiye'ye sızmıştı, yine olabilir böyle bir durum, işte o zaman eyvahlar olsun. Ülkede ışid ve el kaide, hatta onlardan da beter olan terör örgütleri cirit atar burada.

Allah korusun diyorum, Amerika amacına adım adım ulaşmaya çalışıyor!Amaç başından beri bellidir,Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkmak için tek adam rejimini getirmek ve iç savaş çıkartarak ülkemize coreklenmek!Hala bunu anlayamayan ve yerli ve milli masallarıyla uyutulmaya çalışan afyonlanmis insanlara aciyorum daha doğrusu bunun farkında olupta diğerlerinin kurbanı olacak olan bizlere aciyorum.

Ogrenciligimizde biz gerçekten çalışacak güzel bir yer bulamıyorduk. Zaten kafeler hem çok pahalı hem de uzun süre durmak olmuyor.
Üniversitenizin kütüphanesi ne güne duruyordu? Zaten müziğin gürültünün ve diğer müşterilerin olduğu cafede ders mi çalışılır? Ülkece eksiğimiz bu muydu sizce? Rahatça evet bir bu eksik diyebiliyor musunuz?

Allah fırsat vermesin...

canım ya önce üniversitelerin kütüphanelerini kapattılar şimdide öğrenciler için kıraathane mi açılacak?
Vallahi Millet Kıraathanesi dendiği için ben milet için açılacak diye anladım öğrenci kimliği olan mı alınıyor yani :)

Hayır daha çok eksiğimiz var. Ama öğrenciler için açılacak kütüphane ve ders çalışma merkezinin, burada çay kahvenin ücretsiz olmasının dalga geçilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum sadece.

Mezunlar için iş imkanı yaratsalar mesela. Üniversite kütüphaneleri var, yurtlarında çalışma salonu var ben de öğrenciyim. Bence dalga geçilecek bir şey. Önemli problemimiz acil yapilmasi gereken bir şey gibi bunu söylüyorlat vvaate bakın. Aklımızla alay ediyorlar.

Öğrencilerin taleplerinden yapılmayan bir eksik bu kalmış da vaad olarak önlerine bu geliyor.
Öğrenciler okuyamıyor üniversitelerin değerli arazileri işgal atında. bugün sokaklarda bile belediyelerin bedava internet hizmeti var. kimse internetsiz kalmıyor konuyu çözmek gerekiyor ama nereden başlamalı onu bilemiyorlar.
Öncelikle şu yap boz eğitim sistemini düzeltilmesi özgürlükcü demokratik eğitim hakkını öğrencilere vermeliler.
benim lise zamanlarıma kadar her ilçenin bir kütüphanesi olurdu. giderdik maalesef ben üniden mezun olana kadar hiç biri kalmadı. Tabi bunun sebebinin birazda teknoloji ile alakası var. Bilgisayar ve internet hayata girip bireysel oalrak kullanım imkanı bulunca maalesef kütüphanelerin sonuda geldi.
Açık net söylemek istediğim bir sürü sorun varken öncelik sırasını sasırmaktan bişey değil bu vaad.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/yuzlerce-kutuphane-kapandi-29742483

konu öğrenci konusu değil cumhurbaşkanı açıklamış ben gayet iyi anlıyorum konuyu.

Erdoğan eleştirilere ne yanıt verdi?

Erdoğan, Cumartesi akşamı İstanbul Zeytinburnu'nda seçim otobüsü üzerinden yaptığı konuşmada eleştirilere yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı, İnce'nin kıraathanenin ne demek olduğunu bilmediğini söyledi ve "Ben fabrika açalım' diyorum" sözlerine tepki gösterdi: "Ne alakası var. Önce bir defa bunun ne olduğunu öğren. Kıraathane ne demek bunu öğren".

"Her ilçede en az bir tane şehir kıraathanesi olacağını" belirten Erdoğan, "7'den 70'e herkesin buradan yararlanacağını, internet, çay, kahve, kek olacağını, bunlardan ücret de alınmayacağını" söyledi.

Hanımlar,
Kıraathane belki okuma evi anlamında kullanılmıştır ama bugün ülkemizde mahalle aralarında bile kıraathane adıyla açılmış yüzlerce kahvehane vardır, benim oturduğum ilçede kütüphane yok ama onlarca kıraathane var, hepsinde amcalar çay içip okeye dördüncü arıyor, isimleri de Ali'nin kıraathanesi, Kastamonu'lular kıraathanesi diye geçiyor, he birde bol bol ötücü kuşları kalkındırma ve sevenler derneği açılıyor, önünde yeşil örtülü masalar, yine amcalar çay içip okey oynuyor, he bir de büyük lig maçları olunca kapıya ilan asıyorlar, dev ekran maç seyretmek isteyenler lig maçı burada diye.

Yani velhasıl kelam, Ahmet abinin kahvesinde çayı 1,5 liradan içmek istemeyen Hasan amca açılacak bu kıraathanelere gider, kimse kitap okumaz, bizim ülkede kitap okuma alışkanlığı yok denecek kadar az çünkü, amcaları gören gençlerde oraya ders çalışmaya gitmez, emekli kahvesi olur oralar, daha sonra da kahvehane esnafı kıyameti koparır, çay bedava veriliyor diye müşterilerimizden olduk derler, bu kıraathanelerde okey, 51 oynamak isteyenler evden malzeme getirir oynar, niye oynuyorsun da denmez, diyemezler, olur size oralar kahvehane.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…