Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Muhalefetin genel başkanı olması sizin için önemli değil o zaman
Değişik nir bakış açısı
Neyse elif borcam cevabınıda verdi zaten
Şu anda muhalefet.
hükümetin başındakiler dediklerinizin fazlasını yapiyor. Kapı kapı gezip yardım veriyorlar güya çarşaf çarşaf fotolarla. Konuşma için cenazeyi bile kullanıyorlar.

Şu anda muhalefet.
hükümetin başındakiler dediklerinizin fazlasını yapiyor. Kapı kapı gezip yardım veriyorlar güya çarşaf çarşaf fotolarla. Konuşma için cenazeyi bile kullanıyorlar.
Tamam işte sizin sorununuz bu
İlk mesajdan beri ben eleştirdiğiniz gözümkapalı dediklerinizden bi farkınız yok
Ben karşı tarafın yanlışlarını gösteriyorum soruyorum siz yine aynı dala biniyorsunuz
Akıllı seçmen hepsinin doğrusunj yanlışını kabullenir
Ölçer tartar en içine sinene verir
Hiçbiri mükemmel değil

Işte Kılıçdaroğlu na oy vermediğim için farketmiyor. Haa birgün hükümette yer alırsa hatalarını eleştiririm. Şu anda hükümete yaptığım gibi.

Bu arada sempatizanı olduğum partiyi sildim yaptığı hatalardan dolayı

Muhalefetin genel başkanı olması sizin için önemli değil o zaman
Değişik nir bakış açısı
Neyse elif borcam cevabınıda verdi zaten
Elif Bordan isiya dayanikli cam uretmede neyin cevabini vermis? Albayrak neyin cevabini vermis? Bordan isiya dayanikli cam uretmek deyince Enerji Bakaninin bile aklina mutfaktaki firin tepsisi Borcam geliyor, ayip yav.. Hem Borcam yeni birsey degil ki, yillardir kullaniliyor..
Muharrem Ince Bor'dan fuze yakiti uretip biz satalim diyor, (ucaklarda ve uzay araclarinda kullanilan) isiya dayanikli cami biz uretelim, biz satalim diyor. Kime anlatiyor? Hey yavrum hey.. Fuzelerden mutfaga nasil bir baglanti kurdunuz acaba?

Vizyon meselesi, ayakkabi koselesi degil tabii.. Uzay caginda hala mutfaktan cikamamis, fizik konusu uzmanligi olan biri ile fizik/kimya konusunda alay etmeye calisan insanlara ne denir bilemedim simdi.

Birleşmiş Milletler: '2,5 Milyon Mülteci İdlib'den Türkiye'ye Akın Edebilir'
https://onedio.com/haber/birlesmis-...eci-idlib-den-turkiye-ye-akin-edebilir-826880
Umarım bu haber gerçek değildir

Afrin'e niye gitti Erdogan OSO ile saniyorsunuz? Bak Afrin cikartmasina karar verdiklerinde yazmisiz burda da.. O zaman inanmadiniz ama.. Geldigmiz nokta iste gene beni hakli cikartti. Persembenin gelisi carsambadan belli. Tabi gorebilene..

Son düzenleme:
Valla Saraylim arattım ne diye bu çıktı koydum.İşin açığı tartışamanın içeriğini bilmiyorum.Onun için bilinçsiz bi paylaşım oldu.Kendimi kınıyorumBuda bana
Elif dunyadaki en genis Bor madenleri bizde. Cok amacli kullaniyor dunya bunu. Biz borclu bir ulke olarak yillardir en kotu zamanimizda Bor madenlerini isletir, oradan gelecek gelirle gene borclarimizi oderiz diye guvenirdik. Bunlar zaten borclari odemedikleri halde Bor'un bir kisminin isletmesini sattilar. Bir kismindan cikan boru da yari islenmis ya da hammadde olarak satiyorlar. Ince'nin soyledigi su: Hammadde olarak verip onlari zengin etmeyelim, kendimiz isleyip islenmis halde kendi markamizi vurarak urun olarak satalim, eli zengin edecegimize biz zengin olalim.

Bizdeki otomobil fabrikalarinda ornegin, Toyota mi uretiyoruz, araba 1000 TL ise biz 10 TL kazaniyoruz, 990 TLyi markayi vuran Japonya kazaniyor.. Amerika Turk tutunu ile Camel marka sigara uretip satiyor, biz tutunu onlara sigara basina 10 kurusa satiyoruz diyelim, adamlar fabrikada sigarayi uretip kend markalari altinda 5 dolara satiyor.. Parayi onlar kazaniyor. Iste oyle birsey yani.. Borda da ayni hesabi yapiyor Muharrem Ince.. Biz isleyelim, urun haline getirelim, biz kendi markamizla satalim, para bizim cebimize girsin.

Muharrem İnce: Bor’dan cam üreteceğiz
Berat Albayrak: "Borcam üretileli yıllar oldu"

Düşünebiliyor musunuz ? Bor madeni ile borcamı ayırt edemeyen bu adam bu ülkenin enerji bakanı

Vah ülkem vah

Alıntı
"İki bin kat katma değer üretiyoruz, adam borcamda kalmış"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 7 Haziran'da Kütahya'da mitinginde "Bordan ısıya dayanıklı cam yapmamız lazım" sözlerine ilişkin olarak, "Yahu günaydın. Borcamı üretip, evlerde kullanalı 10 yıllar oldu, biz çoktan ürettik çoktan" dedi.

İnce, "Siz bor madeninin üzerinde yaşıyorsunuz. Biz madenleri ne yazık ki işlemeden satıyoruz. Madenleri cevher olarak satıyoruz. Bu da ucuza gidiyor. Biz madenlerimizi mamul madde olarak satmamız lazım. Yani bordan füze yakıtı yapmamız lazım. Bordan ısıya dayanıklı cam yapmamız lazım. Bor olarak satarsan ucuza satarsın ama füze yakıtı olarak satarsan, ısıya dayanıklı cam olarak satarsan pahalıya satarsın" ifadesini kullanmıştı.

Cumartesi günü Pendik'te esnaf ziyaretinde bulunan Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

"Geçen gün gördük, ana muhalefetin adayı. Adam diyor ki 'biz bordan cam üreteceğiz'. Yahu günaydın. Borcamı üretip, evlerde kullanalı 10 yıllar oldu, biz çoktan ürettik çoktan. Biz nükleerde, savunma sanayisinde, uçaklarda, tanklarda kullanılacak, en son teknoloji ile hammaddesinin tonu 200 dolarken, ürüne dönüştüğünde tonu 400 bin dolara çıkacak teknoloji için imza attık. İki bin kat katma değer üretiyoruz, adam borcamda kalmış."

Borcam ne zaman üretildi?
1968, Teknik Cam San. A.Ş.-Topkapı 'da sert borosilikat camdan ısıya dayanıklı cam ev eşyası, cam boru/çubuk ve laboratuar malzemeleri üretimine başlandı.

1974, M-16 Üfleme makinesi ile sert borosilikat camdan çaydanlık ve bardak otomatik üretimine başlandı. El imalatı çaydanlık, bardak gibi ürünlerin üretimi zenginleştirildi.

1977 yılından itibaren, sert borosilikat camdan üfleme ve pres ürünlerin tüm dünyada bilinen önemli bir üreticisi durumunda olan Japon NEG Firması ile dostluk çerçevesinde karşılıklı ziyaretlerle teknik konularda görüşmeler yapıldı.

1981 yılında, Paşabahçe Fabrikamızın M-16' ya göre büyük ürün üretebilen ve teknolojisi daha yüksek olan LH-16 Üfleme Makinesi, M-16 Makinesi yerine devreye alındı.

1985 yılında Japon NEG firması ile teknik yardım anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında teknoloji desteği ile birlikte üretim için otomatik pres makineleri alındı. Borosilikat camın özellikleri yenilenerek tasarım çeşitliliği artırıldı ve Teknik Cam Sanayi Fabrikası'nda tek bir pres makinesi ile 1986 yılının 2. yarısından itibaren ısıya dayanıklı fırın kabı üretimine başlandı; kapaklı yuvarlak (59003) ve dikdörtgen tencereler (59009 ve 59010) ile dikdörtgen tepsi (59004), ilk ısıya dayanıklı fırın kabı üretimleridir.

1986, ısıya dayanıklı fırın kabı ve benzeri pres ürünlere, nihai tüketicilerin de görüşleri alınarak 17 seçenek arasından, BORCAM adı verildi.

1986, Borcam markası tescil edildi.

1989, üretim 2 pres hattına çıkarıldı: Borcam ürün yelpazesi genişletilerek oval tencere, kare ve yuvarlak tepsi üretimine başlandı.

Tatlim olayi kim anlamamis kim anlamis

Yaa.. Yaaa.. Bak, Borcam 1968de uretilmeye baslamis, Muharrem Ince'nin de bundan haberi yokmus.. 1989da uretim kapasitesi iki katina cikarilmis ama Muharrem Ince'nin bundan da haberi yokmus. Kendisi bu ulkede yasamiyor ya..Berat Albayrak'in var miymis peki? Ne de olsa Ince'nin vizyonunu mutfaga indirgeyen kendisi.. Hayir, onun bundan bile haberi yokmus, Borcami AKP buldu saniyor..

Albayrak Cinlilerle anlasmis, 16 yil sonra daha ilk defa yeni, Boru karbonik asit haline getirip satacakmis. Gene kaymagi Cinli ile bolusecez yani, basari dedigi de bu. Bizde yatirim yapacak teknoloji ve para yok tabii, saray yapmaktan ona sira gelmedi. Kiraathane acmak varken teknolojiye yatirim yapmak, genclere Ar-Ge tesviki vermek da abes elin Cinlisi dururken.. Onlar yapar, biz kiraathanelerde oturur bakar.. Karin yuzde kacina talibiz, o da belli degil. Biz de Cinlilerin malina ortak olacaz mi acaba Cin'e gidip, ona bunu sormali.

Afrin'e niye gitti Erdogan OSO ile saniyorsunuz? Bak Afrin cikartmasina karar verdiklerinde yazmisiz burda da.. O zaman inanmadiniz ama.. Geldigmiz nokta iste gene beni hakli cikartti. Persembenin gelisi carsambadan belli. Tabi gorebilene..
Ben bu kadar olayın büyük olabildiğini tahmin etmemiştim. Korkuyorum artık ben. Gerçekten çok korkuyorum. Hala daha şu şunu dediden öteye varmadı olay. Esas sıkıntı budur. Öyle durumda biz naparız. Bu ülkeye ikinci Atatürk gelip bizi kurtaracağını sanmam. Biz ilk hakkımızı çok kötü kullandık

Evet yorumları ben de merak ediyorum
Biz yurtdışından oturumu güç bela alıyoruz işimiz belli eğitimimiz belli, adamlar gelmiş oy kullanıyor hak mı bu?Oy kullanmak bir ülkenin vatandaşının namusudur bu kadar mı kolay?Daha yıllar öncesinden söyleniyordu bu yüzden alıyorlar ülkeye diye komplo teorisi dediler al işte doğru çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…