Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Dini ne olursa olsun (sadece İslamiyet değil); kimse kimsenin dinini aşağılayamaz. Aynı şekilde milliyetini de aşağılayamaz. Kurtuluş Savaşında Yunan askerleri kaçarlarken; yerler düşürdükleri Yunan bayraklarını İzmir de Atatürk'ün ayağınanın altına sermişler; ama Ulu Önder o bayraklara basmamıştır ve kızmıştır. Onlar da bir millet bayraklarına basmayın demiştir.

Biz neden böyle kutuplaştık? Bunda hangi siyasetçinin rolü ne kadardır? Bize düşen görev; bu yanlışları tesbit edip; herkes kendi siyasi partisinin Sayın Liderlerini uyarmalıdır.

Yanlışları tesbit etmek bir erdemdir. Ama yanlışları kabul edip düzeltmek daha büyük bir erdemdir.

Ya şey soracağım, Atatürk'ü profil fotografı yapmışsınız iyi hoş da, desteklediğiniz insan Atatürk ve Inönü için iki ayyaş dememiş miydi?
Lozan'ı hezimet olarak gören birini destekliyorsunuz. (Seçim zamanları da Lozan'a zafer diyor, kendisi bu konuda 100 kere fikir değiştirmiştir)
Bu konularda fikriniz nedir? Desteklediğiniz şahıs sizce Atatürk'e ne kadar sevgili ve saygılı?

Not: Chp de Atatürkçü değil, Gılışdar da şöyle bla bla kabul etmiyorum. Konumuz desteklediğiniz kişi.

2 açıklama arasında sadece 9 ay var... Birinde zafer diğerinde hezimet olarak değerlendirmiş Lozan'ı...

CUMHURBAŞKANI’NIN BUGÜN LOZAN’IN 94. YILDÖNÜMÜ İÇİN YAPTIĞI AÇIKLAMA; “Bugün, Cumhuriyetimizin kurucu belgesi olan Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 94. yıldönümünü kutluyoruz. Aziz milletimizin her türlü yokluğa, yoksulluğa ve imkânsızlıklara rağmen yazdığı istiklal destanı, Lozan Antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanında tescil edilmiştir. Türk Milleti, Lozan Anlaşması ile bu topraklardaki bin yıllık varlığını hedef alan Sevr’i yırtıp atmış, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Ülkemiz, dün olduğu gibi bugün de varlığına kasteden çeşitli saldırılara karşı bir beka mücadelesi yürütmektedir. Bu beka mücadelesinde en büyük güç kaynağımız, yaklaşık bir asır önce olduğu gibi kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla milletimizin tamamının istiklal ve istikballerine olan sarsılmaz bağlılıklarıdır. Geçtiğimiz hafta birinci yıldönümünü andığımız 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında sergilenen direniş, milletimizin ne kadar kararlı olduğunu; vatanı, bağımsızlığı ve iradesini korumak için neleri göze alabileceğini bir kez daha göstermiştir. Asker elbisesi giymiş teröristler eliyle gerçekleştirilmek istenen işgal teşebbüsüne karşı 80 milyonun bütün fertleri ‘Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan’ ilkeleri etrafında birleşmiş, kenetlenmiştir. Türkiye, değerlerinden, ilkelerinden ve aziz milletimizin yiğitliğinden cesaret alarak hedefleri doğrultusunda ilerlemeyi sürdürecektir. Lozan Barış Antlaşması’nın 94. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve kahraman silah arkadaşlarını tazimle yad ediyor; vatanımız ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.”

CUMHURBAŞKANI’NIN 29 EYLÜL 2016’DA MUHTARLAR TOPLANTISINDA LOZAN KONUSUNDA YAPTIĞI AÇIKLAMA “Tarihte bize ne yaptılar. 1920’de bize Sevr’i gösterdiler, 1923’te Lozan’a bizi razı ettiler. Birileri de Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Her şey ortada…İşte şu an Ege’yi görüyorsunuz değil mi? Bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz Lozan’da verdik. Zafer bu mu? Oralar bizimdi. Oralarda bizim camilerimiz, mabetlerimiz var ama şu anda hala Ege’de kıta sahanlığı ne olacak, havada, denizde ne olacak bunları konuşuyoruz, hala bunun mücadelesini veriyoruz. Niye? İşte o anlaşmada masaya oturanlar sebebiyle. O masaya oturanlar, o anlaşmanın hakkını vermediler. Veremedikleri için şimdi onun sıkıntısını biz yaşıyoruz.”

Tahminde bulunayım. Bence Atatürk fotoğrafı koydu ki bakın Atatürk'ü sevenler de onları destekliyor algısı yapmak için. Diğer sitelerde de Atatürk fotoğrafı koyup tam zıddı yazanları çok gördüm

Ben nasılsa liderlerinin ne dediklerinden, asla dönmediğinden eminlerdir; buna göre açıklama yapar kendimi yormayayım diye kanıt koymamıştım Siz koymuşsunuz ellerinize sağlık

Ben 49 yaşındayım.Ben kendimi bildim bileli bizim evde buzdolabı vardı.Bu arada babam devlette

çalışırdı.Tüm komşularda da vardı.Şöyle bi düşündüm ne iş yaparlardı diye.Denizyollarında çalışan

vardı, taksici vardı,elektrik dükkanı olan vardı, kırtasiyeci vardı, terzi vardı.

Ben artık kendimden korkuyorum.Ben uzaylımıyım ?? Ne olur gerçeği söyleyin bana

Ah o eski buzdolapları amma sağlamdı şimdikiler 5 senede ölüyor annemin vardı 20 yıl kullanmıştı sonra değiştirmişti bozulmuyorlar hey gidi günler

Evet okumadan yazdım itiraf ediyorumancak burda sizin savunmanız hep kasar demedi caaaaanimmmmm veya dediyse hak etti minvalinde. Şunu diyebiliyoruz en azından ( yaptıysa olmaz ,hata etmiş) bi kerede bunu deyin..
Her attığım linke yok canım öyle değildir desiysede haketmistir hayır ak parti yandaslarindan ki ben Erdoğan dediyse doğrudur iykide öyle demiş olsam surada dar ağacı kurarsiniz ki haber sitesinden bulduğum haberin bir paragrafı CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi halinde, iktidara yakın medya kuruluşlarında çalışan bazı gazeteciler için "kaşar" ifadesini kullandı. İnce, "Ben o kaşar gazetecilerle konuşmayacağım bile. O sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya, cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak" dedi. Yalakayami gulersin kasaramihayır erdogan dan gazetecilere çoook laflar etti karşısında durdunuz, neden inceye aynı irade ile karşı durmuyorsunuzhayır bide hepimizi kucaklayacam adam diyor....ak parti seçmenleri kucaklamayaaacam al ışte zihniyet bu anacim. Ve biz bunu çok iyi biliyoruz ki ülkeyi terkedin demez ama nefeste aldırmaz bu zihniyet.Daha bu minnacık forumda fikirlerimiz için eleştiriliyor susturmaya sindirmeye calisiliyoruz kah o öyle yazılmaz, bu böyle yazılmaz, kah cahilsin,kah bilmem nesin(burada mağdur rolü de oynamiyorum he)cunku teget geçiyio sizin sözler herkes kendine yakışanı yapar der gülüp geçiyorum bide o kadar çok yazıyorsunuz ki aynı şeyleri Neyse istiklal marsina gelince e be amcalar dersinize çalışıp cikaydinizya koro olamamislarşimdi ordaki amcalari birak.Erdoğan'da yanlış okumuş mu diye baktım da simdi yanlış değil ama eksik var (olsun artık dokulen kanlarimiz helal ) olsun artık demiyor hata diyosaniz hata....en azından sancaga alçak demiyor birinde de promterden okudu diye haber varilk 2 kıtasının, ilk satirini okusa gösterebilirim belki .Ama yinede herşeyde yanlışlık yapsalar bile benim için çok önemli mihenk taşlarından vatanım bayragim marsim.....o ilahi versiyonunu bende sevmedim, bi ara değiştirilecek dendi ama olmaz diye düşünüyorum. Ha belki şimdiki revize edilebilir diye düşünmüşlerdir ama çok ta gerek yok sankiben her dinleyisim agliyorum yazarım hem kız sanane niye yazma diyon siz yazma dedikçe daha cok yazmak geliyor icimden ve hasil ince bizi dilim dilim eder seçilince ben söylemlerinden bunu anlıyorum ve asla samimi gelmiyor zaten üslubu simdiden çok bozuldu sizin oğlanın en azından bizim oğlanın belli bi zaman geçince daha yazacaklarım bitmedi ama geç kalıyorum adiyoooss gençler ve genç kalmaya çalışanlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…