Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Oyle mi? Incirlik'te sadece Amerikan askerleri mi var? Sadece Amerikan askerlerini Amerika'ya yollamakla Incirlik kapanmis mi oluyor? Ya NATO ne olacak?
Ben bir cark goremedim. Amerikan askerlerini Noel icin yollariz demis, kapatiriz dememis zaten.

O ussu kapatmak da o kadar kolay degil zaten. Demirel 1975 te sadece ABD'ye kapattiginda, NATOya kapatmadiginda bile silah ambargosu yemis ve yeniden ABD ile anlasip ussu onlara da acmak zorunda kalmisti. Bu kadar gobekbagin varken Amerika'ya Incirlik"i tamamen zor kapatirsin. Tayyip de cok isterdi ama yapamadi, bu konuda ona da bir lafim olmadi zaten..

Saraylım,
hiç yakıştıramadım size, ben ara sıra belki bir iki sayfayı görebiliyorum, tamamını okuma şansım olamıyor sitedeki diğer işlerden ama siz her an buradasınız nasıl gözden kaçırırsınız? Ben dahi görmüşsem sizin görmüş olmanız lazımdı, İnce'nin fabrika kapatma konusuna değinildi burada, sarayı yıkacak konuşması da yapıldı, hangi sayfada bulamam ama okudum ben, hatta muhaliflerden cevap yazan bile oldu.

Şu kaşar konusuna da sizin anlayacağınızı umarak 3. Kez açıklık getireyim çünkü hala anlamamışsınız, diğer anlamında inatla ısrarcısınız, eşinize farklı manada söylemeleri bizi alakadar etmiyor ki, söyleyen Cumhurbaşkanı adayı olmadığına göre eşinizin iş başvurusuyla ilgili hatıraları sizi ilgilendirir.

Bakınız İnce "O sarayın yalaka kaşar gazetecileri" diye söze başlarsa bu bir hakarettir, velev ki hakaret olarak kullanmayıp "deneyimli gazetecilikten" bahsetmiş olsa dahi, yani diğer şekliyle eski kulağı kesiklerden ki madem bir kelime kullanacaktı kulağı kesik deseydi "deneyimli, görmüş geçirmiş" anlamına daha uygun olurdu, diyelim ki Muharrem bey sizin tabirinizle "pişkinlik" ki bakınız bu sözde Türkçe'de nereye çekerseniz oraya gider zira birkaç anlamı vardır, Kaşar sözü yalaka sözüyle aynı cümle içinde kullanılırsa o lafı siz her yere çekebilirsiniz, çekildi mi? Bal gibi her yere çekildi, daha da çekilir, çekilecek, Muharrem İnce bu sözü söyleyerek büyük bir hata yaptı, oturun bir sakin kafayla düşünün, ne demek istediğimi bu sefer anlayacağınızı umuyorum.

Siz burada sabaha kadar o anlamda demedi deyin, bu söz manüple edilir bir söz mü evet edilebilir bir söz, akıllarda farklı kalacak sizin anladığınız şekilde söylemiş olsa dahi, yerine manüple edilmeyecek çok daha uygun sözcükler varken yanlış yapıyor, yanlışa yanlış diyelim, muhalifliğinize zeval gelmez korkmayın.

Danışmanları cidden uyarmalı, sonuçta şu anda güçlü bir aday olduğu yadsınamaz bir gerçek ama sizin ısrarla savunduğunuz bu tip hatalar oy alabileceği potansiyel seçmenler için rakipleri tarafından kullanılabilir rakipler sonuçta, hepsi oy almak için meydanlarda, ciddi diyorum gerçekten bir düşünün yazdıklarımı, burada yazdığım eleştiri aslında çok da pozitif bir eleştiri, yeter ki anlamak isteyin.

Aaaa lütfen azıcık da Meral hanım konuşulsun, siz liderlik yapın işte, sabahtan akşama içimiz dışımız 2 rakip kavgası oldu, Meral hanım sessiz usul usul Cumhurbaşkanı olurmuş tabii :))) Temel beyi de unutmamak lazım, bakınız adamın üslubu gerçekten naif, ben kötü sözler söylemeyeceğim diyor, çok doğru noktalara parmak bastığı oluyor ama onun da yıldızı burada parlamamış, oysa hepsi aday, hepsinin eşit şansı var, olmalı.

Ben de calisan bir insanim, her zaman burda degilim. Simdi tatildeyim de gelip okuyorum. Benim gelmedigim, gormedigim zamanlarda yazmislarsa bilemem, 5000 kusur mesaj olmus, hepsini okumadim tabii ki.

Hem memlekette satilmadik hangi fabrika kalmis da Ince satsin? Madenler satildi, limanlar satildi, telekomunikasyon sirketleri satildi, Tekel satildi, Bor madenleri bile satildi, giderayak Seker fabrikalarini da satiyorlar.. Eeee? geriye hangi fabrika kaldi?
Kamu binalari icin yasa cikarttilar, en son onlari da satip kendileri kiraya geciyorlardi. Belediye binasi bile birakmayacaklar, vergilerimizle bir de kira odeyecegiz yabanciya devlet daireleri icin, ne kalmis ki satilacak?

Kisa keselim, Aydin havasi olsun dedin, ama kasara da iyi taktin.. Kadinlara kasar dedi dedin, hangi kadinlara dedim, cevap yok.. Yalaka kasar gazetecilere deyip geldin. Lafin nereye gittigini gordun mu? yok.. Orada kesilen bir video koymussun. Bana da Ince'nin sozlerini carpitma demissin,sunu dedigim icin:
kasarlanmis gazetecilerle konusmayacagim, okuyan genclerle konusacagim
o mesaja cevap yazmadim bak kisa keselim dedin diye, simdi yazayim bare.. Ince'nin sozlerinin tamami bu:

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi halinde, iktidara yakın medya kuruluşlarında çalışan bazı gazeteciler için "kaşar" ifadesini kullandı. İnce, "Ben o kaşar gazetecilerle konuşmayacağım bile. O sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya, cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak" dedi.

İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda televizyonlarda Boğaziçi’nde ODTÜ’de okuyan çocuklarla tartışacağını anlattı. "Televizyona atanamamış gariban ailelerin öğretmen çocuklarıyla çıkacağım" açıklamasını yaptı.

Istiyorsan sen hala "Ince cikip kadinlara o... dedi, ben cok iyi anladim, sen niye anlamiyorsun" demeye devam edebilirsin. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az, daha fazla uzatmayacagim.

Son düzenleme:
Saraylim çok alemsiniz gerçekten :))) hadi kaşar sözü kurtardınız sayalım, ne minnoş lafmış diyelim de yalaka sözünü ne yapalım, adam tamlama yapmış vurgulamış yahu.

Ne yapıyorsunuz biliyor musunuz? Burada Cumhurbaşkanının kadın mı kız mı sözünü hakaret olarak kabul edip iktidarın seçmeni "belki karşısındaki kadının yaşından dolayı öyle söylemiştir" savunmasına sonuna kadar itiraz edip, ki yaştan dolayı demedi bence, söylenen söz ortada zira, hiç de hoş bir laf değildi o laf, onların savunmasına hararetle itiraz edip yalaka kaşar sözünü normal karşılıyorsunuz ya, iktidar seçmenin savunma yapısıyla aynı savunma yapısına sahipsiniz, iktidarı eleştirin ama İnce'nin sözünü de eleştirin, elle tutulur bir yanı yok çünkü ve hala söylemek istediğimi anlamamışsınız, o da çalışma hayatı ve yorgunluktan olsa gerek ya da ben bir ara muhalif arkadaşlardan birine mi yazdırsam bu yazılarımı, o zaman düzünden okursunuz Sizi daha fazla zorlamayalım, yazdıklarımı açar açar okursunuz, anlayacaksınız birkaç kere okuyunca, ben sizden yana umutluyum zira.

Hayırlı geceler.

Baskalarinin ne anladigini bilmiyorum. Ben tam olarak soyledigimi anladim. Ozellikle lafin arkasini genclere bagladiginda ne dedigi cok daha iyi anlasiliyor. Bence oradaki yalaka lafi daha agir, ama gercegin de ta kendisi. Yalakanin yerine gecebilecek baska bir laf da yok zaten.

Bak yalaka'ya daha simdi dokundurdum, Yakamoz'a verdigim cevap icinde.
Kadin midir, kiz midir lafini senin icin soylese idi ne cevap verirdin? Onun tek bir cevabi var, "o kadar merak ettiysen gel muayene et..." Nereyi edecek artik sen anla. Nufus cuzdaninda yas hanesinde kadin veya kiz yaziyorsa sende, bilemem artik..

Meğersem "kaşar" tabirininin siyasetteki patenti Faruk Çelik'e aitmiş. Teeee 2006 da alınmış hem de.

Siz bir kahve için bence yorgunluğunuzu alır, yazdıklarımı okumamış veya okumuş da anlamamışsınız, yahu size verdiğim ilk linki koyarken yazdım o lafı da :)) anladım ama ben sizi, sizi alıntılayan bensem algı da seçicilik oluyor, okumadan direkt savunma, olsun zamana yayın yazdıklarımı okuma işini, tane tane okuyun.

Ama bu sefer gidiyorum, reklamcı dadanmış, mesajlarını temizlemem lazım, tekrar hayırlı geceler son kez hayırlı geceler

Iyi geceler Mune.. Tekrar baska bir tartisma konusunda gorusmek uzere.. Senle tartismak her zamanki gibi benim icin keyifliydi.

Iyi geceler Mune.. Tekrar baska bir tartisma konusunda gorusmek uzere.. Senle tartismak her zamanki gibi benim icin keyifliydi.

Peki öyle olsun bakalım, size de iyi geceler tekrarlamış oluyorum ama yazdıklarımı bir ara yine okuyun, satır aralarını da kaçırmışsınız, kadın kız meselesinde bile sizle aynı şeyden bahsettim oysa :))

Herkese iyi geceler

Ben CHP li değilim. Hem benim oy verdiğim baraja takılan bir parti. Burda eskiden beni kürt MHP li faşist diye konuşuluyordum. Şimdi de CHP li. İkisi de değilim maalesef. :)))

Muharrem ince nin de üslubu bozuluyor. Biri bana her ne sebeple olursa olsun "kaşar" dese çok pis bozulurdum. Kadın mısın, kız mısın belli değil dese yine aynı şey.
Siyasileri takip ettikçe midem bulanıyor. Hiç savunmaya çalışmayın, hepsi diğerinin laciverdi.
Ne isterim biliyor musunuz? 24 haziranda sandıklara hiç kimse gitmese, şok olsalar. O sandıklardan bir tane bile oy çıkmasa sağlam bi tokat gelse halktan. Vay biz ne yaptık diye oturup kalsalar.

Çok doğru bir tesbit yapmışınız. Peki biz neden bu hale geldik hiç tahlil ettik mi düşündük mü_?
Sizle tartışmak isterim ama bu kavga etmek için değil karşılıklı fikir alışverişi doğrultusunda olmalı.
Benim gibi düşünen derken ben onun gibi düşünmüyorum. Onu her kim yaptıysa terbiyesizlik yapmış. Benim öyle bir yazım yok. Ben o kişinin adına da özür dilerim.

Ayyyyyy yazmayım yazmayım diyorum çatlattıniz benikasarlanmissin başka yani ustalasmissin manasinda ki bunuda sen kadına diyemezsin hele ki cb adayi isen hiç diyemezsin onun bide abaza hikayesi vardı ama gerçekliğini bilmiyorum.Ve ar ediyorum paylaşmaya. Yav el insaf el insaf her attığım linki aklamaya paklamaya calismissiniz.Bizden daha ı AK♡ cısınız ne sizi siziiiiiSaraylim attigin ikinci promter olayına tamam bozulmuş ve kalmış olabilir. Kalır yani normal kalmış susmuş tamam. Kilicdaroglunun korkma sönmez bu safaklarda yüzen al sancak (buradaki yanlışlığını hatırlatır susarım) benim dilim varmıyor yanlışını burada dile getirmeye!Istiklal marsimiz yahu :)başka birşeydir a yanlışlık yapsa anlarım .Koca mitingte olsa anlarım insanlık hali olabilir. Ama grup toplantisinda oldu sanirim .Amac yalandan uzak durun belli gazete ve medyanin tek işi neresinden kessek, kirpsakta algi yapsak!ki bu ak parti sevenler içinde ayni daha ne linkler, ne videolar var ama paylasmiyorum inandiriciligi yok benim penceremde çünkü. Birde bazılarınızın dili ne öyle hayır cümlelere gellll.(aman boşver, dilini yorma,aman iste hayyam sunu demis ,nesin bunu demis)hayır yani yoruyosa kendini yoruyor sen ne demeye uyarıyon aklı sıra eziklemecemi yapıyor anlamıyorum kikendi yorulsa yazmaz zaten aklımı yokki yazanlarida seviyom kız saraylım sana bilem ısındımama şu su sunu demis yorma kendini diyenlere acayip gıcık oldumneyse velhasılı kerim bi arkadas yazmış hepsi diğerinin laciverti ama en iyisi tabikiiiiii Erdooooo baskaaaaannnn

Neyse hepimiz kadıniz Erdoğanı cok severim ,inandığım güvendiğim vatanımi emanet etmeyi oyumu vermeyi düşündüğüm başkan.... ancak üslubu konusunda da (kadin_erkek )farketmez dikkatli olmalı .Birde asla kabullenemeyecegim 2 konu pkk hdp ypg her neyse barış...yada açılım.Olmasin artık böyle birşey... Kürtlerde kardeşim ,alevilerde, lazlarda, cerkezlede ve bu toprak hepimizin .Sunu cok iyi biliyorum Çoorumluyum ben saklayacak değilim ve herkes corum deyince alevimisin diye sorar.Benim annem corumluyuz demezdi ben küçükken bizi alevi sanarlar diye !!...tabii küçüğüm anlamıyorum da...ama şimdi herkes kurtse kürt...cok rahat söylüyor söylesin de zaten niye soyleyemiyor .Ahmet kaya olayini unutmayın...Hepimiz kardeşiz bunuda unutmayın....Vatanimizi seven herkesle...basta kim olursa olsun biz herkesin hakkını gozeetirsek insan oluruz ,biz oluruz ....Ve burada kimsenin kimseye aşağılık muamelesi yapmaya hakkı yok...yok....yok....

Yazma sen, yazma bosver.. Hala kadinlara kasar demis diyorsun, hic okumadan yazma e mi..
Istiklal marsi dedin de aklima geldi, bak seninkiler ne guzel okuyor maasallah.. Ders alicaz onlardan, milli mars okuma dersi.. Tabi eskiden.. Simdilerde Istiklal marsi okundugunda ayaga kalkan AKPli milletvekili bile kalmadi ama..

Ha bir de degistirip yenisini icat etmisler.. Marstan degil ilahiden bozma.. Istersen sen artik boyle oku, seninkiler boyle uygun gormus ne de olsa..Hem gordugun gibi kimsenin ayaga kalkmasina da gerek yok, yorulmazsin..

Bu resmen kendi seçmenine hakarettir
Sizin aklınızla dalga geçiyor hala reis reis diye şakşaklıyosunuz
Görende Tayyip'den önce yiyeceklerimizi toprağa falan gömüyoruz sanar Eki Görüntüle 2154352

Bizde suni kar var sende yokmu hala yemekleri ona gömüyoruz

Yasim 55, neler gorduk, neler yasadik bu ulkede.. Biz de kasarlanmisiz artik.. Tayyip gibilerin soyledigi "buzdolabin var, oyle ise zenginsin" gibi laflara kanar miyiz bu yastan sonra? Gulup geciyorum..

Al işte 2 yaşlı üye değilmiyiz cancağızım neler gördü bu gözler demi

Sene 1998 dayımgillerde iftardayızEki Görüntüle 2154383

Çok kınadım çok nasıl buzdolabı olmaz dayıngillerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…