Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
https://www.facebook.com/cumhuriyetkiziyim/posts/1695895613862411

Bakın bu bir dramdır... Asgari ücretle çalışndan vergi kesen devlet fakir iş adamlarının vergilerinde nasıl uzlaşmışlar... Ben ne diyeyim.. Allah aşkına akp'li olan arkadaşlar sorarım size bu millete yapılan haksızlık reva mıdır? Hakkınızı neden aramayasınız? Kılı kırk yararak çocuk okutan ailelere sesleniyorum... Ödediğimiz her faturadan, bir bardak sudan, bir yemek pişirmelik doğalgazdan, bir odada yaktığın ışıktan, oturduğun evinden, yediğin ekmekten, çocuğunun bezinden, sütünden vergi alan devlet bu iş adamlarının vergi borcunu nasıl silebilir..? Biri bana bunun haksızlık olduğunu söylesin.. Akp li olan bir kişi çıkıp bana bunun haksızlık olduğunu söyleyebilir mi? İnanmaz çünkü... Ama inanın doğru bu.. Haram olsun..

Size göre belli değildir o komisyon....
Herşey herkes yerini bulmuştur çoktan...
Devam edin inanmaya...
Bakın geçen sene mülakat yerleri açıklandığı zaman okul ve komisyonun da belli bir şekilde yapıldı
Ve torpil idaaları oluştuğu için bu sene sadece okul ismi dışında hiç bir Bilgi verilmedi
Hatta mülakat saati gelene kadar okul içerisine kimse alınmadı geçen seneden farklı işlendi
İnandığım değil gördüğüm şeyleri yazıyorum

Birde komisyon artık puan veremedi sonucunu değiştirmeyecek bir durum için neden rüşvet verilsin
İnanmadığım durum budur

https://www.facebook.com/cumhuriyetkiziyim/posts/1695895613862411

Bakın bu bir dramdır... Asgari ücretle çalışndan vergi kesen devlet fakir iş adamlarının vergilerinde nasıl uzlaşmışlar... Ben ne diyeyim.. Allah aşkına akp'li olan arkadaşlar sorarım size bu millete yapılan haksızlık reva mıdır? Hakkınızı neden aramayasınız? Kılı kırk yararak çocuk okutan ailelere sesleniyorum... Ödediğimiz her faturadan, bir bardak sudan, bir yemek pişirmelik doğalgazdan, bir odada yaktığın ışıktan, oturduğun evinden, yediğin ekmekten, çocuğunun bezinden, sütünden vergi alan devlet bu iş adamlarının vergi borcunu nasıl silebilir..? Biri bana bunun haksızlık olduğunu söylesin.. Akp li olan bir kişi çıkıp bana bunun haksızlık olduğunu söyleyebilir mi? İnanmaz çünkü... Ama inanın doğru bu.. Haram olsun..
Doğruysa evet büyük haksızlık ben körü körüne bağlı değilim kimseye bunu yapan kimse beter olsun

tesekkür ederim özrünüz için evet dün çok gerildim kendimi anlatmaya çalıştım ama başarılı olamadım hem iş de hemde evde bütün işlerim aksadı tekrar yazmak istemiyorum aslında hücrelerime kadar eleştirilip analiz edilmek istemiyordum ama mesajınız üzerine tekrar yazıyorum hangi kanalı izleyip nasıl olduğum bile eleştiri konusu oysaki ben hep farklılıkları sevdim farklı insanları onlarla arkadaş olmanın bana katacağı renkleri sevdim üniversitede en samimi arkadaşım benden tamamen farklı görüşte ve hayat tarzında bir insandı nasılda hoş ğürülüymüşüz aslında herkes bize hayret ederdi hatta benim inandığım dinin çoğu emirlerine inanmıyordu 20 sene oldu ben üniversiteyi bitireli çok uzak şehirlerde yaşamamıza rağmen hala görüşürüz hatta başına bir iş gelince beni arar metanol bana dua et der gülüşürüz:)ne ara bu hale gelmiş toplum bende bilmiyorum...
taplumu geren bu ortam ve evet yönetimdekiler ama ilk başladıklarında böyle değillerdi aslında onları bu noktaya getiren sebeplerde var hiçbir yanlışlıkları olmasa bile ki çok fazla var yok demiyorum orada istenmediler buda ülkenin gerçegi hayat tarzlarından dolayı istenmediler hatta gezide mesele ağaç değil seni istemiyoruz denmişti defalarca kapatma davaları açıldı ve evet Edoganda orada kalmak için elinden geleni yaptı medyayı ele geçirdi eğer bunu yapmasaydı şuan yönetimde olamayacaktı zaten irtica irtica diye onuda indirirlerdi ha ben bu yapılanlar doğru demiyorum durum değerlendirmesi yapıyorum kendi gözlemlerimce eger burada yazan arkadaşların farklı durum degerlendirmeleri var ise dinlemek isterim ama lütfen benim üzerime gelmeden yapın size bana tuaf yada etik gelmeye bilir ama türkiyenin gerçekleri bunlar ve Erdogan 28 şubat sürecinde dersini iyi aldı iyi ögrendi 28 şubat ona yaradı bence ben bu olaylara kısaca şöyle yorumluyorum dinsizin hakkından imansız gelir ...Erdogan tamda bunu yapıyor ha bu noktadan sonra ne ocak bilmiyorum gelinen nokta hiç güzel bir nokta değil şaşkınlıkla hayret ve endişeyle izliyorum olanları....
neyse 2002 ilk balkon konuşmasını hatırlıyorum mesela ne kadar sakin ve kucaklayıcıydı ama birileri ona farklı yaklaştıkça oda gardını alıyor kendi tabanını sağlam tutmak için nefret söylemleri üretiyor ...
mesela beni etkileyen ve hoşuma giden bir anımı anlatayım 2003 de Sertap Erener Eurovision şarkı yarışmasınında birinci olmuştu ve o zaman canlı yayında Erdogan onu aramıştı ve tebrik etmişti ve erener bunu daha sonra bazı televizyon programlarında gurur duyarak anlattı ilk başbakanım aradı beni diye o zaman başbakandı Erdogan ve ozamana kadar diger siyasetcilerin yapmadıgı kadar halkın içinde sanat ve spor camiasıyla iç içe olmaya çalıştı mesela bu hareketi benim çok hoşuma gitmişti herkesi kucaklamaya çalışması daha merkezde durmaya çalışması ve o zaman hatırlıyorum milli görüşcüler şu dün bahsedilen Erbakanın tayfası eleştirmişti erdoganı siyasal islamcı çalgıcıyla çenkiciyle diye yani iki tarafada yaranamadı Erdogan e sonunda sertlleşti dahada sertleşti bunun sonu nereye gidecek bende bilmiyorum

Vah vah vah zavalli Erdoğan. Aslinda özünde iyimişte toplum onu bu hale getirmişmiş. Sanirim ondan dolayi oğlu arabasi ile bir kadini vurup öldürdüğünde hemen 1 gün içinde olmayan ehliyeti çikartti, tüm yoldaki delilleri sildirdi ve ölen kadinin ailesini tehdit etmişti.

Iyiliğindendir ki Fetö ile yillarca arkadaşlik kurup, devletin en derin yerlerine sizdirdi. Sinavlarda onca insanin hakkini yemesi. Ve halen yeniliyor.

Gezi evet ağaç içindi. Bunun anlamasi niye bu kadar zor? Istanbulun her tarafi beton ile dolu. Millet nefes alamiyor. Erdoğanin Gezide tarihi bir şansi vardi gençlere ve herkese kucak açmak için.

Ama ne yapti? Gidip sabahin köründe milleti gazladi, polisler gençleri dövdü. Millette buna tepki gösterince birden diş mihrak oldu, provokatör oldu. Doğru ya, polis eğer gençleri öldürüyorsa bize sadece susmak düşer değil mi! Anneler çocuklarinu toprağa verirken, Erdoğan "o polisleri emiri ben verdim" diyerek havai fişek patlatmasi normal tabi. Harbiden iyiliğin, vicdanin göstergesi!

Ayrica değişik fikirleri olan arkadaşlarinizin olmasi birşey değistirmez. Gidip "cem yeri ibadethane değil" diyen birine oy verdikten sonra, gidip sivas katliami zaman aşamasina oğradiğinda "hayirli olsun" diyen hatta kendi partilerinde katliamin faillerini barindaran insana oy verdikten sonra, alevi ile arkadaşlik kurmak neye yariyor? Adeta arkasindan gülmüş oluyorsunuz.

Benimde başörtülü arkadaşlarim var ve ben yurtdişinda yaşiyorum. Sizin ile aynisini yapsam, burda irkçi partilere, başortüsüne karşi partilere oy vermem gerekir (ki yapmiyorum elbette). Yaptiğiniz samimiyetsizliği anliyirmusunuz?

Doğruysa evet büyük haksızlık ben körü körüne bağlı değilim kimseye bunu yapan kimse beter olsun
Gerçek bu... İnanın.. Böyle bir yönetim algısıyla yönetiliyoruz .. Cengiz inş. denilen şirketin sahibi " Bu milletin bilmem neresine koyacağız..!" demişti.. Açın google a yazın.. Videosunu görürsünüz.. Biz neden her şey güllük gülistanlık olsa bir taraflarımızı yırtalım.. Bize rahat mı batıyor? İnanın.. Batmıyor... Bunca vergi yükünün altında nasıl rahat edelim de batsın bize rahat... :KK43:

Arkadaşım sen uzayda mı yaşıyorsun ben anlamadım.Ülke torpil üzerinden dönüyor.

Kim kimi açığa çıkartıcak??? Şaka gibisiniz.
Başka ülkede yaşıyor zaar 2 gün önce bir hastaneye gittim endoskopi için bana şubata gün var dediler böyle kaldım :KK57: babamı aradım hep akp icin koşturur bugünde benim icin koştursun dedim cuma günü endoskopiyi çektiriyorum hayırlı işler :bicak: babam diyorki 'ah sırtım ah' baba dedim hep böylemi yapalım ilk normal yolları deniyoruz napalım direk tanıdık mı arayalım nasıl bir memleket olduysak :olamaz:
Bu arada artık hastenelerde kuyruk yok o yok bu yok diyenler gastroloji ve endokrinin önüne bir baksınsan 100 kişi oluyor en az sabah 5 de gelen :işsiz: o bölümlere mhrs sıra vermiyor hastanelerimiz hala süper :KK66:

tesekkür ederim özrünüz için evet dün çok gerildim kendimi anlatmaya çalıştım ama başarılı olamadım hem iş de hemde evde bütün işlerim aksadı tekrar yazmak istemiyorum aslında hücrelerime kadar eleştirilip analiz edilmek istemiyordum ama mesajınız üzerine tekrar yazıyorum hangi kanalı izleyip nasıl olduğum bile eleştiri konusu oysaki ben hep farklılıkları sevdim farklı insanları onlarla arkadaş olmanın bana katacağı renkleri sevdim üniversitede en samimi arkadaşım benden tamamen farklı görüşte ve hayat tarzında bir insandı nasılda hoş ğürülüymüşüz aslında herkes bize hayret ederdi hatta benim inandığım dinin çoğu emirlerine inanmıyordu 20 sene oldu ben üniversiteyi bitireli çok uzak şehirlerde yaşamamıza rağmen hala görüşürüz hatta başına bir iş gelince beni arar metanol bana dua et der gülüşürüz:)ne ara bu hale gelmiş toplum bende bilmiyorum...
taplumu geren bu ortam ve evet yönetimdekiler ama ilk başladıklarında böyle değillerdi aslında onları bu noktaya getiren sebeplerde var hiçbir yanlışlıkları olmasa bile ki çok fazla var yok demiyorum orada istenmediler buda ülkenin gerçegi hayat tarzlarından dolayı istenmediler hatta gezide mesele ağaç değil seni istemiyoruz denmişti defalarca kapatma davaları açıldı ve evet Edoganda orada kalmak için elinden geleni yaptı medyayı ele geçirdi eğer bunu yapmasaydı şuan yönetimde olamayacaktı zaten irtica irtica diye onuda indirirlerdi ha ben bu yapılanlar doğru demiyorum durum değerlendirmesi yapıyorum kendi gözlemlerimce eger burada yazan arkadaşların farklı durum degerlendirmeleri var ise dinlemek isterim ama lütfen benim üzerime gelmeden yapın size bana tuaf yada etik gelmeye bilir ama türkiyenin gerçekleri bunlar ve Erdogan 28 şubat sürecinde dersini iyi aldı iyi ögrendi 28 şubat ona yaradı bence ben bu olaylara kısaca şöyle yorumluyorum dinsizin hakkından imansız gelir ...Erdogan tamda bunu yapıyor ha bu noktadan sonra ne ocak bilmiyorum gelinen nokta hiç güzel bir nokta değil şaşkınlıkla hayret ve endişeyle izliyorum olanları....
neyse 2002 ilk balkon konuşmasını hatırlıyorum mesela ne kadar sakin ve kucaklayıcıydı ama birileri ona farklı yaklaştıkça oda gardını alıyor kendi tabanını sağlam tutmak için nefret söylemleri üretiyor ...
mesela beni etkileyen ve hoşuma giden bir anımı anlatayım 2003 de Sertap Erener Eurovision şarkı yarışmasınında birinci olmuştu ve o zaman canlı yayında Erdogan onu aramıştı ve tebrik etmişti ve erener bunu daha sonra bazı televizyon programlarında gurur duyarak anlattı ilk başbakanım aradı beni diye o zaman başbakandı Erdogan ve ozamana kadar diger siyasetcilerin yapmadıgı kadar halkın içinde sanat ve spor camiasıyla iç içe olmaya çalıştı mesela bu hareketi benim çok hoşuma gitmişti herkesi kucaklamaya çalışması daha merkezde durmaya çalışması ve o zaman hatırlıyorum milli görüşcüler şu dün bahsedilen Erbakanın tayfası eleştirmişti erdoganı siyasal islamcı çalgıcıyla çenkiciyle diye yani iki tarafada yaranamadı Erdogan e sonunda sertlleşti dahada sertleşti bunun sonu nereye gidecek bende bilmiyorum

Metanol resmen " Erdoğan iyi ama çevresi kötü " demişsin :KK70:alakası yok ayrıca söylediklerinin, bunlar senin varsayımların ama gerçekçi değiller haberin olsun.

Metanol resmen " Erdoğan iyi ama çevresi kötü " demişsin :KK70:alakası yok ayrıca söylediklerinin, bunlar senin varsayımların ama gerçekçi değiller haberin olsun.
Bende benim fikrim dedim zaten benim fikrim mutlak doğru filan da demedim ayrica :KK53:bilirsin seni severim bu günümde buradaki mesajlara cevap vererek geçsin istemiyorum dünü çöpe attık butun isler nanay o yüzden size iyi forumlar güzel yazan arkadaşların fikirlerini okuyup takip ederim arasıra bir süre girmesem iyi olacakta duramiyom cok oyalıyor ...
Bağımlılık mıdır nedir:bicak: şimdilik byyy

Son düzenleme:
Bende benim fikrim dedim zaten benim fikrim doğru filan demedim ayrica :KK53:bilirsin seni severim bu günümde buradaki mesajlara cevap vererek geçsin istemiyorum dünü çöpe attık butun isler nanay o yüzden size iyi forumlar güzel yazan arkadaşların fikirlerini okuyup takip ederim arasıra bir süre girmesem iyi olacaktı duramiyom cok oyaliyor ...
Bağımlılık mıdır nedir:bicak: şimdilik byyy

Bağımlılık evet bence , kaç git vallahi, internet perhizi koy kendine. Yazdıklarına karşı kendi fikrimi de yazarım bir ara, ama çevresi kötü olmasına rağmen kendisi iyi bir siyasetçi biliyorum muhafazakar cevreden, Mehmet bekaroğlı. O'na bir bak. Erd. ayrıca ibb başkanı iken bir sürü yolsuzluğa karışmıştı Akbil onlardan biri. Bak sana ucundan nasıl rüşvet yiyip kara para aklıyorlar söyleyeyim mi. Bir tane vakıf kurarsın mesela Turgev :) sonra dersin ki " Efendim senin bu ihaleyi alman için şu vakfa şu kadar bağış yapman lazım":) şahıs gider vakfa bağış yapar, senin de ellerin temiz temiz rüşvet almış olursun... hatta bu tezgahın malum şahıs ibb başkanıyken kurulduğu söylenir ve hatta Zincirlikuyu ya gömülmek mi istiyorsun, sana " malum yer sıkıntılı, şu vakfa bağış yaparsan sana yer veririrz" deyip ,bağış adı altında kendi vakıflarına yönlendirerek rüşvet yedikleri söyleniyor... git bak bakalım iktidar sahiplerinin yakın çevresinde kaç tane kişinin vakfı var:)))

Mülakat için 50-60 bin tl para harcamış arkadaşın bir köylüsü aynı zamanda akrabası varsa böyle birşey araştırılıp gereken yapılsın hakkı yenmesin kimsenin
Ve tabiki şikayet edeceğim araştırılmasını isteyeceğim

Arkadaşım sorun ortada para dönmesi mi??? Sanki ilk defa duyuyor gibisin.Ayyuka çıktı bu olaylar.

Para olmasa ne fark eder???İnsanlar Atatürkçü diye saçmasapan bahanelerle uzaklaştırılıyor,

yerine yandaş yerleştiriliyor.Kim bunu yerleştiriyor??? Torpil.Bu da hak yemek değil mi???

Görüyorsunuz gözünüzü kapatıyorsunuz.Mülakatın ne olduğunun farkındasınız.

Sizinki aldatılan kadının ihaneti kabullenememesi gibi .Az daha bakın etrafınıza mülakat gibi

daha neler var.Göreceksiniz.

Şuraya da iliştireyim şunları :))

****** Bilal Erdoğan’ın vakfının mal varlığı dudak uçuklattı!
5 bin lira ile kurulan TÜRGEV’in, 2012 yılında 156 milyon 890 bin liralık mal varlığı beyanında bulunduğu belirlendi. Bu da 16 yılda '31 bin 178 kat' artması anlamına geliyor.****

****AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin adıyla, Kartal Eğitim Vakfı kurdu. Vakfın kurucuları arasında Kartal İmam Hatip Lisesinden sınıf arkadaşları olan, tartışmalı bir şekilde TRT Genel Müdürlüğüne atanan İbrahim Eren ile KPSS’ye bile girmeden kısa sürede okul müdürü yapılan Mitat Tekçam var*****

https://www.evrensel.net/haber/343883/bilal-erdogan-turgevin-ardindan-bir-vakif-daha-kurdu

https://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/bilal-erdoganin-vakfinin-mal-varligi-dudak-ucuklatti-456953/
Çok hayırseverler sağolsunlar :kusmuk:

Arkadaşım sorun ortada para dönmesi mi??? Sanki ilk defa duyuyor gibisin.Ayyuka çıktı bu olaylar.

Para olmasa ne fark eder???İnsanlar Atatürkçü diye saçmasapan bahanelerle uzaklaştırılıyor,

yerine yandaş yerleştiriliyor.Kim bunu yerleştiriyor??? Torpil.Bu da hak yemek değil mi???

Sizinki aldatılan kadının ihaneti kabullenememesi gibi .Az daha bakın etrafınıza mülakat gibi

Benim kardeşim lojmana giremedi okadar puanı varken,kendinden daha düşük memuru aldılar üstelik..
Sebebi belli türbanlı eşi yok diye...
Bu işler böyle işliyor maalesef..

Mesela türgeve bağıştan sonra kış günü nasıl olduysa yanıveren orman

Bağımlılık evet bence , kaç git vallahi, internet perhizi koy kendine. Yazdıklarına karşı kendi fikrimi de yazarım bir ara, ama çevresi kötü olmasına rağmen kendisi iyi bir siyasetçi biliyorum muhafazakar cevreden, Mehmet bekaroğlı. O'na bir bak. Erd. ayrıca ibb başkanı iken bir sürü yolsuzluğa karışmıştı Akbil onlardan biri. Bak sana ucundan nasıl rüşvet yiyip kara para aklıyorlar söyleyeyim mi. Bir tane vakıf kurarsın mesela Turgev :) sonra dersin ki " Efendim senin bu ihaleyi alman için şu vakfa şu kadar bağış yapman lazım":) şahıs gider vakfa bağış yapar, senin de ellerin temiz temiz rüşvet almış olursun... hatta bu tezgahın malum şahıs ibb başkanıyken kurulduğu söylenir ve hatta Zincirlikuyu ya gömülmek mi istiyorsun, sana " malum yer sıkıntılı, şu vakfa bağış yaparsan sana yer veririrz" deyip ,bağış adı altında kendi vakıflarına yönlendirerek rüşvet yedikleri söyleniyor... git bak bakalım iktidar sahiplerinin yakın çevresinde kaç tane kişinin vakfı var:)))

Türgeve yapılan bağışlar bir açıklansa ohoooooo.

Türgeve bağışlanan gayrimenkullerin bi listesini açıklasınlar.Kim ne bağışlamış???

Ama birşey olmaz gene bulurlar bir kılıf.

X