Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Evet, anlasamiyoruz. Politika ve fikir senin icin ayni kapta, benim icin degil. Oyle olsa idi burada kimsenin fikri sorulmazdi, politikasi sorulurdu..:-) Politikacilara yonelik: "Su konudaki fikriniz nedir?" Diye bir soru duyulmazdi hic bir roportajda, sagci oolduguna gore boyle dusunuyor, solcu olduguna gore soyle dusunuyor der gecilirdi, sormaya da gerek kalmazdi. Yalan mi? Simdi bu liderler TVlere ciksin, secim vaadlerini aciklasin, memleketi nasil kurtaracaklar aciklasin istiyorsunuz. Ne gerek var oyleyse? Sagci politikasina gore Erdogan ve Aksener sunu istiyor, solcu politikasina gore de Ince ve HDP bunu istiyor deyip gecelim o zaman??:KK53:

Aksener baskanlik istemiyor, Ince baskanlik istemiyor, fikirler ayni mi? Ayni. Ama biri sagci, biri solcu, ne olacak simdi? Bu kadar.. Bu kadar.. Bu kadar basit.. Daha baska turlu de anlatayim mi?
Muharrem İnce ne sağ, ne sol bunu kendi dedi Atatürkçü yüm diyerek ama bence evet hayır sağ-sol değil vatan meselesiydi :))

Evet, anlasamiyoruz. Politika ve fikir senin icin ayni kapta, benim icin degil. Oyle olsa idi burada kimsenin fikri sorulmazdi, politikasi sorulurdu..:-) Politikacilara yonelik: "Su konudaki fikriniz nedir?" Diye bir soru duyulmazdi hic bir roportajda, sagci oolduguna gore boyle dusunuyor, solcu olduguna gore soyle dusunuyor der gecilirdi, sormaya da gerek kalmazdi. Yalan mi? Simdi bu liderler TVlere ciksin, secim vaadlerini aciklasin, memleketi nasil kurtaracaklar aciklasin istiyorsunuz. Ne gerek var oyleyse? Sagci politikasina gore Erdogan ve Aksener sunu istiyor, solcu politikasina gore de Ince ve HDP bunu istiyor deyip gecelim o zaman??:KK53:

Aksener baskanlik istemiyor, Ince baskanlik istemiyor, fikirler ayni mi? Ayni. Ama biri sagci, biri solcu, ne olacak simdi? Bu kadar.. Bu kadar.. Bu kadar basit.. Daha baska turlu de anlatayim mi?

Yahu saraylım katılmıyoruz birbirimizin dusuncelerıne o kadar, gevşe :)))

Evet bence sen aksini düşünsen de politik yönelimin fıkırlerını belırler, ya da fıkirlerin dolayısıyla bazı politik akımlara ilgi duyarsın işte bu " su sorunlara çözüm onerısı sunuyor, benim ısteklerımı yerine getırıyor , ihtiyaçlarıma karşılık veriyor vs vs" dersin...millet sağı solu bılmıyor kı değerlendirmesini de yapsın. Türkiye de açık oturuma bakarak fıkır değiştirecek seçmen kıtlesı de çok az ayrıca... bugün İnceye oy atacak bir çok seçmen de aslında sağ kökenli, devletin hiç bir sorununa çözüm önerileri, hak ve hukuk taleplerine karşı devletin yapması gerekenler vs vs solcu bakış açısıyla bakmıyor epey seçmen, akp merkez sağda parti bırakmayınca ,seküler sagcılar açıkta kaldı, ondan Akşener ve ince arasında bölüşülecek bu oylar...Akşener ve İncenin bu konuda aynı fikirde olması, toplumun ana sorunlarına aynı şekil de yaklaşacaklar demek değil... biz bugün hala 50 yıl önce de varolan sorunlardan bahsediyorsak, bu anca sürekliliği olan bir fikir birliğinin , bir politikanın iktidarı işgal ediyor olmasından kaynaklanıyor.
Neyse ben kaçar, sen bu arada oyunu nerede kullanacaksın Dc.?

Heee tencere tava çalanları protesto edenleri gammazlayın dediydi zatı muhterem.. siz de yapın. Hatta burada ne kadar beğenmediğiniz yorum varsa yollayın bimer'e.. aferin alırsınız belki...
Sizin bir bildiğiniz varsa yorum yaparken karşı tarafında vardır. Belki o da geçen yılı kast etti..
Ne önünüzden ne ardınızdan gidiliyor biri yanlış anlayıp helal olsun demediğin kaldı diyor şikayet edilmeli diyor biri de şikayet edersen aferin alırsın deyip kendince saçma sapan yorumlarda bulunuyor
Arkadaşın yazdığı mesajı iyi okuyun para verdi atanmayı bekliyor şimdi bu zamana kadar atanmamıştı diyor sonuç elde etmedi kandırıldı diye yazmıyor
O mesajı bildirme amacım şak şakcılık değil hakkı yenilenin hakkını aramaktır

Pardon araya giriyorum ama hangi mesajı bimer'e atacağını merak ettim? Neden böyle bir şeye gerek duyduğunu anlamaya çalışıyorum da o bakımdan..
Mülakat için 50-60 bin tl para harcamış arkadaşın bir köylüsü aynı zamanda akrabası varsa böyle birşey araştırılıp gereken yapılsın hakkı yenmesin kimsenin
Ve tabiki şikayet edeceğim araştırılmasını isteyeceğim

Hangi alanda olursa olsun kimin hakkı yeniyorsa arada torpil rüşvet dönüyorsa Allah bunları yapanın bin belasını versin akp yapıyorsa onunda belasını versin
Benim için önemli değil bu işin altından kimin çıkacağı
Gecesini gündüzüne katıp senelerce atanmayı bekleyen öğretmenlere büyük bir haksızlık
Zaten mülakat saçmalığı ile daha da beter hale getirdiler üzerine birde rüşvet vererek torpil kullananlara tabiki susmayacağım

Yahu saraylım katılmıyoruz birbirimizin dusuncelerıne o kadar, gevşe :)))

Evet bence sen aksini düşünsen de politik yönelimin fıkırlerını belırler, ya da fıkirlerin dolayısıyla bazı politik akımlara ilgi duyarsın işte bu " su sorunlara çözüm onerısı sunuyor, benim ısteklerımı yerine getırıyor , ihtiyaçlarıma karşılık veriyor vs vs" dersin...millet sağı solu bılmıyor kı değerlendirmesini de yapsın. Türkiye de açık oturuma bakarak fıkır değiştirecek seçmen kıtlesı de çok az ayrıca... bugün İnceye oy atacak bir çok seçmen de aslında sağ kökenli, devletin hiç bir sorununa çözüm önerileri, hak ve hukuk taleplerine karşı devletin yapması gerekenler vs vs solcu bakış açısıyla bakmıyor epey seçmen, akp merkez sağda parti bırakmayınca ,seküler sagcılar açıkta kaldı, ondan Akşener ve ince arasında bölüşülecek bu oylar...Akşener ve İncenin bu konuda aynı fikirde olması, toplumun ana sorunlarına aynı şekil de yaklaşacaklar demek değil... biz bugün hala 50 yıl önce de varolan sorunlardan bahsediyorsak, bu anca sürekliliği olan bir fikir birliğinin , bir politikanın iktidarı işgal ediyor olmasından kaynaklanıyor.
Neyse ben kaçar, sen bu arada oyunu nerede kullanacaksın Dc.?
O dediklerinden bende yok.. Ne sagciyim, ne solcu, hic bir politik yonelimim de yok.. Ama Allaha sukur bir fikrim var. Herkes gibi..
AKP gelene dek 70 yil bu ulke sag partiler ve sag agirlikli koalisyonlarla yonetildi. Begensen de, begenmesen de bu ulke AKP gelene dek de Sosyal Devlet olarak yoluna devam etti, eksikleri olsa bile.. Bugun ise Kapitalist ulkelerle sosyal ulkelerin karisimi gibiyiz. Egitim parali, parasi olan ile parasiz olanin alacagi egitim arasinda ucurumlar var. Paran varsa umdugunu, paran yoksa buldugunu yersin misali.. Eskiden saglik bedava idi, ya da bugunun parasiyla iki lira muayene parasi yuzde bilmem kac da ilac parasi veriyorduk, lafi edilmeye degmezdi. Simdi duydugum kadari ile eczanelerde, olmazsa emeklilerde de maastan dunya para aliniyor, en azindan hissedilecek, cebi acitacak kadar... Kimi hastaliklar sigorta kapsamindan cikmis. Hersey para olmus. Yani Kapitalist ulkelerdeki gibi. Ama halk memnun, numara almak icin sira beklemiyorlarmis, randevu alip hastaneye gitmek icin kac gun beklediklerini, bir tomografi cektirmek icin kac hafta sonraya sira aldiklarini saymiyorlar tabii. Insan olecegi varsa olur, ya da iyilesir zaten o zamana dek.. Hic degilse kapitalist ulkede parayi verince aninda en klas hizmeti aliyorsun. Eski sosyal devlet zamaninda sabahtan siraya girdiginde ayni gun uc paraya muayene olup rontgenini ogleden sonra cektiriyor, MR ini iki gun icinde sevkedildigin ozelden alip doktoruna goturdugunde hastaligin teshis edilip tedaviye geciyordun. Simdi bunlarin ove ove bitiremedigi sistem ne ona benziyor, ne oburune.. Hem parali hem sosyal sozumona.. Hilkat garibesi gibi bir sistem, ama millet cok memnun. 21. Asirda kendilerine layik gordukleri muamele bu cunki. Iste sana AKP oncesi, ve AKP sonrasi. Ister adina sag politika de artik, ister sol..

Evet.. AKPyi savunan biri oyunu da ona verecegi icin savunur zaten, yoksa AKPnin savunulacak bir yani mi kaldi? Ekonomi yerlerde ayri, Adamlar Cumhuriyeti yikmaya calisiyor. Alsin eline al bayragi yurusun meydana dogru, on tane polis onunu keser, sonunda biri goturur. Bilmiyor mu? Tek derdi basortusu. Basortusu butun gunahlari orter cunki. Herkesin ve kendinin de cok iyi bildigi gunahlari. Bugun cik balkona, "Hirsiz vaar!" diye bagir, Cumhurbaskanina hakaretten alirlar iceri.
Hersey gozlerinin onunde oluyor, hala bir kulp uydurmaya calisiyorlar. Kibar kibar uydurmaya calisiyor diye bana sevimli gelmiyor, samimi de gelmiyor, kufretse ayni hissederim.

Philly KOIleri yazmis, getirip dunyadaki ornekleri ile savunuyor. O ulkelerle biz ayni kefede miyiz? O ulkelerde bir 17-25 rezilligi sorgulanmadan, yargilanmadan kapatilir mi? O ulkelerde hukuk, adalet bir kisinin iki dudagi arasinda mi? Halk aleyhine kanun yapabilme ozgurlukleri var mi? Yaptiklari ihalelerin hesabini vermeme ozgurlukleri var mi? Gizli kapilar ardinda, yandaslarina halkin parasiyla 1 liraya yaptirabilecekleri bir projeyi on liraya yaptirip zengin etme ozgurlukleri var mi? Kendilerini multikatrilyoner edip hesap vermeme ozgurlukleri var mi? Aralarinda cocugunu bursla okuttuktan sonra okulunu bitirdigi gibi 5-10 milyon dolarlik gemiciklerden filo kurup da hesap bile vermeyen bir devlet lideri var mi?

Milli piyangonun en buyuk ikramiyesi 4 milyon TL, yani 900 bin dolar. O da gelse goturur, bu da gelse goturur diyorlar di mi? Hadi hesaplayin simdi, kac basbakanimiza, kac cumhurbaskanimiza kac kez buyuk ikramiye vurmus bu memlekette. Ama basortusu oyle buyuk, oyle genis ki, butun gunahlari orter. Islam da zaten bir tek basortusune sahip olmayi emrediyor, ne bicim bir din ise.. Hirsizlik, yolsuzluk, kul hakki hersey sonra geliyor dinini yasamak isteyen icin. Dinden de soguttular insani, dinsiz oldum sayelerinde..

Partiyi savunurkende yapılan yanlışlarıda görmeleri lazım,bu durumda oturup düşünecek elbette ben bu partiye neden oy vereceğim diye...
Dediklerine sonuna kadar katılıyorum,bıurada kilit nokta zaten türban yoksa dediğin gibi giden değerlerin hç önemi yok fanatikler için....

17-25 olayı biliyoruz soruşturma açılmadan direk sümen altı edildi,dış ülkede olda öttürürler orada..

Din olayına gelicede bir çok insan dünden soğudu bunu yapanda zemini hazırllayanda bunlar zaten..
Aynı noktada bende öyleyim ..

Sizin bizim zamanimizdan eksiginiz ne biliyor musun? Bizim zamanimizda bu bizim burada yaptigimiz tartismalari o zamanin parti liderleri toplanip onceden ilan edilen gunlerde "Siyaset Meydani" ya da "Liderler Zirvesi" gibi TV priogramlarinda canli acik oturumlarda yapardi. Bu oturumlar gece 2100 de baslar, sabahlara dek surerdi. Biz halk olarak TV basina kitlenir, saatlerce onlarin tartismalarini dinlerdik. Sorular, cevaplar havada ucusurdu. Herkes etegindeki tasi doker, herkes yaptigi ile yuzlesir, halka hesap verirdi. Bizler boyle bir nesilden geliyoruz.
Sizler ise bastirilmis, satin alinmis bir medyadan sorgusuz sualsiz dinlediklerinizle buradasiniz bugun. Hangi kanali acsaniz karsinizda Tayyip, ya da surekasi. Arastirip bir bakin kac gazete dergi kanal kapatilmis bunlar geleli, kac gazeteci icerde.. Adi sani yeni yeni duyulmaya baslayan bir kac muhalif gazete ve kanal kalmis, bakalim ne zamana dek acik tutulacaklar. TRT bile AKPnin tekelinde bugun.. Tek tarafli bilgi alan bir nesilsiniz.. Onlarin agzi ile konusuyorsunuz, daha dogrusu bellettikleri ile.. Ben ise aksini savunuyorum. Esit miyiz? Ya da baska bir deyisle, hala mi magdursunuz?

Sabahlara kadar süren açık oturumlar olurdu,4 tane lider birbirlerine saygılı bir şekilde konuşurlardı..
Kimse kşmseye eyyyyyy sen deme hakkı yoktu..
Birde şimdiye bakmak lazım tek adam aç kanalı her yerde dediğin gibi...

Kutsal mutsal sündugum yok ayrıca Erbakan'ın hiç savundugumu hatırlıyorum hem baş örtüsü değil içindeki insandır kutsal olan sizinle aynı fikirdeyiz kimseye baş örtülü diye saygı duyamam basortulu başı açık her neyse yada başka dinden insana göre değer biçilmeli yaptıklarına göre negatif yada pozitif olarak etkilememeli inançlar yada dış görünüş artı yada eksi getirmemeli bende aynı şeyi söylemek istiyorum zaten
Özür dilerim üzerinize çok geldim. Biz neden bu kadar gergin bir toplum haline geldik? Ve toplum olarak bu gerginliğimiz nasıl giderilecek?
Bu sorunları yaratan taraflar biz değiliz. Ama sanki bu gerginliği yaratan taraflar ortada yok ve biz birbirimizle tartışıp birbirimizi kırabiliyoruz. Bizim elele verip bu gerginlikleri aşmamız lazım.

Özür dilerim üzerinize çok geldim. Biz neden bu kadar gergin bir toplum haline geldik? Ve toplum olarak bu gerginliğimiz nasıl giderilecek?
Bu sorunları yaratan taraflar biz değiliz. Ama sanki bu gerginliği yaratan taraflar ortada yok ve biz birbirimizle tartışıp birbirimizi kırabiliyoruz. Bizim elele verip bu gerginlikleri aşmamız lazım.

Bizleri gergin yapan nedenler belli değilmi..
Burada bu çözülmez,kelimeler havada kalıyor nedense..

Ne zaman adaletli bir düzene girilir o zaman insan ayrıştırmalar biter..

Asla AKP li değilim Bugüne dek de hep CHP'ye oy vermişimdir. Ama AKP iktidardan giderse ülkece kendimizi tekrar darbenin içinde bulmamız ve bu sefer yenilmemiz an meselesi olur biraz tarafsız bakmak lazım. Maalesef yandaşı olmasam da gerçekleri görüyorum. Oy kullanmayı da düşünmüyorum

Asla AKP li değilim Bugüne dek de hep CHP'ye oy vermişimdir. Ama AKP iktidardan giderse ülkece kendimizi tekrar darbenin içinde bulmamız ve bu sefer yenilmemiz an meselesi olur biraz tarafsız bakmak lazım. Maalesef yandaşı olmasam da gerçekleri görüyorum. Oy kullanmayı da düşünmüyorum

ha işte akpnin yıllardır yapmaya çalıştığı şey ve oluşturmaya çalıştığı korku buydu chp zihniyetinde bile başarılı olmuşlar

bundan sonra oturup ağlayalım halimize

Tamamen Akp zihniyeti sizinki
Akp giderse darbe olur?!
Bu nasıl olacak madem gerçekleri görüyorsunuz aydınlatın bizi :KK66:

Oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Tıpkı askerlik, vergi verme gibi... Bu nedenle memleketine görevini yapan vatandaş olmamız gerekli. Ben oyunuzu şuna verin buna verin demiyorum. Sadece oy kullanmak vatandaşlık görevidir ve mutlaka yapılmalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti fertlerden oluşur ve her ferdin oyu çok önemlidir. Kızgınlıklarımızı birbirimizi daha çok severek yenecez hiç şüpheniz olmasın.

Bu düşünceye atan sebeb nedir sizde..
Niye darbe olsun ki..

tesekkür ederim özrünüz için evet dün çok gerildim kendimi anlatmaya çalıştım ama başarılı olamadım hem iş de hemde evde bütün işlerim aksadı tekrar yazmak istemiyorum aslında hücrelerime kadar eleştirilip analiz edilmek istemiyordum ama mesajınız üzerine tekrar yazıyorum hangi kanalı izleyip nasıl olduğum bile eleştiri konusu oysaki ben hep farklılıkları sevdim farklı insanları onlarla arkadaş olmanın bana katacağı renkleri sevdim üniversitede en samimi arkadaşım benden tamamen farklı görüşte ve hayat tarzında bir insandı nasılda hoş ğürülüymüşüz aslında herkes bize hayret ederdi hatta benim inandığım dinin çoğu emirlerine inanmıyordu 20 sene oldu ben üniversiteyi bitireli çok uzak şehirlerde yaşamamıza rağmen hala görüşürüz hatta başına bir iş gelince beni arar metanol bana dua et der gülüşürüz:)ne ara bu hale gelmiş toplum bende bilmiyorum...
taplumu geren bu ortam ve evet yönetimdekiler ama ilk başladıklarında böyle değillerdi aslında onları bu noktaya getiren sebeplerde var hiçbir yanlışlıkları olmasa bile ki çok fazla var yok demiyorum orada istenmediler buda ülkenin gerçegi hayat tarzlarından dolayı istenmediler hatta gezide mesele ağaç değil seni istemiyoruz denmişti defalarca kapatma davaları açıldı ve evet Edoganda orada kalmak için elinden geleni yaptı medyayı ele geçirdi eğer bunu yapmasaydı şuan yönetimde olamayacaktı zaten irtica irtica diye onuda indirirlerdi ha ben bu yapılanlar doğru demiyorum durum değerlendirmesi yapıyorum kendi gözlemlerimce eger burada yazan arkadaşların farklı durum degerlendirmeleri var ise dinlemek isterim ama lütfen benim üzerime gelmeden yapın size bana tuaf yada etik gelmeye bilir ama türkiyenin gerçekleri bunlar ve Erdogan 28 şubat sürecinde dersini iyi aldı iyi ögrendi 28 şubat ona yaradı bence ben bu olaylara kısaca şöyle yorumluyorum dinsizin hakkından imansız gelir ...Erdogan tamda bunu yapıyor ha bu noktadan sonra ne ocak bilmiyorum gelinen nokta hiç güzel bir nokta değil şaşkınlıkla hayret ve endişeyle izliyorum olanları....
neyse 2002 ilk balkon konuşmasını hatırlıyorum mesela ne kadar sakin ve kucaklayıcıydı ama birileri ona farklı yaklaştıkça oda gardını alıyor kendi tabanını sağlam tutmak için nefret söylemleri üretiyor ...
mesela beni etkileyen ve hoşuma giden bir anımı anlatayım 2003 de Sertap Erener Eurovision şarkı yarışmasınında birinci olmuştu ve o zaman canlı yayında Erdogan onu aramıştı ve tebrik etmişti ve erener bunu daha sonra bazı televizyon programlarında gurur duyarak anlattı ilk başbakanım aradı beni diye o zaman başbakandı Erdogan ve ozamana kadar diger siyasetcilerin yapmadıgı kadar halkın içinde sanat ve spor camiasıyla iç içe olmaya çalıştı mesela bu hareketi benim çok hoşuma gitmişti herkesi kucaklamaya çalışması daha merkezde durmaya çalışması ve o zaman hatırlıyorum milli görüşcüler şu dün bahsedilen Erbakanın tayfası eleştirmişti erdoganı siyasal islamcı çalgıcıyla çenkiciyle diye yani iki tarafada yaranamadı Erdogan e sonunda sertlleşti dahada sertleşti bunun sonu nereye gidecek bende bilmiyorum

polemiğe girmeye gerek yok ben kendi düşüncemi yazdım kendi doğrularımla. ıyı gunler :KK66:

doğrularınız doğru değilki düşünceleriniz de bildiğin içi boş korku düşünce değil.

inşallah sizin gibi düşünen chpli sayısı azdır hatta sadece sizsinizdir:KK53:

X