Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Kutsal mutsal sündugum yok ayrıca Erbakan'ın hiç savundugumu hatırlıyorum hem baş örtüsü değil içindeki insandır kutsal olan sizinle aynı fikirdeyiz kimseye baş örtülü diye saygı duyamam basortulu başı açık her neyse yada başka dinden insana göre değer biçilmeli yaptıklarına göre negatif yada pozitif olarak etkilememeli inançlar yada dış görünüş artı yada eksi getirmemeli bende aynı şeyi söylemek istiyorum zaten

İşte o saydığınız sorular günlerdir soruluyor ama cevap verilmiyor. Konu hep aynı yerde türbanda tıkanıyor. Şaka gibi her hafta bir gün konu türbana geliyor

Bende sürekli sivas, çorum ve maraş olaylarını anlatıp durayım o zaman!
İnsanların ölmesi bile bu kadar konuşulmadı. Ama bu insanların inancı-mezhebi başka olsaydı o zaman türban meselesi gibi ün yapmıştı.
Laiklik bu ülkenin tek kurtuluşu kesin çözüm sunan ideolojisidir. Yoksa herkes kendini haklı görüp birini ezmeye yeltenir.
Herkes inancını evinde yaşasın kimse kimsenin inancına karışmasın!!! Ama yok illa burunlarını sokacaklar; nesin, necisin!!! İnsan olmak yetmiyor..maalesef ülkemiz derinden sarsılıyor. Gidişatın yönünü sadece belli bir azınlık görüyor. Üzücü gerçekten ülkem ve geleceğim adına korkuyorum

Son düzenleme:
O fonun bize çıkması, uzaya çıkmamızdan daha zor :)

Devletciliği bitirme çabaları. Bir ülkenin eğitimi devlet tarafından verilmeli. Puanları şişirilmiş boş beyinli genç yetiştiren tüm özel okulları kapatılmalı.
Buralara harcanan paralar öz eğitime harcansa daha verimli olur.

Burada daha önce de demistim yine diyorum Madimak'ta yakilan insanlarin aileleri bu kadar magduriyet kasmadi. Her kesimin cani yandi her kesim aci cekti bu ulkede ama sen gücü eline alinca yanlisi duzeltmek yerine yeni yanlislar dogurursan adaletli olmak yerine insanlari ayristirirsan daha cok bas agritirsin.

Ne diyelim hep beraber yasayip göreceğiz maalesef.

Bu seçim sonucu mevcut iktidar yeniden seçilir ve c. Başkanı tekrar başa geçerse ilk yapılacak işleri( başkon konuşması geldi değil mi aklınıza ama o değil) bu başkanlık sistemini kafaşarındaki şekle bir an önce uydurup aonuçlandırmak. Sonra zaten bir çok yerde başardığı yayılmacı politikası. Anayasa değişikliği peşinden gelecek, 657 değişecek ha özelleştirmeleri unutmayalım.
Ve bolca yol, havaalanı yapılacak!! Eleştiri yapanlar vatana ihanetten içeri alınacak mesleklerinden olacak( pardon bu zaten vardı çevreden bildiklerimi düşündüm de )
Kendinden olmayan vatan haini, terörist olacak gözaltına alınacak, gazeteci öğretim görevlisi içeri alınacak..ay karıştırdımmbu da vardı.

İşte şimdi korktum!!! Neler bekliyor acaba bizi.

Ya da biz çok paronayak biriyiz bakacağız adam tüm ülke vatandaşlarını kucaklayacak.
Düşünsenize ayrım yapmadan herkese eşit olacak

Valla mevcut iktidar tekrar seçilirse yapılacak en iyi şey ülkeyi terketmek

Kürkt bir arkadaş dedi ki siz çok acı çektiniz peki neden isyan etmediğin ayaklanmadınız silahşanmadınız? Benim büyüklerimin öğrettiği, söylediklerini ilettim kendisine. Bu toprak bizim bu vatan bizim tüm yaşamımız, ölümüz bile bu toprağa gübre olacak! Vatan bizimse neden zarar verelim? Hele ki M.Kemal Atatür döneminde. Onun kurduğu bu Ülkeye zarar vermek mi??
Bir yanlış bir hata yapıldıysa bunun karşılığı aynı mı olmalı? Peki insanın erdemi nerde kaldı?

Kamil insanı bilirsiniz belki. Bizler o insan sıfatına eişemeyiz ama en aIndan hümanist olup bir gıdımda olsa eöpati yapmayı, saygı duymayı öğrensek inan bu ülke o kadar güzel olur ki.
Yaşadığımız müddetçe hep iyi insanlarla karşılaşırı umarım ve hep iyi insanlar çoğalır bu ülkede. Dilerim ülkemin hep bayrağı dalganır ve ilelebet yaşar.

Valla mevcut iktidar tekrar seçilirse yapılacak en iyi şey ülkeyi terketmek
Neden ? Burasi hepimizin memleketi. Sirf bu yuzden gidersek esas o zaman bu ulkenin demografik yapisini degistirmek isteyenlerin ekmegine yag sürmüş oluruz.
Mustafa Kemal ve silah arkadaslari neden kaldılar niçin savastilar? Modern Türkiye'yi bizlere emanet ettiler.
Evet gidisat hic iyi degil ama kalip mucadele etmeliyiz bence. Hindistan, Suriye, Irak degil burasi. Oyle kolay dağılıp sömürge olamayiz.
Zaten gitmemizi ya da susmamizi istiyorlar. Istediklerini vermemeliyiz bence.

Hepimizin temennisi bu yönde. Umarim bu kadar ölüm haberinin olmadigi guzel gunlerimiz olur.

Şu söylediğine katılmıyorum sağ ve sol politikalar farklıdır ta fransiz ihtilalinden beri ikisi de farklı iki geleneği ve temsil eder: sağ iktidarın ve gücün yanında durur, kralın yani gücün tanında pozıyon alır, sol halkın hakkını ve hukukunu savunur , erke karşı ve güçlüye karşı mücadele eder, ezilenin yanında pozisyon alır. Erbakan da öyle imrenilecek biri değil, birinin iyi bir mıhendıs olması ülkesını ileriye taşıyacak politikalar üretecek demek değildir. Erbakanın kayıp trilyon diye bir davası da vardır ...ve ayrıca mevcut ıktıdar da o partinin içinden çıktı.

METANOL senden özür dilerim, ben fikrini merak ettiğim ve kıymet verdiğim için seni tagledim, ama seni odağa almak, ilgiyi üzerine çekmek istememiştim.

Aslında METANOL buradaki çoğu kişiden farklı düşünmüyor.
Geçmişten gelen güvensizliği var. Netice de herkes yaşadığını biliyor. Olani biteni onaylamıyor da, bizden farklı olarak iktidar partisini ehveni şer görüyor . Böyle düşünen sayısı da azımsanmayacak kadar cok
Biraz daha fazla empati ye ihtiyacı var sanırım. Bir de açık açık yazmaya çekiniyor.
Çok kişi de çekiniyor şu ara.
2 ortağım var. 3 ümüzünde siyasi görüşü farklı. Onlarda iktidarın yaptığı yanlışların doğrularını bitirdiğini düşünüyor ama tıpkı metanol gibi alternatifsiz kaliyorlar.
Denemeden bilemezsiniz deyip duruyorum bende ama netice de herkesin kendi tercihi. Çok da bir şey denmiyor.
Onların tercihi yüzünden bende batabilirim. Benim yüzümden onlarda.
Bilmiyorum kafalar karışık yani. Özellikle vergi yükünü sırtlamış kesimde.

Bütün günüm kendimi aklamaya çalışmakla geçti dünyanın bütün dertlerini ben çıkardım sanki

Buda korkutucu. Hatay sivri bu konuda her yerde siyaset konuşulur. Be insanlar gerçekten düşüncelerini çok açık ifade ediyor. İşin korkutucu yanı 7 haziran gibi benzer bir durum olursa devamınında öyle olmasından endişeli insanlar ancak desiğin gibi bu sefer susmayız diyorlar. Bir çok kişinin tv lerde söylemini duyuyorsunuz onları izledikçe bu sefer karşı görüşlü insanlar bizde armut toplamayız kendimizi savunmayı biliriz diyorlar. Bu gidişatın diğer doğu ülkeleriyle aynı gidişatta olması korkutucu. Suriye meselesi en yakın tarih ( çok fazla dış etki vardı ülkemizde dahil ) eğer halk siyasette olduğu gibi ikiye bölünür ve bu artık fiziksel eyleme dökülürse herkes zararlı çıkar.
Gerçekten korku ve endişeyle bekliyorum bu seçimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…