Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ne alaka yediyse helal olsun demediğim kalmışmış ne akla hizmet bu manayı çıkartınız anlamadım
Bi daha anlatayım arkadaş fena sallıyor demeye getirdim geçen sene olsaydı inanırdım dedim umarım anlamışsınızdır
Ha bu arada o mesajı bimere atacağım

Sag ve sol gorusleri farkli olsa da yeri gelir ayni fikirde birlesebilir demisim. Politikalarindan bahsetmedim. Politika olarak da ayni olsalardi zaten sag ve sol olmazdi degil mi? Ezilenin yaninda olmak insani bir olgu, bence sag ve sol ile fazla bir ilgisi yok.

Erbakan imrenilecek biri degildi belki, ama tartisma esnasindaki tesbitleri ve fikirleri dikkate sayandi. Beni etkileyen de zekasiydi zaten.. Eger asiri sagci bir goruse sahip olmasa idi ve dolayisiyla 28 Subat'a sebep olan cikislari olmasa idi belki ulke idaresinde basarili da olabilirdi. En azindan kisacik iktidari sirasinda emekliler maaslarindaki adam gibi bir duzeltme ile nefes almislardi. Bunlar onun partisinden cikti, ama cikanlari tasvip etmedi hic bir zaman, degil mi?

Neyse, Erbakan savunuculugu yapacak degilim burada, sonucta o da irticai hareketlerin odagi oldugu icin gitmisti. Ben irtica yanlisi her harekete karsiyim. O zaman da karsiydim, simdi de..

Ayrica, Metanol sen tagledigin icin dikkat cekmedi. Uzun zamandir yazdiklarini okuyordum zaten, kor degilim ya, o yuzden ozur dilemene gerek yok.

Aynı yerde birleşmeleri çok zor, kolay kolay hiç bir ülke de olmaz saraylım. Ezilenin yanında olmak da politika olarak insani bir şey değil, biri ezilen yaratır, diğeri nasıl sınıflar arasındaki eşitsizliği yok ederim diye uğraşır.

Erbakan da , Erdoğan da siyasal islamcıdır, biri ülkenın kendı öz dınamıklerı ıle islamı yonetım dıgerı batının destegı ıle ,ülkeyi kapitalist sısteme engetre edip o arada ıslamı toplum muhendıslıgı güttü. Bunların " dava dava" diye bahsettıklerı herşey aynı , davaları aynı, ama davaları neymıiş kendılerıne sormak lazım!

Metanolden : seninle ile olan fikir alışverişi yüzünden değil, bir çok insanın onu" karşı cephenin sözcüsü " gibi görüp eleştirmesinden ve yanıt beklemesinden dolayı özür diliyorum , kör olmadığından da ziyadesiyle eminim:)

Ben fikir diyorum, sen politika diyorsun. Demirel de sagciydi, bunlar da.. Demirel zamaninda isciler haklarini sendikalar ile alirdi. Gunler suren toplu is sozlesmeleri gorusmeleri olurdu, istediklerini alamazlarsa greve giderlerdi, yuruyus yaparlardi vesaire vesaire.. Iscilerin cogu kadrolu idi, sendikali firmalarin cogu isci icin yilda 4 ikramiye, iki defa seker, kurufasulye, pirinc, 5 litrelik yagina kadar vesaire vesaire yiyecek yardimi, iki defa ayakkabi filan alirdi, yilda iki de zam.. Demirel yuruyen halka biber gazi, tazyikli su sikmaz tam tersine: "yuruyun, yurumekle yollar asinmaz" derdi. Simdi bunlar da sag.. Ne adam gibi sesi cikabilen sendika kalmis, ne cesaret edip greve giden veya yuruyebilen isci. Sirketler kadrolu degil sozlesmeli isciyle dolmus. Simdi bunlara bakinca Demirel solcu mu kaliyor?

Metanol'a gelince, ben onla dalasana dek bir sikinti yoktu, o yuzden ustume alinmis olabilirim yane..

Canımcım tabiki bu ülke bu bayrak bizim
Atamın emanetini keşke daha iyi koruyabilseydik.
Kendimiz için değil inan evlatlarımız için kötü günler olmasından korkuyorum
Tek derdim evladım :/

Sen de haklısın ablacım inşallah önlerine güzel kapılar açılır.

Tabi ki tek derdimiz evladımız... Bir tanecik oğlum var.. Herkesin evladı kıymetli elbette... O yüzden napıyoruuuzz? Bu ülkeyi suriyelilerin yaptığı gibi bırakıp gitmiyoruz... Ben inanıyorum güzel günler görecek çocuklarımız... Güneşli günler .. Bu ülke öyle eyyyy eyyyyy diyerek kurulmadı ki... Eyyy eyy diyerek feda edilsin... Her karış toprakta atalarımızın kanı var.. Biz bu ülkeyi onların eline vermedik... Vicdanım rahat... Bir kere bile oy vermedim... Vermem... Asla.. Ha yine başa mı geldi? Yine bu ülke bizim.. Biz yine doğru bildiğimizden şaşmadan çocuklarımızı vicdanlı ve doğru yetiştireceğiz... Bu ülkeden kimler geldiiii kimler geçti.. Elbet bu da gidecek. .. Ya Allahın takdiriyle ya seçimle gidecek.. .Vw gelecekte bizim yetiştirdiğimiz ufku geniş, aydınlık çocuklar bu ülkeye sahip çıkacak... Kendimizi azımsamaylım.. Çoğuz biz... Çok...! Karamsarlık yapmayın... Bizler gibi düşünen bir sürü insan var.. Bakın şu forum da bile dünya kadar kadın var.. Onların yetiştireceği çocuklar.. Ve buraya dahil olmayan nice insanlar var... :)

Anammmmm kızlar dünden beri girmedim .Konu olmuş 415.sayfa ama bir satır öteye gidememişsiniz.

Hala türban da türban.

harika anlatmışsın bravo demek geldi içimden...

Gönlümden geçen dileğim bu yönde tabiki
Umarım demokrasi kazanır

Anammmmm kızlar dünden beri girmedim .Konu olmuş 415.sayfa ama bir satır öteye gidememişsiniz.

Hala türban da türban.
BEN TÜRBANLA İLGİLİ BİR YAZIYA RASTLAMADIM YA DA DİKKATİMİ ÇEKMEDİ ,Bir kere türbandan daha önemli şeyler var bilmenı isterim...

BEN TÜRBANLA İLGİLİ BİR YAZIYA RASTLAMADIM YA DA DİKKATİMİ ÇEKMEDİ ,Bir kere türbandan daha önemli şeyler var bilmenı isterim...

Biliyorum sen merak etme.

Ben konuyu 1. sayfadan beri takipteyim dikkatini çekmemiş.Zaten bizim burada konu açıldığından beri

anlatmaya çalıştığımız da türban artık mesele değil daha önemli sıkıntılar var kısmı.

Ben sadece ironi yaptım.

Peki o zaman:)

Heee tencere tava çalanları protesto edenleri gammazlayın dediydi zatı muhterem.. siz de yapın. Hatta burada ne kadar beğenmediğiniz yorum varsa yollayın bimer'e.. aferin alırsınız belki...
Sizin bir bildiğiniz varsa yorum yaparken karşı tarafında vardır. Belki o da geçen yılı kast etti..

Politika da bır fıkırdır, sanıyorum anlaşamıyoruz... Demirel sağcının da tillahıdır bugünlere gelmemızde epey emeği vardır... saydığın seyler demırelın eserleri değil, eritemedıklerı yetmıslerın sol hukumetlerının ve işçi hareketlerinin yarattığı haklardır...sol eriye eriye kalmayınca geriye sendikal mücadele de kalmaz...Demirel paşa gibi de yürüyen işçiye tazyikli su da sıkardı , sağ için protesto demek, yürüyen işçi demek " düşmanından beter olan solcu" demektir, çünkü sol sermayeden hak talep eder, daha eşit gelir dağılımı talep eder, doğal olarak sağ siyaset vurun abalıya der, kah vatan haini ilan eder solu, kah iç mıhraklar vs vs... ben ne Demirel ne de ozalı sevmem keza çiller de aynen. Doksanlar bu ülkenin basına gelmiş en kötü zamanlardan biridir, mimarlarındwn biri de Demireldir...

Türkiye de pek bir şey değişmedi, mağdurlar daha geniş bir grup sadece, bu kadar ses de bu yüzden çıkıyor zaten, bazıları kendi komünal tarihinde ve kişisel tarihinde ilk defa mağdur oldular!

Her dönemin mağdurları Kürtler, Aleviler ve solcular ise baki, kim gelirse gelsin tepelerine tepelerine vuruyor! O yüzden bütün ciddi hak ve hukuk talepleri de bu üç gruptan gelir, Türkiye için demokrasi talepleri de bu üçünden gelir....gerisi O.

Bakalım neler demiş bu Demirel bu dünyaya veda etmeden önce!

""" Demirel, 1979 yılındaki Maraş katliamının ardından, “Bana sağcılar ve milliyetçiler cinayet işliyor dedirtemezsiniz, böyle bir şey söylemiyorum, devlet cinayet işleyenin yakasına yapışmak zorundadır” demişti""

Gözaltında kayıpların, faili meçhul cinayetlerin rutin haline geldiği 90’lı yılların başlarında başbakanlık koltuğunda oturan Demirel, 8 Kasım 1992’de kayıp çocuklarının akıbetini soran kayıp annelerine ‘Çocuklarınız benim cebimde mi çıkarıp vereyim?’ karşılığını vermişti.

57 kişinin öldüğü Çorum Katliamı’nı kendisine soran bir gazeteciye, ‘Çorum’u bırakın, Fatsa’ya bakın’ karşılığını vermişti. Belediye başkanı seçilen Fikri Sönmez’le (Terzi Fikri) birlikte ilçedeki özerk dönüşüme müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyordu.

Sivas Katliamı’nın ardından, “Fevkalade hassas bir konu. Devlet güçleriyle halk karşı karşıya getirilmemelidir” derken, olayın münferit olduğunu savunmuştu. Demirel, “Olay münferittir. Ağır tahrik var” demişti.

1968 kuşağının öğrenci liderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamı için ‘evet’ oyu veren 276 milletvekilinden biriydi. O dönem Adalet Partisi genel başkanıydı. Aynı oylamada İsmet İnönü ve Bülent Ecevit ‘hayır’oyu vermişti.

http://www.diken.com.tr/demirelden-geriye-kalanlar-bana-sagcilar-cinayet-isliyor-dedirtemezsiniz/

https://www.birgun.net/haber-detay/bize-asla-suleyman-demirel-demokrattir-dedirtemezsiniz-70575.html

Neyse. MR Demirel kendisi kendi sözleriyle kendını anlatıyor zaten, karıştığı yolsuzluklardan bahsetmeye bıle gerek yok.

Bütün gün dışarıda olduğum ıcın anne yazdım metanol hakkında, o da sana rastladı.

Son düzenleme:
Pardon araya giriyorum ama hangi mesajı bimer'e atacağını merak ettim? Neden böyle bir şeye gerek duyduğunu anlamaya çalışıyorum da o bakımdan..

Pardon araya giriyorum ama hangi mesajı bimer'e atacağını merak ettim? Neden böyle bir şeye gerek duyduğunu anlamaya çalışıyorum da o bakımdan..

Nisan
arkadaşımızın 399. Sayfadaki
Öğretmen atamaları için yazdığı mesaj.
Çoklu alıntı beceremiyorum

Evet, anlasamiyoruz. Politika ve fikir senin icin ayni kapta, benim icin degil. Oyle olsa idi burada kimsenin fikri sorulmazdi, politikasi sorulurdu.. Politikacilara yonelik: "Su konudaki fikriniz nedir?" Diye bir soru duyulmazdi hic bir roportajda, sagci oolduguna gore boyle dusunuyor, solcu olduguna gore soyle dusunuyor der gecilirdi, sormaya da gerek kalmazdi. Yalan mi? Simdi bu liderler TVlere ciksin, secim vaadlerini aciklasin, memleketi nasil kurtaracaklar aciklasin istiyorsunuz. Ne gerek var oyleyse? Sagci politikasina gore Erdogan ve Aksener sunu istiyor, solcu politikasina gore de Ince ve HDP bunu istiyor deyip gecelim o zaman??

Aksener baskanlik istemiyor, Ince baskanlik istemiyor, fikirler ayni mi? Ayni. Ama biri sagci, biri solcu, ne olacak simdi? Bu kadar.. Bu kadar.. Bu kadar basit.. Daha baska turlu de anlatayim mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…