Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Asgari ücretli çalışan kocası mutluymuş aza kanaat bu işte
Tam istenilen halk şekli iste

Lütfen küçümsemeyin. Onlar öyleyse senin benim hiç suçu yok mu?
Güneydoğu dan bir anımı anlatayım sizlere: Güneydoğu nun bir ilinde bir asteğmeni okulda öğretmenlik yapması için yolluyorlar. Lisede İngilizce öğretmeye çalışıyor.
Dersde diyor ki: Çocuklar orange portakal demektir.
Öğrenciler soruyor: ''Hocam orange portakal demek de portakal ne demek?''
İşte size ülkemden manzaralar.

Kimseyi küçümseme hakkımız yok. Biz insanımızı bu fakirlikten nasıl kurtaracaz onu tartışalım.
@Kardelen benim kardeşimdir üzerine gitmeyin.

Kimse kardesinin ustune gotmiyor kendi yazdigini yaziyoruz yani kimse keline eklemiyor soylenenlere

Bence millette biraz mide varsa feto diye 250 kisi oldu hala fetonun kolesi olan bir adamin oglunu kendileri kabul etmez ama olurmu kesin bulent arincada dis gucler iftira falan atmistir

Ben sana birşey diyeyim mi? Bugün çıksın desin ki Kılıçtaroğluna ya da Demirtaşa oy verceksiniz.

Niye, neden diye sormayacak, bu fikri ölümüne savunacak en az bi %30 var.Sonra bize öyle

dediniz bize böyle dediniz.

Ya biz bir tarafımızı yırttık anlatmaya çalışıyoruz.Herkes insanca yaşasın diye.

Biz fakirfukaralığımızdan debelenmiyoruz.

Eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliği olsun diyoruz.Adam kayırılmasın illa birilerinin g....nün

kılı olmak gerekmesin, herkes hakkı olanı alsın diyoruz.Bu ülke yanlız parası olana güzel

olmasın, herkes insani ihtiyaçlarını karşılıyabilecek kadar kazansın diyoruz.

Ama anlamıyorlar yok illa yedirecem hakkımı diyor.Halinden memnun.

Bunun neresi bizim kabahatimiz.

Daha neler görürsün neler. Askeri de yazarlar sivil de. Orange portakal demek ama portakal ne demek diyeni görmedin mi?
kardelen2780 benim mert rakibimdir. ,o öyle yazıyorsa benim hiç suçum yok mu?
Aslında yok. Çünkü cevap verdiği üye iki kere asgari yazmis. Yani alıntı yaptığı cümlelerde yazıyor ama demek ki ezbere okuyor. Ezbere konusuyor.

Aslında yok. Çünkü cevap verdiği üye iki kere asgari yazmis. Yani alıntı yaptığı cümlelerde yazıyor ama demek ki ezbere okuyor. Ezbere konusuyor.
Ülkemizin gerçekleri bunlar. Türkiye de öğrenim sistemi ilk mektep den son mektebe kadar ezbere dayalı değil mi? Üniversite de profesörler bile kitaptan okuyup anlatmıyorlar mı? Hangimize bir konuda bir yenilik geliştir dendi? Hangimiz hangi görüşünü tartışabildi? Profesöre ne soruyorlar? ''İmzayı tek mi çift mi atalım, bunu sınavda sorarmısınız, istediğimiz sorudan başlayabilirmiyiz?'' Öğrencilerin sorduğu en bilimsel sorular.
Öğretmen olduğunu söyleyenlerin en az %80 ine ben öğretmen diyemem en fazla notveren diyebilirim.
O nedenle onun suçu yok suç bizlerin.

Yaa ben artık buraya değil yazmak okumak bile istemiyorum .Muhteşemiz tüm dünya bizi kıskanıyor tabiii yersen.
O politikaların temeli Turgut Özal da atıldı.
Neymiş de Türkiye hızla gelişti hızla
Gelişmede ölçü ne? Ölçü çikita muzla
O zaman Uganda da gelişme bizden fazla.

Tabii ki o konuda haklısınız ama ben ezbere okuyor o zaman derken. Ne yazılırsa karşı çıkacağı için çok dikkat etmiyor kafasında yazacaklarini düşünüyor sadece demek istemiştim.cunku ben daha üyenin evet o konuda yanlış yaptı dediğini gormedim- kandırıldık kısmı haricinde- siz gördünüz mü

Bu şuna benziyor: Ben size tokat vuruyorum ve ben vurmadım elim vurdu diyorum.

‘100 yıllık pranga’ dedi, yine aday!

Deniz AYHAN
13:1627 Mayıs 2018
HaberlerGündem

FETÖ’den el konulan Bank Asya’nın kurucuları arasında yer alan ve 16 yıl bu bankada görev yapan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kız kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, AKP’den yeniden aday gösterildi. Taşkesenlioğlu, Anayasa değişikliği referandumu için “100 yıllık prangalardan kurtulduk” demiş ve büyük tepki almıştı.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/100-yillik-pranga-dedi-yine-aday-2432672/

Vaay krater esnafla samimi olmak mı?
En başta şunu diyeyim asgeri ücretle çalıştırdıgın bir çalışanın için ödeyeceğin ssk pirimi 630 tl . (sigortasız çalıştırıyorlarsa bilemem) ,işverene sadece buradan bir yük bindirildi.
Hadi onu geçtim ben üniversiteyi kazandığım yıl toplam yaklaşık 8 dönüm tarlamız iyıl 1994, ektiğimizle üç kardeş okuduk iki ablamı da tüm çeyizleri tam olarak (mobilya, masraf falan) yaptık. Ama şimdi o dönümle çiftçilik yapanlar karnını doyuramıyor. Hepsi borç batagında. En son tarlalara verilecek su sayacı gündemdeydi. haaa bu arada biz çifçilik yaparken kendimiz çekirdekten fide çırırdık onu ekerdik. Şimdi o da yasak.
Neyse kısacası partizanlığı bırakın, artık kendi yerli gıdamız bile kalmadı, kısır tohumlar veriliyor, kurubakliyat dışarıdan geliyor, hastalıklı ithal et yiyoruz. Dahaaaa nicesi.....
Bu kadar kör olanları ciddiye bile alamıyorum ya maaşlı trol yada başka birşey...Yok silah üretiyorumuşuz , yok araba araba üretiyormuşuz insan bunları yazarken utanır.

Bu arada 42 yaşındayım geçmişi iyi biliyorum, çok laylaylom değildik, ama şunu net biliyorum, onlar bunlar diye hiiiiç ayrışmamıştık, hatta tvlerde tüm siyasetçiler bir aradaydı, plastik show tarzı programlar vardı siyasileri tiye alan. Karşıt görüşlülerle çok rahat oturur sohbet ederdik. Birbirinden nefret etmeyen toplumu özledim hem de çok....

@hifanur kardelen2780
Okuyunuz...
Belki vicdanınız saklandığı yerden çıkagelir.
Başından bir kaç satır okudum ve geri kalan satırları okuma ihtiyacı bile duymadım.
Köydeki ögrencilere taşımalı sistem ile, ücresiz taşıyıp eğitim veren,öglen yemeğini de, ücretsiz verildiği bir Türkiye'de yaşıyoruz.Bilin istedim.
Hala askeri ücret yazan kalmış mi ya?
??????
Kardelen isimli uyenin oyle yazmisti ben sordum etrafinda esnaf varmi diye oda evet kocam mutlu deedi demek benim ailemin hepsi isi bilmiyor
Sizin aileniz işi biliyor mu, bilmem ama,Gaziantep Esnafı Bu İşi Çok İyi Biliyor!..
Yüzde 65'lerle Destek verdiğine göre, esnaf halinden hoşnut demek ki
Seviliyorsun
Keşke herkes senin gibi, Mert olmayı başarabilse
Sende benim kardeşimsin o da.
O çok iyi bir insandır, onu tanımıyorsunuz. Deyin ki ihtiyacım var; o azıcık geliriyle size de yardım eder. Benim mert rakibimdir kardelen2780

Daha neler görürsün neler. Askeri de yazarlar sivil de. Orange portakal demek ama portakal ne demek diyeni görmedin mi?
kardelen2780 benim mert rakibimdir. ,o öyle yazıyorsa benim hiç suçum yok mu?
Asgari ücret yazımın neresinde sorun var? Kafam çok dolu ve ben hala anlayamadım Beni Aydınlatır mısın? Düşünmekten kafam şişti ha
Şu Yorumunuzu okudum ve yanımda eşim oturuyordu. Eşime dönüp ''Esnaf KAn mı ağlıyor?! Diye sordum. Yoooo Ne alaka,Nereden çıkardın bunu? Dedi. Esnaf çok kazanıyor dedi. Valla ben eşimin yalancısıyım. Benim Anket şirketim,Eşimdir Her seçim, gündemi ve esnafı onun deneyimlerinden araştırırım. Gaziantep,Maviken sanayi Esnafı,AK Partiye Tam Destek veriyormuş.Gerisini bilemem artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…