Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Kim mitinglerde daha iyi bisiklete binerse oyumu ona vereceğim:)) güzel ülkemin böyle yeteneklere çok ihtiyacı var:))
Evet di mi ?
Ata da binip tepetaklak yere cakilanlarla olmadı zira.. bu sefer bisiklete binebilen biri olsun bence de :)))

1- SOM Füzesi
2- ROKETSAN UMTAS - TANKSAVAR FÜZE SİSTEMİ
3- T129 ATAK HELİKOPTERİ
4- BORA-12
5- T-155 FIRTINA OBÜSÜ
6- ALTAY MİLLİ TANK
7- AKYA MİLLİ TORPİDO

8- MİLGEM MİLLİ GEMİ
9- ANKA İNSANSIZ HAVA ARACI
10- ATMACA MİLLİ GEMİSAVAR
11- ARMA ZIRHLI MUHARABE ARACI
12- BMC KİRPİ
13- COBRA - ZIRHLI TEKERLEKLİ ARAÇ
14- GÖKTÜRK MİLLİ KEŞİF UYDUSU

15- GÖZCÜ MİNİ İNSANSIZ HAVA ARACI
16- HÜRKUŞ EĞİTİM UÇAĞI
17- İDA(İNSANSIZ DENİZ ARACI)

18- KASIRGA TR-300 FÜZE
19- MPT
20- PARS ZIRHLI MUHAREBE ARACI
21- TÜBİTAK AKILLI BOMBA

Daha fazla saymama gerek var mı?!

İyi ki, ''Aselsan''Daki mühendisler sizler gibi düşünmüyor!..
İhracat etmiyeceğiz diye düşünüp, silah üretmemek, hangi aklın ürünüdür Allah Aşkına!
Düşman ile savaşırken, hangi silah ile mücadele etmeyi düşünüyordunuz?
Savunma sistemi, bir ülkenin ''Bel Kemiğidir'' Bir insanın sırtı yere geldiği anda, mağlup olmuş demektir!..
Afrin de, abd komutan Türk Askerine kafa tutup,''Afrini Terk Etmeyeceğiz'' Diye göz dağı verdiğin de, şayet Türk Askerinin Elindeki Savunma silahları,abd yapımı olsaydı ve abd bağımlı olsaydı,sonuç ne olurdu sizce?! abd komutanın bu restine karşılık, Türk Devleti kararlılıkla emin adımlar ile ilerledi.Çünkü Bizim hiç kimseye Eyvallahımız Yok.Kendi Göbeğimizi kendimiz kesiyoruz!
Siz hiç, ihracat edemiyoruz düşüncesiyle, sebze meyve yetiştirmeyen bir çifci gördünüz mü?!
Çok Komiksiniz biliyor musunuz.İnan yazdıklarınızı okuyunca, çok güldüm.Bunu yazan, üniversite okumuş olamaz diye düşündüm ama üniversite bitirmeden de, mühendis olunmuyor değil mi ama? Satışını yapamıyacagız nasılsa diyerek, yerli savunma sistemini yapmamak ne kadar mantıklı acaba?
Yunanistan,Türkiye ile savaşa girme korkusuyla, savunma silahlarına harcadığı bütçe yüzünden iflas etmedi mi? Biz de, o savunma silahlarını satın almak yerine, kendimiz üretiyoruz.Bunun Neresi Kötü Allah Aşkına ya?

Satın Almayarak, düşük bütçe ile kendimiz ürettiğimiz zaman, bunun ülke ekonomisine katkısı olmuyor mu yani?!
Yök ile, Reis ne alaka ya?
Erdoğan mı görevden aldı sanki.
Görevden alan, yök. Suçlu olan Erdoğan!
Velev ki, Erdoğan Üniversite okumadı diyelim. Bravo Ona ki, Üniversite okumadan, bu kadar insana Liderlik yapabiliyor! Ve Üniversite mezunu olan, devlet adamlarına karşı kafa tutup, onlara ''Rest'' Çekebiliyor. Dünya Lideri olabiliyor. Ya birde, üniversite mezunu olsaydı neler yapardı Allah Bilir (Sözlerime bakarak, Erdoğanın üniversiteyi okumadığını, düşündüğümü sanmayın.Ben sizlerin sözlerine binayen, mecazi anlam da yazdım o cümleleri!)
Üniversite mezunu olup da, Mersin güneydoğunun incisidir diyerek,ilokul coğrafyasından bi haber olmak da, bir marifet değil mi ama
Sence suan esnafin durumu nedir biliyor musunuz ? Esnaf yada cuftci kac kisi var tanidiginiz
Eşim Esnaf
Esnafın düşüncesi ''AK Partiyle, Yola Devam''
Tüm Kainat, RAHMANIN Bir Nimetidir!
İçtiğin bir bardak sudan, yediğin bir dilim ekmeğe kadar tüm bunlar,Rabbimizim bizlere bahşettiği bir ''Nimettir'' Siz Aksini mi düşünüyorsunuz?
Doğal olaraktan da, Erdoğanın bu hizmetleri, bu ülkeye kazandırması da, Rabbimizin Bizlere bir Nimeti Değilmidir?
Tamam da, Benim Tarihden Verdiğim örnekler, sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?!..
Ben,Geçmişinden örnek alıp, kendine ders çıkarmayı hayat düsturu edinmiş birisiyim!..
Bizler Erdoğanı, yargılanamaz veyahutta hukuktan üstündür diye gören birileri değiliz!
Biz, Muharrem İncenin, tıpkı mahalle kabadayılılarının, asarım keserim demesi gibi, tehdit vari bir üslup ile, konuşmasına değindik! Tehdit ederek, sizce ne kadar mantıklı bir iş yapıyor?
Bir dönem Selahaddin demirtaşın, halkı sokaklara çıkarmak ile, tehdit ettiği gibi Muharrem ince'de Yargılamak ile tehdit ediyor!.

Evet di mi ?
Ata da binip tepetaklak yere cakilanlarla olmadı zira.. bu sefer bisiklete binebilen biri olsun bence de :)))
Evet canım tabi attan düşmemek önemli tabi hepimiz çok iyi birer biniciyken birilerinin düşmesi çok garip. Birde seyy olsun immm kendi içlerinde bile seçilmeye deger gorulmeyip genel başkan yapılmayan biri olmasında 16 yıldır 9 defa halkın seçimiyle başa gelen biri olsun. Demokratik bir ulkeyiz sonucta dimi . Parti yönetemezsin dedikleri adama ülke yonetirsin demek çok komik:))

Sizin eşiniz 1600 tl asgari ücretle çalışmıyor muydu ? Eviniz kiraydı. 2 kızınız vardı.
Vss....

Sizin ediniz 1600 tl asgari ücretle çalışmıyor muydu ? Eviniz kiraydı. 2 kızınız vardı.
Vss....
Evet doğru.Eşim Sanayide çalışıyor. Esnaf olmuyor mu yani?
Tüm Esnaf ile ahbaptır. Doğal olaraktan da, seçim dönemi konuşmalar bu yönde.
Ben,Seçim Anketini, seçimden önce eşimden öğreniyorum..Çünkü o Esnafın nabzını yokluyor

Ooooo oralardan gireceksek söylenecek şeyler söylendi.. okumuşsunuzdur.. öyle tahmin ediyorum...
1 şeye binebilmekle sınırlı olan yorumunuzaydı benim yorumum :)))

Ay başka sorum yok. Asgari ücretle çalışan esnaf diyede bir tanım soktunuz literatüre..
Oyyyyy anam oyyyy..

Sen bu söylediklerine gerçekten inanıyor musun? Dünya lideri mi:))) şaka yapıyorsun herhal :)) hiç başka ülke gördün mü, hiç başka yayın okuyabilecek yabancı dilin var mı? Peki yoksa nasıl dış basını takip ediyor, ekonomi okuyor, Erdoğan'ın dünya lideri olduğuna karar veriyorsun? Gözü kararmış fanatik bir erdoğanseversin, ülke batıyor ve farkında bile değilsin...umrunda olduğunu da sanmıyorum ne yazık ki.

Esnaf, çiftçi, öğretmen, mühendis vs. hiç fark etmez.
Çiftçi halinden memnun değilse, okuyanın değeri azaldıysa, geleceği kurtaracak olan gençlerin işsizliği arttıysa (ki biz gelişen bir ülkeysek ileriye gidiyorsak) bu ülkenin gerileme sebebi ne?

Bu işsizlik niye? Hem de çoğu diplomalı işsiz.
İşsiz olmaması gerekenler (özellikle gençler, hani o aydınlık geleceğimiz) neden işsiz?
Bilimde niye ilerleyemiyoruz?
Emekliler niye hâlâ çalışmak zorunda?
Bu bölünen üniversiteler niye?
Bu satılan fabrikalar niye?
Atatürk'ü unutturmayı istemek niye?
RTE'nin 3 bin korumayla gezmesi niye?
.
.
.
Bu niye'lerin biteceğini hiç zannetmiyorum.
Bunlara mantıklı bir açıklama yapabilecek olan var mı?

Amacım kavga etmek falan değil, medeni bir şekilde tartışmak.
Buyursun şu anki iktidarı destekleyenler cevaplasınlar, bir muhakeme yapalım biz mi gerçekleri göremiyoruz yoksa siz mi gerçekleri göremiyorsunuz?
.
.

Son düzenleme:
Maalesef muhakeme yapamıyoruz. Kaçıncı sayfaya geldik. Kopyala yapıştır cevaplardan öteye gidemedik. Her forumda başka kimliklerle yazıp sonra oradan oraya kopyala yapıştır yapınca da yalanlar ortaya seriliyor hali ile. Yalan söylemenin de fıtratında bir gün kendi kendini yakalatmak var işte...

Aşırı övücü şahsiyetlere temkinli yaklaşmak lazim, zira ekseni 'fikir' değil, insandır. Lafa değil, adama bakar. Ona da kendi bakmaz, hakkındaki genel kanaati dedikodudan, rivayetten aldığı övgü piramitinden tartar. Size yakın bir izlenim bırakmak için alakalı alakasız yorum yaparak dikkatinizi çekmeye çalışır ama yazılarınızı zerre okumaz. Ne anlattığınızı bilmez. Şahısların fikirleri üzerinden değil de şahsiyetleri üzerinden 'yafta'yla hareket etme, olası bir cinayette lince sorgulamadan katılma eğilimi yüksektir.

Çevremde kime güvenebileceğimle ilgili muhakeme yaparken benim kriterim övgü, yergi, kültür, ideoloji ya da dış görünüş değil karşımdakinin 'insan' olabilme potansiyelidir.

Mesela yarasının üstüne kapaklanmış herhangi birini vicdani bir kaygı hissetmeden tekmeleyebilir mi?

Tehlike anında da fikrini savunacak cesareti gösterebilir mi?
Sinsi mi, açık fikirli mi gibi şeyler.

Kendi akıl süzgecinden geçiremedigi , cevap diye sürekli aynı lafları tekrarlayan okuduģunu anlayabilip muhakeme edemeyen sonra da cıkıp " ama ama bize cahil dediniz " diye duygu sömürüsü yapan insanlara istesem de saygı duyamıyorum.

Katılıyorum kesinlikle.
Aslında şu anki iktidarı destekleyenlerin en büyük problemi "sorgulama" yeteneğini kaybetmeleri ve süregelen bu düzeni kalıplaşmış laflara bağlamaları. Kopyala yapıştır yapmayı artık ilkokul çocuğu bile biliyor :) önemli olan öznel yorum yapabilmek.
Akraba torpili yapar gibiler, o en iyisini bilir, halleder modundalar.
E biraz düşünmek gerekiyor bu ülke ileriye gitti mi gerçekten icraat var mı?
Bunca yıl iktidarda gerçekten HAKKI olduğu için mi kaldı bu millet bu adamı gerçekten istedi mi diye bir düşünmeli insan.
Ben şahsen çevremde iktidardan memnun olan kişilere hiç rastlamıyorum ve netteki yorumlara da şaşıp kalıyorum böylesine bir gruplașma ilginç geliyor. Tamam herkes istediğini destekler ama geçerli sebepleri varsa mantıklı olur.
Bu zamana kadar yapılması gerekenleri yapmışsa zaten bunca yıl yapmaması kabahat olurdu. Şunu yaptı bunu yaptı demekle de olmaz herkes bir şeyler yapabilir ama asıl mesela bulunduğumuz noktada neredeyiz ileride mi geride mi?
Milletimizin sorunlarında azalma mı oldu yoksa artmamı?

Sorular çok cevaplar yok :)
.
.
.

Erdoğanı Dünya Liderini anlamak için, yabancı dil bilmeme gerek var mı?
Gittiği her yerde, sevgi gösterileriyle karşılanıyorsa şayet, bu bizler için en büyük kanıttır!..

Rusyada'da Dolar durmuyor ama Putun'i Rusya yüz de 75 le seçti. Çünkü, Rusya Halkı Kimlerle savaştıgını biliyor!..

Bir hukumet baska bir devletin cikarlari icin kendi devletini zarara sokuyor, kendi devletinin cikarlarini korumak yerine baska devletin cikarlarina gore hareket ediyorsa aslinda ona baska birsey denir. Agir olur, yazmayayim simdilik.. Anlayan anlamistir.

Benim yasim da buyuk, ben de arkadaslarinizin alintilayip getirdigi yazida sozu gecen 200,000 memurun isten atildigi masalini hatirlamiyorum. Hatirlatmak icin bir gazete kupuru, bir haber getirip paylassaniz? Ama Hic gordunuz mu derlerse, 40,000 memurun bir gecede islerinden atildigini gordum, 15 Temmuzda, AKP iktidarinda..

Alintilanan yazilar gercegi yansitsa amenna.. Ama cogu palavradan ibaret.. AKP tarafindan belletilen palavralar.. Yoksa 2001 de ve oncesinde de ekonomik kriz ve calkantilarin oldugunu kimse inkar etmiyor. Hic biri AKPnin ulkeyi ucurumun esigine getirdigi gercegini de saklayamadigi veya aklayamadigi gibi. Uretimin tamamen disa bagimli hale getirildigi ulkelerde paralarinin gecmez akce olmasi, diger bir deyisle butun dunya para birimleri karsisinda deger kaybetmesi normaldir. AKP propogandalarinda denildigi gibi yabanci ulkelerin oyunu, dusmanligi degil, kendi ulkesinin ekonomisini batirdiginin resmidir. Para guclu ve guvenilir ekonomilere gider, gucsuz ve guvensiz ortamdan kacar cunki.

Adama ver ekonomide tek adamlik, hukukta tek adamlik, sonra paramizin degeri dusuyor, bize herkes dusman diye agla. Yav bugun RTE cikip ulkedeki butun dovize el koydum, filancanin fabrikasina, bankasina el koydum dese kim kimden hesap sorabilir? Butun kurumlar iki dudagi arasinda. AB mahkemesine git, parani almak yillar surer. Boyle bir ulkeye kim para yatirabilir? Kim yatirim yapar? Elalem guvenmedigi piyasada niye yatirim yapsin boyle bir riski ustlenip, alir parasini gider, piyasadan doviz cekildikce ve icerdeki doviz azaldikca da kiymetlenir, bu kadar basit.

Ikinci bir unsur, ne uretip satiyorsun da TL degerli olsun? Herseyini disardan alirsan alirken hangi para birimini kullaniyorsan o degerlenir. TL durduk yerde niye degerlensin? Hangi ulkeye lazim Turkiyeden baska?

Dis mihraklarin oyunuymus.. Kendi hukumetinin kendi ic ve dis politikalarinin oyunu.. Kendi tohumunu bile ekmen yasak, Israilden alacaksin, var mi otesi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…