Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Duyarlı olup olmadığıma sadece bir kelimeye bakarak karar verdiniz demek, birşey demiyorum. Kimseyi hiçbir şeye inandırmak zorunda değilim.

Trübünlere oynamak benim işim değil ben kelime seçme konusunda çok iyi olmadığım için maalesef beceremiyorum oynamayı. Günlerdir girip tek bir yorum dahi yapmadım, yapmayacağım da.

Yaşadığım olayı anlatıyorum ispatla deniyor. Örnek veriyorum parti yandaşı o insanlar deniyor. İki cümle kuruyorum vay efendim eskiden öyleydi şimdi böyle değil deniyor. Artık birşey dememeye karar verdim uzaktan okur geçerim.

Ben herkesin ve her kesimin yanlış yaptığına ve yapabileceğine inanıyorum. Aptal değilim ,yaşım küçük değil. O yüzden de bana karşı aslında böyle düşündünüz, ama kandırıyorsunuz , oynuyorsunuz diyemezsiniz. Ben burada kimse için oy toplama yarışına girmedim. Herkes oy vermekte özgürdür kimse kimsenin vereceği oya müdahale edemez. Saygı gösteriyorsam siz de göstermek durumundasınız. Ben şimdiye kadar hiç kimseye neden o partiye oy veriyorsun açıkla bana diye sormadım. Ama siz hem soruyorsunuz hem de insanların oy verme gerekçeleri ile dalga geçiyorsunuz. Sebep sunmak zorunda değilim seviyorum veriyorum bu kadar .

Kolay kolay hiç bir söylemim de küçümsemem, asağılamam o yüzden yazdıklarınızı üzerime alınmadım ama evet yer yer öyle tavırlar var, bu konuda haklısınız.

Ama seçim yaptığınız kelime itabari ile yorumumu yaptım, partiye vurgu yapmadım... Türkiye de varolan bir realiteden bahsetmek ve altını çizmekti amacım . Umarım kelime seçiminin ne kadar önemli olduğunu ve sosyolojik nedenlerini anlatabilmişimdir.

Evet herkes ve her grup suç işler. " Banality of Evil " yani " kötülüğün sıradanlığı" kitabında tam da bu konu işlenir... Toplama kampları yanında mutlu mesut yaşayan Almanların ve yahudileri katledenlerin aslında, doğuştan kötü olduklarını değil, uygun koşullar yaratıldığında canavarlaşan insanlar olduğunu, bu durumun sıradanlaştırıldıgını anlatır... yani her bir birey aslında bir gün bir Nazi askeri olma potansiyeli taşır: bunun için yeterli propaganda, bol bol amalı cümleler, karşı gruptaki insanları insan olarak görmeme süreci her bireyi ve grubu yalnız suc işlemeye degıl, aynı zamanlarda işlenılen sucu da aklamaya iter. Neyse benim altını cızdıgım de aynen budur. Ondan katliama olay demek, tatsızlık demek vs bize gerçeğin olduğu gıbı anlatılmadığını ifade eder...

Hoşçakalın.

Son düzenleme:
Bu arada burda bazı arkadaşlar kendilerini çok saygılı sevgili insanlar zannediyorlar ya geriye doğru yazılanları okumanızı tavsiye ederim. Neyse millet benden bu kadar. Bu seviyeyle gerçekten daha fazla muhatap olamıcam. Kaç sayfadır yazılıyor kimsenin kimseyi ikna edebildiği yok. Tek diyeceğim herkes önlemini alsın. İleri zamanlarda bizi hoş şeyler beklemiyor. Benim vicdanım rahat artık üzerime düşeni yaptım. Yazılması gereken herşeyi yazdım. Bundan sonrası geride kalanların vicdanlarına kalmış

Arkamdan baya atıp tutmuşsunuz aferin size..
Dışarda azınlık olduğunuz için bu kadar sesiniz çıkamıyor tabi.burda üç beş kişi biraraya gelmiş tıkamış kulaklarını verip veriştiriyosunuz.birbirinizin sırtını sıvazlıyosunuz.
Dökün içinizi iyice kusun rahatlayın.
Sonuç belli nasıl olsa.
Burda saygı sevgi çerçevesinde tartışma yaptırmıyosunuz insana.hemen yaftalama hakaret küçümseme,sen bilmezsin oku öğren gel demeler...
Son mesajımda kalbinizi kırdıysam affola dedim ki hiç kırıcı bişey söylemedim.
Ama sizde aynı incelik yok işte.
Siz bu kafayla daha çooook kaybedersiniz aynen devam..

Burda böyle konuşur konuşur 25 haziran sabahıda oylar çalındı diye ağlarsınız ya bende o halinize gülerim işte.
Gidin sandık görevlisi olun, gidin oylarınızın başında durun,seçim kağıdınızda mühür varmı yokmu inceleyin öyle oy verin..
Sonucuda rıza gösterip susun mızmızlanmayın..

Dip not:24 haziran gecesi sizin yerinizede eğlenicem merak etmeyin.Korna seslerimizden rahatsız olmazsınız umarım

Buda buraya son yorumumdur.

31 hııı şimdi seni de çıkaracaaaam. Doksanlar

Tek yaptığınız çatlayın patlayın demek
Sorulan sorulara cevap vermemek
25 Haziran sabahı kimin ne olacağı belli olmaz bu kadar emin olmayın
Asıl siz Kandırıldık yine diye ağlamayın.

Selametle

Bazıları burayı mahalledeki çeşme başı zannetti.Eteklerini beline dolayıp çemkirmeye başladı.

Hayattaki görgün, eğitimin(diplomadan bahsetmiyorum) neyse duruşundan yazımına, mimiğine

kadar yansır.Bu sadece okul meselesi değildir.Aile meselesidir.Çevre meselesidir ve günümüzde

(eskiden gerçekten böyle değildi) imkan meselesidir.Bunlara sahip insanlara sen kendini ne

zannediyorsun demek kendi kompleksini tatmindir.Yazdığın kocakoca bilen ifadelerle üslup

tutmayınca işte orada sorun oluyor.

Secim degil kupa finali sanki Kazanan sokaga cikip konvoy yapacakmış... Disarida kim azinlik kim cogunluk pardon? Referandumu bin turlu hileyle anca kazandiniz Ben sandık baskaniydim Bu arada Siz yine hile hurdayla konvoya cikarsiniz sonra ekonomik krizde beraber dertlesiriz burda sorun yok

Bu konuda ve diğer bütün siyasi konularda sayfalarca yazılar yazılmasına rağmen hiçbir çıkarım yapılmaması gerçekten dramatik.

Siyasi holiganlık diyorum buna.
Çünkü saygı ve sevgiden bahsedip siyasi ahlaka uygunsuz ne varsa yazılıyor daha sonra da konu siz bizi küçümsüyorsunuz durumuna kadar geliyor.

Herkes bir partiye oy verebilir ancak siyaset yapmak herkesin işi olmamalı. En azından siyaset ile ilgili bir bölüm ve bir konu üzerinde uzun süreler çalışmadıysa. Buna ben de dahilim -ki okuduğum bölümden dolayi siyasi tarihe de hakimim bir bakıma.
Türkiyeye bakın, lisede ki çocuklar bile siyaset yapıyor ama ne siyaset! Asarız, keseriz.
Hatırlar mısınız " VUR DE VURALIM, ÖL DE ÖLELİM" sloganlarını. Bu şekilde insanları karşıt görüşlü insanlara kinlendirip bölmek bu iktidar sayesinde oldu. Facebook ve twitter gibi sosyal medyada dönen sokak röportajlarını (kürtaj mi demeyelim bilemedim ama) izliyor musunuz?
Uzaya köprü projesi vs.
.. şaka gibi.

Nasıl bölündü diyorsunuz? Topluma bir bakın, insanlar birbirlerine sevgiyle bakmıyor.
Uzağa gitmeye gerek yok şu konuda ki gerginliğe bakın!

70'lerin 80'lerin siyasetinde sağ sol davası vardi. Insanların belirli bir duruşları olurdu. Belki daha sert siyaset güdüyorlardi ama siyasî ahlâk vardi. Simdiye bakın, laubali ve yerlerde sürünen bir siyaset çizgisi var.
Adam çıkıp ilkokul mezunu olan bireyi eleştiriyor topluluk alkışlıyor? O toplulukta ilkokul mezunu dolu..

1600 tl alıp 3500 tl alıyormuş gibi geçinen varsa tebrik ederim. Çünkü böyleymiş gibi anlatıyorsunuz.

Sanki her şey güllük gülistanlık.
Eğitimde ki kalitesizliği gerçekten görmüyor musunuz?
Üniversitede ki puanların aşağıya çekilmesi içler acısı.
Üniversite giriş sınavında barajın altında kalan sayı küçümsenecek kadar az değil. Bu ilkokulda ki kalitesiz eğitimden kaynaklı bir durum. Her sene bakan değişir her gelen yeni bir sistem uygulamaya çalışırsa ve eğitimsiz kitle yaratılmaya çalışılırsa çok normal aslında.

Ülkemizde teknolojik ve bilimsel anlamda yapılan ve üretilen her şeyin gözardı edildiğini bilmiyor musunuz? Mesela TÜBITAK'in reddettiği ama dünya birincisi olan yara örtüsü projesi.. reddedilen projelerin Harvard'dan davet alması gibi.
Organik hoşafları seçmek daha cazip demek.
Çalışan ve üreten beyinleri elemek ve önem vermemek bu ülkenin sonu olacak.
Ensar vakfı ve kuran kurslarında olan tecavüz olaylarını aklayarak bu insanlara fırsat vererek bu ülke gelişmez.

Mesela sağlık alanında iyileşmeden bahsediliyor. Ben bugün acile gidip sıra bekliyorsam bu bir iyilesme değildir.
Aylar sonraya verilen randevular iyileşme degildir.

Yapılan köprülerden edilen zararı konuşmuyor sadece yapılandan bahsediyorsunuz.
Bugün köprü yapılıyorsa senin benim verdiğim vergiyle yapılıyor. Cebinden çıkmıyor ki o para. Hoş hem yapılmadan hem yapıldıktan sonra para ödüyoruz. Bu benim için bir lüks degil. Bedava kullanmıyorum yani.

Tarım ve hayvancılık ülkesi olarak bugün dışarıdan milyarlarca ton ithal ürün alıyorsak bir durup düşünmek gerekir.
Köylü, çiftçi kendini yakacak duruma geldiyse bu ülke kalkınamaz.
Bir ülke ancak köylü kalkındığı zaman gelişir.

Dış borç konusuna ayrıntılı girmiyorum. Araştırın. Bu bir ülke icin ezici bir sorun.

Dost kazığı insanlar arasında olan bir deyimdir. Ülkeler arası değil.
Bir devlet olarak hususi çıkarlar her zaman ön planda olmalıdır.
Tabi bu zamanında güldüğün olaya şimdi kızmak gibi değil.

Şimdi siz 17 Aralık olayına hakikaten tam manasıyla yalan gözüyle mi bakıyorsunuz?
Kara paralar, paraları erit demeler, önüne yatmalar vs?

Özellikle kpss de ve diğer sınavlarda çalınan sorulara ne diyeceksiniz. Bu soruları çalıp devletin kurumlarına yerleştirilenleri Ecevit getirmedi ya.
Siz sürekli a haber vs dinleyip akpli yöneticilerin ağzıyla konusuyorsunuz. Keşke bunun farkına varsanız.
Ben ve benim gibiler ise ülkenin halini görüp kendi içinden geçenleri konuşuyor.

Velhasıl toparlayacak olursam,
Ben anne oldum. Çocuğumu emzirmek, altını değiştirmek ve onun bilimum ihtiyaçlarını karşılamak gibi asli görevlerim var. Bunlari yaparken kimseye hava atma ve olanı bir luks gibi gösterme çabam olmuyor. Yapmam gerekeni yapıyorum yani.
Ancak çocuğu özel okula göndermek, herhangi bir kültürel faaliyete yönlendirmek, kurslara göndermek fazladan insiyatif olabilir.

Bir devletin yöneticisinin de asli görevleri vardir.

Yol yapmak :),eğitimi, sağlığı, ekonomiyi geliştirmek, refahı yükseltmek, adaleti sağlamak artı bir şey değil olması gerekendir.
Bu adam babamin hayrına başa geçmiyor, yaptığı hizmetleri bana minnetle sunamaz. Yapmak zorundadır.
Adalet demişken, bir khk ile masum olan binlerce insanı görevinden almak bir vebaldir.
Konu buna gelene kadar çok fazla adaletsizlik var ama hangi birini yazsam önemsemeyecek olmanız buraya yazmamam için gerekçe.

Ha çok sıkıldınız mı gider maket kabenin etrafında tur atar hac yaparsınız. Bir de kurani kerimden pasta yedin mi tam olur. Ramazan ayı sebebiyle bir bakara makara tamamdir.
Afiyetle yenir.

Helal olsun sana kuzum,çok doğru konuşmuşsun , bence yeni şeylerin olması lazım vaat falanda vermesinler 15 senedir yapmadı haydi şimdi yapsın dolar almış başını gidiyor

Bir ogretmen olarak burda sabaha kadar egitimde göz gore gore yapilan yanlislari yazmak isterim aslinda ama ne fayda..

Hele su bir kere fetö kandırmışsa ne olmus siz hic dost kazığı yemediniz mi yazan arkadasa verecek ne cevaplar var ama.. Allah ıslah etsin ne diyeyim

Kendi canı yanmayan partili hiçbir şekilde bir diğer insanı anlamıyor

Hoş ülkede bu kadar sahtekarlık, taciz tecavüz, kara para aklama, yoksulluk, yolsuzluk diz boyu bunu göremeyen nasıl bir öğretmeni anlasın ki :)

Ben de atanamayan öğretmen olarak buraya bu konunun ayrıntısını yazarim ama secim vaadiyle yok su kadar atama bu kadar atama laflarını getirip koyarlar önüme kaldıramam o yüzden girmiyorum hic.

Şu dolar yüzünden batsınlar akılları başlarına gelsin.
Müstehak çünkü.

Eski akp bakanı abdulatif şener bakın ne konuşuyor :) ahhh ahhh ne zaman yanlışları doğrulayacaksınız

Sonunda kalitenizi(!) konuşturmuşsunuz.

Size değil yorum, kitap yazsak fayda etmez. Çünkü aramızda okumayla, araştırmayla gideremeyeceğiniz bariz farklar var.

Ülke batağa doğru sürüklenirken korna çalma peşinde olan birine ne desek boş...

Bu arada Bahceli habire hapishanelerdeki kader mahkumlarina af istiyor Tabi kader mahkumu onun kendi deyimi Bakanlik da gundemimizde oyle bir sey yok sedi Bakalim secimden once son dakikada af gelecek mi yoksa Bahceli konuştuğu ile mi kalacak merak ediyorum

Meselenin en mühimi onlar ülkenin şaha kalktığını düşünüyor.
Ülkenin her konuda kötüye gittiğini göremiyor olmaları zaten ısrarla savunmalarının sebebi.

Siz şunu mu belirtmek istediniz?

hifanur
Saygı demişsiniz ama arkamdan atıp tutmuşsunuz diye başladığınız cümlenin en başından sonuna kadar saygısızlık akıyor. Eğer saygıdan bahsedecek ve karşı tarafı bu nedenle suçlayacaksanız yazınızı daha özenli yazmanız gerekir.

Bir de azınlık diye hitap ettiğiniz kitle %50 yi oluşturuyor.

Ağlamak dediğiniz cümleye de dikkat edin.
Her seçimde bir milyon itiraz dilekçesi oluyor.
Bir sürü hilenin hurdanın videosu çıkıyor ancak siz sadece sonuç odaklı baktığınız için kazandığınızı sanıyorsunuz.
Bu ülkede bir parti gider diğeri gelir. Yöneticiler değişir ancak ülkenin geldiği nokta sadece muhalefet partisi mensuplarını değil sizi de etkiler.

Bugün doların şaha kalkmasıyla ülkeye giren her şeyin fiyatının iki katına çıkması sizi etkilemiyor mu?
Tekstilden ulaşıma, gıdadan teknolojiye her şey pahalanıyor farkında değil misiniz?

Yapilan hatalardan dolayı diyemiyor ekonomi bakanı, tek söylediği spekülatif hareketler. Dolar 3 olduğunda da aynı şeyi diyordu dolar 5 olacak hala aynı zırva. Siz de bunlari dinleyip söylenilene inanıyorsunuz. Onlar ne diyorsa ağzınızda aynısı.
Sonra araştır diyenlere alınıyorsunuz.

Bilgiyle açıklayacak bir sey bulamadığınız zaman konu çatla da patlaya geliyor.
Futbol taraftarı mısınız çıkıp korna çalmayla bizi tehdit ediyorsunuz.

Çok garip bir kitlesiniz gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…