Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Herşey de zam hersey zamli %5 değil resmen %100 yazık bizlere evet ülke birçok yönden toparlamis olabilir ama belimiz doğrulmadi bir türlü

Alintida diyor ki, araba satislari her gecen gun artmis. Ne mutlu Avrupa ve Amerikaya, hatta Kuzey Koreye.. Satilan onlarin arabalari cunki.. En cok satilan Japonlarin Toyota Corollasi, Amerika'nin Ford'u, Kore'nin Kia'si, Fransiz'in Reno'su.. Sanki bir tane Turk icadi araba yapmislar 16 senede de satilmis gibi..

Ceplerinde Apple Iphone, Samsung, soruyorlar hangi ulke bize oyun oynamis da paramizin degerini dusurmus diye..

Eşinizin sanayi de çalışması başka birşey ,
Esnaflarla ahbap olması başka birşey,
Esnaf olması daha başka birşey.
Üstelik geçen hafta asgari ucretli bir işçi iken... kendi dediğinize kendiniz inandınız mı? Hangi dediğiniz doğru acaba ?

Pişkinlikte master degree...:)))

Daha oncekiler yavas ve hesapli gidiyorlardi, cunki bu ulkenin sadece beton yapilara ihtiyaci yoktu. Tarim, hayvancilik, sanayi yatirimlari da vardi. Sizinkinin aceleyle dunya kadar borclanarak fahis fiyatlara yaptirdigi, bu ihaleleri yandaslarini zengin eden savurganvari yatirimlari sayesinde bugun Turkiye borc batagi icinde batiyor. Anlasilmiyor daha degil mi? anlayacaksiniz, merak etme.. Yakinda sizi de isirmaya baslayacak.. Simdiden basladilar ya, dusmanlarin oyunu, dis mihraklarin oyunu diye.. Var birsey demek ki, suclu araniyor simdiden..

Siz ne diyorsunuz Allah aşkına?
Eşimin vesilesiyle, Esnafın Fikrini Biliyorum. Bunun Neresini Anlamadınız?!..
Askeri Ücret ile, Esnafın Fikrinin Ne Alakası Var?! Ben Bir Alaka Kuramadım da!..
Asıl siz Ne Dediğinizin Farkında Mısınız?!

Gecenlerde Almanya ile gene bir kriz yasadik silah satisi konusunda.. Bize silah satmayi azaltacaklarmis.. Kiyameti koparttik.. 4,5 milyon euroluk silahi almayi basardik.. Almanya ve ABD bize silah satmaya devam etmekte tereddut ediyorlarmis. Insan haklarini ihlal ederiz diye.. Ama silah uzmanlari uzulmememizi, fransa, Italya ve Ingiltereden silah alma anlasmalari yapabilecegimizi belirtiyorlar.. Bak, sen ne diyooon, adamlar ne diyo..
http://www.dw.com/tr/almanya-türkiyeye-silah-satışını-durdurursa-ne-olur/a-41068660
Bak bu da sizinkilerin gazetesinden:
4,4 milyon euroluk silah anlaşması!
Almanya'nın, Türkiye'ye askeri malzeme ve silah satışını onayladığı bildirildi. Zeytin Dalı harekâtının başlamasından sonra Türkiye'ye 4 milyon 400 bin euroluk askeri malzeme satışı için Alman hükümetinden 20 ayrı izin alındığı belirtildi.
https://www.yeniakit.com.tr/haber/turkiyeden-44-milyon-euroluk-silah-anlasmasi-436263.html

Biz de isteriz kendi silahimizi uretip kendimize yetmeyi ama hergun cikan silah ithali anlasmalari baska sey soyluyor, sen baska.. Biri birilerini kandiriyor gene ya, hadi hayirlisi..

Madem kendi silahımızı kendimiz yapıyoruz; o zaman neden silah alma ihtiyacı duyuyoruz.
Ayrıca rakam gerçekten çok komik. 4.5 milyon dolarlık silah bir tugay a bile yetmez. Ayrıca 4.5 milyon dolar komik bir rakam. Bizim oturduğumuz siteden bile toplanır.

Alıntı yaptığınız ürettiğimiz silahlara gelince; bunlar çok geri teknoloji. Mesela artık dünya tank üretimini durdurdu. Artık füzelerle Amerika kıtasından Uzak doğu yu vurabiliyor füzelerle. Yukarda Obus topları denmiş. Obus 22 km menzili olan bir toptur. Alıntıda bahsedilen Som füzesinin menzili ne kadar?

Türkiye yıllarca araba ürettik diye övündü. Aslında ürettiklerimiz çok geri teknolojiydi. Örneğin Tofaş'ın ürettiği hacemmi Murat dedikleri FİAT 124 İtalya da en son 1955 yılına kadar üretilmiş; Türkiye ise bunu 1969 senesinde üretmeye başlamıştır. Yine hocemmi Şahin dedikleri FİAT arabalar İtalya da en son 1978 yılına kadar üretilmişken; Türkiye de 1987 yılında üretimine başlanmıştır.

Peki bu gerilikten nasıl kurtuluruz?
Öncelikle üniversite ödenekleri artırılmalı. Bugün Kıyamet işleri pardon diyanet işlerine verilen ödeneğin yarısı bile üniversitelere verilmemektedir. Bu durumdan ne bekleyebiliriz? Ayrıca benim şöyle bir projem var: Türkiye de üniversitelerin hepsini kapat, mevcut öğretim elemanlarını lise öğretmeni yap ve yeniden üniversiteler kur. Ayrıca öğrencilerin ufku da çok dar. Dersine gelen öğretim üyesine sordukları en bilimsel sorular şunlar: ''İmzayı tek mi atalım çift mi atalım, bunu sınavda sorarmısınız, istediğimiz sorudan başlayabilirmiyiz?'' Laz fıkraları komik diye bizler daha da komik olmak zorunda hissediyoruz acaba kendimizi.

Ülkenin katma değerini İstanbul üretiyor , üretimi ve geliri olmayan şehirlere pompalanıyor bu artı değer... ekonomi çöküyor, mevcut hükümetin yediği paraları beyaz yakalı ödeyecek...

Dile gel be Anadolu'm dile gel,
Dile gel bugünü dünü de anlat.
Kimse beni dinlemiyor hele gel,
Hele gel istersen bunu da anlat.

Anlat,çünkü ben anlatsam can sıkar
Muş çalışır İstanbul yer,Muş bakar.
İzmir mamur Bursa şenmiş ne çıkar
Yozgat'ı Bitlis'i,Van'ı da anlat.

Sen anlat,bulunur elbet bir duyan
Yerli kırem beğenmezken şu bayan
Ağustos ayında orak sallayan
Sıcaktan kavrulan teni de anlat.

Hep sustun harama helal denirken
Bağrında öksüzün hakkı yenirken
Küfür kara kara filizlenirken
Yüreğe gömülen dini de anlat.

Sen vatansın susma, söyle adını,
Çeken bilir her acının tadını.
Üstünde yaşayan karabudunu,
Budun'dan habersiz han'ı da anlat.
Yaraların eskimedi çok yeni
Kan gölüyken biliyorum ben seni
Kurşunların ıslak çaldığı dünü
Dün'lerin yediği gün'ü de anlat.

Ne günü unut sen ne de geceyi
Unutmaktan ateş sardı bacayı
Kanlı katil yetiştiren hocayı
İlimi,irfanı,feni de anlat.

Bir selden kurtuldun kim idi bendin
Bendi de bilirsin seli de kendin
Hangi yöne sürüklenmek istendin
Gelecek öğrensin yönü de anlat.

Tarih bazan inkar eder gerçeği.
Birliğine kim sapladı bıçağı?
Su ile beslenmez huzur çiçeği
Çiçeği besleyen kanı da anlat.

Şu ananın gözündeki yaşa bak!
Şu mezarın başındaki taşa bak!
Ne yazıyor doğumuna yaşa bak!
Uğrunda verilen canı da anlat.

Tekme vuran çok olurmuş düşküne
Arif miydi bomba koyan köşküne?
Suçlu isem susma Allah aşkına,
Beni de beni de...beni de anlat.

Ağzına sağlık ne güzel anlatmış ama anlayana tayyibin dünkü konuşmasınıda dinledim hala gariban halka sesleniyor yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun diyor resmen dalga geçiyor bu hükümet halkla eyyyy askeri ücretli kk üyeleri size sesleniyorum hadi çıkarın dolarları meydana koşa koşa bozdurmaya gidin büyük oyunu yıkın bu tvde konuşan milletvekilinide nedense atv kanald Show Tv gibi çok izlenen kanallarda göremiyoruz bunun nedeninide hala anlamıyorlar el insaf ya

Sen ne diyorsun arkadaşım ben senin eşinin maaşından çok her ay vergi ödüyorum ve senin eşin gibi yanımda 8 kişi çalışıyordu ki asla vasıfsız olana bile asgari ücret vermedim vicdanım asla asgari ücreti onaylamadı en düşük maaşı 2000 tl olan işçilerim vardı veeeee şuan sadece 1 i kaldı ve ne oldu 7 sini çıkarmak zorunda kaldım ağır geliyor çünkü iş yok esnaf kan ağlıyor sen hala boş boş konuşuyorsun milletin canı burnunda hala esnafın nabzıymış bak sen biz uzayda yaşıyoruz hadi yastık altı dolarını bozdursa büyük oyunu yık dün reis diyordu resmen dalga geçiyor sizlerle anlamıyorsunuz 3. Köprü güzel oldu mesela dimi

Her seçim akşamı ülkemin akıl sağlığını eğitim durumunu zeka seviyesini çok iyi analiz ediyorum vah ki vah diyorum bende çocuğum büyüyünce ne olacak telaşındayım onun eğitimi için elimden geleni yapmaya çalışırken bu kadar geri kalmış bir ülkede acaba ne gibi eğitim alabilir ve işinde nekadar başarılı olur maalesef her türlü batıyoruz ekonomi eğitim aklına ne gelirse biz batıyoruz şu saatten sonra anlamanızı istemiyorum yeter valla size laf anlatılmaz ne haliniz varsa görün bizide yakıyorsunuz ya eee bu dünyanın öbürüde var orda görüşürüz ben kk ya yazmıştım derim

Uranyum izotoplarını kim anlar halk dili pisiklet daha mantıklı değilmi

Uranyum izotoplarını kim anlar halk dili pisiklet daha mantıklı değilmi

Ekranlarda, bir siyasi program içinde "İzotop" kavramını duyunca bazılarının "Küfür mü ediyo bize bu t.p mop ne diyo layn? Adamı pisikletle gezdiririz olm biz!" diyebileceğini inkar edemiyorum maalesef. (Daha bi şeyler yazarım da, hemen banlanmiyim, şöyle akşam üstüne doğru banlanayım )

Benim o sıra kalp atışım 5 saniyeliğine durdu, devleti yönetmeye aday biri "Fizikokimya" biliyor! dedim kaldım orada.

Zaten öyle bir şey diyorlarki kal oluyor ve
Sinirden kahkayı basıyorsun banada oluyor öyle şeyler

Zaten öyle bir şey diyorlarki kal oluyor ve
Sinirden kahkayı basıyorsun banada oluyor öyle şeyler

Kürtaj dedeyi izle bak alıyo insanın sinirini, tüm sinir ayarlarını bozuyo, sinirlenemiyorsun.
En son videosunda vahiy inmişçesine konuşuyordu, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman kim varsa sıradan herkesi konuşturdu. Cadı tahtası 3 filmi fragmanı gibi

Hele "gazeticinin" İnce izotop dedikçe hayır efendim nükleer santralleri soruyorum demesi
Veee
İnce'nin bitirme tezim nükleer enerji diyip golü atması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…