Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Bunları biliyormuyuz?

İthal ette 'deli dana' skandalı!

Türkiye’nin Polonya’dan ithal ettiği sığır etinde deli dana hastalığına rastlandığı belirlendi. Bir Tarım Bakanlığı uzmanı ‘Tahlil raporları Polonya dilinde yazıldığı için ne yazdığını anlamadık’ dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/saglik/983825/ithal_ette__deli_dana__skandali_.html

Daha eline gelen polanyaca belgeleri Türkçeye ceviremeyen kitleye “izotop” dan bahsetmek IQ ye bayaaa bir yüklenmektir:confused:

Kürtaj dedeyi izle bak alıyo insanın sinirini, tüm sinir ayarlarını bozuyo, sinirlenemiyorsun.
En son videosunda vahiy inmişçesine konuşuyordu, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman kim varsa sıradan herkesi konuşturdu. Cadı tahtası 3 filmi fragmanı gibi :KK70:
Ay yeni gördüm ben bu ne böyle beyin erorrrrrr yaptı bu oy verse ne olur oy vermese ne olur malesefki oylar eşit sayılıyor bir ara bir manken demişti nekadar da doğru söylemiş

image.png
:KK70:

Hiç güleceğim yoktu ya Allah seni de güldürsün emi :KK70:
Zaten ülkemizde "Laiklik" ilkesini hiçe sayıp dini de siyasete karıştıran bir iktidarı destekleyen bu halk buna inanır :)
Çünkü o her şeyi bilir reis o.
Tövbe Yarabbim sen görüyorsun, affet vallahi biz istemedik böyle olmasını.
Herkes şu mantıkta: Eee kaç senelik iktidar, halk sevmese kalır mı kalmaz (düz mantıkta master yapan kör halka bak)
Kimse bu oyların güvenli olup olmadığını tartışmıyor?
Mühürsüz oy pusulalarının geçerli kılındığını tartışmıyor?
Tartışılamıyor, gizlilik var çünkü.
Yakalanma korkusu...
3 bin tane korumayla gez dur, hey maşallah ya sen emekliden ondan bundan kıs onlara maaş ver artık ne kadar helalse.
Vallahi ne kadar söylersek söyleyelim onların düz mantığı değişmez.

1996 yılında doğuyor ahmet özdemir. bu satırları okuyanların çoğundan küçük bir kardeşimiz ahmet.

ahmet'in hayatı 2016'da değişiyor. o sene 1996'lıların çoğu üniversiteyi yeni kazanmışlar, hayatlarının tadını çıkarır halde, çoğu baba parası ile gününü gün ediyor.

ahmet özdemir ise 2016'da askere gidiyor, okuyamamış çünkü. neden okuyamamış? babası mevsimlik işçi, annesi ev hanımı. almanya'yı, abd'yi dize getiren devletimiz, ahmet'in babasına doğru düzgün bir iş verememiş ondan.

ahmet de mecbur ortaokul bitince çalışmaya başlamış. 14 yaşında başladım çalışmaya diyor. 2010 yılında yani. askeri vesayetin güya tarihe gömüldüğü, güya darbelerle hesaplaşılan yıllar. fetullah gülen'in mezardakileri kaldırıp akp'ye bastırın, evet'e bastırın dediği senelerde ahmet mecburen hayata atılıyor.

tabi sonradan görüyoruz ki, bugünün darbecilerinin yükselmesi için gerçek vatan evlatlarının zindanlara atıldığı yıllar aslında.

ahmet bu dönemde mecbur kalmış çalışmaya, ailesine destek olmaya ama ahmet şanssız çocuk. ailesinin durumu olmadığı gibi bir de engelli kardeşi var. yaratıcı ve hayat ona hiç de adil davranmıyor. ve daha sonra da davranmayacak ne yazık ki.

ahmet bu şartlar altında sanayide en ağır şartlarda çalıştı senelerce. devlet baba, bu çocuğunun ne şartlarda çalıştığını sormadı, merak etmedi ama ahmet 20 yaşına gelince onu askere çağırdı. ee vatan görevi beklemezdi. ahmet'in babası başbakan değildi ki çürük raporu ayarlasın ya da bedelli parası bulsun ahmet'e.

ahmet mecbur askere gitti. 2016'nın sıcak temmuz ayıydı. ahmet hayatında ilk defa istanbul'a geldi. 5 günlük askerdi. bir ay önce 2016 haziran'ında islamcı teröristler atatürk havalimanında terör saldırısı yapmıştı. atmosfer buydu.

15 temmuz cuma günü akşamı komutanları ahmet'in de bulunduğu koğuşu ayağa kaldırdılar. askerleri tam teçhizatlı olarak hazırladılar. kamyonlara bindirip sokağa çıkardılar. terör saldırısı var, güvenlik önlemi alacağız dediler.

tekrar edeyim ahmet 5 günlük askerdi, istanbul'a hayatında ilk defa gelmişti ve daha geçen ay istanbul'da büyük bir terör saldırısı olmuştu. bu koşullar altında ahmet'in bir boktan şüphelenmesinin imkanı yoktu.

komutanlar ahmet'i ve arkadaşlarını istanbul belediyesinin önüne getirdiler. ahmet hala terör saldırısına karşı tedbir alındığını sanıyordu. ama sonra halk geldi. ortalık karıştı. ahmet kimseye ateş etmedi. fetöcü komutanları kaçınca o da silahını belediyenin özel güvenlik personeline teslim etti ve gelen polislere teslim oldu.

emniyete götürüldü. işkence gördü. 30 gün gözaltında kaldı. avukat yok, ailesine haber vermek yok. insan haklarının ihlal edildiği bir dönem geçirdi ama bitmedi çilesi.

savcı ahmet'in ne er olmasına baktı, ne 5 günlük asker olmasına baktı, ne silahını ateşlememesine baktı. direkt tutuklamaya sevk etti. savcı da kendince haklıydı, serbest bıraktırırsam bana da fetöcü derler diye korkuyordu belki.

ahmet hakim karşısına çıktı. ne dediğini dinlemediler bile, matbu bir kararla tutuklandı. askeri kışla içinde hava kuvvetleri logolu özel üretim saatiyle yakalanan ilahiyat yardımcı doçenti adil öksüz'ün tarla bakmaya geldim savunmasıyla serbest kaldığı gün, 5 günlük er ahmet darbecilikten tutuklandı.

ahmet hakkında darbecilikten dava açıldı, ağırlaştırılmış müebbet istendi hakkında. avukatı yoktu. 14 yaşında çalışmak zorunda kalan bir çocuğun avukat tutacak parası nasıl olacaktı? baro bir avukat atadı ama zaten yargılamada avukata ihtiyaç yoktu, zira savunmalara itibar ediliyor gibi bir görüntü de yoktu.

ahmet 20 ayı hapiste sadece 2 ayda bir ailesi açık görüş yaparak geçirdi. mektup hakkı bile yoktu. mektup hakkı 20. ayda kendine verildi ilk mektubunu bir gazeteciye kullandı. bu mektubundan kısa bir süre sonra yargılandığı davada karar çıktı.

5 günlük er ahmet özdemir ve diğer er arkadaşları, darbecilikten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

darbecilikten tutuklanan 2. ordu komutanı adem huduti'nin 15 yıl hapis cezası almasından 2 hafta sonra çıkan bu kararda, 30 tane er darbecilikten ömür boyu ağır güvenlik rejimine tabi olarak hapiste tutulmaya mahkum edildi. (adem huduti sadece bir örnektir, belki ve büyük ihtimalle onun da yargılaması da hatalıdır)

bugün twitter'da gördüm ahmet'in mektubunu. içime bir şey oturdu. gözlerim doldu. bunca adaletsizlik, bunca gaddarlık, kaldıramadım. genç bir avukat olarak, ahmet özdemir'in bir abisi olarak onun hikayesini üç beş kişi duysun istedim. ve sana söz veriyorum ahmet, ama seni unutmayacağız. senin haksızlığa uğradığını tarihe yazacağız.

hayat sana adil davranmadı ahmet. 14 yaşında okulu bırakıp, sanayide 3 kuruşluk ustaların ağız kokusunu çektin, belki dayaklarını yedin. 20 yaşına kadar bu evlat ne yaptı demeyen devlet aldı seni zorla askere götürdü. bu da yetmedi, sınav sorularını çalan bir fetöcü komutanın emrine verdi. komutanın, vatan evlatları zindanlara atılırken, iktidar tarafından terfi ettirilen bir sünepeydi. bu adamın emriyle seni terör saldırısı diyerek darbeye çıkardılar. sonra o şerefsiz komutanların kaçtı. 5 günlük askerdin ahmet, istanbul'a bile ilk defa gelmiştin. kimse dinlemedi. fetöcüler hsyk'da hakimken büyük şehre tayin olmak için onlara yağ çeken adamlar seni sorgusuz sualsiz hapse tıktılar. sen hapse tıkılırken, adil öksüz serbest bırakılmıştı ahmet. avukat bile tutacak paran yoktu doğal olarak. gerçi tutsaydın da kimse avukatını bile dinlemeyecekti. orgeneralin darbecilikten 15 yıl aldığı yerde sana müebbet verdiler ahmet. bu uğradığın haksızlıklarda benim payıma düşen bir şey varsa, allah bana o paydan dolayı lanet etsin ahmet. sen de beni affet.

https://eksisozluk.com/darbecilikten-muebbet-hapis-alan-5-gunluk-er--5666682?a=popular&p=1

Iste Türkiyedeki adalet tablosu. 5 günlük er müebbet aliyor. Hic bir sucu olmayan er. Devlet büyükleride, hani harbiden fetö ile beraber yürümüs insanlar "kandirildim" diyebiliyor. Ve ona canak tutarak "hic dost kazagi yemediniz mi" diyenler var.

Tabi bunuda savunurlar "Ben devlet 4 4'lük oldugunu demedim ki." Bakalim kendi ogullari iskence görüp sucsuz bir sekilde ceza evinde olsa, ayni sey derlermiydi?

Diyorum ya, artik oy ile ideoloji ile alakali degil. Vicdan ile alakali.

Binlerce masum cezaevinde AKP ye oy veren arkadaşlar hiç mi içiniz sızlamadı şu mektubu okurken
İnanıyorum ki Allah’ın adaleti şaşmaz
Bir gün bunlar da masumlara yaptıklarının hesabını verecek
Adalet birgün herkese lazım olacak
Dua edelim o günler çok yakın olsun...

Ağzına sağlık ne güzel anlatmış ama anlayana tayyibin dünkü konuşmasınıda dinledim hala gariban halka sesleniyor yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun diyor resmen dalga geçiyor bu hükümet halkla eyyyy askeri ücretli kk üyeleri size sesleniyorum hadi çıkarın dolarları meydana koşa koşa bozdurmaya gidin büyük oyunu yıkın bu tvde konuşan milletvekilinide nedense atv kanald Show Tv gibi çok izlenen kanallarda göremiyoruz bunun nedeninide hala anlamıyorlar el insaf ya :kızgın:

Haksız mı??? Haklı.Ne dese inanan bir kitle var.Sormayan, sorgulamayan.Tüm dünyayla papaz olmuşuz

kimsenin salladığı yok.Erasmusa giden çocuklarımıza Türk diye ev vermiyorlar(şahidim)bin dereden

su getiriyorlar.Ama dünya lideri.Halkın yurtdışında 5 kuruşluk itibarı kalmamış umru değil.Çünkü

yurtdışına çıkmamış, yurtdışında çalışma ticaret yapma olasılığı yok, çocuğunun yurtdışında

okuma,master yapma imkanı yok.O kendi mahallesinde o mahhelleden başka dünyayla alakası

olmayanlarla sözde dünya liderinin her dediğini şakşaklıyor.

Önceleri ben de senin gibi düşünüyordum.Bu adam dalga mı geçiyor, bizi aptal yerine koyuyor diye.

Sonra farkettim ki o sana, bana konuşmuyor.Kendi kitlesine konuşuyor.Onlar da inanıyor zaten.

Her seçim akşamı ülkemin akıl sağlığını eğitim durumunu zeka seviyesini çok iyi analiz ediyorum vah ki vah diyorum bende çocuğum büyüyünce ne olacak telaşındayım onun eğitimi için elimden geleni yapmaya çalışırken bu kadar geri kalmış bir ülkede acaba ne gibi eğitim alabilir ve işinde nekadar başarılı olur maalesef her türlü batıyoruz ekonomi eğitim aklına ne gelirse biz batıyoruz şu saatten sonra anlamanızı istemiyorum yeter valla size laf anlatılmaz ne haliniz varsa görün bizide yakıyorsunuz ya eee bu dünyanın öbürüde var orda görüşürüz ben kk ya yazmıştım derim :olamaz:

Ben her seçim sonrası Aziz Nesin'e bir dakikalık saygı duruşunda bulunuyorum.

Yol yapıldı, memnun muyum? Evet. Yollar kaymak gibi. Gibi de her ay ödediğim trafik cezalarına lanet olsun. Postacı kapıyı çalacak diye ödüm patlıyor. Şehiriçinde 3 şerit kaymak gibi yol var ama hız sınırı 50 :deli:ama 40 ı geçmemeye çabalıyorum. arabadan inip koşsam daha hızlı giderim.sorsan can güvenliği. Her ay 488₺ en az. Bu paralarla ne yapılıyor? El insaf ya.

Sağlık ilerledi, memnun muyum? Evet. Eskisi gibi sıralarda rezil olmuyoruz, ismi yanan giriyor içeri. Dr seçebiliyoruz. Sonra çıkan muayene parasına da eyvallah. Ama hala hastanelerde ekipman yok. Bi mr için haftalar sonraya gün veriyorlar. Sonuç almak ondan da uzun.makina çince falan mı yazıyor bu sonucu da, raporlaması 1 ay sürüyor?yoğun bakım sayıları yetersiz, hasta kapı kapı dolaşıyor yer yok diye. Şimdi ben muayene kapısında oturarak bekliyorum diye sağlıkta devrim mi oldu, yoksa makyaj mı?

Asgari ücret yükseldi. Kimi memnun, çok şükür, kenara da para atıyoruz diyor. Kimi de sapıyla geri alırlar diyor. Esnafın hali içler acısı. Yanında çalışan kendine en az 2bine mal oluyor. Kendi bunu kazanmıyor ki çalışana ödesin. Asgari yükseldikçe üzülen esnaflar tanıyorum. İçler acısı.

Eğitim tam bir çöp. Savunacağım hiçbir yanı yok malesef :KK43:

Yani kısacası seçim öncesi düşünüyorum, kim neler yapmış diye?
Köprü, yol, dr seçme, o şu bu kim olursa olsun yapılacaktı zaten.ama ben burda da, tv de de yapılan karşılıklı atışmalardan sıkılıyorum bazen. Çok anlamam ki bilmem ne kurundan, banka faiz oranından.neden kimse çıkıp bunları sormuyor? Halkın çoğu benim gibi basit yaşamı düşünen insanlar. Süslü laflarla onu yapacağız, bunu yaptık demeleri bana çok itici geliyor.
Bu kadar suçlama varken neden tek tek hesap verilmiyor? Yaran yoksa çıkıp açıklarsın. Hep yuvarlak cevaplar. Karşıdakini aşağılamalar. Kendisine körü körüne inanan insanlar :KK43:

Kafam çok karışık yaa. Kimsenin halkı falan düşündüğü yok gibi geliyor. Biri gitse öbürü cebini doldurmaya çalışacak. Oy veriyoruz ama hiçbişeyde bizim seçim hakkımız yok maşallah. Ne çıkarsa bahtımıza.

1996 yılında doğuyor ahmet özdemir. bu satırları okuyanların çoğundan küçük bir kardeşimiz ahmet.

ahmet'in hayatı 2016'da değişiyor. o sene 1996'lıların çoğu üniversiteyi yeni kazanmışlar, hayatlarının tadını çıkarır halde, çoğu baba parası ile gününü gün ediyor.

ahmet özdemir ise 2016'da askere gidiyor, okuyamamış çünkü. neden okuyamamış? babası mevsimlik işçi, annesi ev hanımı. almanya'yı, abd'yi dize getiren devletimiz, ahmet'in babasına doğru düzgün bir iş verememiş ondan.

ahmet de mecbur ortaokul bitince çalışmaya başlamış. 14 yaşında başladım çalışmaya diyor. 2010 yılında yani. askeri vesayetin güya tarihe gömüldüğü, güya darbelerle hesaplaşılan yıllar. fetullah gülen'in mezardakileri kaldırıp akp'ye bastırın, evet'e bastırın dediği senelerde ahmet mecburen hayata atılıyor.

tabi sonradan görüyoruz ki, bugünün darbecilerinin yükselmesi için gerçek vatan evlatlarının zindanlara atıldığı yıllar aslında.

ahmet bu dönemde mecbur kalmış çalışmaya, ailesine destek olmaya ama ahmet şanssız çocuk. ailesinin durumu olmadığı gibi bir de engelli kardeşi var. yaratıcı ve hayat ona hiç de adil davranmıyor. ve daha sonra da davranmayacak ne yazık ki.

ahmet bu şartlar altında sanayide en ağır şartlarda çalıştı senelerce. devlet baba, bu çocuğunun ne şartlarda çalıştığını sormadı, merak etmedi ama ahmet 20 yaşına gelince onu askere çağırdı. ee vatan görevi beklemezdi. ahmet'in babası başbakan değildi ki çürük raporu ayarlasın ya da bedelli parası bulsun ahmet'e.

ahmet mecbur askere gitti. 2016'nın sıcak temmuz ayıydı. ahmet hayatında ilk defa istanbul'a geldi. 5 günlük askerdi. bir ay önce 2016 haziran'ında islamcı teröristler atatürk havalimanında terör saldırısı yapmıştı. atmosfer buydu.

15 temmuz cuma günü akşamı komutanları ahmet'in de bulunduğu koğuşu ayağa kaldırdılar. askerleri tam teçhizatlı olarak hazırladılar. kamyonlara bindirip sokağa çıkardılar. terör saldırısı var, güvenlik önlemi alacağız dediler.

tekrar edeyim ahmet 5 günlük askerdi, istanbul'a hayatında ilk defa gelmişti ve daha geçen ay istanbul'da büyük bir terör saldırısı olmuştu. bu koşullar altında ahmet'in bir boktan şüphelenmesinin imkanı yoktu.

komutanlar ahmet'i ve arkadaşlarını istanbul belediyesinin önüne getirdiler. ahmet hala terör saldırısına karşı tedbir alındığını sanıyordu. ama sonra halk geldi. ortalık karıştı. ahmet kimseye ateş etmedi. fetöcü komutanları kaçınca o da silahını belediyenin özel güvenlik personeline teslim etti ve gelen polislere teslim oldu.

emniyete götürüldü. işkence gördü. 30 gün gözaltında kaldı. avukat yok, ailesine haber vermek yok. insan haklarının ihlal edildiği bir dönem geçirdi ama bitmedi çilesi.

savcı ahmet'in ne er olmasına baktı, ne 5 günlük asker olmasına baktı, ne silahını ateşlememesine baktı. direkt tutuklamaya sevk etti. savcı da kendince haklıydı, serbest bıraktırırsam bana da fetöcü derler diye korkuyordu belki.

ahmet hakim karşısına çıktı. ne dediğini dinlemediler bile, matbu bir kararla tutuklandı. askeri kışla içinde hava kuvvetleri logolu özel üretim saatiyle yakalanan ilahiyat yardımcı doçenti adil öksüz'ün tarla bakmaya geldim savunmasıyla serbest kaldığı gün, 5 günlük er ahmet darbecilikten tutuklandı.

ahmet hakkında darbecilikten dava açıldı, ağırlaştırılmış müebbet istendi hakkında. avukatı yoktu. 14 yaşında çalışmak zorunda kalan bir çocuğun avukat tutacak parası nasıl olacaktı? baro bir avukat atadı ama zaten yargılamada avukata ihtiyaç yoktu, zira savunmalara itibar ediliyor gibi bir görüntü de yoktu.

ahmet 20 ayı hapiste sadece 2 ayda bir ailesi açık görüş yaparak geçirdi. mektup hakkı bile yoktu. mektup hakkı 20. ayda kendine verildi ilk mektubunu bir gazeteciye kullandı. bu mektubundan kısa bir süre sonra yargılandığı davada karar çıktı.

5 günlük er ahmet özdemir ve diğer er arkadaşları, darbecilikten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

darbecilikten tutuklanan 2. ordu komutanı adem huduti'nin 15 yıl hapis cezası almasından 2 hafta sonra çıkan bu kararda, 30 tane er darbecilikten ömür boyu ağır güvenlik rejimine tabi olarak hapiste tutulmaya mahkum edildi. (adem huduti sadece bir örnektir, belki ve büyük ihtimalle onun da yargılaması da hatalıdır)

bugün twitter'da gördüm ahmet'in mektubunu. içime bir şey oturdu. gözlerim doldu. bunca adaletsizlik, bunca gaddarlık, kaldıramadım. genç bir avukat olarak, ahmet özdemir'in bir abisi olarak onun hikayesini üç beş kişi duysun istedim. ve sana söz veriyorum ahmet, ama seni unutmayacağız. senin haksızlığa uğradığını tarihe yazacağız.

hayat sana adil davranmadı ahmet. 14 yaşında okulu bırakıp, sanayide 3 kuruşluk ustaların ağız kokusunu çektin, belki dayaklarını yedin. 20 yaşına kadar bu evlat ne yaptı demeyen devlet aldı seni zorla askere götürdü. bu da yetmedi, sınav sorularını çalan bir fetöcü komutanın emrine verdi. komutanın, vatan evlatları zindanlara atılırken, iktidar tarafından terfi ettirilen bir sünepeydi. bu adamın emriyle seni terör saldırısı diyerek darbeye çıkardılar. sonra o şerefsiz komutanların kaçtı. 5 günlük askerdin ahmet, istanbul'a bile ilk defa gelmiştin. kimse dinlemedi. fetöcüler hsyk'da hakimken büyük şehre tayin olmak için onlara yağ çeken adamlar seni sorgusuz sualsiz hapse tıktılar. sen hapse tıkılırken, adil öksüz serbest bırakılmıştı ahmet. avukat bile tutacak paran yoktu doğal olarak. gerçi tutsaydın da kimse avukatını bile dinlemeyecekti. orgeneralin darbecilikten 15 yıl aldığı yerde sana müebbet verdiler ahmet. bu uğradığın haksızlıklarda benim payıma düşen bir şey varsa, allah bana o paydan dolayı lanet etsin ahmet. sen de beni affet.

Erden darbeci mi olur??? Emirkulu garibim.Büyüklere diş geçiremediler olan zavallılara oldu.

Çok ah var üstlerinde.Günahsız çok insanın günahına girdiler.

Elebaşları ya yurtdışında ya da paçayı sıyırdı.

hifanur hifanur kardelen2780 kardelen2780
Okuyunuz...
Belki vicdanınız saklandığı yerden çıkagelir.

Erden darbeci mi olur??? Emirkulu garibim.Büyüklere diş geçiremediler olan zavallılara oldu.

Çok ah var üstlerinde.Günahsız çok insanın günahına girdiler.

Elebaşları ya yurtdışında ya da paçayı sıyırdı.

Isin aci tarafi ne biliyormusun? Bundan 5-10 yil sonra kimse Erdogan'a oy verdigini kabul etmeyecek. Hatta Erdogani chp Türkiyenin basina getirdi diye suclamalar olacak. Ayni simdi tipki fetö ile oldugu gibi.

Siz ne diyorsunuz Allah aşkına?
Eşimin vesilesiyle, Esnafın Fikrini Biliyorum. Bunun Neresini Anlamadınız?!..
Askeri Ücret ile, Esnafın Fikrinin Ne Alakası Var?!:işsiz: Ben Bir Alaka Kuramadım da!..
Asıl siz Ne Dediğinizin Farkında Mısınız?! :cool:
Hala askeri ücret yazan kalmış mi ya?

Isin aci tarafi ne biliyormusun? Bundan 5-10 yil sonra kimse Erdogan'a oy verdigini kabul etmeyecek. Hatta Erdogani chp Türkiyenin basina getirdi diye suclamalar olacak. Ayni simdi tipki fetö ile oldugu gibi.
Bugün Aldüllatif Şener'e bazı şeyleri açık açık konuştuğu için dönek diyen reisçiler acaba daha düne kadar "bitsin bu hasret çok özledik"diye ağlayan Erdoğan için ne diyecekler çok merak ediyorum :KK66:

(Aslında ne diyeceklerini tahmin ediyorum.Kandırıldık insan beşer şaşar diyecekler ama belki bi umut bizi şaşırtırlar)

Son düzenleme:
https://eksisozluk.com/darbecilikten-muebbet-hapis-alan-5-gunluk-er--5666682?a=popular&p=1

Iste Türkiyedeki adalet tablosu. 5 günlük er müebbet aliyor. Hic bir sucu olmayan er. Devlet büyükleride, hani harbiden fetö ile beraber yürümüs insanlar "kandirildim" diyebiliyor. Ve ona canak tutarak "hic dost kazagi yemediniz mi" diyenler var.

Tabi bunuda savunurlar "Ben devlet 4 4'lük oldugunu demedim ki." Bakalim kendi ogullari iskence görüp sucsuz bir sekilde ceza evinde olsa, ayni sey derlermiydi?

Diyorum ya, artik oy ile ideoloji ile alakali degil. Vicdan ile alakali.

Bu ve bunun gibi çocuklara acimayan devlet büyüklerini hala israrla savunanlarinda çoluğu çocuğu var, -benim aklima direkt kendi cocugum geliyor- sirf yanlış zamanda yanlış bir yerde olduğu için bu muameleye maruz kalmış bir gencecik delikanlının çektiklerini görmeyen umursamayanlar için keser döner sap döner gün gelir hesap döner diyorum dillerinden dusurmedikleri Allah in adaleti hepimizin üzerine olsun ne diyeyim.

Son düzenleme:
Sağlık muhteşem miş öyle mi.
Gözlük çerçevem çok yıprandı değiştireyim dedim. Önce göz muayenesi olayım diye uğraştım yok randevu alamıyorum 21 gün boyunca dolu. Üstelik yaşadığım yerde özel hastane de yok. En son cumartesi günü yakın ile gittim. Özel de muayene oldum gözlüğü anca alabildim. Cebimden çıkan paraya birde yol parası eklendi.

Bugün Aldüllatif Şener'e bazı şeyleri açık açık konuştuğu için dönek diyen reisçiler acaba daha düne kadar "bitsin bu hasret çok özledik"diye ağlayan Erdoğan için ne diyecekler çok merak ediyorum :KK66:

(Aslında ne diyeceklerini tahmin ediyorum.Kandırıldık insan beşer şaşar diyecekler ama belki bi umut bizi şaşırtırlar)

Onlarin 180 derece dönme hakki var. Onlar dönünce aydınlanmış farkına varmış olur. Baska siyasetçi olunca dönek olur ikiyüzlü olur. Benim de merak ettiğim bu keskin dönüşlerden birini yaşayan Bahceli için ne düşünüyorlar. Kesin gerçeğin farkina varmıştır bla bla :ukala:

X