Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Borçlu çiftçi kendini yakmaya çalıştı
Malatya'da çiftçilik yapan Metin Çelik, borcunu erteleme talebini kabul etmeyen bankanın önüne bir römork tütün döküp kendini yakmaya çalıştı.

Traktörü ile getirdiği tütünleri Ziraat Bankası önüne döken Metin Çelik "Müdür, sana para. Gel al paranı” diyerek römork içindeki tütünleri Ziraat Bankası önüne attı ve getirdiği benzini üstüne dökerek kendini yakmaya çalıştı. Bu esnada “Ne dediysem kabul etmedin. Para getir dedin durmadan. 'Beni kayısıya kadar idare et' dedim etmedin. Müdür, gel beraber yanalım. Al bu para, al sana para müdür sana para getirdim. Borcumu getirildim. Borcumdan düş, kendimi yakarım. Al sana para müdür yeter yeter. Memleketin en büyük çiftçisiydim aracı oldum” ifadelerini kullandı.
http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/980735/Borclu_ciftci_kendini_yakmaya_calisti.html

Koyluye ciftciye destek var diyenler nerede?

Malatya'da çiftçilik yapan Metin Çelik, borcunu erteleme talebini kabul etmeyen bankanın önüne bir römork tütün döküp kendini yakmaya çalıştı.

Traktörü ile getirdiği tütünleri Ziraat Bankası önüne döken Metin Çelik "Müdür, sana para. Gel al paranı” diyerek römork içindeki tütünleri Ziraat Bankası önüne attı ve getirdiği benzini üstüne dökerek kendini yakmaya çalıştı. Bu esnada “Ne dediysem kabul etmedin. Para getir dedin durmadan. 'Beni kayısıya kadar idare et' dedim etmedin. Müdür, gel beraber yanalım. Al bu para, al sana para müdür sana para getirdim. Borcumu getirildim. Borcumdan düş, kendimi yakarım. Al sana para müdür yeter yeter. Memleketin en büyük çiftçisiydim aracı oldum” ifadelerini kullandı.
http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/980735/Borclu_ciftci_kendini_yakmaya_calisti.html

Sahi nerde..

:KK61::KK61::KK61::KK61:

Az ama gizliden gizliden gene ona oy verecekler görüldüğü üzere ben diyorum dolar 10 tl olsun banane :KK73::KK73: onların umrunda degilse benim hiç degil en azından içim rahat :KK73:
Onlarin içi sizden benden rahat... dibine dinamit koydular memleketin... vicdani ve insani tek tepkileri Filistin e ağlamak..

İnanılır veya inanılmaz ama gece durduk yere aniden dolar ve euro yukarı yapmaya başlayınca keyif meyif kalmadı, borcum harcım, kredim vs yok, dolar euro borcum da yok, kenarda dövizim de yok, yani kuru sade vatandaş muneyim ama vallahi esnafı düşünüyorum ve çok üzülüyorum.

Dış borç zaten aldı başını gitti dünden beri artan kurla, bireysel borcum yok ama dış borç hepimizin borcu.

Biz de üzülmeliyiz, her şekilde dışa bağımlı bir ekonomimiz var. Asgari ücretlinin son modelini almazsa kafayı yiyeceği telefonu dolarla geliyor, onu geçtim yiyeceğimiz içeceğimiz bile dolarla alınıp burada kur farkıyla satılıyor. Hala "Dolarla mı alışveriş yapıyoruz yeaaa" diyen insanların anlama yoksunluğuna şaşırıyorum, 5 yaşındaki çocuğa anlatsan anlar. Sevinen tek grup buraya 2 haftalığına tatile gelen gurbetçilerdir herhalde. Güncel kur ile 293 euro olan asgari ücreti yurtdışında birine söyleseniz insanlar bize acır. Almanya'da öğrenci haliyle haftada 10 saat part time iş yapan öğrenci 450 euro kazanabiliyor. Öğrenci yurduna vereceği para maksimum 300 euro, kalan 150 eurosuyla da alışverişini yapar. Amerika Colorado'da asgari ücret "saatlik" 10.2 dolar. Haftanın 6 günü, 6 saat pizzacıda çalışan liseli bir öğrencinin aylık kazancı 1469 dolar ediyor, yani güncel kur ile 7139 lira.

Dölağlağınızı satııaoaoaoon dediklerinde 15.000 dölağımız vardı hadi dedik bizimde bir payımız olsun sattık borsaya girdik o parayla. Borsada battık dölağğ aldı başını gitti. Ne çektirdin be bize, ne çektirdin.

Ben size kendi yaşadığım bir olayı anlatayım.

Yazlığa temizliğe gideceğiz yardımcıma varsa bir kişi daha alalım 1 günde bitirelim dedim.

Bir komşusunu getirdi.Çok tatlı bir kadın.Koyu Tayyipçi tapıyor.8 senedir İstanbuldaymış.

Daha kendi mahallesinden çıkmamış.Kadıköyü bilmiyor ki 20dk bin tane otobüs var.

4 tane çocuk.Kocası günde 40 TL ye halde çalışıyor.Kendisi de ev işine gidiyor.

Yazlık İstanbula yakın ama temden gittik.''Vay babam ne yollar yapmış '' diyor.

Açtım ağızımı yumdum gözümü.

Böyleler :kızgın:

Ben seçime kadar ekonominin böyle olmasını düşünmemiştim. Ekonomi patlamadan erken seçime apar topar gidildi ama o kadar bile dayanamadı. Biyerde de iyi oldu. Öncesinden bozulması yani. Hatta süper oldu. Seçimden sonra olsa kötü olurdu

İnanılır veya inanılmaz ama gece durduk yere aniden dolar ve euro yukarı yapmaya başlayınca keyif meyif kalmadı, borcum harcım, kredim vs yok, dolar euro borcum da yok, kenarda dövizim de yok, yani kuru sade vatandaş muneyim ama vallahi esnafı düşünüyorum ve çok üzülüyorum.

Dış borç zaten aldı başını gitti dünden beri artan kurla, bireysel borcum yok ama dış borç hepimizin borcu.
Valla kendin icin de uzulmeye basla bence.. Biliyorsun ki tohumundan samanina, etinden kurufasulyesine kadar hersey ithal, hersey dolarla disardan geliyor. Sirf benzine zam gelse dahi herseyin nakliyat maliyetini arttirmaya yeter zaten de.. Sonucta ne yedigimiz, ne giydigimiz, ne de kullandigimiz her alet edevat bahcemizde yetismiyor. Yakinda zamlar yagmaya baslar yane..:KK14:

Gecen sefer dolar yukselise gectiginde Katar'dan dolar getirmisti AKP, hani Surmene ormanlarinin yakilip Katar kralinin Trabzon ustunde turlar attigi zamanlar.. Bu kez nereden getirir, ne karsiliginda bilemem, ancak ekonomi bunca disa bagimli iken borc alma, satis yapma, hepsi de gecici cozum olur. Gecen yil 3'90dan 3.50ye kadar dusurebilmisti, ne oldu? Bu sene 4.85, cok hizli gittigi de cabasi, hizli cikmasi piyasalari daha cok etkiliyor.
Eskiden, yani 1990larda dolar yavastan yukselise gectiginde maasin 3/4unu dolara cevirir, ilk gunler elimdeki TLyi harcar, sonra ufak ufak dolar bozdurarak ayi tamamlardim, bayagi da ise yarardi maasi korumak acisindan.. Simdi artik onu bile oneremem, cok hizli cikip pat diye dusuyor cunki. Size onerim, elinizde para varsa daha yavas fiyatlanan pirinc, seker gibi evde bir kac ay saklayabileceginiz seyleri bugunden alip kenara atmaniz..

Haberlerde dolarla ilgili aciklamalari dinliyor musunuz?
Dolarla oynayarak secim sonuclarini degistirmeyi amacliyorlar diyor Bekir Bozdağ
Yahu bu ulkeyi baskalari mi yonetiyor? Oynattirma dolarla o zaman

Berat Albayrak mi birisi de diyor ki dolarin artmasi dis mihraklarin operasyonu
Demek ki o kadar zayif yonetiliyoruz ki habire birileri dolarla oynuyor

Şu Bozdağ varya ayrı bir gıcığım ona bir videosu var ben pek yüklemeyi beceremiyorum yapan arkadaşlar varsa yüklesin izleyelim fetö için bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir dediği video var dinledikçe gülüyorum ve diyorumki acaba fetö yaşlı ya bu gerginlikte anlaşmalı olabilirmi sonumuz geldimi diyorum deli sorular var aklımda deli hemde

Lafi agzimdan almislar valla, ben hizli cikip pat diye dusuyor derken pat diye 4.62lere kadar dusmus. Euro da 5.76dan 5.40a.. Kar satisi mi, mudahale mi bilmem artik..
Şu Bozdağ varya ayrı bir gıcığım ona bir videosu var ben pek yüklemeyi beceremiyorum yapan arkadaşlar varsa yüklesin izleyelim fetö için bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir dediği video var dinledikçe gülüyorum ve diyorumki acaba fetö yaşlı ya bu gerginlikte anlaşmalı olabilirmi sonumuz geldimi diyorum deli sorular var aklımda deli hemde
İnş benim düşüncelerimde sıkıntı vardır inş :dua:

X