23 yaşındayım, cildime nasıl bakım yapmalıyım?

Cilt meselesi malesef genetik. Ne yaparsan yap kırışacağın varsa kırışıyorsun. Belki bikaç sene gecikiyor, o kadar.

Yaşın genç şu an yapacağın en iyi şey cildini düzenli temizlemek ve nemlendirmek. Yavaş yavaş q10 içermeyen göz çevresi kremlerine başlayabilirsin. Nemlendiricilerinin de q10 içermemesine dikkat et.

+1
Dıştan sürülen şeyler çok etki etmiyor konu sahibesi. Para ve zaman heba etmeyin.

Su
Taze sebze meyve yemek
Sigara içmemek
Demir içeren şeyler yemek
Spor yapmak önemli

Ben hiçbir krem nemlendirici vs sürmem mesela, sadece her akşam duşta yüzümü alkolsuz doğal saf zeytinyağı sabunuyla iyice ovarım. Haftada bir kere kil/çamur maskesi yaparım. Cildim pırıl pırıl. Saçlarım her gittiği yerde övgülere mazhar olur :)

Kremlerim çoğu bolca kimyasallı, alkollu yüzüne hiç sürme daha iyi bana sorarsan.

C vitamini cilt için önemli, çilek, mango, narenciye her gün yerim.

Ispanak çiğ tüketiyorum, bu şekli pek lezzetli değil ama 1 kg ıspanağım varsa yarısıyla yemek yapıyorsam yarısını salata yapıp yiyorum. Sos , balzamik sirke vs koyunca tadı çekilir oluyor :)

Sporda leş gibi terlemelisin ki vücudun toksinleri atsın güzel güzel yürümek spordan sayılmıyor :)

Gözden ben de muzdaribim maalesef :KK66: Clinique all about eyes ve Ahava Dead See osmonate kremlerini tavsiye ederim.

Bir de ısırgan otu çayını tavsiye ederim.

İyi yaşarsan iyi görünürsün. İçin sağlıklı değilse dışın da güzel olamaz. Yağlı karaciğerle, toksinli vücutla ne cildin ne saçın parlar....böyle işte :)

Son düzenleme:
Yüz egzersizi derken nasıl egzersizler mesela? Ve hangi serum? :)

Google amcaya yazin yüz egzersizi diye cikar cidden harika bir sey yuzunuzun rahatladigini da goreceksiniz ben hemen hemen her gun yaparim.
Serum aslinda cilt tipinize göre degisir, onu da cilt tipinizi yazip arastirabilirsiniz :KK66: Bu sebeple bir dermatologa da gidebilirsiniz...

+1
Dıştan sürülen şeyler çok etki etmiyor konu sahibesi. Para ve zaman heba etmeyin.

Su
Taze sebze meyve yemek
Sigara içmemek
Demir içeren şeyler yemek
Spor yapmak önemli

Ben hiçbir krem nemlendirici vs sürmem mesela, sadece her akşam duşta yüzümü alkolsuz doğal saf zeytinyağı sabunuyla iyice ovarım. Haftada bir kere kil/çamur maskesi yaparım. Cildim pırıl pırıl.

Kremlerim çoğu bolca kimyasallı, alkollu yüzüne hiç sürme daha iyi bana sorarsan.

C vitamini cilt için önemli, çilek, mango, narenciye her gün yerim.

Ispanak çiğ tüketiyorum, bu şekli pek lezzetli değil ama 1 kg ıspanağım varsa yarısıyla yemek yapıyorsam yarısını dalata yapıp yiyorum. Sos , balzamik sirke vs koyunca tadı çekilir oluyor :)

Sporda leş gibi terlemelisin ki vücudun toksinleri atsın güzel güzel yürümek spordan sayılmıyor :)

Gözden ben de muzdaribim maalesef :KK66: Clinique all about eyes ve Ahava Dead See osmonate kremlerini tavsiye ederim.

Bir de ısırgan otu çayını tavsiye ederim.

Sizin de mi cildiniz benim gibi karma?

Ya simdi hava sartlarının ve cevrenin de cilde etkisi azımsanamaz malum ciltten de emilim yüzdesini göz önüne alırsak :) o yüzden dışarıdan uygulanan seylerin etki edecegini düşünüyorum ben tabi icten de desteklenirse :)

C vitamini iceren seyelri sevmiyorum anladigim kadarıyla.. hay allah. Sadece bol bol ev yapımı erik suyu iciyorum :KK70:

Ve evet sebze yemeklerini cok severim. Hic çiğ ıspanak yemedim ama.. :KK70: balsamik sirke varsa güzellesebilir :KK200:

Spor olarak plates yapıyorum aslında pek terledigim söylenemez :KK70:

Önerdiğiniz kremlere bakıcam muhakkak teşekkür ederim :KK15:

Isırgan otu çayı ne ise yarıyor tam olarak? Antioksidan falan mı?

Bioderma kullanayım demistim ama tabi o sıralar bu kadar kafama takık değildi bu konu ve dogru düzgün kullanamadan zaten attım ürünleri süresi doldu diye..

Arındırıcı maskeler dediginiz nedir?

Valla butcen nedir nerde oturuyorsun hangi markalari edinebilirsin bilmiyorum bircok markanin var, kil maskesi yagli ciltler icin temizleyici maskeleri arastir internetten bulursun illaki...

Google amcaya yazin yüz egzersizi diye cikar cidden harika bir sey yuzunuzun rahatladigini da goreceksiniz ben hemen hemen her gun yaparim.
Serum aslinda cilt tipinize göre degisir, onu da cilt tipinizi yazip arastirabilirsiniz :KK66: Bu sebeple bir dermatologa da gidebilirsiniz...

Ya galiba bikac ünlüden de duydum bunu ben, cok memnunlardi.. bakıym hemen :)

O zaman serumu dermatologtan sonraya erteliyorum :)

Sizin de mi cildiniz benim gibi karma?

Ya simdi hava sartlarının ve cevrenin de cilde etkisi azımsanamaz malum ciltten de emilim yüzdesini göz önüne alırsak :) o yüzden dışarıdan uygulanan seylerin etki edecegini düşünüyorum ben tabi icten de desteklenirse :)

C vitamini iceren seyelri sevmiyorum anladigim kadarıyla.. hay allah. Sadece bol bol ev yapımı erik suyu iciyorum :KK70:

Ve evet sebze yemeklerini cok severim. Hic çiğ ıspanak yemedim ama.. :KK70: balsamik sirke varsa güzellesebilir :KK200:

Spor olarak plates yapıyorum aslında pek terledigim söylenemez :KK70:

Önerdiğiniz kremlere bakıcam muhakkak teşekkür ederim :KK15:

Isırgan otu çayı ne ise yarıyor tam olarak? Antioksidan falan mı?

Isırgan demir dolu. Çayından saç maskesi de yapılıyor, güzelce içiliyor da :) tadı çok kötü ama çok sağlıklı aktardan bulursan iç derim. Google amcaya bir sor saç bakımında önemli yeri var. Isırganlı şampuan, saç maskesi vs reklamları sıkça yapılıyor kız hiç denk gelmedin mi?

Vallahi cildim ne onu bile bilmem bu zamana kadar kimyasal hiçbir şey sürmedim o yüzden herhal :KK66:

Valla butcen nedir nerde oturuyorsun hangi markalari edinebilirsin bilmiyorum bircok markanin var, kil maskesi yagli ciltler icin temizleyici maskeleri arastir internetten bulursun illaki...

Bütcem orta halli var biraz, bioderma düzeylerinde takılabilirim sanırım. :)

Pekala teşekkür ederim araştırıp not edicem onları da. :)

valla ben kremlere inanmıyorum herşey genetik ve beslenmeyle alakalı bence

hatırlıyorum eskilerden mesela ortaokulda bile kaz ayağı olan arkadaşlarım vardı, yani genetiğe estetik harici yapabilecek bişey yok

Isırgan demir dolu. Çayından saç maskesi de yapılıyor, güzelce içiliyor da :) tadı çok kötü ama çok sağlıklı aktardan bulursan iç derim. Google amcaya bir sor saç bakımında önemli yeri var. Isırganlı şampuan, saç maskesi vs reklamları sıkça yapılıyor kız hiç denk gelmedin mi?

Ben o ısırganlı reklamları hep asparagas olarak düşünmüstüm :KK70: biara sacla ilgili neye elimi atsam isime yaramamıştı da..:kızgın:

Tadı kötü mü hadi ya.. bol limonla falan da düzelmez mi?

valla ben kremlere inanmıyorum herşey genetik ve beslenmeyle alakalı bence

hatırlıyorum eskilerden mesela ortaokulda bile kaz ayağı olan arkadaşlarım vardı, yani genetiğe estetik harici yapabilecek bişey yok

Ya aslında annem fıstık gibi hatun da artık 50ye merdiven dayayınca bakiyorum da daha az kırışığı olabilirmis diyorum..

Belki geciktirebilirim ben biraz daha diye bi ümit dolanıyorum burda.

Ya aslında annem fıstık gibi hatun da artık 50ye merdiven dayayınca bakiyorum da daha az kırışığı olabilirmis diyorum..

Belki geciktirebilirim ben biraz daha diye bi ümit dolanıyorum burda.

bi ara kremlere bayağı para döktüydüm ama sadece yüzeysel etki ediyo, kremi bırakınca herşey aynı, yani bence kremler makyaj gibi sadece maskeliyor, bi de deneme yanılma yaptığın için bazen kötü de sonuçlanabiliryor, silvilce kızarıklık falan ben de makyaj bazı ve bazen biraz ışıltılı görünmek için la posayın nemlendicisini sürüyorum, güneş için de coppertone, yeter : D

bi ara kremlere bayağı para döktüydüm ama sadece yüzeysel etki ediyo, kremi bırakınca herşey aynı, yani bence kremler makyaj gibi sadece maskeliyor, bi de deneme yanılma yaptığın için bazen kötü de sonuçlanabiliryor, silvilce kızarıklık falan ben de makyaj bazı ve bazen biraz ışıltılı görünmek için la posayın nemlendicisini sürüyorum, güneş için de coppertone, yeter : D

Ay bana da simdiden yetiyor da iste ilerisinde bi akma kokma olmasn diyorum :KK70:

Bikac biseyi not ettim simdi bakalm ona göre yönlenicem sanırım.

Bu arada o 2 dediginizi de not ettim, ışıltılı görüntü diyosunuuuzzz..:KK51:

Ay bana da simdiden yetiyor da iste ilerisinde bi akma kokma olmasn diyorum :KK70:

Bikac biseyi not ettim simdi bakalm ona göre yönlenicem sanırım.

Bu arada o 2 dediginizi de not ettim, ışıltılı görüntü diyosunuuuzzz..:KK51:

yani bilmiyorum belki bana öyle geliyordur ama la posay hidra.. dan çok güzel makyaj bazı oluyo

Ben o ısırganlı reklamları hep asparagas olarak düşünmüstüm :KK70: biara sacla ilgili neye elimi atsam isime yaramamıştı da..:kızgın:

Tadı kötü mü hadi ya.. bol limonla falan da düzelmez mi?

Onlar asparagas tabi, içinde gerçekten ısırgan varsa bile o şampuanların onca kimyasaldan sonra ölüyordur :)

Ben limonla içiyorum , o zaman biraz içilebilir oluyor. Sen bana bakma kız , o kadar da kötü değil tadı :bicak:

Benim saçım çok dökülüyordu o zaman ısırganla tanıştım o günden beri de içiyorum.:KK15:

X