22 aylık oğlum gece geç uyuması

mucize0707

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2020
612
268
Arkadaşlar merhaba 22 aylık oğlum var
Gece yatakta oyun içinde oyuncaklarını oynuyor (gündüz oynamaz,)yatakta bisiklet sürer . Sürekli yatakta hop zıp canı yanacak yataktan düşecek diye telefondan çizgi film izletiyorum .bir müddet sonra sıkılıyor tekrar yatakta hoplama zıplama .gece 03:00 uyuma saati .gündüz uyutmadım gece erken uyusun diye nafile yine 03:00 kadar uyumuyor sabah 12:00 kalkıyor .erken de uyandırdım onuda denedim yine gece 03:00 bekledi uyumak için .6 aydır gece 03:00 uyuyor belki düzelir diye bekliyorum ama uyku düzenini düzeltemedim ..7 aylık bebeğim var onunlada ilgilenmek zorundayım artık oğlumun bu gece uykusunu bir düzene sokmak zorundayım ne yapabilirim bana yardım edin

Yatakta niye oyuncak oynuyorsunuz ki, yatak sadece uyumak içindir ama siz oyuna izin verdiğiniz için çocuğunuz yatağı görünce uykuyu değil oyunu hatırlıyor. Yataktan bir kere düşer, canı acıyınca tekrar aynı davranışı sergilemez telefondan çizgi film açmak da yanlış.

Akşam 10 buçuk gibi uyuyor benim çocuklarım, 34 aralıkta 3 yaşında olacaklar. Birkaç ay öncesine kadar hala akşam 8’de uyuyorlardı, sabah uykusu 6 gibi bitiyordu. Öğleyin 1-3 arası uyku.

Bence hatayı yatağa oyun taşıyarak yapmışsınız, oyuncak götürmeyin yatağa.

Yatakda oyuncak oynamayin ,bisikleti anlamadım fakat bisiklette sürmeyin ,cizgifilm izletmeyin normal zamanda da önermiyorum zaten 0-3yas yerine kitap okuyun yatma rutini hazırlayın . Biraz geç olmuş fakat rutine banyo masaj pijama kitap okuma şeklinde ışık kapatim nasıl destekle ve ya desteksiz uyutuyorsaniz uykuya geçirmeye calsisin. Fakat bunu bir kere denedim olmadı devam bebeğin istediklerini yapayım demeyin. Biraz sabır ederek belki haftalarinizi belkide günlerinizi alacak . Bunu diğer bebeğinizde uygulayinki uyuma saatlerini bilsin ve o moda geçsin. Benimde bebeğim 24aylik ve hergun aynı saatte gündüz ve gece uykusuna geçiyor. Yatağa dediğimde kitap seçiyor okuyorum ışık kapanıyor itiraz yok çünkü yatakda sadace uyuma eylemi yapılıyor ve ondan kurtuluş yok başka secenekde yok biliyor . Bu rutini 6aydan beri yaparim.
Gece uyku saatinide yavaş yavaş geri çekin. Bu bebeğinizde huzursuz eder büyüme hormonu salgılayacagi siralarda uyumalı . En geç 10da uyumasi onun huzuru içinde önemli. Bebekler düzen sever. Düzeni bebek değil siz kurun.

Sabahları 8de kaldırmaya en az 2 hafta devam edin. Bir iki günde erken yattım erken uyuyayım demez.
Sabah sekizde kaldırdıktan sonra da 16dan sonra da asla öğle uykusu uyutmayacaksınız.
Bir iki hafta zor geçer ama ancak böyle normale dönersiniz.
Benim oğlum 7 yaşında hala en geç 9da uyur. Yazları ipin ucu kaçıyor dediğim saat bile 12yi geçmez. Tamamen 8-9dan sonraya uyutmadığımız için. Yazdan sonra erkene çekmek istediğimde gece geç yatsa da ben inatla sekizde kaldırmaya devam ediyorum

Bu arada uyku en az beslenme kadar önemli. En faydalı olan uykular 9-1 arasındaki uykulardır. Çocuk büyüme hormonu alamıyor, tam dinlenmiyor. Yetişkinler için bile üç çocuk geç bir saat. Biz bile 12-1 de en geç yatmalıyız. Hele ki büyüme yaşındaki çocuk o saate asla kalmamalı

Hepinizi çok iyi anlıyorum kızım saat 22:00 yatıyor .oğlum için uyutma işini beceremedim .oyuncağı yatağa kendisi taşıyor .ben saklıyorum .oyuncak olmazsa biberon oynuyor emziği ile oynuyor.saat 22:00 giriyoruz yatağa .saatlerce oturuyor yatmıyor kendi kendine şarkı söylüyor yatıyor yuvarlanıyor ama maalesef uyumuyor .doktoru ile görüştüm zamanla düzelecek sabırlı olun dedi bekliyoruz.yurtdışında yaşıyorum her ay düzenli doktoru muayene var sabırlı olun diyor .

Yataga kaçta gırdıgınuz onemlı degıl
Uyku sıze de tatlı gelıyor sanırım sabah gec kalkıyorsunuz Dı mı
Oglunuzun uyku saatini degıl sızın Kalktığınız saatı ogrenmek ıstıyorum
Hepinizi çok iyi anlıyorum kızım saat 22:00 yatıyor .oğlum için uyutma işini beceremedim .oyuncağı yatağa kendisi taşıyor .ben saklıyorum .oyuncak olmazsa biberon oynuyor emziği ile oynuyor.saat 22:00 giriyoruz yatağa .saatlerce oturuyor yatmıyor kendi kendine şarkı söylüyor yatıyor yuvarlanıyor ama maalesef uyumuyor .doktoru ile görüştüm zamanla düzelecek sabırlı olun dedi bekliyoruz.yurtdışında yaşıyorum her ay düzenli doktoru muayene var sabırlı olun diyor .

Benim kizin gaz sancilari bitince 15er dakika öne cekerek erken uyutmaya baslamistim, doktor onerisiyle. Sonra düzeldi. Tabi Benimki 5 6 aylik falandi. Sizde deneyin isterseniz. Mesela 2.45te uyumaya alisinca 2.30da uyutacaksinz

Yataga kaçta gırdıgınuz onemlı degıl
Uyku sıze de tatlı gelıyor sanırım sabah gec kalkıyorsunuz Dı mı
Oglunuzun uyku saatini degıl sızın Kalktığınız saatı ogrenmek ıstıyorum
Ben gece oğlum uyuyunca saat 03:00 yatıyorum sabah 08:00 uyanıyorum eşim işe gidiyor çocuklarım uyanmadan onların yemeklerini hazırlıyorum

Yatakla oyun saati eğlence saati eşleşmiş. Oyunu başka odaya çekin, ekranı hiç yatakta hiphiç vermeyin. Sabah muhakkak erken uyandırın. Bir kaç gün dirense bile saatler değişiriz

Siz uyanmasını beklemeden erken kaldırın 9 da öğlen de 1 de öğle uykusuna geçin en az 1 saat en çok 2 saat . Gecede 9 da uyutmaya başlayın . Yada yavaş yavaş çekin İlk günler 11 de uyandırın sonra 10 sonra 9 .İlk günler direnir hatta uyumak istemez. Uyumasada odadan çıkmayın uyaran vermeyin konuşmayın ışık açmayın. Siz uyması gereken kuralları koyun. Oyuncak konusunda şöyle bir seçenek onerebilirsiniz. Uyku arkadaşı bir oyuncak edinebilirsiniz. Bu onu güvende hissettirir. Gün içinde ekran süresi ne bilmiyorum fakat bunuda bir sınır koymalisiniz. Buda uyku problemlerinin nedeni olabilir.

Siz uyanmasını beklemeden erken kaldırın 9 da öğlen de 1 de öğle uykusuna geçin en az 1 saat en çok 2 saat . Gecede 9 da uyutmaya başlayın . Yada yavaş yavaş çekin İlk günler 11 de uyandırın sonra 10 sonra 9 .İlk günler direnir hatta uyumak istemez. Uyumasada odadan çıkmayın uyaran vermeyin konuşmayın ışık açmayın. Siz uyması gereken kuralları koyun. Oyuncak konusunda şöyle bir seçenek onerebilirsiniz. Uyku arkadaşı bir oyuncak edinebilirsiniz. Bu onu güvende hissettirir. Gün içinde ekran süresi ne bilmiyorum fakat bunuda bir sınır koymalisiniz. Buda uyku problemlerinin nedeni olabilir.
TV hiç bilmez açmayız odasında oynarken yada uyurken açarız televizyonu .telefondan eğitici çizgi film izler gece en fazla 20 dk uyku arkadaşı var onunla uyur sarılır haftanın üç günü sabah09:00 3 saatlik okulu var gelince 1 saat uyur her yolu denedik olmadı bekliyoruz artık inşallah bir gün erken saatlerde uyur

TV hiç bilmez açmayız odasında oynarken yada uyurken açarız televizyonu .telefondan eğitici çizgi film izler gece en fazla 20 dk uyku arkadaşı var onunla uyur sarılır haftanın üç günü sabah09:00 3 saatlik okulu var gelince 1 saat uyur her yolu denedik olmadı bekliyoruz artık inşallah bir gün erken saatlerde uyur
Bence uyumadan önce uyaran vermeyin. Bu hakkını gün içinde kullansın. Buda uyku problebi yapabilir. Uyumazssam cizgifilm izleyebilir diye istemeden kodlamis olabilirsiniz.
Öğlen 12 de kalkıp kahvaltı öğlen yemeği ne zaman akşam araogun herşey birbiri içine giriyordur.

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşım

Her yolu denedik diyorsunuz da sabah 7de uyandırın dedik,12de uyanıyor diyorsunuz.

En önemli yolu uygulamamışsınız.

Sabah erken kaldırıp. Bi kaç gün öğle uykusuna yatırmasan akşam normal bi saatte yatmaya alışır. Bide bebekte var yanına destekçi olmadan bu düzeni oluşturmak zor gibi

Benimde yatakta telefon izlememe izin verilse yatağa bisiklet soksam oyuncak soksam bende uyumam salak mıyım neden uyuyayım ? Sabah erken uyandırdım diyorsunuz kaç gün uyandırdınız mesela ?

X