21 GÜN ŞEKERSİZ

yaşamınıza bakın sizce sizde şeker bağımlısı mısınız?

• Ankete Katılan
    72
Bu diyetin aslında hiçbir surette ekmek çeşidi yok.

Ayrıca laktozsuz da olsa süt ürünleri, (peynir, kefir, yoğurt, ayran, süt) hamurdan üretilen unlu mamuller de yok.

Yumurta, et çeşitleri kg başına 2 gram olmak kaydıyla ızgara ya da haşlama olacak.

Meyve ve sebzeler çiğ ya da hafif pişmiş olabilir, sıvı hale getirilip içilebilir.

Bol miktarda orman meyvesi dediğimiz böğürtlen, yaban mersini, ahududu gibi kırmızılar tatlı krizlerinizi kontrol altına alacaktır.

21 gün boyunca bu şekilde beslenirseniz, 1 saat yürürseniz zaten ilk 7 gün sonrası krizleriniz azalmaya başlıyor. 21 gün bittiğinde o çok severek yediğiniz baklavalar, pastalar size şekerli gelmeye başlayacak ve gerçek damak zevkinizi doğal besinlerle resetleyebileceksiniz.

Doğal olanı zaten doğal beslenmek. Yani az pişmiş, çiğ ya da haşlanmış besin tüketmek. Bu yüzden kendinizi dengelemek için çok iyi bir diyet bu.

Benim tiroid sorunum (doğumdan sonra hipotiroid çıkmıştı gereksiz bir biçimde) bu şekilde beslenerek düzeldi.

Tatlısız bir hayat düşünemezdim. Canım tatlı çekerdi ve hamur işlerini her Türk gibi çok seviyordum. Ama bu diyetten sonra o yediklerimin ne kadar rahatsız edici olduğunu anladım.

Yediğiniz havucun, biberin, etin tadını gerçekten alabiliyorsunuz. Şekersiz çay ve kahve içmek gibi düşünün. Nasıl şekerli içtiğinizde şerbetten farksız bişey oluyorsa, şekersiz içmeye başladığınızda tadını alabiliyorsunuz bu da öyle.

Sadece zayıflamak için değili sağlıklı olmak için bunu deneyin

Bu diyetin aslında hiçbir surette ekmek çeşidi yok.

Ayrıca laktozsuz da olsa süt ürünleri, (peynir, kefir, yoğurt, ayran, süt) hamurdan üretilen unlu mamuller de yok.

Yumurta, et çeşitleri kg başına 2 gram olmak kaydıyla ızgara ya da haşlama olacak.

Meyve ve sebzeler çiğ ya da hafif pişmiş olabilir, sıvı hale getirilip içilebilir.

Bol miktarda orman meyvesi dediğimiz böğürtlen, yaban mersini, ahududu gibi kırmızılar tatlı krizlerinizi kontrol altına alacaktır.

21 gün boyunca bu şekilde beslenirseniz, 1 saat yürürseniz zaten ilk 7 gün sonrası krizleriniz azalmaya başlıyor. 21 gün bittiğinde o çok severek yediğiniz baklavalar, pastalar size şekerli gelmeye başlayacak ve gerçek damak zevkinizi doğal besinlerle resetleyebileceksiniz.

Doğal olanı zaten doğal beslenmek. Yani az pişmiş, çiğ ya da haşlanmış besin tüketmek. Bu yüzden kendinizi dengelemek için çok iyi bir diyet bu.

Benim tiroid sorunum (doğumdan sonra hipotiroid çıkmıştı gereksiz bir biçimde) bu şekilde beslenerek düzeldi.

Tatlısız bir hayat düşünemezdim. Canım tatlı çekerdi ve hamur işlerini her Türk gibi çok seviyordum. Ama bu diyetten sonra o yediklerimin ne kadar rahatsız edici olduğunu anladım.

Yediğiniz havucun, biberin, etin tadını gerçekten alabiliyorsunuz. Şekersiz çay ve kahve içmek gibi düşünün. Nasıl şekerli içtiğinizde şerbetten farksız bişey oluyorsa, şekersiz içmeye başladığınızda tadını alabiliyorsunuz bu da öyle.

Sadece zayıflamak için değili sağlıklı olmak için bunu deneyin

Bende 21 gün deneyeceğim.Normalde çayımı ve kahvemi şekersiz içerim ekstra tatlı yemem yanında ama insülin direncim olduğu icin bazen canım aşırı tatlı istiyor.Herhalde 1 hafta falan zorlanırım belki insülin direncimde kontrol altında olur :))

Bende 21 gün deneyeceğim.Normalde çayımı ve kahvemi şekersiz içerim ekstra tatlı yemem yanında ama insülin direncim olduğu icin bazen canım aşırı tatlı istiyor.Herhalde 1 hafta falan zorlanırım belki insülin direncimde kontrol altında olur :))

İçtiğiniz sulara çubuk tarçın atın. Ve elmaya toz tarçın atarak guzel bir lezzet yakalayabilirsiniz. Tatlı isteğinizi bastırır

İçtiğiniz sulara çubuk tarçın atın. Ve elmaya toz tarçın atarak guzel bir lezzet yakalayabilirsiniz. Tatlı isteğinizi bastırır
Dediğinizi diyet yapan bir arkadaşım yapıyordu mandalina yerdi ve üstüne tarçın dökerdi ve baya kilo verdi gerçi istikrar önemli benim bazen 1 taneden bir sey olmaz dediğim yiyecekleri bile yemezdi
Günde 1.5 2 litre su içiyorum dediğinizi deneyeceğim

Dediğinizi diyet yapan bir arkadaşım yapıyordu mandalina yerdi ve üstüne tarçın dökerdi ve baya kilo verdi gerçi istikrar önemli benim bazen 1 taneden bir sey olmaz dediğim yiyecekleri bile yemezdi
Günde 1.5 2 litre su içiyorum dediğinizi deneyeceğim

Aslında birtane ile kalabilsek zaten birşey olmayacakta sahsen ben onu tutturamiyorum özellikle tatlı krizim tutunca :) mesela ablamda tatlı krizi tutunca muza tarçın serpip yer çokta guzel istegini kestiğini söyler. Benim favorim elma,tarçın, kuru üzüm ve az ceviz yada bademi iki kasik yoğurt ile karistirma :) hem öğün niyetine de olunca güzel tok tutuyor hemde tatlı aramiyorum

Neden 21 Gün ?
Çünkü bir aktiviteyi alışkanlık haline getirebilmek için gerekli minimum süre 21 gündür.
Yani, bir şeyi 21 gün boyunca yaptığınızda ya da yapmadığınızda vücut için alışkanlık haline geliyor. 21 gün boyunca yapay şeker tüketimimi sıfırlayarak,bu durumu alışkanlık haline getirmek istemez misiniz ?
Kurallar
- Paketli Ürünleri

- Şekerli ve Gazlı İçeçekleri

- Beyaz Ekmeği

- Alkollü içeçekleri

- Çikolata, Gofret ve Çikolatayı

- Glikoz şurubu içeren herşeyi

21 gün boyunca hayatımızdan çıkarıyoruz.

- Günde en az 2 litre su tüketiyoruz ve 30 dk. spor yapıyoruz.
21 gün bittiğinde, kendinizi çok daha sağlıklı ve enerjik hissetmeye başlayacaksınız. Hatta büyük ihtimalle kilo bile vereceksiniz. Alarm bile çalmadan sabahları uyanmaya başlayacaksınız.
Şekersiz, özellikle glikoz şurupsuz bir hayatta daha mutlu olabileceğimizi düşünüyorum:)

Yukarıda ki kısım internetten alıntıdır. Sizlerde internette şekersiz 21 günü araştırabilirsiniz

Ben neden yapmaya karar verdim? Yukarıda ki yorgunluk uyku alamama hissi Hepsi bende de olmasının yanısıra artık oldukça abartmıştım. Kola krizlerim adetlerce halleyler çikolatalar kaşık kaşık nutellalar. Sabah gözümü açıyorum tatlı akşam kapıyorum tatlı. Artık baktım ki bünyem isyan etme başladı tamam dedim hayatında bir kere olsun iradeli olarak birşey yap. Ve bugün benim 16. Günüm :) kendime inanamıyorum çünkü ben bağımlıydım. İnan'ın arada Doğum günüm geçti yemedim. Arkadaşımın sözü oldu yemedim ve şimdilik sonuç 16 gine 3.5 kilo gitti hemde göbeğim resmen sönüyor :) spor yapmıyorum maalesef çocuklara yetişmekten ama olsun 21 günü bitireceğim inşallah.
Sizlerde denemek ister misiniz. Hadi kendinize bu güzelliği yapın çünkü siz buna değersiniz :KK200:
Gerçekten
Ben 3 hafta şekersiz beslenip 4 kilo verdim, bu ara yavaş yavaş eski alışkanlıklara geri dönmeye başladım. Yarın tekrar şekersiz yaşama geri döneceğim, ipin ucu çok kaçmadan toparlamak lazım :)
Bende 20.günümdeyim 7 kilo verdim ama kilo ödem çok bende ama ben havuç bezelye dahi yemedim yarın son gün ama gerçekten vücut alışıyo

X