21 GÜN ŞEKERSİZ

yaşamınıza bakın sizce sizde şeker bağımlısı mısınız?

• Ankete Katılan
    72

Vasfiyeteyzeniz

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
7.409
14.527
34
Neden 21 Gün ?
Çünkü bir aktiviteyi alışkanlık haline getirebilmek için gerekli minimum süre 21 gündür.
Yani, bir şeyi 21 gün boyunca yaptığınızda ya da yapmadığınızda vücut için alışkanlık haline geliyor. 21 gün boyunca yapay şeker tüketimimi sıfırlayarak,bu durumu alışkanlık haline getirmek istemez misiniz ?
Kurallar
- Paketli Ürünleri

- Şekerli ve Gazlı İçeçekleri

- Beyaz Ekmeği

- Alkollü içeçekleri

- Çikolata, Gofret ve Çikolatayı

- Glikoz şurubu içeren herşeyi

21 gün boyunca hayatımızdan çıkarıyoruz.

- Günde en az 2 litre su tüketiyoruz ve 30 dk. spor yapıyoruz.
21 gün bittiğinde, kendinizi çok daha sağlıklı ve enerjik hissetmeye başlayacaksınız. Hatta büyük ihtimalle kilo bile vereceksiniz. Alarm bile çalmadan sabahları uyanmaya başlayacaksınız.
Şekersiz, özellikle glikoz şurupsuz bir hayatta daha mutlu olabileceğimizi düşünüyorum:)

Yukarıda ki kısım internetten alıntıdır. Sizlerde internette şekersiz 21 günü araştırabilirsiniz

Ben neden yapmaya karar verdim? Yukarıda ki yorgunluk uyku alamama hissi Hepsi bende de olmasının yanısıra artık oldukça abartmıştım. Kola krizlerim adetlerce halleyler çikolatalar kaşık kaşık nutellalar. Sabah gözümü açıyorum tatlı akşam kapıyorum tatlı. Artık baktım ki bünyem isyan etme başladı tamam dedim hayatında bir kere olsun iradeli olarak birşey yap. Ve bugün benim 16. Günüm :) kendime inanamıyorum çünkü ben bağımlıydım. İnan'ın arada Doğum günüm geçti yemedim. Arkadaşımın sözü oldu yemedim ve şimdilik sonuç 16 gine 3.5 kilo gitti hemde göbeğim resmen sönüyor :) spor yapmıyorum maalesef çocuklara yetişmekten ama olsun 21 günü bitireceğim inşallah.
Sizlerde denemek ister misiniz. Hadi kendinize bu güzelliği yapın çünkü siz buna değersiniz :KK200:

Ben 3 hafta şekersiz beslenip 4 kilo verdim, bu ara yavaş yavaş eski alışkanlıklara geri dönmeye başladım. Yarın tekrar şekersiz yaşama geri döneceğim, ipin ucu çok kaçmadan toparlamak lazım :)

Ben bunu daha önce yapmaya çalışıp başaramamıştım.sonra 18 önce diyetisyen eşliğinde diyete başladım.ve tatatataa 18 hundür hiç tatlı yemiyorum ve alıştım.harika nir şey.kilo da verdim.

Dyt. Özge Bezirci'nin böyle bir uygulaması vardı gerçi uygulayamadım ama şu aralar çok kilo aldığımı hissettim uygulamam gerektiğini düşünüyorum

herkese merhaba,

ben öncelikle 7 gün hurma+yoğurt diyeti yaptım. böylelikle şekersiz 21 gün e dolaylı olarak adım atmış oldum ve 7 günü dün tamamladım. bugünden itibaren 19 ağustosa kadar 21 günü tamamlamış olacağım. günde maksimum 21 hurma ve 3 kase yoğurt tan sonra bir şeyler yemek garip geldi ama onu başardıysam hayli hayli devam ederim diye düşünüyorum :)

herkese merhaba,

ben öncelikle 7 gün hurma+yoğurt diyeti yaptım. böylelikle şekersiz 21 gün e dolaylı olarak adım atmış oldum ve 7 günü dün tamamladım. bugünden itibaren 19 ağustosa kadar 21 günü tamamlamış olacağım. günde maksimum 21 hurma ve 3 kase yoğurt tan sonra bir şeyler yemek garip geldi ama onu başardıysam hayli hayli devam ederim diye düşünüyorum :)

Mrb Demlinayaz, hurma diyetinde kaç kg verdin?

gereksiz hantallıkmış şeker, ki ben tam bir bağımlıydım. şimdi inanılmaz hafif hissediyorum.
ben de başlamak istiyorum bu diyete, ama sütlü tatlıları seviyorum, bazen televizyonlarda dinliyorum sütlü tatlıların çok zararlı olmadığını söylüyor doktorlar, ama sonuçta yine şeker var, bırakabilirsem tamamen bırakıcam bendee

ben de başlamak istiyorum bu diyete, ama sütlü tatlıları seviyorum, bazen televizyonlarda dinliyorum sütlü tatlıların çok zararlı olmadığını söylüyor doktorlar, ama sonuçta yine şeker var, bırakabilirsem tamamen bırakıcam bendee

ben her türlü tatliya düşkündüm. ama seker in ne yazik ki masumu yok. yine de seker yerine bal hurma gbi tatlandirici seylerle bir cok tatli yapmak mümkün. int e bakabilirsin.

Resmen gözümün önünde tatlı uçuyor yemedigim zaman tatlı tarifleri sitesinde geziniyorum bende denemek istiyorum sonuçta şekerin hiçbir yararlı tarafı yok bakalım yapabilecek miyim

X