Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benim kilom hala aynı ama görüşünüm aynı değil kilo almış gibi görünüyorum ama kilom aynı nasıl oluyo anlamadım acaba ödem mi var progestan da kullanıyorum ondan olabilir mi?
Surattan mi kollardan bacaklardan mi oyle duruyor, odem yapabilir belki ama progestanin oyle bir etkisi var mi bilmiyorum hiiic. Bol su iciyosunuz di mi?

Fetal dna için doktorum eurofins i önerdi. Fakat benim önce ikiz sonra tek gebeliğe döndüğü için tek gebelikten sonra en az 6 hafta geçmesi gerekmiş. Yoksa test yanlış sonuç verebilirmiş. Fiyat olarak da 420 € dediler
Merhaba,benimde ikizken tek gebeliğe döndü fakat doktorum bu şekilde bir şey söylemedi

Var mı böyle talepler ? Eş olsun kaynana olsun biraz sohbet edelim madem
Eki Görüntüle 3477825
Eşim dedi kız olursa sen erkek olursa ben koyayım dedim tamam. İlk çocuğumuzun iki ismi var birini eşim birini ben koydum. Şimdi vazgeçtim yine iki isim koyalım ortaklaşa diyorum. Aile büyüklerine hiç danışmayacağız bile sonuçta bizim bebemiz 🤗

Kizlar bir de kilo takibi yapiyo musunuz? Ben 0,95 kilo almis gibi duruyorum ama karnim sis olmasa hala zapzayifim oyle bi surat sismem falan olmadi henuz. Canim devamli makarna tarzi seyler yemek istiyor ama kendimi gun icinde kuru incir uzum yemeye zorluyorum kan yapsin diye. Dun ebe merkezindeki kadin ideal kilo 10-12 kilo arasidir dedi. Bakalim nasil olucaz :anneadayı: :KK200:
Canım ideal kilo alımı değil de kendi kilona göre alman sağlıklı olanı. Mesela gebelik boyunca alman gereken kilo gebeliğin başladığı kilonla orantılı olması lazım. bunu hesaplayan uygulamalar vardı vücut kitle indeksine göre.

Karın çevrem çok şişkin duruyor :KK43: içmeye çalışıyorum ama günde ne kadar içtiğimi bilmiyorum hesap yapmadım hiç
Karin cevrenizden kasit bebisin buyucegi gobus kismiysa o bende de cok siskin. Hatta suan birisi gorse direkt anlar hamile oldugumu, ozellikle aksamlari asiri sisiyor. Yedigimiz seylerdendir sabah inik aksam sisik oluyorsa :KK200:

Kızlar bu halsizlik beni yedi yedi bitirdi. Saat 17.30 ben hala bir haşlanmış patates ile duruyorum su içmek için zorluyorum kendimi. Kolumu kaldırıp saçımı toplamaya mecalim yok. Bulantı zaten geçmiyor ama oğlum halime üzülüyor ben de onla ilgilenemediğim için üzülüyorum. Tüm gün yatıyorum bir ona yemek hazırlamak için kalkıyorum yerimden. Bugün yerimden kalkınca "anne iyileşti" diyip güldü nasıl kalbim parçalandı anlatamam 🙁Önüne oyuncaklarını boya kalemlerini kağıdını koyuyorum sadece sohbet etmeye çalışıyorum yattığım yerden. En son kese görülmüştü ama heyecandan sormayı unuttum demir, magnezyum, kalsiyum vs bakılsın isteyecektim. Kan idrar bir sürü şey bakılmıştı ama değerlerim yerlerde eminim...

Katılıyorum valla 8 den sonra benim kusma bulantı başladı. Ondan önce de bulantım vardı ama böyle değil di 😂 her gün kahvaltı sonrası rutin oldu bende
Ya ben kusmaktan korktuğum için yemiyorum bile boşa yemiş olmamak için. Önce bi su içip yokluyorum midemi kusup öyle yemeye çalışıyorum 🥲

Kizlar bir de kilo takibi yapiyo musunuz? Ben 0,95 kilo almis gibi duruyorum ama karnim sis olmasa hala zapzayifim oyle bi surat sismem falan olmadi henuz. Canim devamli makarna tarzi seyler yemek istiyor ama kendimi gun icinde kuru incir uzum yemeye zorluyorum kan yapsin diye. Dun ebe merkezindeki kadin ideal kilo 10-12 kilo arasidir dedi. Bakalim nasil olucaz :anneadayı: :KK200:
Ben de 0,7 kilo aldım şişkinliğim var hatta okulda bir arkadaş senin normalde göbeğin yok dedi biraz çıkmış dedim bağırsak sorunu yaşıyorum 😌. Benım de canım sürekli hamur işleri ekşi şeyler turşularda gözüm ve kot pantolonlarım beni sıkıyor şuan alışveriş içinde çok erken bilemedim 🤷🏻‍♀️

Ben kilo verdim 🙄 7-8 kg fazlam vardı. Mide bulantısı , kusma , iştahsızlık 3.5 kilosunu götürdü .
Bazı kişiler ilk aylarda kilo vermek normal diyor 🥴
Ben ne ultrason biriktiriyorum, ne defter , ne anı , ne fotoğraf. İlk hamileliğim ama neden böyle isteklerim yok bilemedim 🤦🏻‍♀️
Annem şimdi bak bunlar senin ultrasonlarin diye önüme koysa 35 sene bunları mi sakladin gerçekten derim sjsjsj
Tam bir ruhsuz olabilirim 😁

Ben kilo verdim 🙄 7-8 kg fazlam vardı. Mide bulantısı , kusma , iştahsızlık 3.5 kilosunu götürdü .
Ben ne ultrason biriktiriyorum, ne defter , ne anı , ne fotoğraf. İlk hamileliğim ama neden böyle isteklerim yok bilemedim 🤦🏻‍♀️
Annem şimdi bak bunlar senin ultrasonlarin diye önüme koysa 35 sene bunları mi sakladin gerçekten derim sjsjsj
Bende ufak bir kutu var. İçinde yaptığım gebelik testi ve tüm ulturasonlar içinde. Napiyim doktor veriyor çöpe mi atayım yapamam ben😂

Ben de 0,7 kilo aldım şişkinliğim var hatta okulda bir arkadaş senin normalde göbeğin yok dedi biraz çıkmış dedim bağırsak sorunu yaşıyorum 😌. Benım de canım sürekli hamur işleri ekşi şeyler turşularda gözüm ve kot pantolonlarım beni sıkıyor şuan alışveriş içinde çok erken bilemedim 🤷🏻‍♀️
Ben de kapatabildigim kadar kapiyorum hirkalarla bol ustlerle😬

Oyshonun comfortlux flare tall versiyonu ispanyol pacalari cooook rahat. Tayt gibi de durmuyor dokusu dolayisiyla. Ben iste onu giyiyorum bu hafta kimse anlamiyo bi de asiri rahat🌸 dediginiz gibi kotlar sikiyor ben de hic rahat edemiyorum sanki bebis icerde sikisiyo gibi geliyoo😬 Ona bakin derim🙏🏻

Bende ufak bir kutu var. İçinde yaptığım gebelik testi ve tüm ulturasonlar içinde. Napiyim doktor veriyor çöpe mi atayım yapamam ben😂

Diger seylerde benim de gozum yok cok ama evet ultrason fotografi atilmiyo insan kiyamaz😬 Ondan onlarla bisey yapip bi de ani olsun sonra tuh keske cekseydim dememek icin gobek fotografi cekmek guzel bi ani gibii🌸🌸🤰🏻

Kızlar selamlar, günler sonra buralara bi uğrıyım dedim, benim gibi bulantı sikayetleri olanları görünce de yazmadan gecemedim. Daha önce aktif oldugum dönem de bulantılarım kötü diyordum zaten herkes güzel güzel beslenirken cubuk krakerle gün geciriyordum zaten bu 9 haftalık süreçte 1 kilo verdim bile. 2 gündür yatmadan 1 tane Prilam dr iciyorum ve mucize bir seymis nasıl rahatladım anlatamam sizlere🤩 Bana doktorum aslında en basında yazmıstı ama ben nedense ilac icmiyim diye almıyodum meğer zaten hamileler icin bulantı ilacıymıs icinde vitamin bile varmıs, zaten zararlı olsa doktor neden versin benimki de kafa iste.. Ama yani 2 gündür normal yemek yiyorum bulantısız gün geçirmek ne güzelmis hatırladım resmen, nazar degmesin diyim🧿 Bu sekilde olanlarınız varsa doktorunuza danısın mutlaka, insallah sizlere de sifa olur🩷

X