2025 LGS Anneleri

Bizde okul başladı; şimdilik yarım gün okula gidiyor. Daha test çözmelere başlamadık. Kursa göndermeyin dedi öğretmenleri, zaten başarılı çocuk bizimle halleder yormayın demişlerdi. O sebeple yazdırmadım; ki zaten özel okulda okuyor.
Tek endişem nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. Kimi anneler var hangi konu işleniyor o konu ile ilgili hangi kitaptan ne çözmek gerekir vs biliyorlar :/
Bu nasıl takip edilir? Her gün ne yaptığına mı bakmam gerekiyor? Siz yapıyor musunuz böyle bir takip?

Bizde okul başladı; şimdilik yarım gün okula gidiyor. Daha test çözmelere başlamadık. Kursa göndermeyin dedi öğretmenleri, zaten başarılı çocuk bizimle halleder yormayın demişlerdi. O sebeple yazdırmadım; ki zaten özel okulda okuyor.
Tek endişem nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. Kimi anneler var hangi konu işleniyor o konu ile ilgili hangi kitaptan ne çözmek gerekir vs biliyorlar :/
Bu nasıl takip edilir? Her gün ne yaptığına mı bakmam gerekiyor? Siz yapıyor musunuz böyle bir takip?
Günaydın
Özel okullar genelde dershaneden yana olmuyor ama size tavsiyem göndermeniz olurdu
Çünkü oğlumun dershaneye gitmeyen hiç bir arkadaşı istediği yere yerleşemedi hoş gidenler de yerleşemedi ama en azından puanları yüksek oldu diğerlerine göre
Takip yaparsınız o kolay test çözüyorlar işledikleri konulardan

Dershaneye göndermezseniz bile en azından deneme kulüpleri oluyor dershanelerin onlara da yazdırabilirsiniz
Yolunuz açık olsun

İş çocukta bitiyor demekle beraber katılıyorum size ,dersane olumlu yönde etki yapıyor bize .Benim oğlum da özel de ,dershaneye de verdik ama bu defa da tempo yoğun oldu sanki.
Yanlis hatırlamıyorsam çocuğunuz güzel bir yuzdelik dilim aldı. Mahsuru yoksa hangi okula girdi ?@sarah

İş çocukta bitiyor demekle beraber katılıyorum size ,dersane olumlu yönde etki yapıyor bize .Benim oğlum da özel de ,dershaneye de verdik ama bu defa da tempo yoğun oldu sanki.
Yanlis hatırlamıyorsam çocuğunuz güzel bir yuzdelik dilim aldı. Mahsuru yoksa hangi okula girdi ?@sarah
Evet kesinlikle olumlu yönde etkisi oluyor
Tempo yoğun oluyor ama inanın alışıyorlarlar

0.81 yüzdelik dilimi
Özelden yazayım okulunu olur mu

Disiplin açısından en azından aylık denemelere sokmanızı bir dershane ile anlaşıp tavsiye ederim konu eksiklerini görürsünüz bizim ki de kolejde öğretmenlerine kaldıysa gerek yok demişlerdi ama evde disiplinli çalışma sorunumuz olacağını biliyorum ben o yüzden kursa yazdırdım çocuk kendi planını yapabilirse gerek olmayabilir yada eksik dersi hangisi ise derste aldırabilirsiniz yazın birkaç kez kamp gibi bazı konuları isim vermek uygun olmaz belki iki haftalık o hocalara kayıt ettirdim atıyorum pragraf konusunda bi yayınevi yazarı iki haftalık program açıyordu cumartesi pazar kısa yol taktiklerle anlatıyordu

Günaydın
Özel okullar genelde dershaneden yana olmuyor ama size tavsiyem göndermeniz olurdu
Çünkü oğlumun dershaneye gitmeyen hiç bir arkadaşı istediği yere yerleşemedi hoş gidenler de yerleşemedi ama en azından puanları yüksek oldu diğerlerine göre
Takip yaparsınız o kolay test çözüyorlar işledikleri konulardan

Dershaneye göndermezseniz bile en azından deneme kulüpleri oluyor dershanelerin onlara da yazdırabilirsiniz
Yolunuz açık olsun
Çok teşekkürler; deneme kulüpleri çok iyi fikirmiş bunu bilmiyordum.
Peki dershane programınj nasıl yapabildiniz; biz iki ebeveyn çalışıyoruz, istanbulda hepimiz ayrı bir yerdeyiz; kızım tek başına dershaneye gidemez götürecek kimse de yok :KK43: haftasonuna bişiler bulmamız gerekiyor. İst -And yakası Atasehir/ Kadıkoy civarı iyi dershane bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Dershaneler hafta sonuna da program yapıyorlar. Özel devlet okuluna gidenlere ayrı kur var bizim .Bizim kendi ilçemizde olan özel okulların programlarına göre bir program hazırlamışlar, hafta ici bir gün saat 5 de başlayıp 4 ders olacak şekilde, kalan 8 dersi de hafta sonuna paylastirmislar yine okulla çalışmayacak şekilde.
Eger hafta sonu imkanınız varsa gidip kurumla gorussurseniz ona uygun bir kur buluyorlar .

Ben aslında dershane taraftarı değildim. Deneme kulübü ile özel ders birlikte götürelim diyordum .Ama oğlum 7.sinifin 2.doneminde netlerini düşürünce evde rahata alışınca dershaneye karar verdik .
Eger kendi çok salmiyorsa deneme kulübü, oradaki eksiklere göre de özel dersle devam da edebilirsiniz bence

Yıllık müfredatı 8.sınıf ders müfredatını indirin o sıra ile okulda gidiyorlar genelde ona göre siz de takip edebilirsiniz ama çok stresli o takibi yapınca biz birbirimize giriyoruz asla ders çalışma hevesi yok ya da Google a Lgs konu takip çizelgesi yazın onlara bakın

Peki dershane programınj nasıl yapabildiniz; biz iki ebeveyn çalışıyoruz, istanbulda hepimiz ayrı bir yerdeyiz; kızım tek başına dershaneye gidemez götürecek kimse de yok :KK43: haftasonuna bişiler bulmamız gerekiyor. İst -And yakası Atasehir/ Kadıkoy civarı iyi dershane bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirim.
Ben özel okuldaki öğretmenlerin nasıl gayretle hazırlamaya çalıştığını çok iyi biliyorum aslında ama çocuklarda o heves yok haftasonu da dinlensin diye düşünüyorum o yüzden ben dersaneye göndermiyorum ama online özel dersler ya da dedikleri gibi kamplar var . Deneme okulda zaten düzenli yaparlar

Rica ederim ne demek
Oğlum çarşamba ve cuma günleri etüt
Perşembe özel ders
Hafta sonu dershane şeklinde ilerledi
Son zamanlarda her pazartesi deneme kulübü denemeleri oldu
Bazı zamanlarda pazar günleri de sınav oldu
Okul iki hafta da bir cumartesi günleri deneme sınavı yapardı
Okulunuz dershane mantığı ile hareket eden bir okulsa tempo evet baya yorucu
Ama bazı özel okulların çok umrunda olmuyor
Oğlumun arkadaşı vardı dershaneden öyle özel okulda hiç kimse bir yeri kazanamamıştı
Tek dershaneye gelen çocuk kazanmıştı oda kendi başarısı çok fazls idi
Hırslı hevesli bir çocuktu yani
Sizin oralarda bilmiyorum dershane maalesef

İnşallah güzel bir yer bulabılırsınız
Benim oğlum çok eğlenceli bir dershane yılı geçirdi evet yorucuydu ama çok severek gitti
İyi ki diyor

Deneme kulübüne biz de karar veremedik ,dersanede neredeyse ayda bir sınav olacak ,okul da 10 güne bir deneme yapıyor.
Deneme kulübü haftada bir yapacakmis ama bi okul başlasın ona göre yol alacağız.
Daha eylülden bu tempo olur mu bilemedim .
Bir kaç yerle daha görüşeceğim acaba bu denemeleri tek tek alabilir miyiz diye .
Okul dersane planına göre boş kaldığı haftaya sınav alabilme imkanı olsa ne güzel.
Daha eylul ekimden başlarsak belkide bir haftaya 2 3 Deneme denk gelecek diğer türlü. Bi de onun odevi ,konu tarama sınavları, okul yazılıları..
O yüzden tek tek Deneme fikrini soracağım birkaç yere .

Deneme kulübüne biz de karar veremedik ,dersanede neredeyse ayda bir sınav olacak ,okul da 10 güne bir deneme yapıyor.
Deneme kulübü haftada bir yapacakmis ama bi okul başlasın ona göre yol alacağız.
Daha eylülden bu tempo olur mu bilemedim .
Bir kaç yerle daha görüşeceğim acaba bu denemeleri tek tek alabilir miyiz diye .
Okul dersane planına göre boş kaldığı haftaya sınav alabilme imkanı olsa ne güzel.
Daha eylul ekimden başlarsak belkide bir haftaya 2 3 Deneme denk gelecek diğer türlü. Bi de onun odevi ,konu tarama sınavları, okul yazılıları..
O yüzden tek tek Deneme fikrini soracağım birkaç yere .
Merhabalar. Sizin okul özel okul mu? Milli eğitimde denemeler yasaklandı 😒

X