💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

Kızlar aklıma geldi ve paylaşayım bari doktordan çıkarken doktor bana senin kan grubu pozitifti dimi evett pozitifmişsin güzel çok güzel dedi. Niye hocam diye sordum. Kan pıhtılaşması sorunu kalmıyor pozitiflerde dedi.Negatif kan grubu olanlarda mı daha çok rastlanıyor diye sorduğumda evet dedi. Bir şey sormadım çıktım.
Şimdi düşünüyorum madem böyle bir şey var tıbben biz niye kan sulandırıcı içiyoruz? 🤔
öylesine sesli düşünüyorum kızlar bu konuda siz bildiğiniz duyduğunuz bir şey var mı
Amaç damar tıkanıklığını önlemek aslında. Yoğun hormon aldığımız için rahim devamlı uyarılıyor ve tıkanıklığın önüne geçilmiş oluyor. Gebeliğin oluşmasına katkısı yok diye biliyorum ben. Transfer günü doktorum progestan iğne, fitiller ve oksapar için bu ilaçlar çok önemli bunları kullanmazsan hamile kalamazsın kalırsan düşük yaparsın demişti.

Hemen düzelttim kuşum ❤

Benim de hiç belirtin yoktu kuzum 🧿🙏

Hem de nasıl. Hepimiz aynı durumdayız. Bu aşamaya geldik ama kese var mı kalp atışı var mı merak içindeyiz. Kalp atışını duyunca mutlaka bizi haberdar et kuzum 😍🧿

Evet canım. Benim özellikle işyerinden çıkınca regl ağrısı gibi oluyordu. Yorulunca oluyor sanırım.
Aynen dun çok yormuştum kednimi inşallah geçer 🙏🏻

Valla rahatladım diyorum ama rahatlayamıyorum hiç. Benim transfer dahil 9.gün 117 küsür geldi kimyasal olması için ilk değer düşük gelir diyorlar hep ama yine de öğleni zor edeceğim uyuyamıyorum da.
oo senin o gün transfer dahil 9 günün müydü?o zaman çok güzel niye endişeye kapılıyorsun ki? bugün senden en az 300 -+ gelecek gibi hissediyorum üstü açık hiç belli olmaz 400 de olur 500 de 😂

Valla rahatladım diyorum ama rahatlayamıyorum hiç. Benim transfer dahil 9.gün 117 küsür geldi kimyasal olması için ilk değer düşük gelir diyorlar hep ama yine de öğleni zor edeceğim uyuyamıyorum da.
Bende burayı okuyunca hep 60%-100% arası artış olması norm sanıyordum ama kendim bu yolda gördüm ki beta nasıl istiyorsa öyle artıyor standardı yok

oo senin o gün transfer dahil 9 günün müydü?o zaman çok güzel niye endişeye kapılıyorsun ki? bugün senden en az 300 -+ gelecek gibi hissediyorum üstü açık hiç belli olmaz 400 de olur 500 de 😂
Hahahaha canımsın ya, çok rahatlatıyorsun beni. İçten içe hissediyorum her şeyin güzel olacağını ama bu süreç çok farklıymış gerçekten. Ben var ya dünyanın en rahat insanlarından biriyimdir, özellikle sağlık konularında hep bir şey olmazcıyım. Hamilelik vs olunca eşim dostum hep beni arardı endişeliyim rahatlat beni diye. Gözüme uyku girmiyor şimdi, bu süreç bana çok şey öğretti ama huyum suyum da değişti. Hiç sabredemezdim, sabretmeyi, pes etmemeyi öğrendim ama kaygılı bir insana dönüştüm. Çocukluğumdan beri hep dua ediyordum, tek çocuğum ben, allahım lütfen iki çocuğum olsun hemen olsun diye. 27 yaşında sebepsiz infertiliteyle tedaviye başladım, sınavım oldu. Bir sürü şey yaşıyorsun işte böyle. Sonu çok güzel olacak inşallah.

Bende burayı okuyunca hep 60%-100% arası artış olması norm sanıyordum ama kendim bu yolda gördüm ki beta nasıl istiyorsa öyle artıyor standardı yok
Aynen. İkiz gebelik olmaz diye düşündüm ben açıkçası bu betayla ama benden daha düşük çıkıp ikizleri olanlar var forumda, pazartesi gününden beri ani tansiyon düşmelerim başladı. Sanmıyorum ama ikiz perileri geldi dün geceden beri, heyecanla merakla bekliyorum 😂

Aynen. İkiz gebelik olmaz diye düşündüm ben açıkçası bu betayla ama benden daha düşük çıkıp ikizleri olanlar var forumda, pazartesi gününden beri ani tansiyon düşmelerim başladı. Sanmıyorum ama ikiz perileri geldi dün geceden beri, heyecanla merakla bekliyorum 😂
Benim ikiz gebeliğim olmuştu daha önce. Betanın kaç olduğu değil artış oranı önemli aslında. 2 katdan fazla artış olduysa ikizden şüpheleniyor doktorlar. Bak benim bir önceki değerlerim aşağıdaki gibiydi. Transfer tarihi 3 hazirandı. Kan değerlerinin tarihleri de yazıyor. Çok yüksek değildi değerlerim ama artış 2 katttan fazlaydı.
C9F77EC4-1150-40F9-99CE-B6CB10F2C2DE.jpeg

Benim ikiz gebeliğim olmuştu daha önce. Betanın kaç olduğu değil artış oranı önemli aslında. 2 katdan fazla artış olduysa ikizden şüpheleniyor doktorlar. Bak benim bir önceki değerlerim aşağıdaki gibiydi. Transfer tarihi 3 hazirandı. Kan değerlerinin tarihleri de yazıyor. Çok yüksek değildi değerlerim ama artış 2 katttan fazlaydı.
Eki Görüntüle 3421454
Transferden 4 gün sonra kan testi yapman gözümden kaçmadı 😂😂😂

Canım benim ilk günden hiç saat olmadı ne zaman uyansam içtim. Sabah 8 içtiysem akşam da 8 içtim.10 da içtiysem akşam da 22.00 içtim bir sorun olmadı. Önemli olan aradaki 12 saat galiba bir sorun olmadı ama bu benim tecrübem
Tamam canım. Teşekkür ediyorum. Yarım saate takılmıyordum ama 2 saatten fazla geçince takıldım. Günün iki yarısında kullanmak yeterli sanırım. 🙏

Şöyle, aile hekimine hepsini yazdırdım ben. 300 küsür lira fark çıktı çok işime geldi ama oksaparı 10 günde bir, progestan iğneyi ayda bir yazabiliyor. Progestan da ayda 2 kutu veriyor, 10 tane yani. Ben her gün kullanıyorum. Merak ettiğim şey tamamını nasıl yazdırabileceğim ve oksaparı her seferinde yazdırmadan alabilir miyim acaba 🧐
Progestan iğne dediğim hangisi , progestan 50 mg ampül mü? Eğer oysa iki kutu yazılabiliyor.

Günaydın kızlarr herkesler nasıl bebişler büyüyor mu test gününü bekleyenler belirtileriniz var mıı 😍🥰 bugün evdeyim haftaiçi pek katılamıyorum çalıştığım için size 🥹 dün yine kan verdim iki kat artıyor çok şükür ama ikiz değil diye düşünüyorum cuma kese görcez bakalımm

X