2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Aaa bilmiyordum. Her alt degiştirmede degil anlatamadim ben. Mesela simdi pudra kullandiysam digerinde bebek yağı öyle kullaniyorum. Bazende temizleyip bisey surmeden bagliyorum bezi
Birçoğunun içeriğinde kanserojen maddeler bulunduğu için yasaklanan ülkeler bile var canım. Dediğin şekilde kullansan bile çok sık kullanmış oluyorsun zaten. Pişik bile olmayan bebeğe böyle bir uygulamaya gerek var mı ki

Kızlar banyo konusu açılmışken çeşme suyla mı yıkıyorsunuz bebekleri? Benim hemşire içme suyunu kaynat soğut onunla yıka demişti ama eşim ve annem dalga geçiyolar
Canım Tabiki çeşme suyuyla yıkıyorum kim uğraşır onunla ay kendimi bi hayal ettim de ben fazla kaka yaptıklarında musluk altında yıkıyorum ebeveyn banyosunda sıcak çeşme suyunu açıp banyo yaptırıyorum

O zaman kullanmiyim ben. Bu gune kadar pişik olmadı

Reactions: The
Geçmiş olsun canım ya anlattıysan kaçırmışım ben dün öyle olunca kameradan şimdi izledim 1.30 saat o şekilde kalmış ay içim paramparça oldu şimdi artık Müslüm battaniyeyi kollar dışarda bırakıp vücuduna aşağı doğru saracağım ayaklarını tabi şerbet bırakıp kan dolaşımına zarar vermeden dürüm gibi sarıcam zaten bahar sonrası yaz kalın bir şeye artık gerek yok kışın da 2 tog alırım aklım kalmaz tam eller içerde kundak yapamıyorum ellerini içerde sevmiyorlar ya da ben mi beceremedim ki hemen geri dışarı çıkıyor sonra gece ellerini titretip havaya kaldırıp uyanıyorlar geri dalıyorlar , sen nasıl kundaklıyorsun detaylı anlatır mısın rica etsem bu gece deneyeyim ? Korkuyorum kan dolaşımına zarar vermekten

Geçmiş olsun canım Allah muhafaza eller kollar artık durmuyor benimkide kendini ittire ittire aşağıya kadar geliyor örtüyü artık bacaklara arıyorum korkudan

Kızlar ben bebemin her anını çekmekten başka bişey yapamadım valla galerim eciş bücüş fotoraflarıyla doldu ha birde yandan pörtleyen kocaman mememelerimle sanırım sadece bana anı olarak kalacaklar
Ahahha ay benimde biri galerim görse rezil rüsva sürekli eşim işteyken foto istiyor çocukları saçma sapan atıyorum meğer o da kv yolluyormuş geçen telefonunda gördüm dedim bari adam akıllı at çocuklara sonra bir kılıf buluyorlar

Geçmiş olsun canım Allah muhafaza eller kollar artık durmuyor benimkide kendini ittire ittire aşağıya kadar geliyor örtüyü artık bacaklara arıyorum korkudan
Ay evet kendini aşağı sürüklüyor nasıl yapıyor anlamıyorum. Bende sadece ayaklarına seriyordum kıvrıla kıvrıla gitmiş aşağı sonra refleksle ellerini titretmiş olacağı var ya işte eline örtü takılmış eller havaya kalkınca başı içerde kalmış örtü üstüne düşmüş sonra uyuyakalmış 1.30 saat sonra uyanmış içinden çıkmaya çalışmış sonra ellerini havaya kaldırmış ama çıkamamış en son ağlamış ben kalkıp almışım yataktan direk iyisi kamera var izledim şimdi nasıl oldu diye de bir daha tövbe yapmam böyle ayağına da sermem başka yere de yaz geldi zaten dürüm gibi müslini vücuduna saracağım kışa da tulum alıcam inşallah

Dün gece memedeyken yüzündeki sivilceler çok belirdi bende dedim gelip çeksene doktora sorarız mememide çekmiş geçti yerine oturdu bi baktım kahkaha atıyor dedim ne oldu az kalsın memeli foto attırıyordun bana dedi kırp öyle at dedim benimkide sürekli istiyor her şeyimiz meydanda

Ayy kıyamam kuzuya Allahım korusun benimde bir ara battaniyesi burnuna kadar geldide erken farkettim ya bide üşürmü acaba diye içimiz rahat etmiyor yoksa oda sıcaklığı çoğunlukla yeterli oluyor biz bir haftaya soyunuruz malum antalya sıcağı aldığım çoğu kıyafet elimde patladı

Kizlar kafama takilan birsey var yardim edin lutfeennn simdi benim sutum az gunde 300 400 ml cikiyor iki gogusten kalani mama veriyorum eltim var kizi 1.5yasinda sutu masallah fosur fosur ben hamileyken gogus ucumdan dolayi emmeyebilir diye tahmin ediyodum o zaman eltimle
Konuştuğumda sakayla karışık sut annesi olursun dedim o da cok sevinmisti Ama dogduktan sonra kiskanclik mi ne kiyamadim emzir demeye beni emmeyip onu emerse diye korktum bencillik mi bilmiyorum Ama sagma makinemi verip sagdirsam da oyle haftalik sut getirsem mi szice eltimden siz olsaniz yapar miydiniz? Birde onun bebegi 1.5yasinda benimki daha yeni 40i cikti sutlerimiz farkli olur mu acaba biyerde oyle okumustum bebegin yasina gore sut uretiliyor diye ilk zaman kilo alimi icin 1 yas sonrasi beyin gelisimi icin diye bisey gormustum ne kadar dogrudur bilmiyorum

Tabi canım bu günleri kendi adıma söyleyim çok bekledimben hiç bilmiyorumki öndemi gerimi şimdi bizde hiç anlamıyorum ama cerraha göstermek istiyorum
Kızlar eğer dil bağı varsa muhakkak kestirin yani emmesi daha rahat oluyor ileride konuşması da benim oğlum da vardı çok küçük bir işlem zaten bir iki dakika sürüyor

Bunu bende duymuştum. Erken doganlarda anne sütü onlarin durumuna küçüklügine gore uretiyormuş. Buyuklerde ona gore diye dusunuyorum.
Yani bilmiyorum benim fikrim benim çocugum benden başkasini emmesin. Başkasinin sütünü içmesin. Sonra ki gün tartişma olur falan bilemedim ya.

Canım lactamil süt çayı bana çok iyi geldi onu dnee istersen bi

Kuzum ben şöyle bir tulum giydiriyorum ama ta oğlum için almıştım e bebekten ve ince yani ucuz bir şeydi, sırf kollarını cikaramasin diye giydiriyorum çünkü direk kundak yapınca muslinle, benimki de kollarını çıkarabiliyor.

İşte bunu giydiriyorum üstüne de gorseldeki gibi yarım kundak yapıyorum ama ayaklarını epey serbest bırakıyorum. Bir de boynuna kadar çekmiyorum öyle omuz başlarından falan epey aşağıda yapıyorum yani çünkü kundağı da bir şekilde kaydırır da yüzüne falan çeker nolur nolmaz diye.

Yok ya ben kesinlikle yapmazdım sağlık açısından vs bilmiyorum ama hiç gerek yok bence. Ben kıskanırım

Kesinlikle katılıyorum bir de toz oldugu için bebeklerin ciğerlerine kaciyormus yapışıyormuş

Reactions: The
Ay Antalya yanar kız nasıl yatırmayı düşünüyorsun geceleri kafamda deli sorular

Bu şekilde sadece geceleri yapıyorum ama yani gündüz falan kolları dışarda olacak şekilde kundak yapıyorum müslin kumaşla canım B Buddy x aslında bende owlinin uyku tulumu var direk onu giydirsem de olur ama geçen giydirince içinde çok cebelleşti ellerini çıkarmaya çalıştı, hafifçe boynunun ordan çıkarır gibi oldu falan filan derken amaan dedim onu sonra kullanırım zaten 0-3 yaş yani her türlü kullanılır. Şimdilik böyle idare ediyorum B Buddy x

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…