2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar gece kızım Müslüm örtüsü üstüne örtmüştüm her zamanki gibi koltuk altından aşağı doğru nasıl becerdiyse (şimdi kameran izleyeceğim nasıl olmuş diye) kafasını kapatmış gece tamamen 4:30 gibiydi ağlama sesine kalktım baktım kafası tamamen örtünün altında kalmış ağlıyor yavrum ay çok korktum hemen kucağıma aldım yanıma yatırdım etrafına yastıklar dizdim gece onu ezmeyeyim diye eşimle arasına da yastık koydum o da ezmesin diye ne olur ne olmaz öyle deli yatmayız ama yine de önlem işte çok korktum ya sonra koltuk altından kolları dışarda kalacak şekilde bacaklarını sıkmadan vücuduna Müslin örtüyü doladım öyle yatırdım daha iyi oldu bundan sonra öyle uyutacağım
Ay en korktuğum şey gerçekten de geçmiş olsun yatakta da riskli

Kızlar gece kızım Müslüm örtüsü üstüne örtmüştüm her zamanki gibi koltuk altından aşağı doğru nasıl becerdiyse (şimdi kameran izleyeceğim nasıl olmuş diye) kafasını kapatmış gece tamamen 4:30 gibiydi ağlama sesine kalktım baktım kafası tamamen örtünün altında kalmış ağlıyor yavrum ay çok korktum hemen kucağıma aldım yanıma yatırdım etrafına yastıklar dizdim gece onu ezmeyeyim diye eşimle arasına da yastık koydum o da ezmesin diye ne olur ne olmaz öyle deli yatmayız ama yine de önlem işte çok korktum ya sonra koltuk altından kolları dışarda kalacak şekilde bacaklarını sıkmadan vücuduna Müslin örtüyü doladım öyle yatırdım daha iyi oldu bundan sonra öyle uyutacağım
Geçmiş olsun canım sarınca durmuyorsa yanlarına sıkıştır örtüyü ben öyle yapıyorum tepinse bile asagıya alır üstüne çıkarmaz genelde bizim ki üstünü açıyor tepinerek

Kızlar banyo konusu açılmışken çeşme suyla mı yıkıyorsunuz bebekleri? Benim hemşire içme suyunu kaynat soğut onunla yıka demişti ama eşim ve annem dalga geçiyolar
Valla banyoda doldurup yıkıyorum o kadar da üstüne düşme ağzına kaçsa da bişey olmaz hepimiz öyle yıkandık bak maşallahımız var 🥰

Kızlar banyo konusu açılmışken çeşme suyla mı yıkıyorsunuz bebekleri? Benim hemşire içme suyunu kaynat soğut onunla yıka demişti ama eşim ve annem dalga geçiyolar
hadi kaynattınız nerde kaynatacaksınız 🤣 bence bebeklerin de mikroba ihtiyacı var bağışıklıkları güçleniyor

Kızlar yaptırdım kakasını size de soyliyim zeytinyağ sürdüm ama içine sürmedim makata sürdüm sadece sonra poposunu gerdirdim orayı açmasını sağladım zaten ıkınıp duruyordu günlerdir az bişey yapınca devamını da bacak ittirerek yaptırdım doktor ağrısı varsa huysuzsa 3 günden sonra uyarabilirsin demişti aklınızda olsun

Çesme suyuyla yıkıyorum canım, sadece göbeği düşmeden önce hemşirenin dediği gibi kaynatıp ılıttık o şekilde yaptırdık göbeği düştükten sonra çeşme suyuna geçiş yaptık

Bu benim oğlumun da başına gelmişti işte anlatmıştım. Ben şu an çok ince bir uyku tulumu var onu giydiriyorum ellerini içine sokuyorum. Onun üstüne de kundak gibi muslini doluyorum ama gevşek şekilde. Eğer oda hala soğuk gibi geliyorsa bacaklarına doğru battaniye ortuyorum ama kesinlikle öyle koluna gelecek şekilde yapmıyorum ilkinden tecrübeliyim bu konuda çok korkmuştum ben de 🥲

Pudra sağlıklı bir şey değil ki ama. Bir de her alt açmada daha sıkıntılı canım araştırmanı öneririm
Aaa bilmiyordum. Her alt degiştirmede degil anlatamadim ben. Mesela simdi pudra kullandiysam digerinde bebek yağı öyle kullaniyorum. Bazende temizleyip bisey surmeden bagliyorum bezi

X