2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Benim sütüm tazyikli geliyor. Yani çok geliyor. Gogsum sertleşince kendiliginden damla damla akmaya başliyor. Ve bebegim emdiginde her emzirmede bogazina kaçiyor. Aslinda sütüm bol diye sevinmistim ama bu tazyikli sütün ilk gelen süt su gibiymiş hiç doyuruculugu yokmuş ve gaz yapiyormus bende yeni ogrendim. Bebek ön sütü içip olgun süte varana kadar doyuyormuş.
Bende ilk defa dokuyorum şuan bir gogusten 35 cc çikti ve gerçekten su gibi. Hani Bem beyaz degil sulu gibi.
Benim de öyle canım tazikli geldiği için doktor yan yatarak emzir ya da sırt üstü uzanıp emzir yer çekiminden faydalanırsın dedi otururken emzirirsen de makas yap normalde bunu önermeyiz ama sütü bol olanlara bu şekilde öneriyorum dedi öksürük oluyor bizde de. Benim şansım bebek memede çok uzun süre durduğu için olgun süte ulaşıyor sıkınca anlıyorum ulaştığını zaten zorla bırakıyor memeyi o yüzden ön sütü sağmıyorum ben o da çok faydalı beyni için içinde de bol protein varmış su ihtiyacını da ön sütten karşılıyormuş bebişler. Kimi sağıp döküyor ama önemli bebiş için o kısımda. Kimi de sağıp arkasına veriyor kilo alımı az olan bebişler için öyle öneriyor bazı doktorlar

canım sevgi çiçekle olmaz mutlaka seviyordur sevmez olur mu ☺️yoksa neden aile kursun seninle :) benimki de öküz bu konularda ayrıca çooook cimri insan bir doğum hediyesi alır karısına :) kaç kere de söyledim ama sevmediğinden değil cimri :))
Benimki de almadı valla ☹️ bugün sordum soğudun mu sen benden diye, sonra gitmiş bana çiçek almış ama kendi adına değil sude nil'den 😅

Benim de öyle canım tazikli geldiği için doktor yan yatarak emzir ya da sırt üstü uzanıp emzir yer çekiminden faydalanırsın dedi otururken emzirirsen de makas yap normalde bunu önermeyiz ama sütü bol olanlara bu şekilde öneriyorum dedi öksürük oluyor bizde de. Benim şansım bebek memede çok uzun süre durduğu için olgun süte ulaşıyor sıkınca anlıyorum ulaştığını zaten zorla bırakıyor memeyi o yüzden ön sütü sağmıyorum ben o da çok faydalı beyni için içinde de bol protein varmış su ihtiyacını da ön sütten karşılıyormuş bebişler. Kimi sağıp döküyor ama önemli bebiş için o kısımda. Kimi de sağıp arkasına veriyor kilo alımı az olan bebişler için öyle öneriyor bazı doktorlar
Bende dokmeyim o zaman. Benimki çok emmiyor en fazla 15 dakika. Ama sıklıkla emiyor

Tatlım seninle aynı benim bebisimde. Alt değiştirirken ortalıgi birbirine katıyor ağlama krizleri falan komşular kimbilir neler diyordur.
Kucağıma alınca anında susuyor.
Ben Aptamil sıvı mama kullanıyorum 200 ml şişelerden. 24 saatte bir tane bitiyor bizim. Memede veriyorum ayrıca.
Ah çok zor gerçekten. Biz de aldık aptamil sıvı mama ama kullanamadık çok gaz yaptı kusturdu bi de bebişi

Gogsüm sertleşince kendiliginden damla damla akmaya başliyor ve kiyafetim sırıl sıklam oluyor. Iç çamaşirimdan bile geçerek islaniyor kiyafetim. 😔
Şuan evdeyim rahatim ama ya ev dışında olursam rezil olurum. Yokmu bunun çözûmü.
Göğüs pedleri var onlardan kullan 😊

Valla bende aynı ağladıkça kendimi atasım geliyo kolik olduğu için biraz daha zor geçecek canım senin dönemin. Benim kız da aksi gibi bugün uyanmıyor emmeye bile kalkmıyor 2bucuktan beri aralıklı yarım saat anca emdi uyandıramıuorum da. Gece bizi bi bomba bekliyor hissediyorum
Eşim geldi işten zar zor şimdi uyuttuk diyor ki Allah sana yardım etsin topta ziplamaktan sırtımı hissetmiyorum artık o yeter ki ağlamasın da artık sırtım falan umrumda değil ama bugün sancı gelince toptada durmadı elim ayağım kitleniyor ne yapicami bilmiyorum o öyle ağlayınca 😭 oyy gündüz öyle uyuyunca gece çok sıkıntı oluyor Allah yardımcın olsun kuzum seninde 🤲🏻

Gogsüm sertleşince kendiliginden damla damla akmaya başliyor ve kiyafetim sırıl sıklam oluyor. Iç çamaşirimdan bile geçerek islaniyor kiyafetim. 😔
Şuan evdeyim rahatim ama ya ev dışında olursam rezil olurum. Yokmu bunun çözûmü.
Göğüs pedi kullanıyorum canım ben. Benim de öyle o yüzden devamlı ped takılı çok rahat. Ben lansinohun göğüs pedini kullanıyorum arkası yapışkanlı atletime yapıştırıyorum sütyen bile takmama gerek kalmıyor ucunu da gizliyor biri gelse bile rahat oluyorum tavsiye ederim

Eşim geldi işten zar zor şimdi uyuttuk diyor ki Allah sana yardım etsin topta ziplamaktan sırtımı hissetmiyorum artık o yeter ki ağlamasın da artık sırtım falan umrumda değil ama bugün sancı gelince toptada durmadı elim ayağım kitleniyor ne yapicami bilmiyorum o öyle ağlayınca 😭 oyy gündüz öyle uyuyunca gece çok sıkıntı oluyor Allah yardımcın olsun kuzum seninde 🤲🏻
Kıyamam kuzuma yaa. Kullandığınız damla ise yaramadı mı canım ya

Evet benimkide sürekli acikiyor. Az ama sık emiyor.
Kız ben asla kiyamam nasıl döküyorsun 🤣 geçen bı sagayim dedim sonra bebiş içmedi. Kıyamadım oğluma verdim süt diye 🙈🙈 tek lokmada bitirdi hahah başka yok mu diyor masumum 🤣 halbuki kardeşi doğmasa hala emziriyor olurdum muhtemelen 🤍

Canım şubat grubunda okudum bacaklarının arasına bebişin karnına denk gelecek şekilde koyuyor başını da karsıya baktırıp sırtını diktiriyor kafasını da ellerinle tutucan bilmem anlatabildim mi ben o şekilde hem üst hem alt kat çıkartıyorum ve çok güzel kakasını da yapıyor tabi her zaman işlemiyo bazen daha çok aglıyo öyle yapıyorum diye bak özelden atıcam

Canım şubat grubunda okudum bacaklarının arasına bebişin karnına denk gelecek şekilde koyuyor başını da karsıya baktırıp sırtını diktiriyor kafasını da ellerinle tutucan bilmem anlatabildim mi ben o şekilde hem üst hem alt kat çıkartıyorum ve çok güzel kakasını da yapıyor tabi her zaman işlemiyo bazen daha çok aglıyo öyle yapıyorum diye bak özelden atıcam
Hiçbir şey anlamadım o nasıl oluyor kız 🤣

Valla bende aynı ağladıkça kendimi atasım geliyo kolik olduğu için biraz daha zor geçecek canım senin dönemin. Benim kız da aksi gibi bugün uyanmıyor emmeye bile kalkmıyor 2bucuktan beri aralıklı yarım saat anca emdi uyandıramıuorum da. Gece bizi bi bomba bekliyor hissediyorum
Bugün gece ben de yandım 🙈 11de banyo yaptırdım ondan sonra bir uyudu beslenme için kaldırmaya çalıştım uyanmıyor ne yaptıysam uyanmadı sütümü sağıp verdim mecbur uyurken. Artık akşam 6 oldu korkmaya başladım altını açınca uyanırdı uyanmadı, serum fizyolojik ile burnunu temizledim çığlık kıyamet ağlayan çocuk ona bile uyanmadı. Çok korktum bir şey oldu sandım en son sevmediği ana kucağına yatırdım da 6buçukta uyandı artık. Deli kız ya ne uykuymuş yarım saat uyanık kaldı geri uyudu ve daha yeni tam uyandı. Yandım sabaha kadar 😅 havalar biraz daha ısınsın da akşamları yaptıracağım banyosunu bundan sonra 🙈

Bugün gece ben de yandım 🙈 11de banyo yaptırdım ondan sonra bir uyudu beslenme için kaldırmaya çalıştım uyanmıyor ne yaptıysam uyanmadı sütümü sağıp verdim mecbur uyurken. Artık akşam 6 oldu korkmaya başladım altını açınca uyanırdı uyanmadı, serum fizyolojik ile burnunu temizledim çığlık kıyamet ağlayan çocuk ona bile uyanmadı. Çok korktum bir şey oldu sandım en son sevmediği ana kucağına yatırdım da 6buçukta uyandı artık. Deli kız ya ne uykuymuş yarım saat uyanık kaldı geri uyudu ve daha yeni tam uyandı. Yandım sabaha kadar 😅 havalar biraz daha ısınsın da akşamları yaptıracağım banyosunu bundan sonra 🙈
Ben akşam yıkıyorum canım havayı boş ver evin içi önemli sonuçta vallahi bu gece bana da uyku yok yazışır dururuz artık buradan🤣🤣

Kuzum.gecmis olsun paşaya..
Ne kadarlık şuan.kac günlükken yaptırmış oldun.
Biz randevuyu aldık doktor 3 aylıkken yapalım dedi.
İkinci gün normla hayatına döner dedi.umarim sizdede çabucak iyileşir.
Sağol canım 23 günlükken olmuş oldu açıkçası çok memnunum sabah biraz ağladı ama şuan gayet iyi emiyor uyuyor dönmediği ve çok hareketli bir dönemde olmadığı için bol bol açıp havalandırıyorum çabucak iyileşicek inşallah.

10 gün kalmasına falan ne gerek var kuzum ya. Ben iki bebeyle kaldım 5.gun yalnız ve gerçekten zor bile olsa en azından huzurluyum. Bir şekilde söyleyin bence, çok bunaltıcı gerçekten.
ay bayram bitene kadar seslenmiyim diyorum...Kp köye gidecek kendisi yalnız kalcak her türlü burda yani🙄 Eşimde bende aşırı bunaldık, alışkınız yalnız durmaya😏

• Üzgünüm
Reactions: The
Canım sana bu gece kolaylıklar diliyorum o bebe uyumaz 🤣

• Komik
Reactions: The
X