2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Aynen canım aynen aynen ben de bu triplerdeyim. Tüm gün hem mama veriyorum hem süt saat veriyorum hem de emziriyorum hastaneden sonra çok kilo kaybetmişti şimdi çok şükür hastane taburcu kilosuna ulaştı doğum kilosuna ulaşsın diye uğraşıyorum bir de ben mama kullanmak istemiyorum o yüzden memeden uzaklaşsın diye de emzirme destek yöntemiyle Sütünü mamasını yediriyorum yani bir nevi yine emziriyorum. Şimdi memeye tekrar alıştı sütüm gelmediginde yani az geldiğinde meme tutmak istemiyordu. Mamayı tamamen kesersek süt vermek ama genellikle emzirmek istiyorum ilk altı ay. Senin nasıl sonuç verdi çabaların bana da ümit ol inşallah

yanlış yazdım memeden uzaklaşmasın diye emzirme destek yöntemi kullanıyorum. Çok kilo aldığımdan mıdır bilmiyorum hem hastanede hem özellikle de eve gelince memeden beslenmeyi çok sevmedi göğüslerim çok büyük mü geldi onun küçük çenesi mi var emin olamadım ama bir türlü uyduramammıştık birbirimize şimdi bu yöntemle alıştı memeye

Kızlar bu arada hatırlar mısınız bilmiyorum çocuğum güzel olsun diye de dua ediyordum çünkü babasının hiç dudağı yok ve kız çocuğu hayatta zorlanır diye düşünmüştüm evet saçma ama yine de gerçekten üzülmüştüm benzer mi diye dudakları babasına. Bebek babasının kopyası ama dudakları çok şükür bana çekti inşallah sağlıklı mutlu olsun ömür boyu dudağı olmasa da olurmuş ama olduğuna da çok mutlu oldum

Canım ben 4. gün mamaya başladım benim sütüm yok kadardı sıkınca bile zor geliyordu. Mamayı ben günde 7-8 kere veriyordum 60 cc şeklinde onun dışında da her vakit emzirdim zaten emmeyince ağlıyordu. Sonra doğumun 8. günü yani mama verdikten 4 gün sonra benim gece göğsüm taş gibi semsert oldu ağrımaya başladı ben çok korktum bir şey oluyor diye meğer süt dolunca öyle oluyormuş bilmiyordum. Annem de dedi heh sütün indi sonunda diye. Bebiş emince çok rahatlamıştı göğsüm. O günden sonra da her gün mamayı azaltmaya başladım çünkü mama saati geliyordu benim göğsüm de taş gibi olunca mama vermiyordum göğsüm rahatlasın diye. Bir mememi tek veriyordum onu iyice boşaltıyordu 2 saat sonra da diğer mememi veriyordum. Mama otomatik olarak azalmış oldu bu şekilde. Günde 3, 2, 1 derken bıraktım mamayı ama sürekli çişli bez sayısını kakasını takip ediyordum sütüm yetiyor mudur diye. Hala da öyle canım her emzirme öncesi altına bakıyorum çok şükür her defasında çiş gördüm o şekilde yeterince içiyor ki çişi oluyor rahatlığı ile kestik mamayı. Ama benim şansım bebiş emmeyi çok seviyor o emdikçe uyarı çok oluyor daha çok süt üretiliyor bence. O yüzden senin yöntem çok güzel çişli bezini kontrol ederek yavaş yavaş azaltabilirsin canım bence çünkü sağımdaki cc n gayet güzel

Kaç dakika emiyor Lara? Benimki bıraksan 1 saat kalır hale geldi ama uykusunda mı emiyor karnı doyuyor mu doktor ölçüm yapınca anlıycam çiş takibi de yapayım canım çok teşekkürler. Emerken mi çiş yapmalı yoksa sık sık yapıyor olması yeterli mi? Bizimki kaka çok yapıyor neredeyse 2 saatte bir. Kuzum Maşallah senin gibi olurum inşallah

Canım benimki uyumadığı her vakit emmek istiyor ben de bundan şikayetçiyim hatta doymuyor mu o yüzden mi çok emiyor diye şüpheye düştüğüm de oldu ama yok mama da versem onu içip yine ağlıyor meme diye devamlı. Beni emzik etmiş. Doktor bana günde 4-5 tane çişli bez doyduğuna işaret dedi kuzum kaka sayısı önemli değil hiç yapmasa bile demişti. Bizim kaka sayımız günde 1, max 2. Bir de ben evde tartıyorum her gün kendi tartımızla önce bebeksiz kendimi tartıyorum sonra da kucağıma bebişi alıp tartıyorum aradaki farktan onun kilosu çıkıyor ortaya.

canım tabiki kırılır ağır duyduğun şeyler ama insanlar hayatta neler duyuyor neler yaşıyor ne acılar ne üzüntüler var bazen de duyduğunu duymamazlıktan gelmelisin gördüğünü görmemezlikten inan hepimiz neler duymuşuzdur ama bir şekilde yaşamayı öğrenmişizdir kendini de bu kadar üzme inan hayatta değmez sağlıklı bir bebeğin oldu gerisi boş tadını çıkar yüz de verme ama boşanıp da mutlu hayatına devam eden kadın görmedim biliyorsun avukatımda ne hikayeler duydum ve anlattığının yanında hiçbirsey çoğu laf üstünde durma bile terbiyesiz de geç tüp de olsa senin bebeğin sen taşıdın ki taşıyıcı anneyle de bebek sahibi olan bir sürü anne var onlar anne değil mi gül geç eşler ayrı bir lohusa oluyor kendine bu kadar dert etmeye değer mi söylenen söz ilerde hatırlamazsın bile hatırlayınca dangalağa bak der geçersin boşanmak ne :)

canım sevgi çiçekle olmaz mutlaka seviyordur sevmez olur mu yoksa neden aile kursun seninle :) benimki de öküz bu konularda ayrıca çooook cimri insan bir doğum hediyesi alır karısına :) kaç kere de söyledim ama sevmediğinden değil cimri :))

Ya sağlık ocağındaki ebe bana emzirdiğin için kullanamazsin demişti

eşini bşraz müdahil et kaynana istemiyorlar bir de eve o da huzursuzluk nedeni oluyor ben mamayı bile soruyorum kaç ml koyalım hangş marka iyi acaba gaz damlası kullanalım mı vs diye biraz müdahil et sorumluluk alsın o zaman kiloda sadece sen sorumlu olmazsın mesele sağmıyorum ben onu da sordum sağayım mı mama mı verelim birlikte her kararı alıyoruz gecen dışarı çıktık yün hırkamı üstüne koydum bu ne dedi halam koy sıcak tutar dedi dedim halanda herseyi biliyor bu olmaz çek üstünden dedi kızdı koymadım bir daha müdahil olmak istiyor daha kimlik çıkaramadık biz isme karar veremedi düşün

Kuzum anlattıkların aynı benim yaşadıklarım, senin kız eşittir benim oğlum benim minik doğduğu için doktorlar gak dese meme guk dese meme ver dediler, bende öyle yaptım şimdide dediğin gibi uyanık olduğu vakit hep emmek istiyor bende bir emziğim, bizim derhal bunlara göre emzik bulmamız lazım benim ortanca oğlumda böyleydi 3,5 yıl emzirdim normalde sıralama önce emmeyi kesmek sonra wc eğitimi, bizim tam tersiydi, bu bebeğimde ona benziyor. Ortanca yı emzirirken büyük oğlumun dişini fırçalamoşlığım var daha neler neler
Macera yeniden başlıyor benim için

İsmi yok mu bebişin abooo
Bende bir biz öyleyiz sanıyordum
1 hafta isimsizdi yavrucum, sonra karar verdik
Dediğim doğru,ama biraz da içinden gelmesi lazım sanırım benim eşim evde olduğu vakit, altını o temizliyor, bebekle ilgileniyor, emme zamanları bende, ben demeden yapıyor bunları, gece bebek Hee kalktığında kalkıyor, bazen kızıyorum uyu sen işe gideceksin, benimki de az pimpirikli gece benden çok kalkıyor, sırayla çocukları kontrol ediyor, üstlerini örtüyor

ya kuzum 3.5 sene demişlen :) ya ben sigara içmek istiyorum rakı balığa gitmek istiyorum:) sosyalleşmek istiyorum önümğz yaz deniz kum güneş :) ben ne zaman yapabilirim ki bunları :)

Emzik vermeyi denedin mi? Ben de bugün uyanınca tartayım meraktan çatlayacağım yarına kadar beklemek istemiyorum. Sanırım ilk bir ay böyle şeyleri müsaade ediyor doktor bana kucakta uyuyor yatağını yatırınca uyanıyor dediğimde bir aya kadar müsaade ederiz sonra istemeyiz demişti

ya kuzum 3.5 sene demişlen :) ya ben sigara içmek istiyorum rakı balığa gitmek istiyorum:) sosyalleşmek istiyorum önümğz yaz deniz kum güneş :) ben ne zaman yapabilirim ki bunları :)
Bir süre veda ediyoruz bunlara
Tatilini yap tabii, gez dolaş
Rakı sigara bir müddet rafa kuzum

Ay demeee ben bu şekilde insan içine çıkabileceğimi bile düşünmüyorum canım her yerde emziremem ki dediğin gibi bir an önce emzik bulmamız lazım

Denedim canım 2 farklı emzik denedim tutmadı yine de her gün aynı emzikleri deniyorum ısrarla ama yok ağlıyor dudağına değdiği an şimdi başka emzik deneyeceğim bu sefer ucuz olandan tart kuzum ben her gün tartıyorum 200 gramı da kıyafet diyerek atıyorum çünkü sağlık ocağı öyle yapmıştı o şekilde ortalama kilosuna bakıyorum her gün artmasa da azalmasın modundayım

Ay demeee ben bu şekilde insan içine çıkabileceğimi bile düşünmüyorum canım her yerde emziremem ki dediğin gibi bir an önce emzik bulmamız lazım
Hajahaah
Eltim iftara davet etmiş, eşime diyorum sen ve çocuklar gidin ben mecbur evdeyim, oraya gelsem de bir odaya kapanıp sürekli emzir olmuyor, birde ben kapalıyım, çok daha zor, başörtü uzun kollar daha zorluyor beni, şakır şakır da terliyorum, en azından evde don atlet rahat oluyor hadi inşallah emziği bulabiliriz, ki ben emziğe kesinlikle karşıydım iki bebeğime de kullanmadım, heralde bunda yaşlandım artık
Şey de var mı sizde, güzelce emzirip tam güzel uykuya daldığını düşünüyorsun yatağına bırakıyorsun 10 dk sonra ağzı açıp deli gibi aranıyor, ilk zamanlar dedim heralde aç mama verince de yiyor üstüne emiyor sürekli bir beslenme çabası

Ay aynı geçen kp geldi bu deli gibi elini emiyor yeni emdi halbuki tok eminim çünkü semsert göğsümü boşalttı kp de kızım bu aç diyor yok mama vermekten çekinme falan da dedi bir de süt yapacak şeyler sayıyor bunu bunu ye diye Allah'ım sinirlendim kadın gibi yorum yapıyor. Yok tok o hep öyle yapıyor kilo alımı iyi doktor mama verme dedi dedim. Ama içimden neler dediğimi tahmin edersin saygımdan bir şey demedim. Zaten mememi verdim hemen gözünü kapattı uykuya geçiş için emmek istiyor hanımefendi. Ay ben emziğe kesinlikle karşı değilim hatta hamileyken çok hevesliydim ama resmen hevesim kursağımda kaldı bir an önce tutacağı emzik bulmam lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…