2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Hiç birşey bilmeyip böyle karışmalari çok kötü gerçekten benimki de iki saatte bir emzirme uyusun çocuk bırak dedi sarılığı yok zaten diye ustelemedim sarılığı yükseldi bir anda bu defa emziremiyor musun sen oldu densizin biri senin sütün yokta benimki fışkırıyordu dedi eşim sütüm olmadığını düşündü şuan kuveze süt götürüyor neyin ne olduğunu görüyor bebek kuveze girince bakamiyoruz gibi davrandi en son bende delirdim ve bu çocuk benim çocuğum herşeyini ben çektim iki sevip birakmakla bu aynı şey değil ben lohusayim daha fazla üstüme gelme dedim sustu seninki çok çok ağır konuşmuş malesef bu kadar da olmaz annenin yanında bide
Çok çok ağrıma gitti cocuk yapmayı beceremedin ,bakmayı beceremedin kulaklarımda yankılanıyor resmen
O kadar kötü bir kalbi varmış ki bebeğimiz tam 10 gün yoğun bakımda yattı günlerce gözyaşı döktüm yalandan yanımdaymış demek yalandan beni sakinleştirmeye çalışıyormuş af etmiycem asla

Canım bizim beşinci gün kontrolünde değerimiz yüksek çıkmıştı doktor dört saatte 1 30 cc mama verecen dedi iki gün sonra değer düştü 6 saatte 1 mama ver dedi o şekilde atlattık

Canım benim bebişim hala daha yapmadı

Kız bu mendillerin işlevi ne peki🤣

Aaa Kocaeli’nin neresindensin 🥰
Mamayi biberonlami verdin meme reddi oldumu

Kızlar merhaba 🌺
Uzun zamandır girmiyordum gruba hatta buraya da pek sık girmiyorum çünkü yaşadıklarım geliyor aklıma 😔 ama merak ettim sizleri. Umarım herkes iyidir, bebekleriniz iyidir 🌺 benim için dua edin olur mu? Minnoşlarınızı da benim için doya doya koklayın 🫶🏻 yıpransanız da hayatınızın en güzel zamanlarını yaşıyorsunuz unutmayın. İnşallah bir gün ben de yaşarım bu duyguyu 🙏
Canım benim inşallah en hayırlı zamanda Allah nasip etsin sana tekrar anneliği sağlıkla 🙏🏻

Kızlar vajinal dikişlerim varken bu acıyı çekerken kabız oldum acıdan ıkınamıyorum dikişlerim acıyor şurup içtim yine çıkaramadım napiyim ben ☹️ doğumun 3. Günü bide ayaklarım davul gibi şişmiş normal mi acaba bu çok aşırı şiş biraz tedirgin oldum

Kızlar bebeğim daha 30 günlük ve ben az önce boşanma kararı aldım . Kocam olacak adamla çok kötü kavga ettik ,annemin yanında oldu kavgamız terbiyesiz adam çok sinirliyim. Ev çok sıcak cocuğu kundak yapıyorsunuz o yüzden rahatsız oluyor. Yok o yüzden kakasını yapamıyor salak saçma konuştu bende dedim cocukda sadece askılı zıbın var üstüne kundak yapıyoruz iyi uyusun diye bu hala söyleniyor yok çok sıcak bunalıyor diye dedim istersen sen ilgilen kızınla
İki kadınsınız onuda becerin ben ne yapayım. Tabi sesini yükseltti bende dedim annem var sakin ol anlamadı tabi sesler yükseldi maalesef benim canımı en çok yakan şey çok ağır konuştu. Cocuk yapmayı beceremedin ( tüp bebek ) cocuk emzirmeyi beceremiyorsun ,doktorlar büyütüyor sanki, cocuk bakmayı beceremiyorsun yetemiyorsun dedi . O kadar ağrıma gitti ki üstelik annem yanımdaydı kadın şoka girdi .biz 4 yıldır birlikteyiz 2 senedir evliyiz kadın ilk kez kavgamızı gördü ki zaten biz 2-3 kere ancak kavga etmişizdir .bu söyledikleri çok ağrıma gitti boşanıcam yaptığı çok ayıp evden çek git dedim gitti
Ya cok üzüldüm ama yapma. Cok pişman et ama boşanma. Yavrunu tek basına büyütmek kolay değil. Sinirin geçince daha mantıklı kararlar vereceksin. Milyon kere haklı da olsan bosanmak sana cok zarar verir ruhen fiziken

Geçen yazdım da Avent kullananlarda iyi yazan da olmuş kötü yazan da olmuş almamıştım bunu yazanlarda kötü bir şey okumadım sana da sorayım dedim kuzum hazır indirimdeyken sipariş edeyim malum artık yavaştan gezmeye de başlayacağız sağdığım sütlerden veririm dışarıda🙏🏻
Defne kaç ml çıkıyor sağımlarda?

23 günlük oldu nerdeyse 1 ay hiç anlamadım ben ya resmen hıphızlı geçiyor günler bebeğimi çok seviyorum annemi bir kaç güne gidecek büyük oğlum acayip kıskanıyor bebeği napcam bilmiyorum hiç yalnız bırakamıyorum bişey olur diye annem olmasa wc ye gidemem nasıl adapte olcaz bilmiyorum

Kızlar bebeğim daha 30 günlük ve ben az önce boşanma kararı aldım . Kocam olacak adamla çok kötü kavga ettik ,annemin yanında oldu kavgamız terbiyesiz adam çok sinirliyim. Ev çok sıcak cocuğu kundak yapıyorsunuz o yüzden rahatsız oluyor. Yok o yüzden kakasını yapamıyor salak saçma konuştu bende dedim cocukda sadece askılı zıbın var üstüne kundak yapıyoruz iyi uyusun diye bu hala söyleniyor yok çok sıcak bunalıyor diye dedim istersen sen ilgilen kızınla
İki kadınsınız onuda becerin ben ne yapayım. Tabi sesini yükseltti bende dedim annem var sakin ol anlamadı tabi sesler yükseldi maalesef benim canımı en çok yakan şey çok ağır konuştu. Cocuk yapmayı beceremedin ( tüp bebek ) cocuk emzirmeyi beceremiyorsun ,doktorlar büyütüyor sanki, cocuk bakmayı beceremiyorsun yetemiyorsun dedi . O kadar ağrıma gitti ki üstelik annem yanımdaydı kadın şoka girdi .biz 4 yıldır birlikteyiz 2 senedir evliyiz kadın ilk kez kavgamızı gördü ki zaten biz 2-3 kere ancak kavga etmişizdir .bu söyledikleri çok ağrıma gitti boşanıcam yaptığı çok ayıp evden çek git dedim gitti
Ayılık etmiş 😢 eminim yarın pişman olur ama kırdı işte bi kere o laflar ne öyle çoğumuz tüp bebek yaptık burada ne saçmalık yaptık işte çocuğumuzu çok şükür, benimki de bi gergin bu aralar çocuğun yanında bile gerginlik çıkarıyor, ne desem ters anlıyor beni sevmediğine o kadar eminim ki bana doğumda bi çiçek almadı insan yedi kat yabancı ameliyat olur da eline bi çiçek alır, çiçekleri çok sevdiğimi de biliyor, sanırım erkekler kaldıramıyor çocuk işini

Kız ben gelmiyor diye ağlıyorum ne şansı 😂 yalnız kaliyorum psikolojim bozuluyor 😂 eşime alttan alttan bak gelmedi diye fisnekliyorum 😂 bugün aradım gel dedim Kur'an'a gitcem dedi yav kız durmuyor biri bakmazsa açız yani oğlanla kiyamadi geldi beş dk sonra kahvaltı hazırladı bize direk alyayi verdim kucağına ohh mis rahat rahat kahvaltımı yaptım 😂😂
ben de aynı biri gelse kucağına alsa diye kapı yolları gözlüyorum kv bir geldi zor attım kendimi yatağa :))

Antibiyotıklı krem gibi bisi kullanılıyor mu sadece iz gecırıcı mı kullancaz bana doktor yazcam dedı ben bi iz gecırıcı var onu alcam dedım sonra bisi yazmadı yazacagı iz gecırıcı mıydı diye kafam kaldı çok dalgınım bu ara sormamısım
Bana antibiyotiği ağızdan verdi ilk 1 hafta. Hi merhem falan vermedi sadece bu iz kalmasın diye scarex kullan dedi 2. Haftadan sonra

Sağol canım içim rahatladı 🙏🏻 o kadar uğraşıyorum ki şu meme işini çözmeye 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Noldu ki kuzum mamayı mı bırakmaya çalışıyorsun ben mama bırakacağım doyar mı acaba tripleriyle sağım yapıyordum devamlı kaç cc çıkacak diye yumuşakken de emiyor acaba boş mu diye emzirme sonrası bile sağım yapıyordum israf olmasın diye bir de onu veriyordum biberonla🙈

Kızlar vajinal dikişlerim varken bu acıyı çekerken kabız oldum acıdan ıkınamıyorum dikişlerim acıyor şurup içtim yine çıkaramadım napiyim ben ☹️ doğumun 3. Günü bide ayaklarım davul gibi şişmiş normal mi acaba bu çok aşırı şiş biraz tedirgin oldum
Canım kabızlık icin bir şey diyemeyeceğim o konuda fikrim yok ama ödem normal benim doğumdan sonra ayaklarım bacaklarım davul gibi şişti hamilelikte bile o kadar şişmemişti hamilelikte giydiğim bol dedigim ayakkabım bile olmuyordu annemin 40 numara ayakkabılarını giyip öyle gidiyordum hastaneye hiç inmeyecek sandım felaketti

Ya cok üzüldüm ama yapma. Cok pişman et ama boşanma. Yavrunu tek basına büyütmek kolay değil. Sinirin geçince daha mantıklı kararlar vereceksin. Milyon kere haklı da olsan bosanmak sana cok zarar verir ruhen fiziken
Üzüntüden sütüm gelmiyor şuanda kesilmesinden korkuyorum. Böyle bir insan hiç değildi bi anda ne oldu asla anlamıyorum. Ve gerçekten boşanmk istiyorm annem olmasaydı yanımda belki dediğim gibi pişman ederdim istemezdim ama gururum çok kırıldı

Ayılık etmiş 😢 eminim yarın pişman olur ama kırdı işte bi kere o laflar ne öyle çoğumuz tüp bebek yaptık burada ne saçmalık yaptık işte çocuğumuzu çok şükür, benimki de bi gergin bu aralar çocuğun yanında bile gerginlik çıkarıyor, ne desem ters anlıyor beni sevmediğine o kadar eminim ki bana doğumda bi çiçek almadı insan yedi kat yabancı ameliyat olur da eline bi çiçek alır, çiçekleri çok sevdiğimi de biliyor, sanırım erkekler kaldıramıyor çocuk işini
Çok canımı yaktı sözleri geceden beri sütüm gelmiyor kesilmesinden korkuyorum. Annemin yanında bu lafları söylemesi ayrıca gururumu kırdı çok şaşkınım hala 9 da kızımın doktor kontrolü var gece diyor ki o cocuk bir kilo almamış olsun o zaman görürsün ne göreceksem çapsız bana doğumda çiçek aldı da ne oldu yaşatığına bak sözleri öyle keskinki sürekli zihnimde dolanıp duruyor

Çok canımı yaktı sözleri geceden beri sütüm gelmiyor kesilmesinden korkuyorum. Annemin yanında bu lafları söylemesi ayrıca gururumu kırdı çok şaşkınım hala 9 da kızımın doktor kontrolü var gece diyor ki o cocuk bir kilo almamış olsun o zaman görürsün ne göreceksem çapsız bana doğumda çiçek aldı da ne oldu yaşatığına bak sözleri öyle keskinki sürekli zihnimde dolanıp duruyor
Canım şimdi işte tam anne olma zamanı çocuğunu düşün kendini hiç hırpalama. Güçlü olup böyle zorlukları moral bozucu olayları takmamayı öğrenmek zorundayız hepsi çocuğumuz için mutlu olsun diye önce biz mutlu olmalıyız. Babası da olsa çocuğundan başka hiç kimse seni üzmesin özellikle de böyle düşüncesiz dangalakça laflar eden vicdansız bir adam seni üzüp de çocuğunun ihtiyacı olan sütün kesilmesine neden olamamalı. Hadi kendini toparla moralini düzelt göndermişsin zaten evden defolsun gitsin sen keyfine bak çocuğunla mutlu huzurlu zamanlar geçir

X