2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar sezeryan dikişi için ne kremi kullanıyorsunuz veya kullandınız

Diyorum ya bitmeyen bi döngüye çeviriyor hıçkırık 🤣🤣 ay the bu günleri mi özlicez yoksa büyüsün da rahatlayalım mı demem lazım doğurmak için çok coştum bu günler daha mı iyi 🥹

Göz pınarında mı yoksa kirpik diplerinde felan mı gözünü açamayacak gibi mi? Eskiler olsa çay poşeti koyardı hemen de geçerdi ama zararı olurmmu olmaz mı bilemiyorum en iyisi bi doktora görünmek
Kirpiklerinde yaaa sorucam doktoraa geçer diye bekledim ama geçmedi bir türlü

Doğum yapmayan var mı grupta ben bayadır giremiyorum. Cumartesi günü doğum yaptım normal epidural istiyordum ama doğal epidural yaşadım resmen. Dozu o kadar azmış ki canım yandı bayağı. en son demet Evgar’ın bir kadın bir erkekteki rolündeki doğum sahnesindeki gibi küfrediyordum. 🤭 neyse doğurmadım demem:)
Beni çok da ciddi bir problemim var tansiyonum çıktı doğumda ve iki gün sonrasında. 17-12 civarı. İnmiyor günlerdir . Bi ilaç basladık. O da cok etki etmedi 15lere iniyor. Aranızda bu durumu yaşayan var mı varsa ne kadar süre sonra geçti

Doğum yapmayan var mı grupta ben bayadır giremiyorum. Cumartesi günü doğum yaptım normal epidural istiyordum ama doğal epidural yaşadım resmen. Dozu o kadar azmış ki canım yandı bayağı. en son demet Evgar’ın bir kadın bir erkekteki rolündeki doğum sahnesindeki gibi küfrediyordum. 🤭 neyse doğurmadım demem:)
Beni çok da ciddi bir problemim var tansiyonum çıktı doğumda ve iki gün sonrasında. 17-12 civarı. İnmiyor günlerdir . Bi ilaç basladık. O da cok etki etmedi 15lere iniyor. Aranızda bu durumu yaşayan var mı varsa ne kadar süre sonra geçti
Geçmiş olsun sağlıkla büyüsün 🙏🏻

Ya çok sinir bozucu tutmasan aşağıyı boyluycak cüce 😁 bende o esnada ufak bir sinir kırizi geçiriyorumda kendine gel evva o bebek sen değilsin diyorum 🦧 ha bu arada memelerimi ne sen sor ne ben söyleyeyim hiç bukadar haşır neşir olmamıştık lak diye çıkarıyorum her dk bide kocaman bişey 👀

Link atabilirmisin canım rica etsem 😍

Yanlız değilsin kesinlikle 🥲

Benimki çok sinirleniyor bi görsen 😂 yav bebelerin suçu değil bütün vucut dile geliyor adeta içi dolu fıçı gibi 🤣

Canım diyorum ya alıp alıp kenara koyar olduk sırf ilaç yazacak diye gidesimde gelmiyor ama napayım son çare 🤷‍♀️
Anladım canım bizede çok etkisi yok malesef ama bu ikinci ilacımız birinci hiç etki etmiyordu şimdi biraz şükürlü

Ya kızlar bebişlerin ateşleri çıktı biri 37.3 diğeri 37.5 tam da bugün bunun muhabbetini yaptık kp diye diye çocukların harbi ateşi çıktı 😒 doktora yazdım hemen napıcam diye
banyo yaptırdık bekleyin dedi 37.5 üzeri olursa calpol 1 ölçek ver dedi ona rağmen 38.5 olursa hastaneye gelin dedi inşallah artmaz yatırdım şimdi uyuyorlar aşırı stres de oldum banyo sonrası 36.9 du ikisi de acaba yıkandıkları için mi yoksa gerçekten düşüyor mu bilemedim
Kuzum evin sıcak diyordun ikisininde ateşin olması bence evin sıcaklığından yoksa birinde olurdu

Kayınvalidesi ile aynı ilçede/ilde oturan anneler . Haftada kaç gün görüşüyorsunuz? Bu hep böyle haftada 3-4 gün devam mı edecek. Kuscam ya
Benimki ilk zamanlar sürekli gelmek istiyordu artık onu aştık biraz en son cumartesi günü ben gittim zaten bana gelmelerini istemiyorum ben gitmeyi tercih ediyorum en azından ben kalkıp evime dönebilirim ama onlara kalkın da gidin diyemiyorum o yüzden istersen sen de öyle yap hani sen git onlara fırsat verme

Kayınvalidesi ile aynı ilçede/ilde oturan anneler . Haftada kaç gün görüşüyorsunuz? Bu hep böyle haftada 3-4 gün devam mı edecek. Kuscam ya
Biz aynı ildeyiz kuzum, eşim imam olduğu için ramazanda sadece bir kere gidebildik 😂😂 Ama sonrasından ben de korkuyorum çünkü artık her gün görüntülü konuşuyoruz 🥹

Scarex aldım bugün 6 ay kullanıcam günde 2 kere
Antibiyotıklı krem gibi bisi kullanılıyor mu sadece iz gecırıcı mı kullancaz bana doktor yazcam dedı ben bi iz gecırıcı var onu alcam dedım sonra bisi yazmadı yazacagı iz gecırıcı mıydı diye kafam kaldı çok dalgınım bu ara sormamısım

Ay benimde benimdeeeee. Spiral taktırsam mı diye düşünüyorum . Ama ayrıntılarını hiç bilmiyorum açıkçası . İlaç kullanıp hormon dengem bozulsun istemiyorum. Eşimin korunmasını da istemiyorum . Sanırım tek çare spiral🐻
Benimde bişey taktirmam lazım 😂 geçen sabahladik kızı sallıyoruz bana dediki kız ele avuca gelince milletin gazına gelip bana çocuk dersen sana elimi sürmem 😂😂 ayy bide acır korkusu var bende dikiş falan atıldı ya gerçi ordan kocaman kafa çıktı o mu acıtacak diye de düşünmüyor değilim 😂😂

Benim kızımın kuyruk sokumu üstünde de var. Ben ilk gördüğümde gamze sandım hatta. Doktor görünce sakral gamze var dedi . ultrason istedi. Beyin cerrahına götürdük bebeğin hareketlerine falan baktı. Bana gebelikte folik asit kullandın mı diye sordu. Ultrasonda da omurilik normal çıktı. Mr için daha çok küçük dediler şimdi gerek yok dediler canım. Çocuk doktoru da gelişimini takip edecek. Mr hemen mi istediler sizden. Bu sakral gamzenin dereceleri önemliymiş canım. Kemiğe uzanmıyor kas üzerinde kalıyorsa sorun değilmiş. Ben sağlık ocağındaki hemşireye de anlatmıştım onun kendisinde de varmış hatta bebeklikten beri .
Peki bir çıkıntı sıvı akışı ben gibi birşey var mıydı

Benimki ilk zamanlar sürekli gelmek istiyordu artık onu aştık biraz en son cumartesi günü ben gittim zaten bana gelmelerini istemiyorum ben gitmeyi tercih ediyorum en azından ben kalkıp evime dönebilirim ama onlara kalkın da gidin diyemiyorum o yüzden istersen sen de öyle yap hani sen git onlara fırsat verme
Yaa ben gitmek falan da istemiyorum. Haftada 1 gün görüşelim istiyorum . Yok mu bunun bi çaresi ya.

Biz aynı ildeyiz kuzum, eşim imam olduğu için ramazanda sadece bir kere gidebildik 😂😂 Ama sonrasından ben de korkuyorum çünkü artık her gün görüntülü konuşuyoruz 🥹
Off bu ne düşkünlük arkadaş . Umarım ilk zamanlar diyedir.

Benimde bişey taktirmam lazım 😂 geçen sabahladik kızı sallıyoruz bana dediki kız ele avuca gelince milletin gazına gelip bana çocuk dersen sana elimi sürmem 😂😂 ayy bide acır korkusu var bende dikiş falan atıldı ya gerçi ordan kocaman kafa çıktı o mu acıtacak diye de düşünmüyor değilim 😂😂
Ayy bende korkuyorum ama bugün ilk defa bakabildim genital bölgeme ve çok genişlemiş geldi Aslı :KK43: zamanla düzelcek mi bu

Kızlar bir tek benim bebiş mi acaba ağlama krizleri geçiren? Özellikle altını değişirken hiç mutlu olmuyor. Kucaktan indirdiğimde uyanıyor. Memeye alıştırayım derken şimdi kucak tan inince ağlıyor. Günde yaklaşık 80 ml mama veriyorum sizce yeterli mi bunun dışında meme de veriyorum. Bugün 16 günlük minnoş.
Kız bitek sen olur musun 😂 benim bugün sırtım koptu plates topunda ziplamaktan dedim ki bir sefer kucağımda sakinlestireyim sırtımı yaslayım koltuğa bir krize girdi allahhh... Sırtımı hissetmiyorum artık 😂 alt değişirken bazen toto açık kucagima almak zorunda kalıyorum çok agliyor 🥴

Kızlar bugün 42 günlük olduk. Dünden beri kanamam var. Tam regl oldum da diyemiyorum çok aşırı yoğun değil ama günlük ped takacak kadar az da değil. Kısa ped kullanıyorum öyle söyleyeyim. Acaba regl başlangıcı mı ki bu . Hani emziren annelerin regli uzun süre gelmezdi 🙄
Kuzum 40 başı oldun derler bizde. Normal yani bı sonraki regl ne zaman olur belli olmaz emzirdigin için ☺️

X