2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Benimkide kusuyordu doktora götürdüm midesine baktı sorun yok şükür reflü dedi şurup yazdı faydasını görüyorum
Canım benim yarın kontrolüm var 40 mız çıktı şükür 🙏 Kayramada randevu aldım kusması bi nebze düzeldi ama fena gaz problemimiz var birde üstüne memede kendini ittirip kaktırma çıktı başıma bana kalsa ilaç falan kullanmam ama hep alıp alıp kenara koyar olduk sanırım kolik bir bebem var 🥹

Merhaba kizlar 27 Mart'ta doğum yaptım bebeğin kuyruk sokumunda ince uzun bir uzantısı var kuyruk gibi sapına bifida olabilir dedi doktor ultrason çekildi kesinleşmesi için emar istediler varmı bu durumu yaşayan
Benim kızımın kuyruk sokumu üstünde de var. Ben ilk gördüğümde gamze sandım hatta. Doktor görünce sakral gamze var dedi . ultrason istedi. Beyin cerrahına götürdük bebeğin hareketlerine falan baktı. Bana gebelikte folik asit kullandın mı diye sordu. Ultrasonda da omurilik normal çıktı. Mr için daha çok küçük dediler şimdi gerek yok dediler canım. Çocuk doktoru da gelişimini takip edecek. Mr hemen mi istediler sizden. Bu sakral gamzenin dereceleri önemliymiş canım. Kemiğe uzanmıyor kas üzerinde kalıyorsa sorun değilmiş. Ben sağlık ocağındaki hemşireye de anlatmıştım onun kendisinde de varmış hatta bebeklikten beri .

Valla benimki de emmiyor. En ucuzundan kalitelisine denedim ögürüyor 😁 vazgeçtim uğraşmıyorum artık. Oğlum da asla emmemisti, her bebek emmiyor maalesef
Eee seninki emzik olmayınca meme derdine düşmüyor mu 🙈

• Beğen
Reactions: The
Aslı benim oğlanı beş dk koydular sonra aldılar sonra ben aşkım aşkım diye etrafa bakıyorum aşkın gitti dedi hemşire kocam bebeğin peşinden gitmiş 😂😂 ben dedim onu gebertirim bir odaya çıkayım anam ağladı burda bebe çıkar çıkmaz bıraktı mı beni diye
Hahaha Allah seni 😂😂 insan o kadar acıdan sonra bianda rahatlayinca şoka giriyor o kafa çok güzel 😂😂

Kızlar 2 gündür beyaz şeffaf sümüğümsü uzayan akıntım var regli gibi de yumurtalıklarım ağrıyor ben erken mi tefli olacağım ya hani uzun süre regli olunmuyordu :/
Sanki şuan yumurtlama dönemi içindeyim
2 gün önce ilişki oldu ama enfeksiyon değildir yumurtlama akıntısı gibi 2 haftaya regli olucam sanırım öyle hissediyorum
Ayy cansuuu okurken kanım cekildi doğum sonrası ilişki korkulu rüyam oldu resmen 😂😂

Atak haftasını biz atlattık, geride kalan siz bacılarıma Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum 😀😀 cidden zordu ama şimdi daha zoru bizi bekliyor. Doktor bile 2. Ay zor bir dönem dedi ondan sonra daha rahat edersiniz dedi de inşallah diyelim.😍 Amaaan zor falan da çok tatlılarrr beeee iyi ki anne olmuşum diyorum keşke daha erken evleneydim de daha erken olsaymişim ayyy canımın uygunuuuu (göçmen annenin çocuk sevmesi) 😂😂

Atak haftasını biz atlattık, geride kalan siz bacılarıma Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum 😀😀 cidden zordu ama şimdi daha zoru bizi bekliyor. Doktor bile 2. Ay zor bir dönem dedi ondan sonra daha rahat edersiniz dedi de inşallah diyelim.😍 Amaaan zor falan da çok tatlılarrr beeee iyi ki anne olmuşum diyorum keşke daha erken evleneydim de daha erken olsaymişim ayyy canımın uygunuuuu (göçmen annenin çocuk sevmesi) 😂😂
Ne kadar sürdü ve kaç haftalikti bebegin canim.

2 gündür çok huysuz kızım tam 30 günlük olduk 🙏🏻🧿 uykuya çok çok zor dalıyor ve kakasını yapamıyor sürekli ıkınıyor kıpkırmıxı oluyor birde kusuyor arada balgamlı çıkıyor kusmuğu ıkınmasını gördükçe içim parçalanıyor. Yarın doktor kontrolü var bakalım ne diyecek ama doktordan memnun değilim 1 aylık kontrolü bitsin değiştireceğim. Kaka sorunu yaşayan anneler yaptı mı bebişler kakayı

En son pazartesi akşamı yapmıştı bugün yaptı. Ama öyle böyle değil gerçekten üç günlük yaptı paçasından aktı her yer kaka içinde kaldı çocuğumun başında bile kaka vardı🤣🤣🤣 umarım her gün yapar ve bu şekilde bir daha yaşamam diyorum resmen çocuğun Kabasını alıp fıskiye ile yıkamak zorunda kaldım günlerdir kaka yapmıyorsa sizi hiç iyi şeyler beklemiyor🤣🤣🤣

Ben bu ikisini aldım canım çok da tatlı oldu ya bandanasıyla yicem 💗
0-3 ay aldım şuan 55 günlükler bayram da tam 2 aylık olacaklar. Ucu ucuna oldu diyebilirim yani bayram bitince giyemezler oysaki daha 51 cm yeni oldu boyları prematüre minnoşlarım😁 gerçi daha yeni doğdular 2 haftalık oldular düzeltilmiş normal boyları da işte ben 2 aylık olarak bakıyorum 😅🥲
Neyse yıkayıp giydirdim dendim ay çok da şeker oldular bayram şekerleri tam gözümde💝
Belkide kurutmaya attım diye mi biraz çekti ki? Neyse baya esnek kumaşı fitilli
Ya cansuuu bayıldım. Bana özelden link atar mısın😍😍😍 alabilirim bende 🙈 bizde Şuan 52 cm falanız kaç aylık alsam ki o zaman

Hiçbişy almadım cnm grek yok cunku evde zaten kıyafetleri var.diğer bayram alırım 😋 Bu bayram bız ananeye gıdemıcez evdeyız oyuzden burda kımsemız yok, gıdecek ve gelecek yok, sadece dayımın oğulları gelebılır memleketten.
Canım zaten Şuan aşırı küçük oldukları için tam hayalimizdeki gibi giydireyoruz. Bir dahaki bayrama bence ele gelirler 🐼

canım ben doğduğu gün verdim :) emziksiz bebek olmaz bana göre :) hoş sinirlenimce fırlatıp atıyor ama 🤣onsuz olmaz sbaaha karşı uyanırsa vs hemen kurtarıcı

Vallahi benim kızım yolunu buldu tutup çekip atıyor🤣🤣 diliyle falan fırlatmak yok öyle
Canım benim yarın kontrolüm var 40 mız çıktı şükür 🙏 Kayramada randevu aldım kusması bi nebze düzeldi ama fena gaz problemimiz var birde üstüne memede kendini ittirip kaktırma çıktı başıma bana kalsa ilaç falan kullanmam ama hep alıp alıp kenara koyar olduk sanırım kolik bir bebem var 🥹
Benimki de aynı resmen dayak yiyorum emzirirken hayır yani zorla da emzirirmiyorum kendi istiyor tekme atıyor yumruk atıyor mememi oradan oraya döndürüyor🤣🤣 emme işi bitince göğüs ucum yamulmuş bir şekilde kalıyor 🤣🤣

Ayy cansuuu okurken kanım cekildi doğum sonrası ilişki korkulu rüyam oldu resmen 😂😂
Ay benimde benimdeeeee. Spiral taktırsam mı diye düşünüyorum . Ama ayrıntılarını hiç bilmiyorum açıkçası . İlaç kullanıp hormon dengem bozulsun istemiyorum. Eşimin korunmasını da istemiyorum . Sanırım tek çare spiral🐻

Kızlar bir tek benim bebiş mi acaba ağlama krizleri geçiren? Özellikle altını değişirken hiç mutlu olmuyor. Kucaktan indirdiğimde uyanıyor. Memeye alıştırayım derken şimdi kucak tan inince ağlıyor. Günde yaklaşık 80 ml mama veriyorum sizce yeterli mi bunun dışında meme de veriyorum. Bugün 16 günlük minnoş.

Kızlar bugün 42 günlük olduk. Dünden beri kanamam var. Tam regl oldum da diyemiyorum çok aşırı yoğun değil ama günlük ped takacak kadar az da değil. Kısa ped kullanıyorum öyle söyleyeyim. Acaba regl başlangıcı mı ki bu . Hani emziren annelerin regli uzun süre gelmezdi 🙄

Atak haftası neymiş ki acaba? Madem geçti geçmiş olsun tabii ki😊🙏🏻

Kızlar bugün 42 günlük olduk. Dünden beri kanamam var. Tam regl oldum da diyemiyorum çok aşırı yoğun değil ama günlük ped takacak kadar az da değil. Kısa ped kullanıyorum öyle söyleyeyim. Acaba regl başlangıcı mı ki bu . Hani emziren annelerin regli uzun süre gelmezdi 🙄
Öyle bir şey yok gelebilir dediler bana değişiyor kişiden kişiye

X