2024 ikiz gebelik

Benim de suyum sızmaya başladı bugün acil yatış yaptım. Kasılmaları kontrol altına aldık. Bebekleri tutmaya çalışıcaz gittiği yere kadar🙏🏻🙏🏻 hepimize kolaylıklar diliyorum. Sağlıkla, kendi doğru zamanlarında gelsin bebeklerimiz🤍🤍

Benim de suyum sızmaya başladı bugün acil yatış yaptım. Kasılmaları kontrol altına aldık. Bebekleri tutmaya çalışıcaz gittiği yere kadar🙏🏻🙏🏻 hepimize kolaylıklar diliyorum. Sağlıkla, kendi doğru zamanlarında gelsin bebeklerimiz🤍🤍
Amin inşallah canm sana da geçmiş olsun . Korkma inşallah bir sorun olmaz yanımda ki hastada aynı sebepten bir aydır yaatıyor bebeklerin suyu kalmamış su sızıyor ve 29 haftalık şuan bir aydır yatıyormuş daha bir ay daha yatacakmış. Sizinde bir ay kontrol altına alınsa bir sıkıntı olmaz inşallah üç hafta falan vardı aramızda bizim yanlış hatırlamıyorsam bende 28 haftalık oldum bugün

Çok geçmiş olsun canm benden tavsiye ihmal etme kahve keke olunca korkulacak bir şey yok diyorlar kulak arkası yapıyorlar üstünde dur canm .
Geçti sayılır benim rengi açıldı sarıya döndü gibi. Gittim bugün doktora herşey normal gidiyor. Bi problem görmedi

Ben şuan hiç iyi değilim iki kere öyle fazla bir kahve lekeleme mi desek kanama mı desek ama fazlaydı ve her ikisinde de birer hafta sürdü kaç gün arayla tekrar oluyordu üç gündür sancım oluyordu bütün gün devam etti dün yoktu ama karnımda çok sertleşme vardı. Bugün birden adet kanaması gibi kanamam oldu onla birlikte sancım çıktı yatışım yapıldı şuan nts deyim 37 den 25 inmişti rahim ağzı uzunluğu
Çok geçmiş olsun canım. Herşey yoluna girer çıkarsın inşallah. Allahım bebeklerini sana bağışlasın🙏

Geçmiş olsun minikler biraz daha beklerler zamanında gelirler inşallah.

Kızlar siz şeker yüklemesini yaptınız mı ? Yatış yaptığım hastane istedi ama çok kararsız kaldım zararı çok yani

Kızlar siz şeker yüklemesini yaptınız mı ? Yatış yaptığım hastane istedi ama çok kararsız kaldım zararı çok yani
Yaptırmadığınızda da zararı çok hem de geri dönelemeyecek sekilde.
İkiz gebelikte gizli seker ihtimali daha yüksek oluyor demişti doktorum. İstediği için yaptırmıştım ben.

Benim daha 23 hafta şeker yüklemesi hakkında konuşmadık ama yapar benim doktor bende yaptırırım yani.

Yaptırmadığınızda da zararı çok hem de geri dönelemeyecek sekilde.
İkiz gebelikte gizli seker ihtimali daha yüksek oluyor demişti doktorum. İstediği için yaptırmıştım ben.
Bilmiyorum bende red ettim imza attım ama çoğu arkadaşım şeker yüklemesi yaptıktan sonra şekeri yükselmiş çok kararsız kaldım ebe arkadaşımız vardı sordum yapma dedi . İşte yapmanın da riskleri var benim glikoz biraz yüksek ondan cesaret edemedim. Kendi doktorum istemedi yatırılmış olduğum hastaneden istendi doktorum hiç bahsetmedi

Bilmiyorum bende red ettim imza attım ama çoğu arkadaşım şeker yüklemesi yaptıktan sonra şekeri yükselmiş çok kararsız kaldım ebe arkadaşımız vardı sordum yapma dedi . İşte yapmanın da riskleri var benim glikoz biraz yüksek ondan cesaret edemedim. Kendi doktorum istemedi yatırılmış olduğum hastaneden istendi doktorum hiç bahsetmedi
Sadece glikozun birazcık yüksek haberin olsun demişti

Zaten yüksekse riskiniz de vardır aslında en azından bilip ona göre hareket edersiniz ayrıca bu konuyla ilgili bi kaç doktor paylaşımına denk gelmiştim 50gr yükleme 2 dilim baklavaya denk geliyor, hamilelere genelde 75 yapıyorlar olsun 3dilim- alınan seker he egerki hiç tatlı yemiyorsanız endişenizde haklısınız.
Şekeri yükselem kişilerin belki de gebelik sekeri vardı kendinizi kıyaslamayın aslında

Zaten yüksekse riskiniz de vardır aslında en azından bilip ona göre hareket edersiniz ayrıca bu konuyla ilgili bi kaç doktor paylaşımına denk gelmiştim 50gr yükleme 2 dilim baklavaya denk geliyor, hamilelere genelde 75 yapıyorlar olsun 3dilim- alınan seker he egerki hiç tatlı yemiyorsanız endişenizde haklısınız.
Şekeri yükselem kişilerin belki de gebelik sekeri vardı kendinizi kıyaslamayın aslında
Parmakta şekerime baktı çok yüksek değildi ama aç karınla baktı açıklığıma göre biraz yüksek ama çok değil aynı şekilde glikozumda biraz yüksek onada bakılmıştı.

Benimde zarlarda açılma var ondan kanama oluyor suyun gelmesinden de şüpheleniyorlar alttan muayene ettiler öksürmemle kaba su geldi bir test istediler benden amniosure mi ne onu alıp test istediler bakalım eşim bi alıp getirsin inşallah olmaz sızma falan yoktu

X