Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Yaklaşık 1 ay önce çok tuhaf Bi ağrı yaşadım oturup kalkarken sanki alttan dikişim, yaram varmış gibi ağrı yaşıyordum sanki otururken organlarımı biri sıkıyordu patlayacak gibiydi resmen, bide çok sık idrara çıkıyordum ama ağrı yanma enfeksiyon belirtisi yoktu doktoruma anlattım ağrı artınca tahlil yaptım birşey çıkmadı muayene oldum birşey çıkmadı rahat ettim biraz doktorum dedi yine idrar yollarında birşey vardır antibiyotik yazdı biraz rahat ettim az çok yine devam etti geçti sonra çok ciddi böbrek ağrısı yaşadım oda öyle böyle geçti işte şimdi de son 10 gündür yumurtalıklarım ağrıyor sanki biri elleri ile sıkıyor patlayacak gibi çık ağrıyor idrar yaparken de ağrı hissediyordum yukarıdan muhtemelen idrar yollarım yine ama yumurtalık ile orası ayrı yerler yani anlayamadım kendimi Bi türlü yumurtalık ağrısı yaşadınız mı hiç

Şehir içinde ne kadar kullanışlı olur bilemedim ben de bakarken ama bolca gezen bi çiftseniz bence güzel olur ya, bizimkiler büyüyene kadar başka markalar da girer o yüzden daha uygunlaşır belki.

(En son 1.5 lt kola 1.5 TL iken "ben büyüyünce bu kola ucuzlar" demiştim, şu an 50 TL falan herhalde. Bana çok güvenme dkfkf)
Bizim için cok kullanıslı olurdu bolca kullanırdık bunu. Şehir içinde kullanmaktan ziyade sahil orman piknik kamp veya alışveriş vs onlara uygun gibi sanki. Parça parça taşımaktansa tek bir seferde taşımak rahat olur cocukla birlikte. Neyse 1-2 yılı var diyelim 🙂 o zamana kadar muadillerinin cıkması umuduyla 😍

Yaklaşık 1 ay önce çok tuhaf Bi ağrı yaşadım oturup kalkarken sanki alttan dikişim, yaram varmış gibi ağrı yaşıyordum sanki otururken organlarımı biri sıkıyordu patlayacak gibiydi resmen, bide çok sık idrara çıkıyordum ama ağrı yanma enfeksiyon belirtisi yoktu doktoruma anlattım ağrı artınca tahlil yaptım birşey çıkmadı muayene oldum birşey çıkmadı rahat ettim biraz doktorum dedi yine idrar yollarında birşey vardır antibiyotik yazdı biraz rahat ettim az çok yine devam etti geçti sonra çok ciddi böbrek ağrısı yaşadım oda öyle böyle geçti işte şimdi de son 10 gündür yumurtalıklarım ağrıyor sanki biri elleri ile sıkıyor patlayacak gibi çık ağrıyor idrar yaparken de ağrı hissediyordum yukarıdan muhtemelen idrar yollarım yine ama yumurtalık ile orası ayrı yerler yani anlayamadım kendimi Bi türlü yumurtalık ağrısı yaşadınız mı hiç
Kist falan var mıydı canım senin çikolata kisti falan yumurtalık tarafında şuan başka ne ağrı yapar bilemedim bide böbrek ağrım oldu demişsin ultrasonla böbreğine falan baktı mı hiç taş falan olmasın ocak ayında taş sıkıntısı çektim hem kasıklarım ağrırdı hem böbreklerim ordan biliyorum sağ böbreğimde hala taş var ara ara yokluyor korkumdan sürekli su içiyorum ağrısı çok kötü oluyor çünkü sen yinede bol bol su iç canım

Maalesef senin açındanda kötü seninde psikolojini etkiler bu durum birde hastalık hastası olmaya kadar gidebilir kayınvalidem psikolojik ilaçlar kullanıyor kullanmasa sırtım kaşınıyor diye doktora giden bir insandır kayınbabam bıkmıştı artık bu durumdan samsundaki doktorları beğenmeyip ankaraya kadar gitmişliği vardır ilaçlar biraz onu durduruyor yoksa taktı mı oda takıyordu aslında tamamen psikolojik şuan günlük içtiği ilaç sayısı 11 her gittiği doktordan ilaç aldığı için bu duruma geldi ilaçları bıraktığı an acillik oluyor değişik bir şey eşin bu seviyede değil ama ileri seviyesi bu maalesef o yüzden sen onu psikolog için ikna et bence ne kadar erken o kadar iyi
Offff anlıyorum canım benim kayınvalidem de aynı durumda. Çok sever ilaç kullanmayı neresine ne olsa yaşlandık biz artık olacak bunlar normal der ama 60 yaşında yani, yaşlı da sayılmaz. Psikolojik olarak iyi hissediyorlar. Eşim içim de endişe duyuyorum vallahi inşallah en kısa zamanda hayırlısıyla, sağlıkla neticelenir de bu durumu rahat bir nefes alırız ikimiz de.

Kist falan var mıydı canım senin çikolata kisti falan yumurtalık tarafında şuan başka ne ağrı yapar bilemedim bide böbrek ağrım oldu demişsin ultrasonla böbreğine falan baktı mı hiç taş falan olmasın ocak ayında taş sıkıntısı çektim hem kasıklarım ağrırdı hem böbreklerim ordan biliyorum sağ böbreğimde hala taş var ara ara yokluyor korkumdan sürekli su içiyorum ağrısı çok kötü oluyor çünkü sen yinede bol bol su iç canım
Bende sol Yumurtada çikolata kisti var belki de o yapıyordur ama ağrıyı iki tarafta bazen hissediyorum ultrason baktırmadım bu ay oldu çünkü tahlil verdim iki kere doğum doktorum muayene etti birşey çıkmadı ama şuan böbrek değil aşağıdan yani yumurtalık yeri hissediyorum enfeksiyon birşey olmasında

Ben de çarşamba gittim 17.haftamdaydım.Bizde de çok zor duyuldu hemşiren 10 dakikadan fazla uğraştı bence aletleri çok da yeterli değil.2 defa çok az bir şekilde duyabildik bence korkma canım o doppler biraz eskidir diye böyle oluyor ve çok uğraşmak gerekiyor bence
İçim rahat etmedi doktoruma gittim gün içerisinde çok şükür bir sıkıntı yok kalp atışını dinletti 🙏🏻 doktorumda aynı şeyi söyledi keşke dinletmeye çalışıp tedirgin etmeseydi seni dedi. Çok sağolun buarada 💗

Bende kasık ağrısı oluyor gittim tek kullanımlık bir ilaç birde antibiyotik verdi ara ara kasıklarım ağrıyor inşAllah geçer o kadar sık idrara uyanıyorum ki gece az az geliyor :KK43:
Banada verdi şase antibiyotik tek kullanımlık içtim tekrar gel idrar alır bakarız dedi gitmedim valla😂 bir ağrım yok gebelik dışındakiler harici

meyveliruj3 meyveliruj3 Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 outoffit outoffit evet kızlar pes ediyorum. 2 prilama geri dönüyorum. Gene kustum ve eskisi gibi aşırı acıydı, boğazım çok yandı.
Biz 9 ay çekecek miyiz valla ben çok merak ediyorum ya, hayır çekeceksek bilelim yani 😂 canım Prilam’ın hiçbir zararı yok, 4 taneye kadar içebilirsin dedi benim doktorum. Ben de tam geçti derken öğlen hastanede kustum, önceki gün tuvalete bile yetişemedim çocuk gibi ya her yere çıkardım iğrençti. Ben bırakmayı düşünmüyorum hatta gece 1 içiyordum 2 içeceğim artık. Prilam candır 🤦🏼‍♀️😂

Bende sol Yumurtada çikolata kisti var belki de o yapıyordur ama ağrıyı iki tarafta bazen hissediyorum ultrason baktırmadım bu ay oldu çünkü tahlil verdim iki kere doğum doktorum muayene etti birşey çıkmadı ama şuan böbrek değil aşağıdan yani yumurtalık yeri hissediyorum enfeksiyon birşey olmasında
Muhtemelen odur canım hormonlardan dolayı oda büyümüş olabilir sen kadın doğumcuna söylersin bakar boyutu ne durumda diye gerçi sadece takip ederler yapacakları bir şey yok çünkü bende de var sağ tarafımda 1 cm lik daha ağrısı olmadı umarım olmaz seninde umarım geçer ve bir daha tekrarlanmaz

Bende kasık ağrısı oluyor gittim tek kullanımlık bir ilaç birde antibiyotik verdi ara ara kasıklarım ağrıyor inşAllah geçer o kadar sık idrara uyanıyorum ki gece az az geliyor :KK43:
Ben de iki hafta önce tek kullanımlık şase kullandım enfeksiyon için, bu hafta tekrar tahlil verdim azalmış ama var yine de. Bir tane daha kullanacağım bakalım. Islak bikiniyle durmuyorum, havuza girmiyorum her gün duş alıyorum nasıl oluyor anlamadım ya. Belirti de olmadı bende

Ç
Muhtemelen odur canım hormonlardan dolayı oda büyümüş olabilir sen kadın doğumcuna söylersin bakar boyutu ne durumda diye gerçi sadece takip ederler yapacakları bir şey yok çünkü bende de var sağ tarafımda 1 cm lik daha ağrısı olmadı umarım olmaz seninde umarım geçer ve bir daha tekrarlanmaz
Kist ise sorun yok ağrı değil acaba nedir bebeğe zarar gelir mi stresi yoruyor insanı bide çikolata kisti ameliyat ile gider demişti doktorum benim ki 3 cm idi yanlış hatırlamıyorsam umarım kurtulurum tamamen büyüme ihtimali gelmedi aklıma yine sorarım ona

Ç
Kist ise sorun yok ağrı değil acaba nedir bebeğe zarar gelir mi stresi yoruyor insanı bide çikolata kisti ameliyat ile gider demişti doktorum benim ki 3 cm idi yanlış hatırlamıyorsam umarım kurtulurum tamamen büyüme ihtimali gelmedi aklıma yine sorarım ona

kasıklarımda mı yumurtalıklarımda mi tam anlayamıyorum benim de ağrı var bir haftadır. özellikle sağ tarafta. Benim plesanta da aşağıda belki o yapıyordur. belki enfeksiyon vardır hafif bilemedim doktora gidicem geçmezse bir kaç güne

Kızlar ben geçtiğimiz Ekim ayında tek doz Tetanoz olmuştum başımıza gelen bir kazadan dolayı, internete baktığımda 10 yıl korur yazıyor. Gebelikte iki doz vurulmasının sebebi nedir acaba bilen var mı? Doktorum tek doz vurul bence dedi ama sağlık ocağındakilere de ulaşamadım izine çıkmış hemşire ve bana uzaktalar biraz. Bunun belli süresi var mıdır acaba?

Kızlar ben geçtiğimiz Ekim ayında tek doz Tetanoz olmuştum başımıza gelen bir kazadan dolayı, internete baktığımda 10 yıl korur yazıyor. Gebelikte iki doz vurulmasının sebebi nedir acaba bilen var mı? Doktorum tek doz vurul bence dedi ama sağlık ocağındakilere de ulaşamadım izine çıkmış hemşire ve bana uzaktalar biraz. Bunun belli süresi var mıdır acaba?
Doktor bana 2 doz 5 yıl, 3 doz 10 yıl korur dedi.

Kızlar şundanınız var mı yav, bende yok 🥹

Eklentiler

• IMG_4262.png
    IMG_4262.png
    338,9 KB · Görüntüleme: 24
kasıklarımda mı yumurtalıklarımda mi tam anlayamıyorum benim de ağrı var bir haftadır. özellikle sağ tarafta. Benim plesanta da aşağıda belki o yapıyordur. belki enfeksiyon vardır hafif bilemedim doktora gidicem geçmezse bir kaç güne
İnsan ister istemez stres yapıyor ağrıya dayanılır ama niçin olduğunu anlamak lazım kasık tam nerede onu da bilmiyorum doktoruma gittiğimde sorcam ama plesanta ağrı yapmaz düşükte yapmaz demişti doktorum kanama yapar demişti yani birşey yapacak olsa ben aynı ay iki kere tahlil verdim çıkmadı birşey enfeksiyona dair çözemedim açıkcası

X