Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Bir kere somon yiyim dedim onuda balıkçıda pişittirdim normalde benim midem hiç bulanmadı ama balık öyle kötü geldi ki hayatımda yediğim en kötü balıktı sonra da bir daha da hiç almadım
Ben de ilk öğrendim donuk somon alıp buzluğa attım. Her buz alışımda o bana ben ona bakıyorum :KK70: ilk başlarda yedim baya ama sonra ı ıh

Valla çok güzel acikladiniz dediğiniz gibi xogum sonrası ölen anneler falan varmış. Kafam karışık ama herkesin yaptır dedigi seyi benn yaptırmayıp riske atamam. Mecbur kafam da karışsa yaptiricam Allah korusun bi sorun olup hastaneye girsem aşı yok desem çok bikiyorduysan ne işin var burda derlerm ama gerçekten mantıklı yazmışsınız ben ikna oldum😂
Yani genel anlamda öyle eskiyle kıyaslayınca yaşam süresi uzadı bebek ölümleri azaldı🥲ama bana güvenince de bir sorumluluk bindi üstüme artık geceleri aklıma gelcek bu😄😄bir şey olmaz Allah ın izniyle zıttı bir durum daha tehlikeli. Tetanoz öyle aman aman bir ağrı ateşte yapmıyor ben oldum geçen sene daha üstüne yatmış gibi bir kol ağrısıydı sadece

Bende doktordan geldim. Cok şükür hersey yolunda. Grubun ilk detaylı ultrasonu benden gelecek sanırım 3 hafta sonraya gün aldik bebek Nasipse 18. Haftalık olmuş olacak. Diğer bebegimden kaynaklı doktorum detaylı ultrasonu erken yaptirmami istedi. İnşallah o da temiz gelir de ben de derin bi nefes alırım artık. Detaylı usg fiyatı 4000₺ dediler ve ben şok 😂 Eşimde beni para vermek üzmüyor yormuyor beni sen yoruyorsun şu stresini bi bırak diyor
O zaman salın ya yapılması gereken bir şey eşinizde stres yapmıyorsa siz hiç hiç yapmayın❤️hadi bakalım her yerini güzelce görürsünüz inşallah detaylı ultrasonda

Ben 2 gün sonra 15 haftalik olucam inşallah. Sat 3 mart. Cinsiyetimiz de erkek 💙. Bana da tarih olarak erken geldi ama anomalili bir gebelik sonlandırma işlemim var. Onun için doktorum içim rahat olsun diye erken yaptirmami istedi. Umarım bi sorun cikmaz. Ortalama 17.18 arasına denk gelecek verdiği tarih. Olmadi bende önce özelde yaptırayım diyorum sonra da 22. Hafta gibi bir de üniversite hastanesinde ya da şehir hastanesinde yaptırırım. Siz şanslısınız o zaman eşiniz konusunda benimki de sakın gibi ama bu konuda hiçte değil sanırım bıktı benden 😂
2 kez yaptırmak mantıklı biraz daha büyümüş olur hem bebiş. Bende randevuyu şimdiden aldım devlette bulamam diye 15 ağustosa detaylı için. O zamana baya bir büyümüş olcak şu an hesaplayamadım kaç haftalık olur😄

Ee al bence ya bu e bebeke söyleyelimde ekimde yine kampanya yapsın bebek arabasını beşiği ordan alırız şimdiden alamıyoruz öyle şeyleri 😩
Bugün uğradık ama doktor öncesi gitmiştik yoksa alacaktım ya. Mobilden alırım belki reflü yatağı + korbell gibi bi şey.

Eşim ebebekte emzirme yastığı gördü bu ne diyor, dedim böyle böyle. Aklına yatmadı beyefendinin 🤔

ben yaptırmıyorum tetanoz kızlar oyle bir aşı istenmedi benden. İlki de sezaryandi o zamanda istememişlerdi. Bana sadece grip aşısı, boğmaca aşısını soyledi ama ben hamilelikte aşı olmadım riskli bulmustum kendimce, birsey bildiğimden değil içsel olarak huzursuz hissetmiştim. Çocuguma tüm zorunlu aşıları yaptırdım tabiki o ayrı

ben yaptırmıyorum tetanoz kızlar oyle bir aşı istenmedi benden. İlki de sezaryandi o zamanda istememişlerdi. Bana sadece grip aşısı, boğmaca aşısını soyledi ama ben hamilelikte aşı olmadım riskli bulmustum kendimce, birsey bildiğimden değil içsel olarak huzursuz hissetmiştim. Çocuguma tüm zorunlu aşıları yaptırdım tabiki o ayrı
Türkiye de bunu devlet zorunlu olarak söylüyor tabi istersen yaptırmazsın orası ayrı ama öyle şeyler söylüyorlarki sanki 100 yıl öncesi sağlık sektörü, paslı aletle bize müdahale edecekler gibi halbuki şimdiki zamanda bir kullandıklarını bir daha kullanmıyorlar her aletin parası normalde sigortadan karşılanıyor ben ameliyat olduğum zaman tek tek aletlerin isimlerini yazıp sigortadan para alıyorlar e nabızda işlemler gözüküyor mantıklı tek açıklaması eskiden bebek ölümleri anne ölümleri olmuş bu sebepten diye he ben evde doğum istersem orası ayrı ama ameliyathaneler steril tutulmak zorunda tetanoz olmamız için hemşire yada doktorun bunu bilinçli şekilde yapmasıdır hala aklıma yatmıyor yani

Eminim sağlıklıdır zaten bir kere oldu diye hep olacak değil ya detaylı ultrason da sıkıntı görsede sakın çok canını sıkma çünkü kapalı kutu kimse bilemez benim arkadaşıma kaç perinatoloji doktoru çocukta anomoli var yaşamla bağdaşmıyor aldıralım demişler heyet raporu çıkmış düşün 5 tane doktor gezmiş hepside aynı şey ya karnında ölür ya doğunca diye oda Allah verdi ancak alır ben kaderimi yaşıycam diye aldırmamış Çocuk doğduki normal bir çocuk şuan 4 yaşında sağlıklı eğer doktorları dinleseydi şuan bir çocuğu yoktu bazen belki de Allah sınıyor bilemeyiz ama %100 sonuçlar değil hiçbiri kafan her zaman rahat olsun senin bebeğin sağlıklı 🤗❣️
Tabiki streten ne kadar uzak o kadar iyi. güzel dilekleriniz icin çok teşekkür ederim inşallah çok sağlıklı bebeklerimiz olur hepimizin❤ Bazı gebeliklerde bu şekilde çok güzel pozitif hikayeler var😊 keşke bende onlardan olsaydım diyorum ama malesef benimki öyle olmadı. başta bende imtihan dogurayim diye düşündüm ama sonra tam 13 tane doktor gezdim 6 tanesi de perinatoloji doktoruydu ve antalyanin en iyileri denilen doktorlar. böyle saglikli doğdu olaylarını duyunca üzülürüm diye çok korkuyordum ama sonlandırma kararı alındı üniversite hastanesinde sonlandı. Agir ultrason bulguları vardi. Kurtajdan çıkıp uyanınca ilk sorduğum bebek gerçekten hasta miydi demek oldu. Bizim sıradan şeyler değildi burda açık anlatamıyorum fiziksel büyük sorunlar vardı. doktor sandigimizdan daha hasta çıktı bebek diyince bebegim için doğru karar verdiğime bir kez daha emin oldum. Hatta hasta bakıcı abla yatağı temizlemek icin geldiğinde ben bebeği gördüm ablam bebek çok kötüydü sakın neden aldirdim diye üzülme dedi Otopsi sonucunda ise akciger yerlerinin bile olmadığını öğrendim. Akciğerleri oluşumu da 9. Haftada tamamlanıyormuş sonraki haftalarda gelişiyormuş benim bebegimin yeri bile oluşmamış sayamayacahim daha birçok problem Soyle ki fiziksel çok sağlıklı bile olsa zaten nefes alamayıp en iyi ihtimal cihazlarla yaşayacaktı. O yüzden basit şeylerde tabiki pozitif olmak lazım ama bence bi kısımda emin olduktan sonra tıpa ve bilime de güvenmek lazım. Çevreme bebeğimi aldirdik bile diyemedim olumlu örnekleri söylemleri duyup çok üzülürüm diye. Eşimin ailesi bile kalbi durdu diye biliyor benim bi kac samimi arkadaşım ve ailem harici bilmiyor. Normal olarak şu an stresimi de herkes fazla naz yaptığım için sanıyor. Gerçekten bu süreçte beni tek ve en iyi anlayan doktorum oldu. Ama gerçekten mesajımı okuyup kimse stres yapmasın yasim genç ve akraba evliliği olamamsina rağmen doktorlar bile çok şaşırdı araştırma hastanesinde tüm öğrenciler ve doktorlar bakmak istedi farklı bi bebekti çünkü. Bem zor bi süreçten geçtiğim icin çok etkilendim hala atlatmis değilim başa gelme ihtimali sizler için down sendromundan bile çok çok düşük kimseyi kötü etkilemek istemem inşallah hepimiz sağlıkla aldığımız günlerde de buraya yazacağız 😍 (cok uzun oldu ama geçmişim hakkında herkes icin de bi bilgi olsun istedim😊)

Yani genel anlamda öyle eskiyle kıyaslayınca yaşam süresi uzadı bebek ölümleri azaldı🥲ama bana güvenince de bir sorumluluk bindi üstüme artık geceleri aklıma gelcek bu😄😄bir şey olmaz Allah ın izniyle zıttı bir durum daha tehlikeli. Tetanoz öyle aman aman bir ağrı ateşte yapmıyor ben oldum geçen sene daha üstüne yatmış gibi bir kol ağrısıydı sadece
Yok kız ikna oldum diye yazdığın mantıklı geldi manasında dedim sorumluluk tamamen doktora ait. Doktorum ne derse onu uyguluyorum önceki süreci de bildiği için. Bana mutlaka yaptır dedi mecbur yaptircam. Adam nefes alma dese nefes almamayı bi denerim 🤣🤣(nefes konusu şaka şaka 🤭bilime ve bilgisine güveniyorum o yüzden )

X