Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
LeyLA84db evet en azından 7 ay gittiğinde 4 ay Amerika da yasıyorsun. Bebek doğuyor başında doğum koçu oluyor istersen. Oranın vatandası olunca en azından ünivde gidiyor mesela orada okuyabiliyor. Burada özel okullar senelik zaten 200 bin olmuş üstelik eğitim kalitesi belli mezun olunca alacağı maaş belli, imkanı ve vizesi olan için iyi bir fırsat. Ben Amerika vizesı için başvurdum ama randevu bana 2025 ten önce vermediği için anlamsız oldu. Yoksa imkanı zorlamak orada yapmak iyiydi ama burada mesela asla o parayı vermem çünkü farklı bir doğum şekli uygulanmıyor ama maddi durumu çok çok iyiyse ve sosyal çevre için yapacaksa tercih edebilir tabi bişey diyemem

norde evet bir de toksoplazma aslında çok ağır bir virüsmüş, ben ne zaman nasıl geçirdim bilmiyorum mesela. Çok fazla barınağa gittim sokak hayvanı sahiplenirdim oradan da ya da çiğ yediğim etten bile geçmiş olabilir daha önce… Bu gebelikte geçirme ihtimalim yokmus daha önce geçirdiğim için ama yine de kendi sağlığımızı düşünmemiz lazım aslında. Günlük hayattada sadece gebelikte değil.

Ay ben izleyemem çok üzülürüm. Köpeklerini biliyorum yazık yaaa. Allah korusun inşallah. Benim iki kedim var, düşüncesi bile çok çok kötü.

Evcil hayvan konusu gerçekten çok zor benim ilk kızımda evde köpeğimiz vardı. İlk günden yüzünü yaladı vs hiç bir şeye engel olmadık o kadar çok benimsedi ki. Ama tamamen şans işi şu an iki köpeğimiz bir kedimiz var oldu sahiplendiğimiz umarım bu sefer de her şey yolunda gider. İlk köpeğimiz çok yaşlandı zaten kızımdan da alışık sanmıyorum sorun olsun ama kediyi bilemedim. kızım doğmadan önce köpeğimiz saldırır mı diye çok düşünürdüm biraz agresif bir köpek. Aradan altı ay geçti kızım uyurken kafasına oyuncak mı atmadı. Göz ağız öğrenirken bıyıklarını mı çekmedi. Korkularım tamamen tersine döndü o an

Kızlar bu arada size bir sorum olacak. Doktorunuz cinsel ilişki için bişey dedi mi? İlk üç ay düşük riski var diye tavsiye etmiyorlar diye biliyorum…

Kızlar bu arada size bir sorum olacak. Doktorunuz cinsel ilişki için bişey dedi mi? İlk üç ay düşük riski var diye tavsiye etmiyorlar diye biliyorum…
Bana gittiğim iki doktor da devam edebilirsin dese de biz etmedik maalesef, ikimizin de içine sinmedi. Cuma bi kontrolden temiz çıkalım da artık yazık günah

Kanama yaşayana kadar bizim için bir risk yoktu canım. ( 11+5de oldu) Sadece o zaman yasak dedi 1 ay kadar sonrasına bakarız.. ama biz zaten kızımda da pek rahat olamamıştık bu konuda yasak olmasa da yanasamiyoruz

Yaaa yazık, aslında biz de baya bulantı ve kanama konuştuk, dertlerimizi paylaştık bence her grupta üç aşağı beş yukarı aynı şeyler konuşuluyordur ama bazı bünyeler daha hassas sanırım.

Tabi canım biz birinci aydan başladık arabadır, odadır, ateş ölçerdir çok tatlıyız biz orası ayrı tabiki ❤ inşallah sonuna kadar da böyle gider daha ek gıda, diş çıkarma konuşacağımız günler de gelecek

Oyy maşallah

Benimki tüp bebek olduğu için sanırım hiç o işlere giremeyeceğim. Vajinal muayene sonrası bile kanamam oluyor. Ama doğal yollla gebeliği olsaydı ve düşük tehlikem olmasaydı. 3. Aydan sonra bir sakınca görmezdim sanırım. Çoğu doktor da düşük riski olmadığı sürece kısıtlamıyor diye biliyorum canım

Valla yokum galiba liste nerde ben göremedim
Şurada canım buradaki bilgileri yazıp outoffit i etiketlersen listeye ekler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…