Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Aaa kelle paça neden yasak. Sakatat diye mi? Bak ben işkembe veya kelle paça yerdim kesin 😅 midem iyi olsaydı. Bilmiyordum onların da yasak olduğunu. Ben aşırı etçil bi insanım, belli olduğu üzre 😅
Bende oyleyim gerçekten. Etin her türlüsünü yerim işkembe de yerim utanmasam kahvaltıda bile et yerim🤭 midem kötü olmasına rağmen canım kelle paça istedi ama doktor öyle diyince yemekten vazgeçtim. Doktorum Hiçbir sakatatı yeme dedi. Ve çoğu şeyde keskin kurallı değildir lekelenme yaşadığımda bile müdahale etmeyelim dedi. Onu ilk defa sakatat konusunda çok ciddi kararlı gördüm.😂

Yani kafanızı karıştırmak istemem ben doktoruma çok fazla canımın kelle paça istediğini soyledim asla olmaz dedi hocam bir kaşık alsam dedim yine hayir dedi. Hele bir de ciğer yemek isteyenler oluyor bunu duymak bile istemiyorum ciğerin olduğu sofraya oturma dedi. Yani benim tavsiyem illa canim çektiyse 1 tanecik tadına bakmak olur. Büyüklerimiz de hep ciğer hamileyken ellenmez ve yenmez derler
Bende siz de çok kasmayın ablam 3 çocuk doğurdu kelle paçayı haftasa bir mutlaka içerdi hele ciğer 😁 yani sakınan göze çöp batar aynı sofraya bile oturma demesinin bence kişisel problemi var ciğerle yoksa doktorlar her şeyden az az yenilmesi gerek diyor her zaman çok kasmayın sizde bu kadar 😁

Bende oyleyim gerçekten. Etin her türlüsünü yerim işkembe de yerim utanmasam kahvaltıda bile et yerim🤭 midem kötü olmasına rağmen canım kelle paça istedi ama doktor öyle diyince yemekten vazgeçtim. Doktorum Hiçbir sakatatı yeme dedi. Ve çoğu şeyde keskin kurallı değildir lekelenme yaşadığımda bile müdahale etmeyelim dedi. Onu ilk defa sakatat konusunda çok ciddi kararlı gördüm.😂
Senin doktorun bence çok katı 😂 ama dedikleri gibi sürekli yemediğin bir şey zarar vermez yani hani sigarayı bile bir kere içince bir zararı var mı deseler yok derler çünkü sürekli değil ciğer konusuda görmüştüm bir porsiyon yemekte sakınca yok dediklerini zaten ben ne ciğer ne işkembe normalde de asla yemem ama mesela çiğ köfte çekti canım napayım bir kereden bir şey olmaz dedim benim bağışıklığım kuvvetlidir dedim yedim çok şükür olmadı sakınan göze çöp batarmış bu kadar da irdelememek lazım

Allah kolaylik versin canım. Olsun ya bitince dinlenirsin o kadar parasını odemissin sonuçta 🤣 ben Antalya'da yaşıyorum burası da gündüz bı sıcak öğle sonu iki gündür garip bir şekilde yağmur fırtınaya dönüşüyor sonra yine geciuor tabi😂
Ay al benden de o kadar o zamanlar bebekten haberim yoktu ben de başvurmuştum gözetmenliğe 2 gündür zor dayandım .

Allah kolaylik versin canım. Olsun ya bitince dinlenirsin o kadar parasını odemissin sonuçta 🤣 ben Antalya'da yaşıyorum burası da gündüz bı sıcak öğle sonu iki gündür garip bir şekilde yağmur fırtınaya dönüşüyor sonra yine geciuor tabi😂
Şükürler olsun bugünkü oturumlar da bitti eve geldim ama ben de bittim öğleden sonraki oturumdan erken çıktım artık hiç huyum değildi normalde ama karnım taş gibi oldu oturamaz oldum bir yerden sonra zaten sandalyeler de rahatsız ediciydi 5-6 saat devamlı oturunca çocuum kalk artık dedi herhalde 😂

Senin doktorun bence çok katı 😂 ama dedikleri gibi sürekli yemediğin bir şey zarar vermez yani hani sigarayı bile bir kere içince bir zararı var mı deseler yok derler çünkü sürekli değil ciğer konusuda görmüştüm bir porsiyon yemekte sakınca yok dediklerini zaten ben ne ciğer ne işkembe normalde de asla yemem ama mesela çiğ köfte çekti canım napayım bir kereden bir şey olmaz dedim benim bağışıklığım kuvvetlidir dedim yedim çok şükür olmadı sakınan göze çöp batarmış bu kadar da irdelememek lazım
Ben ciğer de yedim çiğ köfte falan da ya. Nefsimi körleyecek kadar kola gazoz falan da içtim. Maydonoz yeme ananas yeme nane yeme neler dediler neler yani hepsini de yedim. Yani ölçüsünü kaçırmadıktan sonra bir zararı olduğunu düşünmüyorum hiçbir şeyin.

Ben ciğer de yedim çiğ köfte falan da ya. Nefsimi körleyecek kadar kola gazoz falan da içtim. Maydonoz yeme ananas yeme nane yeme neler dediler neler yani hepsini de yedim. Yani ölçüsünü kaçırmadıktan sonra bir zararı olduğunu düşünmüyorum hiçbir şeyin.
Ben de gazoz içmeye başladım 🤣🤣 benim çocuk nutella gazoz böyle şeyler yememe izin veriyor 😅 inşallah sağlıkllı şeyler de yiyeceğim ilerleyen zamanda. Soda bile içemezken, gazoz içebilen halime şaşırıyorum 😅

Bende siz de çok kasmayın ablam 3 çocuk doğurdu kelle paçayı haftasa bir mutlaka içerdi hele ciğer 😁 yani sakınan göze çöp batar aynı sofraya bile oturma demesinin bence kişisel problemi var ciğerle yoksa doktorlar her şeyden az az yenilmesi gerek diyor her zaman çok kasmayın sizde bu kadar 😁
Eminim hepiniz bebeğinizi herkesten çok dusunuyorsunuzdur. Ben bi çok şeye gruptakiler kadar dikkat bile etmiyorum. Cips kola cig köfte cikolata canım çektikçe bunlari az miktarda yiyorum. Hicbirseyi de sakındığımı düşünmüyorum. sakatat ürünleri gibi yiyecekler çok yenildiğinde doğum kusurlarına yol açıyormuş. Belki benim anomalili bir bebek geçmişim olduğu için cok yemesem de az miktar bile yiyecek olsam doktorum bu kadar katı davranmış olabilir. Bir önceki bebeğin neyden anomalisi olduğunu bilmiyoruz ve sebep olabilecek şeylerden uzak durmaya çalışıyorum. Tabiki kaderimizde varsa önüne geçemeyiz. Doktorumun benim için doğru olanı söylediğini düşünüyorum. Sizin için durum aynı olmayabilir. Sizlere afiyet olsun😊 sanirim ben kendi doktorumun benim için olan düşüncelerini soylememeliyim herkesin gebelik durumu ve geçmişi farklı su an onu fark ettim

Arkadaşlar mesele aslında ciğeri sakatatı değil… toksoplazma geçme ihtimalini düşünerek diyorlar mesela çiğ ete dokunmayın vs gibi seylerde o yüzden var, illa bişey olacak diye değil ama tedbir alma amaçlı ya da tavsiye etmeyebiliyorlar. Ben mesela daha önce toksoplazma geçirmişim kan testinde çıktı, dolayısıyla etin çok iyi pişmiş olması güvenilir olması gerekiyor. Bu sadece gebelikte değil aslında günlük hayatımızda da böyle olmalı. İşlenmiş et, sakatat vs bence gerek yok ama siz bilirsiniz. Ben tavuk yemiyorum mesela çünkü ilaçlama yapılıyor ya da sebzeleri sirkeli suda bekletiyorum eti güvenilir yerden alıyorum. Biz dikkat edeceğiz ama gerisi allahtan. Bir sebeple bişey olacağı olursa zaten oluyor ama tedbir her zaman iyi bişey bence 🤗

LeyLA84db LeyLA84db durumu iyiyse amerikan hastanesi yerine Amerika da yaptırsaydı en azından çocuk Amerika vatandaşı olurdu. Biz bir Araştırma yaptık iki kişinin gidişi 7 aydan itibaren 4 ay kalması Amerika’da yasaması doğumu vs 1 milyona geliyor. İlla para harcanacaksa orda doğurmak mantıklı buradaki Amerikan Hastanesinde doğum saçma bence 😃 o paraları vermek ama bilmiyorum

LeyLA84db LeyLA84db bir de mesela Ali Koç un hastanesi olduğu için Amerikan hastanesi çocuğunu orda doğurtmuş. Şimdi mesela ben Ali koçlarla yan yana doğum yapsam narkoz kafası ile moralim bozulur çocuklarımız hayata eşit başlamadı diye 😂😂😂 ayrıca 200 bin doğuma vereceksem Amerika vatandası yapmaları lazım. 200 ü veren 1 milyonu verir gidip Amerika da doğum yapsın vizesi varsa. Ben vize sorun olmasa düşünmedim değil ama buradaki hastaneye vermek çok anlamsız bence…

Arkadaşlar mesele aslında ciğeri sakatatı değil… toksoplazma geçme ihtimalini düşünerek diyorlar mesela çiğ ete dokunmayın vs gibi seylerde o yüzden var, illa bişey olacak diye değil ama tedbir alma amaçlı ya da tavsiye etmeyebiliyorlar. Ben mesela daha önce toksoplazma geçirmişim kan testinde çıktı, dolayısıyla etin çok iyi pişmiş olması güvenilir olması gerekiyor. Bu sadece gebelikte değil aslında günlük hayatımızda da böyle olmalı. İşlenmiş et, sakatat vs bence gerek yok ama siz bilirsiniz. Ben tavuk yemiyorum mesela çünkü ilaçlama yapılıyor ya da sebzeleri sirkeli suda bekletiyorum eti güvenilir yerden alıyorum. Biz dikkat edeceğiz ama gerisi allahtan. Bir sebeple bişey olacağı olursa zaten oluyor ama tedbir her zaman iyi bişey bence 🤗
Ciğerde yüksek miktarda a vitamini var canım ondan önerilmiyor. Sakatatların genelinde de toksin birikmesi olabiliyormuş.

Orangegreysky Orangegreysky evet riskliymiş o zaman… bir iki kereye mahsus yemek sorun olmaz belki aşerenler için ama sürekli tüketmemek ve güvenilir olmamamasi… bilemedim… ben normalde de tüketmiyordum. Hamilelikten beri tavuk bile yemedim ben. Organik olursa yerim. Bir de biz Türkiye de yaşadığımız için gerçekten gıdalar avrupadaki gibi denetimlerden geçmiyor insan güvenemiyor pek…

Orangegreysky Orangegreysky evet riskliymiş o zaman… bir iki kereye mahsus yemek sorun olmaz belki aşerenler için ama sürekli tüketmek ve güvenilir olması durumunda belki… bilemedim… ben normalde de tüketmiyordum. Hamilelikten beri tavuk bile yemedim ben. Organik olursa yerim. Bir de biz Türkiye de yaşadığımız için gerçekten gıdalar avrupadaki gibi denetimlerden geçmiyor insan güvenemiyor pek…
Onu dedim ben de evet can çekince 1-2 dilim falan belki ama komple yemem ben de. Ama serendipcem serendipcem de haklı geçmişinden kaynaklı doktoru ekstra hassas demek ki 🙏🏿

Tavuk et benim almıyor pek ya normalde de sevmem aramam yani ama şimdi adı bile midemi kaldırıyor. İlk hamile olduğumu öğrendiğimde buzluğa somon falan attım duruyor öyle 2 aydır. Etli hiçbir şey yiyemiyor gibiyim bilmiyorum geçer inşallah

Youtuber Tuvba'yı bilirsiniz belki 2.bebesine hamile. Uzun süredir bi köpekleri vardı ama köpek ilk çocukla anlaşamamış. Şimdi köpeği üst kata kapatıyorlar indirmiyorlarmış hayvanı aşağı :KK43: gözleri dolu dolu hayvanın, yaşlı da zaten. kız çözüm arıyor tabii ama bi evcil hayvan sahibi olarak çok üzüldüm, durup durup kedisine biz seni çok seviyoruz o senin kardeşin sen benim ilk çocuğumsun diyen biri için biraz üzücü bi video oldu, ağla ağla içim çıktı akşam akşam.

LeyLA84db LeyLA84db durumu iyiyse amerikan hastanesi yerine Amerika da yaptırsaydı en azından çocuk Amerika vatandaşı olurdu. Biz bir Araştırma yaptık iki kişinin gidişi 7 aydan itibaren 4 ay kalması Amerika’da yasaması doğumu vs 1 milyona geliyor. İlla para harcanacaksa orda doğurmak mantıklı buradaki Amerikan Hastanesinde doğum saçma bence 😃 o paraları vermek ama bilmiyorum
Benim baska bir arkadasim oyle yapti gitti amerikaya geldi ama sormadim yuksek ihtimal o paralari vermistir:)

Söylediklerinize ek olarak, toksoplazma geçirdiğinizi farketmeyebiliyorsunuz ve dolayısıyle tedavisi de yapılmamış oluyor. Bu da bebekte bir çok anomaliye sebep oluyor.

X