Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
meyveliruj3 meyveliruj3 G Gizemgizem31 malesef sürekli derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum sanki nefesim yetmiyormuş gibi ve evin içinde az bir şey hareket etsem çarpıntım da artıyor. İnşallah bir an önce normale döner beni bazen korkutuyor 🥺 hamilelik hem çok güzel hem de zor bir süreçmiş 😢
kesinlikle öyle umarım ilk trimester bitince bu şikayetlerimiz de son bulur 🙏🏻

S SarilmaSaldirisi bebeğe kan akışına nasıl bakıldı? Ben ilk defa duydum böyle birseyi 🤔
Benim de baktılar böyle bebeğin beslenme kordonu kırmızı gözüktü doppler ultrasonla görüntüledi doktor akış var mı yok mu ona baktı böyle hareketli gözüktü tam ortada kırmızı bi şekilde akım vardı

Bende ilk oğluma kırmızı bı araba almıştım markete gelmişti küçük bir araba cinsiyeti öğrendikten sonra eve koydugumda böyle bı evde birinin daha olma hissi çok güzel geliyodu sonra kıyafetleri sonra beşiği anakucagi derken eve yerleşmeye başladı çok tatlıydı o heyecanlar😊açıp açıp sürekli aldığımız kıyafetlere bakıyodum akşamlari bohcayi döküyordum ortaya ne almışız ne var şuna bak diye eşimle defalarca bakiyoduk😂😂 şimdi oğlanın küçülen hatta yaz bebeği olduğu ocin hiç giyilmeyen 5 li takimlari var baktım kız da olsa şansı yok onları giyecek diyorum neyseki renkli şeyler almisim zibinlari falan kuşlu böcekli kız da olsa diyebilecek şeyler baya çıktı🤣ikinci çocukta böyle işte🤭🤣🤣
Evet yaaa çok çok tatlı minik minik şeyler 🥰🥰 Bugün de ikili tayt aldık ben artık böyle her çıkmaya birer ikişer alırım kesin hem çok birikince sonlara doğru oh iyi ki almışız deriz 🥰🥰 Ay çok iyi yapmışsın canım giydir tabi yaa bebekte ne fark eder sanki pembe ve mavi gibi etiketli renkler dışında hepsi iki cinsiyete de olur bence 🥰 Benim aldığım da biri beyaz zemine desenli, diğeri de çok tatlı bir yeşil bugünküler 😅

Kizlar merhaba 12. Hafta itibariyle doktorum demir ilacina basla dedi kullanlar ne zman kullaniyor sormak istedim.
Canım bana aile hekimi verdi, kadın doğum doktorum 16. haftadan itibaren başla buna şimdi olmaz dedi. Zaten bulantım da çok demir ilacı daha da artırır dedi 🤷🏻‍♀️ Başlamadım

Ben 6.haftada kan değerlerime göre bir vitamine başlamıştım doktor önerisiyle,demir omega3 gibi hepsi içindeydi.9.haftada yeni doktoruma gittim mide bulantımın fazla olduğunu söyleyince 12.haftadan sonra devam etmemi söyledi.Normalde de demir kullanıyordum ara verdim galiba genelde 12.hafta diyorlar

Kızlaaar herkese selam :)
Bugün 12.haftam, ikili tarama testi için doktor randevum vardı. İlk görüntüde beybi kafasını göğsüne dayamış.. ense kalınlığı ölçemedi. Baya uğraştı doktor, sonra amuda kalktı😂 öğleden sonra bi daha çağırdı bizi, gittik bu sefer de oturmuştu yine pozisyon müsait değildi. Beni perinatoloji uzmanına yönlendirdi detaylı bakılsın bizim cihazlarımızdan da iyi cihazları var dedi.
Muayene raporuna da yazmış doktorum ; fetal pozisyon izin vermediği için nt ölçümü yapılmadı, izlendiği kadarıyla fetal anomali saptanmamıştır diye.

Yine de size de sormak istedim bu şekilde yaşadığınız veya duyduğunuz bir durum oldu mu 🤦🏼‍♀️

Ya kızlar bugün benım karnımda sıskınlık var çok yemısım de sankı şişmisim gibi karnım agrıyor hafıften gaz mı bılemedım 🥲bir de belim ağrıyor hafıften bugün biraz uğraştım ondan mı acaba belırtım yok dedım dedım nazar ettım kendime 😂😂🧿

Kızlaaar herkese selam :)
Bugün 12.haftam, ikili tarama testi için doktor randevum vardı. İlk görüntüde beybi kafasını göğsüne dayamış.. ense kalınlığı ölçemedi. Baya uğraştı doktor, sonra amuda kalktı😂 öğleden sonra bi daha çağırdı bizi, gittik bu sefer de oturmuştu yine pozisyon müsait değildi. Beni perinatoloji uzmanına yönlendirdi detaylı bakılsın bizim cihazlarımızdan da iyi cihazları var dedi.
Muayene raporuna da yazmış doktorum ; fetal pozisyon izin vermediği için nt ölçümü yapılmadı, izlendiği kadarıyla fetal anomali saptanmamıştır diye.

Yine de size de sormak istedim bu şekilde yaşadığınız veya duyduğunuz bir durum oldu mu 🤦🏼‍♀️
Bizimki de aşırı hareketliydi ve sırtüstü yatıyordu. İstediği yan pozisyona getirmek için baya uğraştı doktor. Öksürdüm, göbeğimi salladı falan uzun uğraşlar sonucu yan döndü ve ölçtü. Ama burun kemiğine bakamadı hareket ettiği için. Şekerli bir şeyler yiyip yürüyünce belki değişirdi pozisyonu ama doktor cihaza pek güvenememiş sanırım. Bence bir sıkıntı yoktur. Perinatolog veya daha iyi cihazları olan başka bir hastaneye gidin imkan varsa içiniz rahat etsin.

Bizimki de aşırı hareketliydi ve sırtüstü yatıyordu. İstediği yan pozisyona getirmek için baya uğraştı doktor. Öksürdüm, göbeğimi salladı falan uzun uğraşlar sonucu yan döndü ve ölçtü. Ama burun kemiğine bakamadı hareket ettiği için. Şekerli bir şeyler yiyip yürüyünce belki değişirdi pozisyonu ama doktor cihaza pek güvenememiş sanırım. Bence bir sıkıntı yoktur. Perinatolog veya daha iyi cihazları olan başka bir hastaneye gidin imkan varsa içiniz rahat etsin.
Demek ki bizim beybi baya bi inatçı :KK43:
Pazartesi gününe randevu aldım gidicem içim rahat etsin diye 🙏🏻

X