Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Çok teşekkür ederim açıkçası şuan stresli değilim. Bu testler hakkında bilgim Down sendromu gibi durumları öğrenmek için yapıldığı riskli çıkılırsa amniyosentez sonucuna göre aldırmayı tercih edebileceğimdi.Bu gibi bir durumu olsa dahi yaptırmak istemedim için yaptırmak istemedim.PDF'inizi okuyacağım bu konuda biraz daha bilgi sahibi olmak tabiki daha iyi 😊
pdf olarak yükleyemedim görsel olarak yükledim :)

B birdilekdiledim gebelikte test yapılıyor ama doğduktan sonra testi var mı bilmiyorum bence yoktur. Tedavi çocuk doğduktan sonra yapılır ama annenin babanın psikolojileri hazırlanması çok önemli. Hamilelikte üzülürüm diye bakmaktansa doğduktan sonra üzülmek bana daha acı verici geliyor. Bir de bebek ileride anne testi varmıs bu işin neden beni doğurdun diyebilir… bilemeyiz. Ben kromozomsal sıkıntım olsa dünya ya gelmek istemezdim bu benim görüşüm. Hayat zaten zor bir de hastalık vs Allah korusun. Tedbir almak varken erken öğrenmek varken üzülmeyi endişeyi ertelemek sadece kaçmak olur. Herkesin kendi kararı tabi. Ama artık koldan alınacak bir kanla öğrenmek varken bilimden teknolojiden yararlanmak tedbir almak varken neden kaçayım gerçeklerden? Acıysa göze almak gerekmez mi? Hamilelikte alamadığımız üzülme riskini ömür boyu üstlenmek daha zor sanki. Ama dediğim gibi herkesin kendi kararı 🙏🏻 Allah hayırlı ve sağlıklı nasip etsin
Dediğiniz gibi tabiki kendi kararı herkesin ancak stresin de hamilelikte anne kadar bebeği etkilediği de bir gerçek.Sanırım kromozamsal bir sıkıntısı olacaksa da tedavisi doğduktan sonraysa ben sonrasında öğrenmeyi tercih ederim acı aynı acı öncesinde bunların olabileceğini bilerek de kendimizi hazırlayabiliriz diye düşünüyorum.Bilim ve teknolojiden hamilelik anında yararlanamıyorsak veya bunu tedbirini hamilelik anında alamayacak daha sonra alacaksak bunun kaçmak olduğunu da düşünmüyorum.Amin hepimiz içi hayırlı ve sağlıklı olan olur umarım 🙏

Herkese merhabalar, öncelikle hepimize sağlıklı rahat bir hamilelik diliyorum. Sonrasında da sağlıklı bebişler. :)

Açıkcası şu an akıntıyla ilgili yazmak istedim, forumda takip ettiğimde herkesin yaşadığı gibi akıntım oluyordu. Ama çok çok az. Şeffaf renkte. Cumartesi doktor kontrolüm vardı, dr smear testi yaptı ve sonrasında iyi ki yapmışız çok hafif bir mantar başlangıcı var dedi fitile başlattı.

Yani normal muayeneye gittiğinizde doktordan vajinal muayene de talep edebilirsiniz..

Ne kadar erken tedavi etseler o kadar iyi..
Benim şeffaf değil beyaz renkte oluyor en başından öyleydi farklı durum koku renkte değişiklik olsa anlardım heralde diye düşündüm

Benim şeffaf değil beyaz renkte oluyor en başından öyleydi farklı durum koku renkte değişiklik olsa anlardım heralde diye düşündüm
Umarım kimse de yoktur tabi kii. Ben başıma geldiği için paylaşmak istedim herkesle.

Bende de koku vs yoktu hiç. Normalde de mantarla ilgili bir sorun yaşamadım hiç. Anlam da veremedim açıkcası.

Hamilelikte hormonlardan dolayı olabiliyormuş.

Bende detaylı ultrason yaptıracağım organlarına bakılmasını istiyorum daha detaylı da bakılıp ona göre tedavi varsa uygulansın istiyorum.Ancak ikili üçlü testi araştırdığımda riskli grup çıkarsa ammiyosentez önerildiğini bununla daha net yorum yapıldığını okudum fakat amniyosentez sonucu sıvı kaybı yaşayan hamilelerin yorumlarını da okudum oldukça korktum.Sadece detaylı ultrason yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz
Yani şimdi yanlış bisey diyip yanlış bilgi vermek istemem ama ikilide risk çıkıp fetal dna ya da amniyosentez de Yaptırmak istemiyorsanız ultrason bulguları da normalse ense kalınlığı yok burun kökü varsa doktorun da gerek yok derse ikili yaptirmayabilirsiniz. Ama gerçekten yanlış yönlendirmek istemem. Ailede de genetik problemler yoksa içinizi ferah tutun. Benim ablamlar da hiç bir testi yaptırmadı sadece detaylı ultrasonu yaptırdılar. Sağlıkla çocuklarını kucaklarına aldilar. Ama ben kendi adıma nasipse yaptıracağım testleri.

Dediğiniz gibi tabiki kendi kararı herkesin ancak stresin de hamilelikte anne kadar bebeği etkilediği de bir gerçek.Sanırım kromozamsal bir sıkıntısı olacaksa da tedavisi doğduktan sonraysa ben sonrasında öğrenmeyi tercih ederim acı aynı acı öncesinde bunların olabileceğini bilerek de kendimizi hazırlayabiliriz diye düşünüyorum.Bilim ve teknolojiden hamilelik anında yararlanamıyorsak veya bunu tedbirini hamilelik anında alamayacak daha sonra alacaksak bunun kaçmak olduğunu da düşünmüyorum.Amin hepimiz içi hayırlı ve sağlıklı olan olur umarım 🙏
bazi kromozom anormalileri yasamiyor, yasamla uyusmuyor. cocuga da eziyete gerek yok benim dusuncem. ben de cok bilmezdim ama benim esimin bir kromozomunda inversiyon oldugundan ona bir zarari yok ama dollenme sirasinda ciddi anormali sebebi olabilir cocuk icin. oyle anormallikler var ki biz genetik doktoruyla konustuk ne siz bunu kaldirabilirsiniz dogsa bile ne bir kac gun/ay yasayacak olan cocuk. Allah kimsenin basina vermesin ama ogrenmek ve tedbir almak gercekten hamileligin ileriki asamalarinda sonlanmasindan daha iyi. ne kadar gec o kadar zor hamileligi sonlandirmak

Size söyle örnek vereyim turner sendromu mesela. Kız çocuklarında görülüyor sadece boyun kısmı kalın oluyor, boy uzamıyor ve kısır doğuyorlar. Doğduğunda uzun süre normal bebekler gibi görünüyorlar. Hatta 30 yasına gelip hamile kalamadığı için kendine genetik test yaptırıp mozaik turner sendromu olduğunu öğrenen bir kişi var bu forumda. Hormon tedavisi bebeklikte başlıyor diye biliyorum. Oranları değişiyor.
Bebek doğduktan sonrada genetik test yaptırılıp herhangi bir rahatsızlık varsa en azından önlem alınabilecek (hormon takviyesi vs) yine tedavi edilir. Eğer hamilelikte bu durum çok etkiler denilirse… Doğumdan sonrada genetik test yapılabilir diye düşünüyorum…
Kişiye kalmış tabi. Ben eskiden down sendromunu çok üzücü zannederdim ama çok daha ağır rahatsızlıklar var hamile kalmadan önce arastırdığımda öğrendim. Bunları düşünüp üzülüp strese girmeyelim tabi. Öyle ya da böyle bir yola çıktık. İnşallah Allah bizleri öyle üzüntülerle sınamaz. Dua edip kendimize iyi bakacağız 🙏🏻 B birdilekdiledim

IMG20240520182523.jpg

Sadece folat ve D3 vitaminiymiş buu

Hahahahah😂 hormonlar tavan tabiii😍 ama neden bende az anlamadım 😂

Kuzum devlete gidiyorum😌 bi de çokkk arası oldu en son gidişimle sanırım bekleyemicem 🙈 doktor radyolojiye belki 1 hafta bekletil öyle yönlendirir ikili tarama için birde cumartesi kanamam oldu ya hafif ondan çok merak ediyorum ne oldu iyi mi bebeğim diye 😌
Ozaman git tabi cnm bı problem yoksa dedim ben 🥰

Kızlar ikili veya üçlü testi yaptırmak hakkında ne düşünüyorsunuz?Sanırım down sendromu teşhisi için gerekliymiş.Ancak ben bebeğimi çok istedim Allah korusun böyle bir durum olsa dahi ondan ayrılmak istemem sizce yaptırmalı mıyım sizler ne yapacaksınız
Ben haziran başı gideceğim ikili tarama için yaptırılması gerek diye düşünüyorum yanılma payı var deniyor ama zaten sıkıntı olursa farklı doktorlarda görüş alınır muhakkak. Her koşulda doğurulacak olsa da bebek en azından bu sürece hazırlıklı olmak için faydalı olabilir diye okumuştum bir yerde. Sonuçta zor bir şey maddi manevi psikolojik olarak hazırlıklı olmak bebek içinde aile içinde daha iyi olabilir. Bir yandan da hamilelikte bu psikolojide olmak çok zor tabii. Dilerim tüm bebekler sağlıkla gelsin dünyaya kimse böyle şeyler yaşamasın düşünmesin. Yinede karar sizin tabii ben yaptırma taraftarıyım

Ya kızlar bu soru için çok erken ama özellikle yeniden anne olacaklar yanıt verirse mutlu olurum. Benim göğüslerim küçük. Çok zayıfken de küçüktü kilo aldım yine büyümedi. Yapısal olarak küçük yani. Son 4-5 haftadır çok hassaslar sanki geriliyor büyümeye çalışıyor gibi ama bana yine de büyüyemezmiş gibi geliyor. Böyle kalırsa nasıl süt gelir bebek bunun neresini emer bilmiyorum valla. Bir de görümcem diyor ki kucağında emzirme sırtın ağrır, yattığın yerden bebeği de yatırıp emzir. O hep öyle yaptı. Ama ben bebeğin üzerine falan çıkmazsam zor yani. Ucu da bazen var bazen yok gibi. Üfff n'olur sizce son aylarda...
Canım hiç düşünme valla çünkü öyle Bi süt geliyo ki doğumdan sonra ☺️ya uçları eğer yoksa son aylarda pompa temin edebilirsin uçlarını çıkarır en azından

Kızlar doktora gittim geldin. 10+1 şuan. Cinsiyetle alakalı tahminlerinizi merak ediyorum?? 😃 içinize ne doğuyor? Çok şükür iyiymiş. Ama çok hareketli bu dedi doktor asla durmuyor dedi. Eller kollar baya hareketli 🥰 yarın nipt için kan verince doktor haftaya cinsiyeti netleşir ama sen haftaya çarşamba gelsen ben yine tahminde bulunabilirim dedi.. ama gerek kalmaz nipt de öğrenirsin dedi. Hayırlısıyla hepimiz 12 haftaları tamamlayalım inşallah 🙏🏻 hepimiz güzel dualar alalım. Herkese ayrı ayrı dualarımı iletiyorum
Erkek hissettim ya bende tam 10+1 im sat 10 mart kendiminkini de erkek hissediyorum bakalım

Aman ya kötü ihtimalleri konuşmayalım artık güzel ihtimallerden konuşalım neyi çağırırsak başımıza o gelir biz şuan mayıs anneleri gibi nisan anneleri gibi çocuklarımızı kucağımıza sağlıkla alıcaz o günler de çocuğun gaz sancısını kakasının rengini sarılık olmasını falan konuşcaz o yüzden bırakalım şöyle ihtimalle bu olabilir bu ihtimalle o olabilir falan güzelliklerden bahsedelim 💐🫶🏻

Bizim birinci sayfadaki cinsiyet anketini dolduranlar kimler çok merak ettim. 7 kişinin kızı, 8 kişinin oğlu olacakmış, birininki de üçüzmüş :KK70:
Canım o oylar bence annenin hiss ettiği için oy vermiş kız ve ya erkek diye, cinsiyyet belirlendikten sonra değiştirmek oluyor ya😂 birinin hamileliği üçüz de ola bilir yani bu haftalarda belirlenmiyor mu çoğul ve ya tek olduğu?

Yani şimdi yanlış bisey diyip yanlış bilgi vermek istemem ama ikilide risk çıkıp fetal dna ya da amniyosentez de Yaptırmak istemiyorsanız ultrason bulguları da normalse ense kalınlığı yok burun kökü varsa doktorun da gerek yok derse ikili yaptirmayabilirsiniz. Ama gerçekten yanlış yönlendirmek istemem. Ailede de genetik problemler yoksa içinizi ferah tutun. Benim ablamlar da hiç bir testi yaptırmadı sadece detaylı ultrasonu yaptırdılar. Sağlıkla çocuklarını kucaklarına aldilar. Ama ben kendi adıma nasipse yaptıracağım testleri.
Teşekkür ediyorum size katılıyorum umuyorum ki hepimizin çocukları sağlıkla dünyaya gelsinler 😊

Kızlar peki cinsiyet için hangi hafta gitmeyi düşünüyorsunuz? 14.hafta sizce geç mi olur?Tabiki doktorlarımız yönlendiriyor ama insan heyecandan dayanamıyor da😊

X