Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Ayy bende de benzer durum var ya bizim 28+3 te 1600gr şu an. Sanırım bende de var iri bebek riski. Ben de olursa normal istiyorum ama bu önde gitme durumu sıkıntı olur mu dedim normalle 4500 gr doğuran var dedi yok dedim ben istemem o ne ya 1.57 boyunda insanım taşıyamam 3500 falan iyidir dedim güldük. Bakalım ya 36-37de falan 3500 olursa normali beklemeyi düşünmüyorum açıkcası. Annemden biliyorum abimin kafası büyükmüş zor doğmuş, kadında o zamandan beri fıtık ve kireçleme var.
Evet canım çok zor iri bebek. Benim kardeşim de iriydi annem de çok çekti belden hala daha çeker. Dün bir yerde okudum bebeğin beyin gelişimi son dönemde özellikle son bir iki haftada tamamlanıyormuş. Erken de olsun istemiyorum açıkçası. Ama bakalım kilosu neye müsaade edecekse. Seninki bir tık daha önden gidiyor sanırım. İlk doğumun normal mi olmuştu?

Tamam canım sorucam ilk fırsatta. O arkadaşım benden de çok sonra girdi işe üstelik mevcut maaşı da benden düşük. Yani zamlı maaş üzerinden benden çok alırsa ayıp ederler. Neyse bir ara sorup öğrenelim.
Ya onlar da insanca çocuk yetiştirme kaygısı yok ki 5te doğururlar 10 da. Devlet nasılsa karınlarını doyurup sırtlarını giydiriyor. Biz de aman işimizden de olmasak iyi bir gelecek sunsak iyi okullarda okutsak diye diye…
Yok canım doğum ücreti senden az olur onun. Son maaştan önceki 12ayı baz alıyor sgk. Sadece onun maaşına zam gelip seninkine gelmeme durumu işyerine bağlı.
Valla sadece doğuruyor çoğu. 9.sınıfa kadar yarım yamalak Türkçe ile geliyorlar, 10,11e kalmadan bırakıyorlar okulu. Çünkü ortaokulda sınıfta kalma yok ama lisede var e haliyle çoğu liseyi bile bitiremiyor. Lise üçe kadar ulaşmış Suriyeli öğrencim bir iki tane sadece. Onlar da iyi öğrenciler zaten çok önce gelip yerleşmişler burada büyümüş Türkçesi çok iyi ailesi daha düzgün. Ama son 5-10 senede gelenler tamamen yitik. Zaten doğu bölgelerimizde sorun azmış gibi şu an daha büyük sorunlarımız var malesef 🤦‍♀️

Ben de oyle alttan efir efir esinti olmasın diye 2. Dogumum sezaryen olmasına ragmen 2 pijamayla gitmiştim hastaneye ki ben baya agrı cektim sezaryen sonrası ona ragmen pijamayla hiç sıkıntı yasamadım bana kolay geldi. 1 gecelik kalanı pijama götürebilirsin bence
Pijama konusun da teyzem dedi ki normal doğum yaparsan alttan dikişin olur ise mutlaka havalandır geniş pijama giy çamaşır fazla giyme dedi( tabi kanama olacak o nasıl olacak bilmiyorum) 😅 yani normal doğum olur diye bence yazlık serin geniş iki pijama mutlaka koyun kışlık birşey daha da alttan sizi terletir yara terler iyileşmez, sezeryan için ise bence hafif kalın en iyisi yara yukarıda zaten isterseniz o kısmı açıkta bırakırsınız önemli olan alttan soğuk almamak

Evet canım çok zor iri bebek. Benim kardeşim de iriydi annem de çok çekti belden hala daha çeker. Dün bir yerde okudum bebeğin beyin gelişimi son dönemde özellikle son bir iki haftada tamamlanıyormuş. Erken de olsun istemiyorum açıkçası. Ama bakalım kilosu neye müsaade edecekse. Seninki bir tık daha önden gidiyor sanırım. İlk doğumun normal mi olmuştu?
Benim ilk gebelik canım. Ben de şaşkınım niye bu kadar önden gidiyor diye. Geçen hafta 1 hafta öndeydi bu hafta 2 oldu. Sata göre 28+3 ama gelişim 30+5 dedi doktorum. Valla abimlerin ikizler 32, üçüzler 31.haftada doğdu. Şu an zeka anlamında maşallahları var. Biri 900gram doğdu 46gün küvezde kaldı şu an 3.5 yaşında kendi kendine harfleri sayıları söktü. Bazen birleştirip okuyor bile. Tabi onların durumu bizden farklı da yani illa 40 değil bence. Bebek zaten hazırsa kendini belli ediyor. 36-37den sonra 3.5 tan fazlaysa zorlamak istemem ben büyük riskmiş gibi geliyor. Çünkü minyonum vücudumu kullanılamaz hale getirmek istemiyorum. Tabi ki öncelik bebişin sağlığı ama ben de sağlıklı olayım ki güzel bakayım yavrucanıma.

Kızlar trendyoldan 500 liraya aldığım set baya iyi çıktı kremi falan da var tavsiye ederim yumuşacık 😊
Miss değil mi? Ben de şu iki takımı aldım. Çok beğendim L aldım rahat olsun diye azcık büyük ama doğum zamanı tam olur sanırım. Fiyatına göre gerçekten güzel. Bu şekil takımı uzun süreli kullanmayacaklar için tam fiyat performans ürünü bence.

Eklentiler

• 1000043893.jpg
    1000043893.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 39
Ben pozitif sezaryen doğum videolarını izliyorum iyi geliyor fkgk
Hemen geldim en pozitifiyle epiduralle normal yaptım ben sıfır ağrı sancı ile. Tek sorunum bebek gelmedi diye 41 haftada suni ile başlattık ona rağmen çok rahat geçti. Son dakikaya kadar arkadaşlarla mesajlaştım açılmamın 10 cm olduğunu farketmemişşm bile son mesajımdan on dakika sonra bebekle çıktım düşün 😁😁 en büyük sorunumuz eşim bebeğin tüm kıyafetlerini o heyecanla arabada unutmuş 😂😂😂😂 çocuk yarım saat çıplak kaldı bizim yüzümüzden 😁

Hemen geldim en pozitifiyle epiduralle normal yaptım ben sıfır ağrı sancı ile. Tek sorunum bebek gelmedi diye 41 haftada suni ile başlattık ona rağmen çok rahat geçti. Son dakikaya kadar arkadaşlarla mesajlaştım açılmamın 10 cm olduğunu farketmemişşm bile son mesajımdan on dakika sonra bebekle çıktım düşün 😁😁 en büyük sorunumuz eşim bebeğin tüm kıyafetlerini o heyecanla arabada unutmuş 😂😂😂😂 çocuk yarım saat çıplak kaldı bizim yüzümüzden 😁
Bana tüm normal doğumlar korkutucu geliyor ya sorry jdkfkf

Plasenta previa durumu için güncelleme yapmak istedim bu durumda olan diğer arkadaşlarım için. Bugün gittim 28+3teyim. Doktorum vajinal muayene yaptı plasentamın rahim ağzına uzaklığı 4cmden fazlaymış. 4mm ile sınırdan kurtarmışım previa değilsin dedi. İstiyorsan normal doğum yapabilirsin dedi. Bir sıkıntı yaratmaz sana dedi. Hatta normal istiyorsan yürüyüş egzersiz pilates vs önerdi. Şuanlık sadece yürüyüş sonra yavaştan egzersizler. Kilo almazsam çok daha iyi olurmuş 9-10 kg arası aldım baştan beri. Yani çok şükür her şey yoluna girdi. İnşallah sizlerin de iyi haberlerini alırım 🤲❤️
Çok sevindim😍😍 darısı başımıza 🙏🏻

Miss değil mi? Ben de şu iki takımı aldım. Çok beğendim L aldım rahat olsun diye azcık büyük ama doğum zamanı tam olur sanırım. Fiyatına göre gerçekten güzel. Bu şekil takımı uzun süreli kullanmayacaklar için tam fiyat performans ürünü bence.
Evet bu marka 😊

Ya ben bir şey daha sorucam, uzak kaldım ya buradan da biraz sorularım birikti, psikolojim de çok bozuk zaten bugün shjsjsj
Ben dün öyle aşırı böbrek ağrısı çektiğim esnada doktor parol dışında bir şey veremeyiz dediğinde bunun hiç faydası olmuyor canım çok acıyor dayanamıyorum falan diye ağlıyordum. Kendi doktorum buscopan iç dediğinde çok sevindim. İçip de fayda görünce daha çok sevindim. Gebelikte önerilmez yazdığı halde içtim gerçi içeriği sonradan okudum ama yine de içerdim. Daha güçlü bir iğne falan verse onu da kabul edecek gibiydim. Ya o esnada kendimi daha çok düşündüm sanki. Bebeğe zararı olur mu olmaz mısını düşünmedim. Sadece o sancıyla doğum yapar mıyım erken doğar mı ondan korktum onu sordum doktora.
Dünden beri şunu düşünüyorum. Ben bebeğimi yeterince düşünmüyor muyum? Kendimi ondan çok mu düşünüyorum ? 😣😣
Benim de taş düşürürken çok sancım oldu nst ye bağladılar. Sancılar tehlikeli boyutta değil dediler rahatladım. Malesef bana hiçbir ilaç vermedi parol dışında parolu da ben sevmiyorum fayda etmiyo o yüzden çok sancı olunca evin içinde bol bol su içip yürüdüm. Ağrım geçti 1 haftadır şükür. Muhtemelen düştü.

Kızlar bana insülin bebek diyebilirsiniz. Sınırdaki değer bizim için yeterli değil diyip günde 2 doz insulin verdi. 9 gün de insülinlenip kontrole gitcem. Hiç hoşuma gitmeyen şeyler :KK43:
Canının sıkılması çok normal ama yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik yavrum çok şükür çözümü olan bir şey, hemen de yakaladı doktorun. İnan o kadar çok ki insülin kullanan ana 🙄

Kızlar bana insülin bebek diyebilirsiniz. Sınırdaki değer bizim için yeterli değil diyip günde 2 doz insulin verdi. 9 gün de insülinlenip kontrole gitcem. Hiç hoşuma gitmeyen şeyler :KK43:
canım kaç çıkıyordu ki 1. saatin ? tablon var mı yazdığın merak ettim

X