Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Yok kuşum biberon almıştım da emzik almamıştım, aldım az önce. Annem çok kullanıyor depend her markaya hakimim maşallah ben sngkf depend aldım bi tane şimdi
Gece parlayanları hiç takip etmedim de diğer air olan 200 liraya almıştım inşallah severse onuda alırım sonra

Canolar yürüteç konusuna bakışınız nedirr? Erken biliyorum konuşmak için ama bazıları saatlerce değil her gün az az koymak iyi diyor bazıları zararlı diyor. Sanki doktorlar da zararlı olduğunu düşünüyor artık ama hepsi mi bilmiyorum. Özellikle erkolar için. Var mı araştıranınız ya da ikinci bebeli analar ne diyor
ben oğlumda kullanmadım canım. evet o emekleme yürüme arası dönemde hiç bırakamıyorsun peşini ama geçici bir dönem sonuçta. ben onun için alan yapıyordum onun içinde düşe kalka takılıyordu. yürüme arkadaşı vardı hiç düşmedi. herhalde düşerim diye temkinli oluyorlar.
Cimere ücretli izin 1 yıl olacak mı diye sordum, sosyal medyaya aldırış etmeyin dediler kxnfnf hayal oldu biz 16 haftadan devam….
yı kıl dım 😭
insanlardan bıktım diye cam açıp bağırcam şimdi aşırı darlandım. neden herkes bebeğimiz olunca hayatımız kaycak gibi konuşuyo anlamıyorum ya. o zaman siz de yapmasaydınız arkadaşım çocuk falan. yok uyuyamıcakmışım yok bunlar iyi günlerimmiş yok çok kilo vermişim. daral geldi üstüme 🙄 mutlu olmayalım o zaman hiç bebeğimiz olcak diye. insanlar çok kötü ya
ya bu asla bitmiyor. şimdi benimki okula başladı. biriyle konulurken dedim ki lohusalık bile beni bu kadar zorlamadı. sen bi de üniversiteye hazırlanırken gör diyor. yok ebesinin nikahı yani. doğururken ölümden döndüm. evde nefes almaya halim yok. gelip bunlar iyi günlerin diyorlardı. ya valla annelik kolay değil ama zor olduğu için güzel. bi canlıyı miniciktwn alıp yetiştirmek, kokusu, sevgisi 🥰 hepimizin güzel geçecek inş.
Gebelik şekeri çıkan hanımlar, belirtileriniz var mıydı? Ben kendimden de kıllanıyorum bi
ben yemeklerden sonra fenalaşıyordum. sanki vücudumun basıncı artmış gibi oluyordu. kulaklarım uğulduyordu başım dönüyordu falan. bir ay diyet yaptım yoluna girdi ama bu sıralar yine saldım.

Artış'tan da 2 tayt alayım diyorum bi şu İspanyol paça gibi olan bi tane de kışlık polar gibi olan. Kışın ne giyecük
Ay o İspanyol paça gelince kumaşını bana bi anlat. Kumaş içeriği Polyester dediği için alamıyorum. Ben tayt kumaşı, naylonumsu kumaş giyemiyorum. Penye gibiyse alayım. Hatta fitilli olanını mı alsam diyorum. Çok merak ediyorum o taytları

Ya bu depend 10 lu satiliyor ya yeter mi acaba yoksa 2 paket falan mi almak lazim. Sonradan da kullanilacak bisey degil ki anacim😂
Ben eğer reglin 1. 2. Günü yatılı kalıyorsam bi yerde kullanırdım 🤣 evde stoklu vardır hatta kotexin bez olanları ama dar gelir şimdi. Benim kanama fazla oluyordu o yüzden kafayı yiyordum ya. Regl de olurduk bak dimi regl ağrıları ne olacak acaba geçecek mi beni yerden yere vuran o ağrılar

Ay o İspanyol paça gelince kumaşını bana bi anlat. Kumaş içeriği Polyester dediği için alamıyorum. Ben tayt kumaşı, naylonumsu kumaş giyemiyorum. Penye gibiyse alayım. Hatta fitilli olanını mı alsam diyorum. Çok merak ediyorum o taytları
Aldım canım onu aldım sadece, diğerini kışa girerken alırım dedim şimdi önden almadım. Gelince yorumlarım pek anlamam kumaşlardan ama fkfn

Ben eğer reglin 1. 2. Günü yatılı kalıyorsam bi yerde kullanırdım 🤣 evde stoklu vardır hatta kotexin bez olanları ama dar gelir şimdi. Benim kanama fazla oluyordu o yüzden kafayı yiyordum ya. Regl de olurduk bak dimi regl ağrıları ne olacak acaba geçecek mi beni yerden yere vuran o ağrılar
Benim hiç umudum yok 🥲

Bende pazartesinden itibaren ölçmeye baslıycam ben gittim diyetisyene verdiği liste 2000 kalori ben o kadar yemıyorum bile bende anlamadm sınırdan yüksek cıktı benim kı de😂😂tatlı vs hiçbir şey yememek gerekıyor haftaya başlarım artık
benimde çok yuksek değil sınırda aslında. diyet filan benim için çok zor işler . biraz dikkat edicem yürüyüş ve bol su içicem ama birebir uygulayacağım bir diyet olmayacak sanırım.

Ablamın 3 çocuğunda da kullandığımız şöyle bi sistem vardı. Bir tane pamuk yastığın pamuklarını azaltıp daha bebek yatabilir hale getirmiştik. Misafir geldiğinde kucakta tutması ya da kendimizin tutması falan ilk başlarda aşırı kolaylaşmıştı. Maliyeti sıfır bir durum. Hem de koltukta orda burda yatarken altında yastıkla yatıyor taşıması rahat oluyor falan. Instagramda görünce size de atim dedim.
IMG_7509.jpeg

Ablamın 3 çocuğunda da kullandığımız şöyle bi sistem vardı. Bir tane pamuk yastığın pamuklarını azaltıp daha bebek yatabilir hale getirmiştik. Misafir geldiğinde kucakta tutması ya da kendimizin tutması falan ilk başlarda aşırı kolaylaşmıştı. Maliyeti sıfır bir durum. Hem de koltukta orda burda yatarken altında yastıkla yatıyor taşıması rahat oluyor falan. Instagramda görünce size de atim dedim.
Eki Görüntüle 3479306
Kiz reflu yatagi aldik o kadar ama 3-4 ay max kullaniliyor. Kuzenim oyle dedi. Kismet artik😂

Kiz reflu yatagi aldik o kadar ama 3-4 ay max kullaniliyor. Kuzenim oyle dedi. Kismet artik😂
Benim de aşırı alasım var onlardan ama annem sürekli yastık da aynı aman işte diyip duruyor. Sabah rattan beşik mi alsam salona diye uyandım. 🤣🤣🤣 evim küçük olmasa neler alırmışım onu anladım ya
IMG_7510.jpeg

Ben artıştan İspanyol paça tayt almıştım ama iade ettim tamamen polyester diye ama belki penye vardır bilemiyorum

X