Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
canım benim de 21 mm civarıydı. serklaj yapıldı.
inşallah bebeğini zamanında alırsın kucağına çok sık yaşanıyor bu durum belli ki. çoğu da sağlıkla ulaşıyor bebeğine.

evet canim benim en temel ihtiyaci kiyafeti ve kendine ait yatagi sizinle yatamayacagi icin yeni doganla uyumak tehlikeli diye. onun disinda olsa ne olmasa ne diger seyler. Insallah zamaninda gelir, ben de hastane cantami hazirlayacagim 32. hafta gibi falan. arabanin bagajina koyarim belli olmaz dunya hali.
kendin icinde emzirme sutyeni ve onden dugmeli gecelik ve tisort alirsan rahat edersin emzirirken. Bir de sezaryan olacaksan depend kulotlar var ilk etapta kanama cok olabiliyor sezaryanda onlardan giymistim ben orkid gibi kulotlar. aklimdayken ben de alicam onlardan.
ay insallah zamaninda gelirler en azindan soyle 30. haftalari gorurler.

Aa o zaman çok yakın bizim sat tarihleri benim 3 marttı . Evrene tüm güzel enerjimi yolluyorum rabbime de dua ediyorum inşallah vaktinde gelecekler
Benim de 8 Marttı Galiba bebeğin daha erken geleceğini düşündü doktor, öyle dedi Amin canım inşallah vaktinde, sağlıkla gelsinler

Sen sağlam araştırma yapıyorsun. O yüzden bunların çoğunu sepete ekleyeceğim. Bunlar çol işime yarayacak ekran görüntüsü alımdı bile çok teşekkür ederim

Bir dahaki randevuda sorayım kuzum. Paxlar güzel. Ben de çilek ve tepehomedan toparladım karyola ve yatağı.

Kızlar acil yardımınız gerekli. 26 haftalık oldum suan ama az önce benden kahve rengi yoğun kokulu akıntı geldi başına gelen var mı? Doktoru aradım ulaşamadım korktum çok
Geçenlerde bana da olmuştu buraya yazmıştım hatta. Önce pembe , sonra kahverengi sonra sarıya döndü 2 gün boyunca az az geldi. 3.gün doktora gittim ultrason normal çıktı yorulmuş olabilirsin dedi bir de alttan bakalım dedi örnek aldı mantar vs için ve idrar verdim. İkiside temiz çıktı. Sonradan beyaza döndü. Beyaz akıntım gün içinde devam ediyor ama hep. O dönem misafir ağırlamıştım ve fazla yorulmuştum bir de ıslak mayo ile çok durmuştum ben bunlara bağladım..

Hangi jeli kullandın? Adı neydi? Benim de arada ağrıyor ama dayanıyorum. Bir kaç hafta sonra rapor almak istiyorum bakalım, verirlerse, azıcık dinleneyim. Ben de gece sağa sola dönerken mutlaka uyanıyorum. Her yerim ağrıyor. Şimdi böyleysek son aylar da nasıl olacağız bakalım. İnşallah sağlıkkı ağrısız atlatırız kuzucum

Kabızlık yim
yok insan ıkınamıyor korkudan, çok iyi biliyorum o hissi.
kabızlık da çok feci. yani daha doğru yaşayamam kabızlık olmaması için ama yok yani, kabullendim, bu dönem böyle:/
Kabızlık yine korkutmuyor insanı bu sancı olduğu için her türlü zor ister istemez rahim de kasılıyor kötü birşey

Kabızlık yim

Kabızlık yine korkutmuyor insanı bu sancı olduğu için her türlü zor ister istemez rahim de kasılıyor kötü birşey
canım bi gün kabızlık yüzünden tuvalette öyle bir durumda kaldım ki, anlatım mide bulandırmayayım, ama yani neredeyse ambulansı falan arayacaktım

canım benim de 21 mm civarıydı. serklaj yapıldı.
inşallah bebeğini zamanında alırsın kucağına çok sık yaşanıyor bu durum belli ki. çoğu da sağlıkla ulaşıyor bebeğine.
Hadi inşallh olumlu şeyleri duymak çok mutlu ediyor beni. Serklaj kaçıncı haftada yapılmıştı. Benim 26 haftalık olduğu için yapılmıyormuş. Sadece endol gitil kullanıyorum sanki bu yeterlş değil gibi hissediyorum. İnşallah hepimizin bebeği vaktinde gelsin

19+4’te yapıldı
bana da 3 gün endol kullandırdılar.
progestanı da sabah akşam fitil olarak alıyorum; belki sana da vermişlerdir.

Edacım bu dayanılacak türden bir şey değildi ya yani bir bel ağrısı değildi. Sadece yattığım zaman ortaya çıkan sol bacağımda ve kalçada çekilme tipi bir ağrıydı. Yatar pozisyonda uykuya dalman imkansız yani o ağrı varken. İlk gece ben de hiç uyuyamadan sabah etmiştim zaten. Thermo Sulidin isminde bir jel vermişti doktor. Sürdükten bir süre sonra aşırı ısıtıyor o bölgeyi ama ağrıyı da en az 5-6 saat yok ediyor yani. Belimin soluna ve kalçanın sol tarafına sürdüm günde iki üç kez. Dört beş gün idare ettim öyle sonra geçti çok şükür. Allah kimseye yaşatmasın tarif edilir bir şey değil yani kas yırtığı gibi bir acısı vardı ilaç da ilk 3 ay ve son 3 ay kullanılmaz yazıyordu içerikte. Aradaki süredeyiz diye biraz da ona güvenmek istedim çaresizlikten
Benim önümüzdeki dönem doğum iznine kadar çok yoğun olur artık izin rapor alamam diye düşünüyorum çok hasta olmadıkça (inşallah ) ama alabilen alsın dinlensin gerçekten. Bu arada doğum iznine 6 hafta kalmış olması gerçeği

Bu arada ben online pilates + yogaya başlıyorum haftada 2 gün. Pazartesi perşembe akşamları. Tamamen bu ağrılarım azalsın doğum süreci biraz daha kolay olsun diye Doğum iznine ayrıldıktan sonra da her gün hafif egzersiz yapıcam inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…