Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
öğretmen arkadaşlarım bir sorum olacak. haftaya okullar açılıyor malum. ben 24 haftalık olacağım. nöbet tutmuyoruz diye biliyorum da ayrıca ek ders almama hakkımız var mı biliyor musunuz
6 saate kadar ihtiyaç halinde verebilir idare. Ama 21 in üstünde istemezseniz almazsınız. Genel kural bizim için de geçerli yani hamilelige özel bir durum değil.

Kız 5 güne çatlar insan adam haklı. Hadi inşallah iyi gelir ilaç. Doktorun nası sevdin mi

Nöbet tutamaz raporumu almak lazım doktordan yoksa dilekçe mi vereceğiz? 21 saat kuralı yeni mi gelmiş ya ne güzel 15 saat alırım diye düşünüyordum
Dilekçeye gerek yok hocam benden istemediler. Sözel olarak da kabul edebilirler belki ama ben yine de doktordan rapor alıp götürdüm resmi olsun diye. Ben de 15 saat alırım diye düşünüyordum ama olmadı malesef. Eskiden 21 saatin üstü verilemezdi branş öğretmenine. Ama şu an o da değişti ne verseler kabul etmek zorundayız gibi. Ücretli çalıştırmaktansa bizi görevlendirmek daha ucuza geldiği için çıktı bu görevlendirme olayı da İdareniz anlayışlıysa ayarlar muhakkak.

Ben bu konuyu şube müdürüne sordum. Okul içinde halledilir bir durumsa 21 saat zorunluluğu size düşmez dediler. Yani okulda genel anlamda az ders alınıyorsa ve disardan öğretmene ihtiyaç duyuluyorsa diye bunu önlemek için alınmış bir karar olduğunu söylediler.

öğretmen arkadaşlarım bir sorum olacak. haftaya okullar açılıyor malum. ben 24 haftalık olacağım. nöbet tutmuyoruz diye biliyorum da ayrıca ek ders almama hakkımız var mı biliyor musunuZ
Evet nöbet tutmayacağız da ek dersi bilemiyorum ben bir de norm fazlasıyım il emrindeyim daha okulum bile belli değil şu an 21+3 ün

5 yıl garanti veriyorlar başka modellerde vardı şık duran ben beğendim kaliteli birde bir arkadaş ben 5 sene önce aldım hala taş gibi diyince cezbetti beni
Ablam 7. Senesinde. Karyolası 3. Çocuğa geçiş yapıyor o da bana çileği çok önermişti diğerlerine göre de baya uygun

Benim de kabızlık çok fena durumda hap şeklimde bir ilaç vermişti doktor arada onu içiyorum o da fayda etmiyor artık napçam bilmiyorum doğal her yolu denedim

Bizim de bu yıl idare komple değişti daha tanımıyorum bu yüzden ben de rapor alsam iyi olur. İnşallah anlayışlı olurlar ya bazı idareciler işi zorlaştırıyor yok yere güç gösterisi yapiyorlar. Teşekkür ederim hocam.

Benim de kabızlık çok fena durumda hap şeklimde bir ilaç vermişti doktor arada onu içiyorum o da fayda etmiyor artık napçam bilmiyorum doğal her yolu denedim
Ben ilacı içtim bugün 1 saat dolmadan çıkabildim. Benim için imkansız bir şey, uzun süreli kullanımda nasıl olur bilmiyorum ama Duphalac bana fayda etmiyordu artık çok iyi anlıyorum sizi geceleri sancıyla uyanıyorum ben hep. Şu ilacı verdi, ilaç gibi de değil sanırım anlayamadım bir doktorunuza danışın isterseniz

Eklentiler

• IMG_4650.png
    186,7 KB · Görüntüleme: 41
Benim de aynı dik duramıyorum akşam uykumdan uyandım sancıdan bana bekunis diye bir hap verdi ama etki etmiyor aetık duphalac daha az etkili diye denemedim bile

Selamm kızlar cumartesi 25.haftada doktora gittim doktor 6.ayı bitirdik 7.aydan gün aldık dedi ben şok. Biz bebeği 5.ayda bırakmışız
Bebişin suyu biraz fazlaymış aslında önden de gitmiyordu 3 gün bi ilerilik var öncesinde geriden geliyordu.47 ile hamile kaldım 57 oldum. Yarın şeker yüklemesine gidicem baya bi gerginim. Boyuma göre kilom daha yeni ideal oldu ama şeker çıkacak gibi duruyor. 3 aylık şekerim falan da mükemmeldi ama gebelikte buna bakılarak şeker yok denilemezmiş. Doktorum da suyun fazla olmasının erken doğuma sebep olabileceğini söyledi. Pazartesi alttan muayene yapacakmış. Ben şeker çıkmasa da dikkat etmeye başladım. Ama doktor şekeri kes dedi ya benim bu sefer normalden fazla yiyesim geliyor. Yine de bebişim için 3 ay daha yemem o sağlıklı olsun yeter Bende durumlar böyle uzun zamandır evimde değildim aktif olamamıştım

Bir de köydeyken başıma gelen komik bişey anlatayım misafirliğe gitmiştik akşam oturuyorduk ben bir anda ayaklarımın arasından akan bişey hissettim asla tuvalet gibi değildi. Bahçede sandalyede serin diye oturuyorduk Kimseye çaktırmadan lavaboya gittim tekrar idrarım vardı. Benim bi eteklerim tutuştu bebrğin suyu sandım eşime kalkalım evden büyükler arıyor dedim. Sabaha kadar bekledim sabah da apar topar hastaneye gittik. Sadece altıma işemişim fark etmemiş olmama anlam veremedim çünkü tuvaletim falan da yoktu doktor bir anda baskı yapıp hissetmemiş olabilirsin dedi tani enfeksiyon da vardı fitil kullanıyordum onun da etkisi olabilirmiş

6 saate kadar ihtiyaç halinde verebilir idare. Ama 21 in üstünde istemezseniz almazsınız. Genel kural bizim için de geçerli yani hamilelige özel bir durum değil.
O da değişti hocam, idare kaç saat verirse kabul etmek durumundayız yani zümrede teksek ya da herkes eşit oranda yüksek alıyorsa ben 3 saat fazladan girmem diyemiyoruz. Benim 26 saatten 21e düşürürken özel durumunuz olmasa değiştirmezdim dedi müdür.

Bizim de müdürümüz değişti, tüm ders sistemi de değişti haliyle. İnşallah anlayışlı insanlarla karşılaşırsınız

Bizim müdürümüze, ilçe milli eğitimden gelen bilgi eğer 21 saatin altında ders alan öğretmeniniz varsa bize bildirin başka okullarda o branşta ihtiyaç olursa görevlendireceğiz şeklindeymiş. Tabi ilçeden ilçeye değişir. Bizim ilçe Türkiye'nin en kalabalık ilçelerinden, o sebepten olabilir.

evet edebiyat öğretmeniyim. müdür 21 ders veririz demişti sene sonu konuştuğumda ama sözünü unutmamıştır umarım. geçen sene benim de ilk senemdi. 31 saatim vardı. teşekkür ederim açıklama için

acaba emzirirken de böyle mi olacak? ben doğumdan sonra 15 saat isterim diyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…