Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Oyy yarım kilo benimki 340 gram ❤ ay bugünleri de gördük çok şükür yaa. Aynen netleşir bir sonraki kontrole
Gün gün büyüyorlar maşallah Evet çok şükür yaa olur mu olmaz derken yolu yarıladı kuzular Biz bundan sonrakine 26+0da şeker yüklemesi için gideceğiz inşallah 24ten sonra gideceksen eğer gitmişken aradan çıkartabilirsin kuzum. Düşünüyorsan tabi yaptırmayı..

Bugun sabahtan akşama kadar hastaneydik. Herkesin mesajlarını okudum kimseye tek tek yazamadım. Toplu yazayım dedim. Perinatoloji uzmanına 11de girdik. Beni paniğe sürüklememek icin hicbirşey söylemedi. Ama ben birşeyler oldugunu hissettim eşime soyledim arkadasımı aradım soyledim. saat 2 de tekrar gel dedi. 2 de tekrar gittim. Yine beni korkutmamak icin birşeyler soylemedi. Agzı varmadı soylemeye. Kerpetenle laf almaya calıstım agzından. Sen bi pediyatrik kardiyolojiye git sonra geri gel bana dedi. Kardyolojide giderken aglamaya baslamıstım muayanede yine ağlayınca doktor üzme sen gebesin diye beni baya teselli etti. Koktugun birşeyi yoktur bosuna endişeleniyorsundur kendini bosu bosuna üzme dedi. muayane eden perinotologu aradı telefonundan bebekte ne gördün diye sormak icin o anda acmadı. Sen dedi birşeyler ye yürü yüzünü yıka kendine gel 15 dksonra tekrar gel dedi. Ben dısarı cıktıgımda beni muayane eden perinatolog önümde yürüyordu kardiyoloji doktoruyla durumumu konusuyorlardı. O beni görmedi ben onun arkadasındaydım hepsini duydum Kardiyolojiye yeniden muayaneye girdim. Sıvı birikmesi ve aortunda sıkıntı var dedi. Özel muayanesi olan bi kardiyologa yönlendirdi. Bu adam tr de tek fetal derneğinin baskanı birde o yorumlasın ben senin icin yarın 1 bucuğa randebu aldım dedi. Onun raporunu bana ve perinatologa götür dedi. Perinataloglafa konustum kalbinde böbreğinde bagırsagında gözünde sıkıntı varmıs ama önce kalp önemli yarın bi prof yorumlasın ondan sonra karar vereceğiz konusacagız onun raporunu bekleyelim dedi. Cıkarkende güclü ol her sonuca karsı hazırlıklı ol gibilerinden birşeyler soyledi. Perinatolog amniyosentez isterse onu mutlaka yaptır tereddüt etme dedi. Yani hic iç acıcı ve basit seyler soylenmedi kısacası. Eşim ve gelmişti yanımdaydı son muayanede o da duydu hepsini. Tedavi edilebilir mi çözüm var mı vs diye o da sordu. Dedi yarın prof görsün sorun biraz ciddi gibi konustu. Erkenden doğabilir dogmadan karnında birşey olabilir bilmiyoruz. Doğsa kısa sürede yaşamayadabilir cok sey var dedi. Kadında bu kadar ciddi birşey cıkacagını düşünmüyordu muhtemelen. Bizim icin öncelik kalp bakalım önce onun çözümü varmı yarın herşey netleşir dedi

Bana açıklamaları çok yetersiz geldi, sıkıntı var sıkıntı var ama ne var yani ucu açık konuşup durmuşlar. İnşallah korktukları kadar bi şey yoktur canım benim, yarın iyi haberlerini bekliyoruz dua edicem sana

Ya ben bu hafta ay olayini biturlu anlamiyirum cnm 22 hafta kac aylik hamile oluyoruz biz simdi kafam karisiyor benim yada 24 de kac aylik olcak beni bilgilendirin

Kızlar biberon hangisinden aldınız? Philips in
Ben 21. Haftadayım. 17de falan pıt pıt hissettim birkaç gün sonra hissetmedim sonra yine hissettim sonra birkaç gün hissetmedim ve korktum baya ama doktora gittiğimde gayet iyiydi şimdi hissediyorum ama yine pıt pıt şeklinde plesanta bebeğin önünde olduğundan net hissedemiyorum. Yani hissedemediğim günlerde çok oldu aralarda ama hepsinde iyiydi bebek ilk zamanlar normaldir diye düşünüyorum

Ya ben bu hafta ay olayini biturlu anlamiyirum cnm 22 hafta kac aylik hamile oluyoruz biz simdi kafam karisiyor benim yada 24 de kac aylik olcak beni bilgilendirin
Ben profesörüyüm bu işin... Nsgkfkg 24 hafta mantıken 6 ay olmalı ama 1 ay 4 hafta olsa da her aydan 2-3 gün arttığı için 5 aylık oluyormuş. Ben yine de yuvarlayıp aylık söylüyorum 20 haftaya 5 ay diyorum hafta hesabından anlamayanlara

Şimdiden yakışıklı maşallah

Bi şeyler ye, düz yat yada sol yanına 2-3 saate kıpırdar hissedersin

Ah kuzum ya ne kadar korkutmuşlar seni Ama atlatıcaz inşallah bunu da Bu kadar hamile kadınız senin ve bebeğin için dua ederiz biz de bu mübarek günde. Yarın inşallah çook güzel haberler verirsin bize
Bak farklı ama benzer bir örnek anlatıcam. Komşum doğum yaptı geçen hafta ilk günden beri takip eden doktoru ile 1 Ağustos perşembeye sezaryen olarak sözleştiler. 2 gün önce falan NST için gitti. Doktor neler söyledi bir bilsen. Nabız zayıf, NST çok kötü, bebeğin suyu bulanık bilmem ne. Ben yapmam ameliyatını tam teşekküllü hastane bul oraya götür sana da hemen yatış versinler dedi. Artık neye baktılar kanda bilmiyorum ama böyle 10-20 olması gereken bir şey 15000 falan çıkmış o derece kötü bir tablo yani ortaya koydukları. Aile şehir hastanesine gitti tetkikleri yenilendi ve dediler ki bebeğin hiçbir şeyi yok, acele etmemize de gerek yok 39+0ı bekleriz büyüsün biraz daha dedi. Yoksa 6 gün erken doğurtulacaktı. Doğdu maşallah nur topu gibi güzel mi güzel bir kız bebek Bir gece hastanede kalıp taburcu da oldular. Ama ilk doktora kalsa ohooo yani. Teyit edilene kadar kimseye hiçbir şeye tam güvenme sıkma canını. Evet gerekirse amniyosentez de yapılsın. Siz de süreci bilerek bekleyin. Ben inanıyorum bebişin doğduğunu da duyacağız inşallah bir sene sonra yaş gününde de foto atarsın bize artık

Ay of şu şefler patronlar yeter artık ayrıca 3 saat ne konuşcaksınız ya

Benim doktor şeker yüklemesi de yapmıyormuş sanırım kuzum. Ne derse onu yapıcam bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…